historische grond Subsidieaanvragen evenementen 2004 Eenmalige langdurigheidtoeslag voor de minima VOC-lflOflUVTIGnt OP Controle illegaal geplaatste aanhangwagens en caravans Ch@t mee over veiligheid en de binnenstad Aanvragen parkeervergunning Opening Vrijwilligerssteunpunt Stadsdichters in Stadhuis Bouw A-theater begonnen Lange Jan Woensdag 29 oktober 2003 de FAAM pagina 3 Herdenking Sloedam Gladheidbestrijding Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 De gemeenteraad van gehad tot maximaal de bijstand- De langdurigheidtoeslag is: 2003 een aanvraagformulier afha- De gemeenteraad van Middelburg heeft op grond van landelijke afspraken besloten een éénmalige langdurigheidtoeslag te ver strekken aan minima zonder kans op werk. We zetten de voorwaarden op een rij. Om voor deze toeslag in aanmer king te komen dient u: op 1 juli 2003 in de gemeente Middelburg te wonen, én 23 jaar of ouder, maar jonger dan 65 jaar te zijn, én gedurende 3 jaar voorafgaand een eigen inkomen te hebben gehad tot maximaal de bijstand snorm. Verder mag op 1 juli 2003 uw ver mogen niet meer bedragen dan 9.950,00 (als u een gezin vormt of samenwoont) en 4.975,00 (als u alleenstaande bent) Een andere voorwaarde is dat u gedurende een jaar geen uitzicht op werk heeft, bijvoorbeeld omdat u arbeidsongeschikt bent. Heeft in dat geval uw partner wel uitzicht op werk, dan komt u niet in aanmer king voor de langdurigheidtoeslag. Studenten vallen niet onder de doelgroep. De langdurigheidtoeslag is: 450,00 voor gehuwden en samenwonenden 400,00 voor alleenstaande ouders 320,00 voor alleenstaanden. Waar aanvragen en wan neer? Indien u een uitkering van de Afdeling Sociale Zaken ontvangt hoeft u niets te doen. Indien u geen uitkering van de Afdeling Sociale Zaken ontvangt en u wilt in aan merking komen voor de langdurig heidtoeslag, dan kunt u van 7 november tot uiterlijk 1 december 2003 een aanvraagformulier afha len bij de receptie van de Afdeling Sociale Zaken aan de Simpelhuisstraat 1, en later inge vuld ook weer afleveren. De recep tie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8u00 tot 12u00 en van 13u00 tot 16u00. Indien u niet in staat bent om een aanvraagformulier af te halen kunt u het opvragen via telefoonnum mer 0800 - 0231865. U kunt het dan opsturen naar: Gemeente Middelburg, Afdeling Sociale Zaken, Postbus 570, 4330 AN Middelburg. Het jaar 2003 loopt weer op zijn einde en daarmee ook de geldigheid van de parkeervergunningen. Houders van een parkeer- gunning hebben een brief ontvangen met daarbij het aanvraagformulier voor de parkeervergunning 2004. Zij moeten de aanvraag voor 14 november aan staande inleveren bij Parkeerbeheer. In verband met de aanvragen van de parkeervergunningen zal het kantoor van Parkeerbeheer (aan de Stadsschuur) extra geo pend zijn op donderdagavond 30 oktober en 6 november van 18.30 uur tot 21.00 uur Donderdagavond 11 en 18 december is Parkeerbeheer tus sen 18.30 uur en 21.00 uur geo pend in verband met het afhalen van de vergunningen. Indien de aanvraag niet com pleet is zal deze worden gere tourneerd. Bij aanvragen welke na 14 november binnenkomen, kunnen wij niet garanderen dat deze tijdig gereed zijn. Vanaf 19 december worden geen aanvra gen meer in behandeling geno men. Bezoekerspassen Per 1 januari 2002 zijn de kras kaarten vervangen door de bezoekerspassen. Deze bezoe kerspassen dienen na een jaar verlengd te worden, anders wei gert deze bij gebruik aan de automaat. Wanneer u bijvoor beeld deze bezoekerspas op 1 januari 2003 heeft ontvangen/verlengd is deze tot 1 januari 2004 geldig, heeft u de kaart op 15 augustus 2003 ont vangen dan is deze tot 15 augustus 2004 geldig. De bezoekerspassen kunt u als dat nodig is laten verlengen met een jaar. Wacht hiermee niet tot de laatste dagen om zo drukke pieken en lange wachtrijen te voorkomen. Informatie Wanneer u naar aanleiding van deze brief nog vragen heeft, kunt