Ter zake IUM Ton's BriQlenmode in nieuw jasje 't Smulhoekje vernieuwd Expo 'De Comtoise' XPOSITIES Nu bij Nuon: minder energie! REGIONALE OFFICIËLE OPENING DONDERDAG 6 NOVEMBER www.de-faam.ni woensdag 29 oktober 2003 pagina 25 AGENDA OOST-SOUBURG - Op het nieuwe industriepark van Oost-Souburg is sinds kort Dijkwel Autoshopping Centre gevestigd. Hier worden alle merken auto's ver kocht, zowel nieuwe als gebruikte. Tevens worden re paraties verricht en ook onderhoudsbeurten en APK- keuringen horen tot het servicepakket van deze nieuwe onderneming. Daarnaast worden accessoires verkocht. MIDDELBURG -Ton's Brillenmode aan de Korte Delft 3 in Middelburg is onherkenbaar verbouwd. De bril len van merken zoals Chanel, Car tier en Versace liggen uitgestald op glazen platen in witte nissen. Aan de an dere kant van de winkel staat een enorme houten kast met kleine schapjes voor de brillen. "We hebben alles in de zaak veranderd," vertelt eigenaar Ton Smout. MIDDELBURG - 't Smulhoekje, de snackbar in de scha duw van de Koepoort, is deze zomer getransformeerd tot een moderne, culinaire kiosk. Al bijna een kwart eeuw is het verkooppunt van patat en andere gefri tuurde lekkernijen beroemd bij een groot deel van de Middelburgse bevolking. Door de nieuwe huisvesting is de populariteit alleen maar toegenomen. Eigenaar Abjan van Eenennaam: "We zijn zo overdonderd door de grote toename van klanten, dat we nog niet toe zijn gekomen aan allerlei nieuwe plannen." Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl 1 23456789 10 11 g d c a b h e 217 a b c d e f g h Snel en gemakkelijk energie besparen. PoD DONDERDAG 30 OKTOBER Goes, Theater De Mythe, Bleekveld 1, Sane Wallis de Vries, cabaret programma 'Stuk', aanvang:20.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, "Sloof" door Lunch- theaterproducties Bellevue, aan vang: 2030 uur. VRIJDAG 31 OKTOBER Vlissingen, Arsenaaltheater, Godfried Bomans: een opgewekt mens door theater De Regentes, aanvang: 20.15 uur. Vlissingen, Café Groen Licht, Aagje Dekenstraat 5, Rock Blues, Sugar Mama, aanvang: 21.30 uur. Vlissingen, De Piek, Hellebardier- straat, Urban Hiphop Lounge, CD- rclease Party part 1, aanvang: 21.30 uur. Middelburg, Minitheater, Verwerijstraat 53, 'Ja Zuster, Nee Zuster', familiemusical, aanvang: 20.30 u Stadsschouwburg, Sea Sound Singers SurpriseTheatre, jubileum show damesbarber-shopkoor o.l.v. Don Henken, aanvang: 20.00 uur. Middelburg, Celtic Pub "The Duke", Vlasmarkt, Halloween op treden "HardTo Handle", aanvang: rond 21.30 uur. Kortgene,Dorpshuis "De Pompweie", Bernhardstraat 2A, 'Mysotis!' van Guido Weijers, caba ret, aanvang: 20.00 uur. Middelburg, Café De Weerlt, Vlas markt 39, live muziek Cosmic Slop, funk, aanvang: 22.00 uur. ZATERDAG 1 NOVEMBER Vlissingen, St. Jacobskerk, lustrum concert Interkerkelijk Gospelkoor Glorify, aanvang: 20.00 uur. Goes, Theater De Mythe, Bleekveld 1, Arabische Nacht, toneel, aan vang: 20.00 uur. Vissingen,De Piek, Hellebardier- straat, Juke Joints fanclubnight, aanvang: 22.00 uur. Krabbendijke, De Meiboom, Kerk- polder 30, cabaret, Javier Guzman, 'Bot'. Middelburg, Minitheater, Verwerijstraat 53, 'Ja Zuster, Nee Zuster', familiemusical, aanvang: 20.30 uur. Wemeldinge, "DeWemel", Dorps plein 1, klucht, "Dokter Deug(t) niet" door toneelvereniging "Kom t'r us ni kiek'n", aanvang: 20.00 uur. Meliskerke, Grand Café "La Soie" en Silkshop van het Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Nostalljazz Five vanaf 14.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, Horror Party met de dj's Bram en Johan, aanvang:21.00 uur. ZONDAG 2 NOVEMBER Vlissingen, Café Groen Licht, Aagje Dekenstraat 5, Jamsessie, aanvang: 20.00 uur. Vlissingen, Cine City, cine concert, zanger/componist Robert Valter, aanvang: 11.30 uur. Middelburg, Café 't Schutterhof, Schuttershofstraat 1, Bio AiiuGHT under cover, aanvang: 17.00 uur. MAANDAG 3 NOVEMBER Middelburg, Stadsschouwburg, Black Grace Dance Company, dans met overwegend Maori en Samoadansen, aanvang: 20.00 uur. DINSDAG 4 NOVEMBER Middelburg, Stadsschouwburg, Ernst van der Pasch, cabaret programma 'Weg', aanvang: 20.00 uur. WOENSDAG 5 NOVEMBER Vlissingen, Café Popeye, Copycat, aanvang 22.30 uur. Middelburg, burgerzaal