ECITY Nieuwe cd westkappels Kwartet Lesbiennes en journalisten Noorderstilte in Vlissingen Paniek in theater 'Van Binnen Uit' CHUTTERSHOF F I L M W E E K F I L FILMWEEK LEZERS MAKEN KANS OP GRATIS ALBUM Woensdag 5 november 2003 de FAAM 11 VLISSINGEN www.cinecity.nl The Matvix Resolutions Jeepers Creepers 2 ftfly Boss's Daughter Bad Bays 2 0 PhileSsse Zegt Sorry 0 Petleke League Of Extraordinary Gentlemen The Italian Job 0 Pirates Of The Caribbean ©<fr De Schippers ^asi de Kameleon Knorretjes Grote Film WEEK MIDDELBURG www.schuttershoftheater.nl The Quiet American De Schippers mm de Kameleon GOES Etre et Avoir Tan de Repent© WESTKAPELLE - Het Westkappels Kwartet presenteert zaterdag 8 november de nieuwe cd 'Westkappels Kwar tet met ouderwetse liedjes' in verenigingshuis Westkapelle Herrijst in Westkapelle. Op dit derde al bum staan zeventien ouderwetse Nederlandse liedjes en sommige daarvan zijn ondersteund door tromme laar Fritz Dieleman. Prijsvraag VLISSINGEN - De première Los Zand van De Zeeuwse Komedie is vrijdag 7 november in Vestzak 99 inVlissingen te zien. Het toneelstuk van Annie M.G. Schmidt lijkt de Zeeuwse Komedie op het lijf geschreven. VLISSINGEN - Theatergezelschap De Berini's treedt vandaag op in het Arsenaaltheater in Vlissingen met de voorstelling Noorderstil. MIDDELBURG - Muziektheater Max Tak presenteert vrijdag 7 november de voorstelling Bas de Sax in de Stadsschouwburg van Middelburg. VLISSINGEN - Stichting DANSZ danst een try-out van de nieuwe voorstelling'Van Binnen Uit' op zaterdag 15 november in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Deze show is onderdeel van het tournee door Zeeland dat de groep doet in november. Romeo vervangt Raphael Concert voor Sint Caecilia Concert voor Jemima Zeeuwse Punk in De Piek Tentoonstelling werk Jan Banning Honderd jaar blues in nacht Wibi Soerjadi in Zeeland Nacht vol met komedie Cineconcert deel twee lan Matthews is terug 't Beest rockt dit weekend Donderdag 6 november t/m woensdag 12 november Dagelijks *13.30 *16.15 *19.00 *20.00 *22.00 uur. Zaterdag extra *23.00 en *24.15 uur. Het laatste hoofdstuk in de Matrix trilogie. Terwijl het leger van machines de totale vernietiging van Zion nastreeft, maken de burgers zich op voor een agressieve verdediging. De vraag is of ze de meedogenloze zwerm Sentinal lang genoeg van zich af kunnen houden om Neo de kans te geven de oorlog te beëindigen. Dagelijks *16.15 *21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. De Creeper is het vleesetende monster dat zich elke 23 jaar gedurende 23 dagen moet voeden met mensenvlees. Dit keer heeft hij het gemunt op een bus met scholieren. Dagelijks 13.45 *16.15 *19.00 21.45 uur. Intolerable Craelty George Clooney speelt Miles Massey, een prominente echtscheidingsadvocaat, in Los Angeles die alles heeft. Miles zorgt ervoor dat Marylin Rexroth (Zeta-Jones) met lege handen komt te staan. Zij zint op wraak. Achterbakse methoden, bedriegerij en een aantrekkingskracht escaleren wanneer Miles en Marylin de rekening vereffenen. Dagelijks 13.45 uur. Niet op donderdag en zaterdag. De ambitieuze, maar onhandige Tom Stansfield is stapelverliefd op Lisa, de dochter van zijn baas. Als Tom een avond op het huis van Lisa mag passen, denkt hij dat hij succes in liefde heeft, maar al snel beseft hij dat niet alles volgens plan verloopt. Dagelijks *13.30 *16.15 *19.00 *22.00 uur. Zaterdag *24.00 uur. Narcotica agenten Mike Lowrey (Will Smith) en Marcus Bennet (Martin Lawrence) leiden een onderzoek naar de XTC overvloed in Miami. Hun zoektocht leidt naar een gevaarlijke drugsbaron die een hevige oorlog in