u terecht bij Parkeerbeheer. De medewerkers van deze afde ling zijn op werkdagen te berei ken tussen 08.00 uur en 16.00 uurop telefoonnummer (0118) 67 57 36. Vrijwilligers let op! Op zaterdag 8 november opent wethouder Albert de Vries het Vrijwilligerssteunpunt in het ontmoetingscentrum in Dauwendaele. Aanslui tend start om half 11 'n gra tis workshop voor alle Middelburgse vrijwilligers Bij het steunpunt kunnen vrijwilli gers met al hun vragen en proble men terecht. Het steunpunt bemid delt ook naar vrijwilligerswerk via een vacaturebank. Vrijwilligers en organisaties kunnen gebruik maken van die vacaturebank. Het steunpunt biedt vrijwilligersorgani saties hulp op het gebied van admi nistratie, telefoon, computer, printer en kopieerapparaat etc. Alles tegen een geringe vergoeding voor de materiaalprijs. Na de opening worden een aantal workshops gegeven in het Ontmoetingscentrum Dauwen daele. Onderwerpen waar u zich voor kunt opgeven zijn: kennisma king met de computer; praktische tips in de EHBO; vrijwilligerssteun- punten, wat kunnen ze voor u doen?; rechten en plichten vrijwilli gers; weerbaarheid (ja of nee, gren zen van). De workshops zijn de aftrap van een promotiekaravaan voor vrijwilligers, georganiseerd door alle Zeeuwse lokale Steunpunten en Scoop. Meld je aan De ochtend is voor alle vrijwilligers gratis toegankelijk en zij kunnen kiezen uit twee workshops. Het centrum is toegankelijk voor rol stoelen. Schriftelijke aanmeldingen graag vóór 6 november a.s. richten aan: Vrijwilligerssteunpunt, p/a Wijkondersteuningspunt Dauwen daele, Vrijlandstraat 65, 4337 EC Middelburg. Of stuur een e-mail naar m.baltus@skwm.nl. De openingstijden van het Vrijwilligerssteunpunt in Middel burg zijn vanaf 10 november: maandag, dinsdag en donderdag van 13u00 tot 16u30. Het steun punt is gevestigd in het WOP Dauwendaele (in het winkelcen trum aan de Vrijlandstraat) en staat onder begeleiding van Monique Baltus. Zij wordt geassisteerd door een team van vrijwilligers. Er is nauwe samenwerking de Vrijwilligerscentrale Vlissingen. Het steunpunt is een onderdeel van SKWM, organisatie voor sociaal cultureel werk. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Monique Baltus (tel. 06- 21908827). Middelburg is weer 'n monument en tegelijkertijd een kunstwerk rijker. Op de Loskade is vorige week het VOC-monument ont huld. Wethouder Van 't Westeinde had de eer om het kunstwerk van Anne-Marie van Sprang 'officieel' in ontvangst te nemen. De Middelburgse kun stenares heeft in opdracht van het gemeentebestuur een blij vende herinnering gemaakt aan het Middelburgse VOC-verle- den. In 2002 - het was toen 400 jaar geleden dat de VOC werd opgericht - is die opdracht vers trekt. Het monument is geplaatst in het historische VOC-gebied in Middelburg, de tegenwoordige Maïsbaai. Oud-strijders uit de Tweede Wereldoorlog herdenken op zaterdagochtend 1 november om elf uur de bevrijding van Walcheren. Dit gebeurt bij de monumenten op de Sloedam bij Arnemuiden. De plechtigheid begint om 10u30. Op de Sloedam staan drie monu menten. Het eerste monument is voor de gesneuvelde Franse militai ren die in mei 1940 op de Sloedam hebben gevochten. Onderdelen van de Canadese regimenten Maison Neuve, the Black Watches en the Calgary Highlanders hebben eind oktober/begin november 1944 felle gevechten geleverd met Duitse militairen om Walcheren te bevrij den. De Canadezen werden daarbij geholpen door Schotse troepen. Ter nagedachtenis van de in die gevechten gesneuvelde en gewond geraakte geallieerde militairen staan op de Sloedam ook een Canadees en een Schots monu ment. Middelburg is bezig met een nadere uitwerking van het gemeentelijk evene- mentenbeleid in samen hang met het binnen- stadsmanagement en het stadspromotiebeleid. Vooruitlopend op de nieu we organisatiestructuur, zal bij het toekennen van subsidies voor evenemen ten in 2004 zo veel moge lijk in de geest