stadhuis, concert kamermuziek, o.a het Utrecht String Quartet, aanvang: 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Moja Oekraina, muziek- en dans- show door Sorjany uit Oekraïne, aanvang: 20.00 uur. Goes, Theater De Mythe, Scapino Ballet Rotterdam, aanvang: 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, De Berini's, cabaret/kleinkunst, aan vang: 20.15 uur. Middelburg, Minitheater, Verwerijstraat 53, 'Ja Zuster, Nee Zuster', familiemusical, aanvang: 20.30 uur. Lang zal je leven Al 850.000 mensen met diabetes, ledereen kan diabetes krijgen.Steun het Nationaal Diabetes Preventie Onderzoek van het Diabetes jDisbeteiFonds Fonds. ^Joieb Levensverwachting weten? Check www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf giro 5766 in v. Diabetes Fonds, Amersfoort Dijkwel Autoshopping Centre door Arie van Zanten "Bijna 25 jaar lang ben ik in Vlissingen dealer geweest van de merken Renault, Peugeot en Mazda", vertelt Hans Dijkwel, "tot Renault ongeveer vijf jaar geleden het dealerschap wilde aanpassen. Er moest één dealer komen voor Zeeland en die dealer moest niet in Vlissingen zitten. Daarom heb ik de zaak verkocht. Maar toen hier dit bedrijvenpark kwam is auto bedrijf Kuzee gaan bouwen aan een nieuw complex waar onder meer een garage en een show room bij hoorden. Omdat ze niet verder wilden met het garage bedrijf hebben ze mij benaderd of ik een bedrijf wilde beginnen in het nieuwe pand. Ik ben nog niet aan mijn pensioen toe en ook mijn zoon ziet zijn toekomst in het garagebedrijf, dus hoefden we niet lang te aarzelen." Zoon Alexander heeft inmiddels ook de nodige kennis en ervaring opgedaan, want na de opleiding aan het IVA in Driebergen heeft hij vier jaar lang bij diverse auto bedrijven gewerkt. Bij Dijkwel verkopen vader en zoon jonge gebruikte auto's van alle merken. En door de nieuwe Europese regels kunnen ze nu ook nieuwe auto's leveren. Daar naast is er een werkplaats inge richt, waar Willem Koole, de voormalige chefmonteur van Kuzee de scepter zwaait. "Dat is voor de oude klanten van Kuzee de garantie dat ze dezelfde kwa liteit krijgen", aldus Alexander. vader Hans (links) en zoon Alexander Dijkwel runnen het nieuwe Dijkwel Autoshopping Centre samen. FOTO: JAAP WOLTERBEEK In de zeer ruime en lichte verkoophal staan jonge auto's van merken als onder meer Renault, Volvo en BMW te wach ten op een nieuwe eigenaar. Dijkwel heeft bovendien een ac tie. "Bij aankoop van een auto ■■■■■■■■■■■Bi Smout zakt door de knieën om nog even te controleren of de nieuwe bril van een klant wel recht staat. Het is een komen en gaan van mensen. Van concur renten die op dit moment stunten met de prijzen lijkt Smout geen last te hebben. "We verkopen duurdere merken, maar hebben ook een huismerk. Ik vind dat de kwaliteit van de duurdere merken duidelijk zicht baar is. Het is niet de kick om een dure bril te verkopen, maar juist Mirande (links) en Ton Smout in de geheel verbouwde en ver nieuwde brillenwinkel. FOTO: JAAP WOLTERBEEK een bril te verkopen die écht leuk is en waar de klanten reacties op krijgen uit hun omgeving." De zaak heeft na de verbouwing een chique uitstraling gekregen. Smout heeft echter moeite met de term 'chique': "Het zou klan ten af kunnen schrikken. Het is gewoon zo dat dit mijn smaak is. Acht jaar geleden ben ik hier be gonnen, in een voormalige kledingzaak. Ik heb destijds wei nig aan het interieur veranderd. Er lag een grenen vloer, dat was toen mode. Nu liggen er witte te gels." Om de verbouwing te kunnen verwezenlijken, moest de hele zaak leeg. "Als je gaat verbouwen ga je eerst flink opruimen. Eerst heb ik een kleine opruiming ge houden voor klanten, maar in de nieuwe zaak wilde ik toch begin nen met een geheel nieuwe col lectie. Dus heb ik alles wat er overbleef, en dan praat ik toch over een partij van enkele hon derden brillen, weggegeven. Die brillen zijn naar de Brillenkoster uit IJzendijke gegaan. Deze man zamelt oude brillen in om ze een keer per jaar mee te nemen naar Ghana. Dus binnenkort lopen er misschien wel mensen in Ghana rond met een bril uit Middel burg..." Van Eenennaam verkoopt al vanaf 1979 een onveranderd product: verse èn vooral lekkere patat. Na vele jaren solo de frituur te hebben