de onderwereld heeft ontketend. Dagelijks *19.00 *21.45 uur. Niet op maandag *21.45 uur. Romantische komedie over Phileine en haar vriend Max, die meedoet aan een Shakespeare-project. Dagelijks *16.15 uur. Niet op donderdag. Een warme en ontroerende jeugdfilm over de elf jarige Polleke die opgroeit bij haar excentrieke moeder (Halina Reijn) en voor haar dichter, junkie vader (Daan Schuurmans) moet zorgen. In de film wordt ze smoorverliefd op Mimoem (Mamoun Elyounoussi), maar omgang met hem wordt verboden. Dagelijks «16.15 uur. Drakenheuwel In deze avonturenfilm wonen mensen en draken samen in een fantastische wereld. Samen moeten ze proberen een verborgen schat te beschermen. Dagelijks *19.00 uur. American Pies The Wedding Jim (Jason Biggs) en Michelle (Alyson Hannigan) gaan trouwen. Michelle wil een volmaakte trouwdag, maar die kans is klein. Cadence (January Jones), het knappe zusje van Michelle, is overgekomen om bruidsmeisje te zijn. Zodra Stiller (Sean William Scott) en Finch (Eddie Kaye Thomas) Cadence zien, begint het grote Dagelijks *13.45 uur. Avonturier, Allain Quartermain (Sean Connery) leidt een legio individuen met een legendarische kracht. Zij zullen hun krachten moeten bundelen om de wereld van zijn ondergang te redden. Dagelijks *21.45 uur zaterdag *24.15 uur. Dagelijks *16.15 uur «19.00 uur. Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectaculair vermakelijke piratenfilm. Dagelijks *13.45 uur. De 'beruchte' tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Dagelijks *13.45 uur. De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Maandag, *22.00 uur. Sneak Verrassingsfilm voor de liefhebber. Donderdag 20.00 uur. Cidade de Deus - Moviezone Heftig maar hilarisch portret van gelijknamige sloppenwijk in Rio de Janeiro. Vrijdag *19.30 zaterdag 22.00 maandag *20.00 dinsdag *20.00 uur. Japón Een depressieve man hervindt zijn levensvreugde in de wrede schoonheid van een onherbergzame streek en dankzij een menslievende oude vrouw. Vrijdag, *22.00 zaterdag *19.30. Zondag en woensdag *20.00 uur. Graham Greene's boek over liefde, politiek en intriges in het Saigon van 1952 indrukwekkend verfilmd. Woensdag *14.00 uur. Hielke en Sietse Klinkhamer, de beroemdste tweeling van Nederland, varen deze week het filmtheater binnen! Donderdag *13.30 uur (seniorenvoorstelling), dinsdag en woensdag *20.30 uur. Zeer succesvolle documentaire over een Frans schooltje. Donderdag *20.30 vrijdag *20.30 uur. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Het Kwartet is opgericht in 1990 en bestaat uit twee zangers met de zelfde naam: Piet van Rooijen (ju nior en senior) en uit twee accordeonisles: Corry Janse en Jozien Slabber. Het viertal zingt en speelt Nederlandstalige levens liederen en het repertoire is vooral gebaseerd op de liedboeken die Piet van Rooijen jr. heeft samengesteld. Ze treden in Zeeland op, maar ook daarbuiten in verschillende provin cies in Nederland en zijn altijd ge kleed in traditionele klederdracht. Jozien Slabber legt uit dat het spe len in het Kwartet aardig wat uurtjes in beslag neemt. "Het is een uit de hand gelopen plezierige hobby." De muzikant vertelt dat ze een publiek van jong tot oud hebben. "Alhoewel we echt nummers van vroeger laten horen, bijvoorbeeld de oorlogs liedjes, hebben we de ervaring dat de jongere generatie ook een aardig woordje kent en meezingt. Tijdens de presentatie zaterdag is, naast het Westkappels viertal, visserskoor Het Veerse Scheepstuig aanwezig. En speciaal voor deze ge legenheid komt Harmina, ook wel bekend als de zangeres met het gou den hart. Zij zingt covers van de Zan geres