van de nota 'Evenementenbeleid Middelburg' worden gehandeld. In de afgelopen maanden is onder begeleiding van het adviesbureau PMI een visie op de stadspromotie ontwikkeld. Er wordt naar gestreefd om in december een concept nota stadspromotie aan de raads commissie voor te leggen. Daarna zal de praktische uit voering van de drie genoemde beleidsonderdelen in een nieu we organisatiestructuur worden ondergebracht. Het is de bedoeling dat organisatoren van evenementen in de toe komst bij één loket kunnen aan kloppen voor subsidies, vergun ningen en facilitaire ondersteu ning. Subsidieverzoek 2004 Als u in 2004 voor een evene mentensubsidie in aanmerking wilt komen, wordt u verzocht om vóór 1 december a.s. een subsi dieaanvraag in te dienen. Dit subsidieverzoek stuurt u dan naar: de gemeente Middelburg, afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, Postbus 570, 4330 AN Middelburg. Hierin dient u in elk geval de volgende gegevens op te nemen: een inhoudelijke beschrijving, de datum (data) en locatie(s) van de activiteit(en); een overzicht van de geraam de inkomsten (recettes, bijdra gen uit fondsen, sponsorgelden, subsidies etc.) en uitgaven (gages, publiciteitslasten, mate riaalkosten etc.); de gevraagde gemeentelijke subsidie; Desgewenst kunt nog overige relevante informatie bijsluiten. Beoordeling subsidiever zoek De gemeenteraad zal op 10 november a.s. de gemeente begroting 2004 en daarmee het totale evenementenbud get voor het komend jaar vaststellen, in de loop van december wordt dan een besluit genomen over de inge diende subsidieverzoeken 2004. Bij de beoordeling wor den de volgende uitgangspun ten gehanteerd: het aantal aanvragen in relatie tot het beschikbare evenemen tenbudget; de aansluiting van uw activitei ten op de reeds vastgestelde beleidsnota's Cultureel Profiel Middelburg en Evenementen beleid Middelburg; een optimale variatie in en spreiding van aanbod ofwel een diversiteit in disciplines door het hele jaar heen; de aard en inhoud van het evenement (relatie met bestaand aanbod, gemeentelijk belangen, commerciële aspec ten e.d.); een zo breed mogelijk publieksbereik; de mogelijkheden en mate van financiering door derden (pro vinciale subsidies, sponsorgel den e.d.); de economische en promotio nele uitstraling. Evenals voorgaande jaren zul len voor 2004 de geldende subsidiecriteria worden toege past. Deze liggen ter inzage bij Communicatie, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Het indienen van een aan vraag betekent niet automa tisch dat u ook daadwerkelijk subsidie ontvangt. Aanvraag vergunning Een vergunning voor een (bui- ten)evenement kunt u, bij voor keur vóór 1 december a.s., aan vragen bij de Afdeling Vergunningverlening en Hand having, t.a.v. de heer PA. Maas (tel. 67 53 05) of de heer B. Weeda (tel. 67 53 10), Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Wie wil discussiëren over de open bare orde en veiligheid in Middelburg, surft morgen (30 okto ber) tussen half zes en zes naar www.middelburg.nl. Dan zit burge meester Koos Schouwenaar klaar om met belangstellenden te chat- ten over dit onderwerp. Vind je bij voorbeeld dat er camera's in het uitgaansgebied moeten komen? Voel je je nergens veiliger dan in Middelburg? Geef je mening in de chatruimte van de burgemeester. Heringerichte binnenstad geslaagd? Wethouder Hannie Kool-Blokland chat op donderdag 6 november tussen vijf uur en half zes over de herinrichting van de binnenstad. Inwoners, bezoekers en onderne mers worden van harte uitgeno digd om in de chatruimte van Hannie mee te praten over dit onderwerp. Ben je van mening dat de binnenstad door de herinrichting mooier is geworden? Vind je de nieuwe klinkers juist lelijk? Aarzel dan niet om mee te chatten! 