bemand, zorgt sinds begin dit jaar de compagnon Simon Boonman Abjan van Eenennaam (links) van 't smulhoekje heeft sinds begin dit jaar een compagnon, Simon Boonman (rechts). FOTO: JAAP WOLTERBEEK voor versterking. Samen staan ze nu al ongeveer drie maanden in het gloednieuwe Smulhoekje. De naam is enigszins verwarrend, want 't Smulhoekje is een ronde afhaalgelegenheid geworden. Zil veren kleuren en metalen materi alen schenken de snackbar een modern uiterlijk. Naast het vernieuwde aangezicht biedt de locatie een luxe keuken, een brede koelvitrine en vol doende, beschutte wachtruimte voor de 'smachtende' klanten. Van Eenennaam licht toe: "Het belang rijkste voor ons blijft de kwaliteit van het product, de snelheid van de bediening en de redelijke prijs." De nieuwe werkplek overtreft niet alleen de verwachtingen van Van Eenennaam, Boonman is min stens zo enthousiast. "De oude si tuatie had natuurlijk zijn charmes; de nieuwe situatie werkt daaren tegen wel veel makkelijker. We kunnen hierdoor nog meer verse producten aan gaan bieden. Zo is het de bedoeling nieuwe slaatjes en verse hamburgers in het assor timent op te nemen." Dat de klant tevreden is met de vernieuwing merken de twee eigenaren niet al leen aan complimenten. "Als we klanten terugzien, geeft dat bij ons een goed gevoel." is Uf/t ta\ een jaar lang gratis autowassen." De officiële opening van Dijkwel is op donderdag 6 november. In verband met deze opening is er op 7 en 8 november nog een ac tie, namelijk een gratis winter- controle. Dan staat er overigens ook een Formule 1 -simulator om te kunnen ervaren hoe het is om over een circuit te racen. Dijkwel Autoshopping Centre is gevestigd aan de Marie Curieweg 3 en het telefoonnummer is: 0118-488466. Ill— H I 1 llll I MIDDELBURG - Van 1 toten met 8 november wordt in 'Wijzer An tieke Klokken' een expositie en tevens taxatie gehouden onder de naam 'De Comtoise'. Het res tauratie-atelier, en tevens win kel, is ook te bezoeken tijdens de Kunst Cultuurroute op zondag 2 november. Een Comtoise is een bepaald type Franse klok. Ook dit type klokken zijn, net zo'n dertig an dere klokken, te bezichtigen tij dens de expositie. Bovendien kunnen belangstellenden ook zelf een klok meenemen, ter taxatie. 'Wijzer antieke klokken is gevestigd aan de Noordweg 342 in Middelburg. Wie meer infor matie wil kan kijken op www.wijzerantiekeklokken.nl. HORIZONTAAL: 1. Grasmaand, organische ver binding; 2. projectieplaatje, in terest, Engels telwoord; 3. in tiem, vogelaarstok; 4. onheils godin; 5. automerk, bloem; 6. hemelbrood; 7. eng, knipoogje; 8. zo spoedig mogelijk; 9. been tje, volkomen ontwikkeld insect; 10. afstammeling, lof, broeibak; 11. blaas, zei I - vaartuigje. VERTICAAL: 1. Spaanse groet, inheems vorst; 2. kleine metalen staaf, Turkse ti tel, olie (Eng.); 3. limonade siroop, extreem; 4. automerk; 5. verbond (It.), danig; 6. spier spanning; 7. naarling, altijd groene heester; 8. loopvogel; 9. stad in Japan, stad in Japan; 10. bouwland, bid voor ons (Lat. afk.)bitter vocht; 11. aaneen schakeling, paviljoen. 10 11 Stuur uw oplossing vóór donder dag 6 november naar de redac tie van De Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 12 no vember bekend gemaakt. A. Houmes uit Middelburg won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 15 oktober twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. (advertenties) THUtS IN JE BUURT ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, Langstraat35,WendyMarteijn/Hulsteijn, fo to's 'Heden daagse Am emu idse Vrouwen in Klederdracht', t/m 1 no vember, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30-16.30 uur. GRIJPSKERKE Boerderijgalerie DE Osseberg, Singelweg 11, expositie: Adri Geel hoed, Hans Keukelaar, schilderijen. Anneke Coppoolse, keramiek. Thema: "land en Water". Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur en na telefonische afspraak; van dinsdag21 oktober tot en met zaterdag 15 november. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, expositie "Zijde, modeaccessoires en design" t/m 19 november. MIDDELBURG Café de Bommel, Markt 85: "Oldtimer Bommelrit" (zwart-wit foto's van Peter Toornstra van details van oude motoren); t/m 1 septem ber 2004. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Zeeuwse Bibliotheek,Kousteensedijk 7: tentoonstelling Poëzie Prent, emblemata van Jacob Cats en Adriaen van deVenne. Expositie ruimte; tentoonstelling, Marcel Robbe, schilderijen, van 26 septem ber t/m 1 november. Openingstijden: maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Drukkerij, Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van affiches en posters, aanplakbiljetten en plakkaten overallerlei onderwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten tegen de vervui lingvan de Oosterschelde. Ceasuur, Lange Noordstraat 67, tentoonstelling Kees Wijker, 'Krank zinnige beelden', van 13 september t/m 2 november. De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling, Drawings: Maps and Composite Actions van Cameron Jamie, 21 september t/m 30 no vember. Opening dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. De Kabineten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling 'Het Zeeuwse landschap' vanAntoine Mes, 21 september t/m 30 novem ber Openingtijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. 'T Galerie, Turfkaai 25-27, november-expositie van 30 oktober t/m 29 novemberParterre; schilderijen van Maria Megens. Kelder; Frans Megens gemengde technieken. Openingtijden donderdag t/m za terdagvan 11.00-16.00 uur. Eerste zondag van de maand van 13.00- 17.00 uur. Zondag 2 november Kunst- en Cultuurroute Middelburg. Zeeuws Museum, Abdij, tentoonstelling: Vorstelijk sieraad, Portret medaillon t/m 16 november. Openingstijden: woensdag t/m zon dag 13.00-17.00 uur. Middelburg, Galerie 't Flaentje te Paart", Spanjaardstraat 19, expo sitie Kathelijne Roosen, fotografie en Yolanda Roosen, objecten; van 23 oktober t/m 20 november. Openingstijden: donderdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00-16.30 uur en na telefonische af spraak. Op 25 oktober en 2 november zijn Kathelijne en Yolanda aanwezig. Middelburg, Stichting Kunstuitleen Zeeland, Balans 17, Tentoonstel ling "Hans de Ruiter'; t/m 1 december. Openingstijden: maandag t m vrijdag van 9.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur. Middelburg, De Burg, Groenmarkt 13, expositie 'Ploegens en Maaiens' van Zeeuwse bedrijfskaartboekjes in particulier bezit; van 4 november t/m 22 december, organisatie St. Cultureel Erfgoed Zee land. Openingstijden maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur. Middelburg, Wijzer Antieke Klokken, Noordweg 342, expositie en taxatie, "De Comtoise"; 1 t/m 8 november, inclusief koopzondag. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 9.00-18.00 uur, zondag 2 november van 13.00-17.00 uur en donderdagavond van 19.00-21.00 uur. VEERE Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over deVeerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 2 november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Willem 3, Oranjestraat 4: Geënsceneerde fotografie, open tot en met 2 november. Tentoonstelling met films en fotografie tot en met 2 november. Zaal 1, fototentoonstelling 'Komen Murphy', zaal 2, Henk Tas, fotografie. Openingstijden: donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: Tekeningen van de grootmeester Jan Sanders 1919-2000 -'Metde boot mee, vervoerover Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t/m 1 februari 2004 - maandag t/m vrijdag 10.00- 17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, foto-expositie'De Dageraad', Jaap Klein. Indrukwekkende beelden van de zonsopgang in het open Zeeuwse landschap, t/m 31 oktober. Geopend van maan- dagt/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45-17.00 uur. Vlissingen, Kunstuitleen Vlissingen, Oranjestraat 4. 'Dag van de kunstuitleen', in het teken van hedendaagse fotografie van 10.00- 17.00 uur, zaterdag 1 november. Energie besparen. Wie wil dat niet? Met Nuon Online Energie Advies is dat heel gemakkelijk. Op www.nuon.nl kunt u online uw meterstanden bijhouden. Ideaal om uw energieverbruik in de gaten te houden. En daardoor bespaart u al snel flink wat energie en geld. Geen internet? Vraag dan gratis het Energieverbruiksschema aan bij Nuon, antwoordnummer 3600, 6800 WD, Arnhem. www.nuon.nl Over Energie Energie Besparen

de Faam | 2003 | | pagina 25