Zonder Naam en heeft eigen nummers. Het programma in het verenigingshuis is van 14.00 tol 17.00 uur en de cd is dan te koop. Verder is deze te bestellen bij Jozien Slabber: 0118-571762. De Faam stelt den exemplaren van de nieuwe cd beschikbaar voor de lezers. Om hiervoor in aanmerking te komen, moet antwoord gegeven worden op de volgende vraag: In wat voor kleding speelt het Westkappels Kwartet tijdens hun optredens? Het antwoord kunt u opsturen naar: de Faam, Fruitlaan 4c, Postbus 5,4460 Het gezelschap: "We verpakken Mozart en Mahler in een lekkere boterham, het gaat erin als koek." FOTO: PR De show laat zien wat er allemaal mis kan gaan als een orkest een pas ontdekt werk van Mozart (een bassaxofoonconcert) in première brengt. Alles is tot in de puntjes geregeld, het concert kan zo be ginnen, maar waar zijn de mu ziekinstrumenten? En waar- is de solist Bas Jiirgen von Dittersdorff? Paniek in de tent. Terwijl de toneelmeester driftig op zoek gaat, onderhoudt het orkest in tussen het publiek met swin gende liedjes. Zolang er maar geen instrumenten voor nodig zijn. De gevonden doos vol prach- In een bijzaaltje van een congres gebouw wachten moeder, zoon en dochter met aanhang en moeders vriendin op vader. Maar vader laat op zich wachten. Het wachten duurt lang en maakt de onderlinge ver houdingen en de relatie tot vader duidelijk. Met veel humor worden mensen van vlees en bloed getoond: een voormalig asielzoeker die nu journalist is, een dochter die de monstreert tegen het vreemdelingenbeleid en een vrien din die een lesbische relatie met de moeder heeft. /Vlies passeert de re vue op een vrolijke wijze, hoe pijn lijk de onderwerpen ook zijn. Aan vang: 20.15 uur. Deze voorstelling is verder te zien op de dagen 14,16, 21,22,28 en 29 november. Meer informatie en reserveren: VVV Vlissingen, De Drvkkerij in Middel burg, 0118-416662 ofwww.uitinvlissingen.nl. De Berini's speelden ooit jaren vijftig liedjes. Ondertussen zijn ze uitge groeid tot een volkstheater dat voor stellingen brengt met een krachtig verhaal en prachtige liedjes. In deze show trekken Annie en Harie naar Noorderstil, misschien wel het klein ste dorpje van Nederland. Ze hopen er rust, ruimte en vriendschap te vin den. Maarwatze meenemen, los van een niet door te komen stapel verhuisdozen, is zichzelf. Is het mo gelijk om twee stadse mensen in een dorp zetten? In Noorderstil wordt getoond hoe moeilijk het voor een stedeling is te integreren in een dorpje en hoe lastig het voor een dorp is deze 'buitenlanders' in hun ge meenschap toe te laten. Tiet cabaret bevat scherpe teksten, eigen muziek, ontroerende momenten en een flinke dosis Rotterdamse humor. I Iet gedeeltelijk waar gebeurd verhaal is geschreven door Dick van den Heu vel, geregisseerd door Bruun Kuijt en gespeeld door Hans Kemeling en Marjolein Meijers. Aanvang: 20.15 uur, kaarten verkrijgbaar bij VW Vlissingen en De Drvkkerij, op 0118- 416662 ofwww.uilinvlissingen.nl. Dit jaar is een aantal professionele gastchoreografen uitgenodigd om met de groep een productie te ma ken. Dit zijn onder andere Raymond Esterhuizen, Miranda Popken en Saskia de Schipper. Enkele van deze choreografen zijn als danser aan DANSZ verbonden geweest of zijn dat nog. Voormalig danser bij de groep, Gabriëlle Sepers, legt uit dat zij de vrije hand gekregen hebben in het maken van de dans. Voor het eerst in de geschiedenis van de Stichting wordt één van de choreografieën begeleid door video opnames. De Stichting is opgericht in 1984 in Goes en bestaat uit ongeveer vijfen twintig leden in de leeftijd van twaalf tot veertig jaar. Vanaf het begin is