1e plaats Sportwethouder Albert de Vries heeft de eerste chatsessie er al op zitten. Maar liefst 78 belangstellen den hebben de eerste chatsessie live gevolgd. Vier burgers praatten mee. Door het organiseren van chatsessies is Middelburg geste gen naar de eerste plaats op de nationale ranglijst van advies.overheid.nl! Alle collegeleden chatten voor het einde van het jaar twee keer. Houd deze pagina en de Middelburgse website in de gaten voor de data en onderwerpen van de volgende sessies en aarzel niet om mee te doen. Eind vorige week is de aan nemer begonnen met de werkzaamheden aan de bouwput nodig voor de realisatie van het A-theater aan de Zuidsingel. Deze zouden eigenlijk eerder starten, maar dat werd uit gesteld vanwege een kort geding. Het kort geding diende op vrijdag 17 okto ber jongsleden. De Belangenvereniging Van A tot Z en een aantal omwonenden hadden het verzoek ingediend om het besluit tot afgifte van de bouw vergunning voor het A-theater te schorsen. Zij waren van mening dat zolang de beroepsprocedure nog loopt er niet gebouwd kon worden. Voor de gemeente was het belangrijk om door te kunnen gaan met de bouw omdat bij een schorsing de planning niet gehaald zou worden. Op dinsdag 21 oktober deed de rechter uitspraak. Het verzoek is door de rechter afgewezen. De gemeente Middelburg heeft hier mee groen licht gekregen om te beginnen. De aannemer is don derdag begonnen met de werk zaamheden. TBI Voormolen Weg- en Waterbouw BV maakt de bouwput voor het theater. De bouwput is de put waarin de parkeergarage wordt gerealiseerd en waarop het gebouw rust. De planning is dat de bouwput mei 2004 gereed is. Daarna kan begonnen worden met het bouwen van de parkeer garage en het A-theater. De abdijtoren zal zijn uur werk een paar weken moeten missen. De vier cijferringen, de wijzers en alle verlich tingselementen op de cijfers en wijzers hebben een onder houdsbeurt nodig. Uurwerk specialist Koninklijke Eijsbouts demonteert de onderdelen vol gende week. De met bladgoud bedekte cijferrin gen en wijzers zijn door weersin vloeden schraal en verweerd. In de werkplaats van Eijsbouts krijgen deze onder andere een nieuwe laag bladgoud. De huidige verlich tingselementen zitten er al twaalf jaar op en zijn bijna 'opgebrand'. Daarom worden de elementen in een keer allemaal vervangen. In de week voor Kerst wordt het opgeknapte uurwerk terugge plaatst. Medewerkers van de gemeente gaan de straat op om te controleren of aan hangwagens en caravans staan geparkeerd waar dat niet mag. De gemeente stelt zich soepel op. Eerst worden föutparkeerders verzocht het voertuig te verwijderen. Pas als dat niet gebeurt, grijpt de gemeente zelf in. De gemeente controleert regelmatig op (langdurig) illegaal op openbare grond geplaatste voertuigen. Veel aanhangwagens en caravans, die te lang geparkeerd staan, worden gelukkig meestal door de eigenaren zelf verwijderd. In de zomermaan den is, mede om gebruikers van caravans de ruimte te geven, min der intensief gecontroleerd. Inmiddels is zo'n controle op illegaal geplaatste aanhangwagens en caravans weer nodig. De medewer kers van de gemeente zullen daar om vanaf nu controles uitvoeren in de wijken. Het - vaak langdurig - parkeren van illegaal geplaatste voertuigen levert regelmatig klachten op van omwo nenden. Het gaat soms ook om aanhangwagens die in slechte staat zijn, waar dan ook nog rommel op en/of bij ligt. Steeds meer mensen vinden dergelijke voertuigen ontsie rend voor de omgeving en ergeren zich eraan dat onnodig parkeerruim te wordt ingenomen. Regels In de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg is geregeld dat voertuigen, zoals aanhangwa gens, caravans, boottrailers en der gelijke, niet langer dan op zeven dagen achtereen op de weg of op parkeerterreinen mogen staan. Deze regeling is opgenomen om het langer dan noodzakelijk parke ren van deze voertuigen tegen te gaan. Plaatsing ervan legt vaak een onevenredig beslag op parkeer ruimte en is ontsierend voor het uiterlijk aanzien van de omgeving. Het gegeven dat een voertuig wel licht één of meer keren