de AA in Goes onder vermelding van Westkappels Kwartet prijsvraag. Of stuur een e-mail naar red.faam@whk.wegener.nl. Tot en met donderdag 13 november kunt u het antwoord opsturen. Er is een loting onder de juiste inzendingen en de winnaars ontvangen thuis de cd. In de Faam van 19 november staan de prijswinnaars. tige oude filmbeelden komt nu goed van pas. Eén voor één wor den de instrumenten terugge vonden en worden steeds meer klanken en melodieën toege voegd. Maar waar is de bassax waar het allemaal om begon? Het twaalfkoppige filmorkest Max Tak speelt alle soorten muziek, van klassiek tot pop. Het is een familievoorstelling voor iedereen vanaf zes jaar met grappen en spannende muziek. Aanvang: 19.00 uur, kaarten verkrijgbaar op www.theaterverkoopzeeland.nl of0900-3300033. leiding van de groep in handen van choreografe/ danspedagoge Lia Sorber. De dansers oefenen in Balletstudio Free in Goes en het re pertoire bestaat voornamelijk uit moderne dans. Naast de jaarlijkse productie voor het theater neemt DANSZ regelmatig deel aan festivals in binnen- en buitenland. Pas geleden waren ze te zien tijdens het Holland Dans Festival in Den Haag en afgelopen zomer waren ze te gast in Litouwen. De voorstelling begint om 20.00 uur, kaarten verkrijgbaar bij VW Vlissingen, De Drvkkerij in Middelburg, www.uitinvlissingen.nl of via 0118-416662. Stichting DANSZ is komende maand op zaterdag 8 november in Ons Dorpshuis in Kruiningen en op zaterdag 29 no vember in De Mythe in Goes te zien. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 23 van dit blad. De optredens van stichting DANSZ zitten vol met verrassende choreografieën. FOTO: PR MIDDELBURG - In plaats van het Raphael Kwartet speelt vandaag het Romeo Kwartet in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis. Dit con cert is het tweede in de serie die de Stichting Strijkkwartetten Nederland in Middelburg houdt. Het programma van het Romeo Kwartet bevat muziek van Graf, 1 laydn, Dvórak en Janacek. Aanvang: 20.00 uur, meer informatie: 0118-635506. MIDDELBU RG - Docenten van de Zeeuwse Muziekschool geven op vrij dag 7 november een concert ter ere van Sint Caecilia in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Zij spelen duo's en trio's van onder andere Schubert, Debussy, Bach en Gerschwin. Aanvang: 20.15 uur, meer infor matie: 0118-654250 ofwwvv.zeeuwsebibliotheek.nl. ARNEMUIDEN - In de Nederlands Hervormde Kerk van Arnemuiden is op zaterdag 8 november een concert. Martin Mans bespeelt het orgel, Anke Anderson de harp en Noortje van Middelkoop bespeelt verschil lende panfluiten. Het repertoire bestaat uit bekende klassieke werken, geestelijke liederen en kinderliedjes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij schoen mode VValky in Arnemuiden en een deel van de opbrengst gaat naar stich ting Jemima, een stichting voor gehandicapte Arabische kinderen. Aan vang: 20.00 uur. WISSINGEN - In De Piek in Vlissingen is zaterdag 8 november onder de titel 'Punk=Nep' Zeeuwse punkmuziek te horen. Bands die optreden zijn UFI, KontHaarHanekam en Defekt. UFI speelt een mengeling van snelle strakke punk. KontHaarHanekam speelt rauwe punkrock en Defekt heeft heftig rammelende punk. Aanvang: 21.30 uur, meer informatie: www.depiek.nl. MIDDELBURG - Galerie Ceasuur in Middelburg presenteert vrijdag 7 november de tentoonstelling Sporen van oorlog: overlevenden van de Birma- en de Pakanbaroespoorweg van fotograaf Jan Banning. Een be langrijk thema in zijn werk zijn de langetermijngevolgen van oorlogen. In de Brasserie van de Drvkkerij in Middelburg presenteert de fotograaf diezelfde dag zijn boek