per week wordt gebruikt of verplaatst naar een andere locatie op openbare grond, betekent niet dat dat voertuig op openbare grond gestald mag wor den. Het voertuig wordt immers steeds weer terug geplaatst op openbare grond. Er blijft dan ook sprake van illegale stalling en over treding van de Algemene Plaatselijke Verordening Midde lburg. Werkwijze gemeente De controles vinden plaats in het gehele grondgebied van de gemeente Middelburg. Van illegaal geplaatste voertuigen wordt geke ken in welke staat het zich bevindt. In eerste instantie zal de eigenaar van het voertuig in de gelegenheid worden gesteld het voertuig van openbare grond te verwijderen. Als daar geen of niet tijdig gevolg aan wordt gegeven, gaat de gemeente tot verwijdering over. Wrakken wor den afgevoerd naar de stortplaats en voertuigen in redelijke of goede staat worden in bewaring genomen (toepassing bestuursdwang). In bewaring genomen voertuigen wor den maximaal drie maanden opge slagen en kunnen in die periode door de eigenaar, tegen betaling van de kosten, worden opgehaald. Hiervoor dient de eigenaar zich te melden bij de afdeling Vergunning verlening en Handhaving, telefoon nummer 0118-675200. De kosten van verwijdering bedragen minimaal 113,- per voertuig. Dus: heeft u een aanhangwagen of caravan ergens geparkeerd waar dat eigenlijk niet mag, ver huis die dan naar uw eigen ter rein of naar een garage. Zo helpt u mee meer parkeerruimte te creëren, en u voorkomt dat u door een ambtenaar wordt bena derd. Onder de titel Wordt er een gedicht onthuld in Middelburg?" vindt op donderdag 6 november aanstaande een speciale poë- ziemiddag plaats in de burger zaal van het stadhuis van Middelburg. De Middelburgse stadsdichter Chawwa Wijnberg en de stadsdichters van Gent en Groningen en Tilburg dragen gedichten voor. De poëziemiddag wondt gehouden in verband met de Week van het Zeeuwse boek. Vbn 15.15 uur tot 17.00 uur zal het gezelschap van stadsdich ters in de Burgerzaal te beluisteren zijn. Naast Chawwa Wijnberg, de stads dichtervan Middelburg, zijn aanwezig: Roel Richelieu van Londersele, stads dichter te Gent, Bart F.M. Droog, stads dichter te Groningen en Jace van de Ven, stadsdichter te Tilburg, in de pau zes van de poëtische bijeenkomst kan het publiek onder het genot van een hapje en een drankje met de dichters spreken. Rederijkersavond in De Drvkkery In boekhandel de Drukkery aan de Markt in Middelburg vindt 's avonds van 19.00 uur tot 20.30 uur een 'rederijkers avond' plaats. De stadsdichters kruisen dan spreekwoordelijk de degens in een poëzie contest Allereerst proberen de dichters elkaar te overtreffen met gedichten aan de hand van een vooraf afgesproken thema. Vervolgens zal het improvisatietalent van de dichters worden aangespro ken: ter plekke moeten zij dichten over een niet bekendgemaakt thema. In de Wegenwet is uitdrukkelijk gere geld dat bij de gemeente de zorg berust voor het in goede en veilige staat verkeren van de wegen. Daarbij behoort ook het bestrijden van glad heid. Op www.middelburg.nl vind je de strooiroutes binnen de Gemeente en een uitgebreide toelichting op de gladheidbestrijding. Kijk onder de knop 'Milieu en atval' en klik dan door naar 'Gladheidbestrijding'. In novem ber zal deze informatie ook op deze pagina worden gepubliceerd. Servicetelefoon Op telefoonnummer 67 53 22 kan je terecht met klachten, meldingen en tips over de openbare ruimte in Middelburg. De servicetelefoon is ingesteld om snel in te kunnen springen op klachten en dergelij ke. Dat het aanslaat is wel duide lijk want veel inwoners hebben de servicetelefoon al gebeld. Heeft u ook opmerkingen? Je reactie is van harte welkom! Daarnaast is het 24 uur per dag mogelijk om via de website www.middel- burg.nl digitaal meldingen door te geven. Onder de knop 'Digitale diensten' vind je bij 'Formulieren' het meldingsformulier servicete lefoon. w/sm

de Faam | 2003 | | pagina 3