met dezelfde titel als van de tentoonstelling. Tij dens de presentatie spreekt Banning over de achtergronden van die spoorwegen. Nico Out gaat verder in op de beeldkwaliteiten van het werk. De expositie is tot en met 13 december te zien, de boekpresentatie be gint om 16.30 uur. Meer informatie: 0118-639810. MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middelburg is donderdag 6 november de Night of the Blues. Nederlandse bluesmusici vormen een Night of the Bluesorchestra ter ondersteuning van Amerikaanse top artiesten. Dit zijn Guy Forsyth (zang/ mondharmonica/ slide gitaar), Toni Lynn Washinton (zang), James Armstrong (zang/gitaar) en Sax Gordon (zang/saxofoon). I Iet jaar 2003 is door het Amerikaanse Congres uitge roepen tot Het jaar van de Blues, omdat honderd jaar geleden de blues ontdekt werd. Het programma bestaat uit drie sets. Aanvang: 20.00 uur, kaarten bestellen op www.theaterverkoopzeeland of 0900-330033. MIDDELBURG - Pianist Wibi Soerjadi speelt zaterdag 8 en zondag 9 no vember in de Concertzaal in Middelburg. Hij laat werken van onder an dere Chopin en Liszt horen. Soerjadi's optredens zijn een mix van supe rieure techniek, meeslepende muzikaliteit en virtuoze souplessse. Aan vang: 20.00 uur, kaarten bestellen op www.theaterverkoopzeeland of 0900-330033. VLISSINGEN - In het Arsenaal theater in Vlisingen is het zaterdag 8 no vember A night of Stand-up Comedy. Een Master of Ceremonies als gast heer leidt een handvol comedians in die snel, gevat en grotendeels geïm proviseerd om beurten strijden om de gunsten van het publiek. Met ko mieken Sjaak Bral. Jim Speelmans, Martijn Oosterhuis, WilkoTerwijn en Tom Sligting als vaste kern. Uit het buitenland zijn vaste gasten Bob Maclaren, Earl Okin en Howard Beekman. Verder speelt een aantal nieu welingen mee. Actualiteit, snelle verhalen, oneliners en het risico te wor den uitgekozen tot het mikpunt van spot typeren de avond. Aanvang: 20.15 uur, reserveren: VW Vlissingen, De Drvkkerij in Middelburg, www.uitinvlissingen.nl ofOl 18-416662. VLISSINGEN -1 let ensemble Arco Baleno treedt zaterdag 9 november op in CineCity in Vlissingen. Dit ensemble brengt Vlaamse muziek en gedichten uit de wereldliteratuur met als thema Nocturne. Uitvoeren den zijn Koen Stassijns (dichter), Peter Verhoyen (fluit), Dirk Lievens en Marleen Ydiers (viool), Kaal de Cock (altviool), Michel Vangheluwe (contrabas) en Stefaan Craeynest (cello). Tegelijkertijd wordt er een kinderfilm gedraaid. Aanvang: 11.30 uur, kaarten verkrijgbaar in CineCity. VLISSINGEN - fan Matthews is zondag 9 november samen met Beats Working te zien in het Arsenaal Theater in Vlissingen. Matthews kreeg grote bekendheid met zijn hit Woodstock in 1970 en als voorman van de groep Plainsong. Hij brengt met zijn gitaar een bloemlezing van een oeuvre dat meer dan dertig jaar bestrijkt. Aanvang: 15.00 uur, reserve ren: VWVlissingen, De Drvkkerij in Middelburg, www.uitinvlissingen.nl of0118-416662. GOES - In 't Beest in Goes is zaterdag 8 november een concert van Gonzales, Cowboys Aliens en Cereal. De laatstgenoemde maakt rock en heavy melodieën, gemixt met groovend riff-werk, beïnvloedt door bands als Soundgal den, Queens Of The Stone Age en Deftones. De Belgische band Cowboys Aliens speelt muziek zonder overbodige fran jes, onverbiddelijk beukend en seksueel sterk gelaten rock. De Ameri kaanse band Gonzalez omschrijft haar muziek als blacker than Sabbath en thinner than Lizzy. Aanvang: 21.00 uur, meer informatie: www.tbeest.nl. "Het Kwartet is een uit de hand gelopen hobby, maar één met veel plezier." FOTO: PR

de Faam | 2003 | | pagina 11