GEZONDHEIDSNIEUWS Stoppen met roken en afvallen O Groene vingers gezocht voor Natuurwerkdag Concert Arnemuoden 1 Ol Tl?9 3ï RUIM 1000 ARTIKELEN EN PRIJS mm Opgeteld de beste! Portretmedaillon in zeeland inwoners van Zeeland open over Zeeuwse Dag "Zo uit de oven, meenemen en smullen maar..." 3 halen 2 betalen 48 29 ARNEMUIDEN/ NIEUW EN ST. JOOSLAND - Voor de derde keer op rij is het zaterdag 1 november landelijke Natuurwerkdag. Op ruim tweehonderd plaatsen in Nederland wordt gewerkt aan de natuur en het land schap. Ook provincie Zeeland doet mee. Bij de Blikken- dijk in Arnemuiden en op de Binnendijk/ Boomdijk in Nieuw en St. Joosland zijn verschillende activiteiten en iedereen kan meehelpen. Frans stokbrood Chateau Rouvière Minervois, Domaine de la Roque, Cötes du Roussillon of Domaine du Fraisse, Cöteaux du Languedoc Heerlijke wijnen uit Frankrijk Fles 75 cl. NERGENS A PLUS Corbijn Fort den Haakweg 12 4354 AE Vrouwenpolder ^^pO^OO dinsdag 8 3o-18.00 woensdag 8 30-18 00 Tel. 0118 - 593517, Fax. 0118 - 596002 donderdag 8.30-18.00 vrijdag 8.30-20.00 zaterdag 8.00-17.00 www.plussupermarkt.nl y MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum in Middelburg is tot en met zondag 16 november een bijzondere aan koop van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te zien. Het gaat om een portret medaillon uit 1585 dat symbool staat voor de goede banden tussen Engeland en Zeeland. GOES - Rinus Stoffels en de LPF willen met ingang van volgend jaar een Zeeuwse Dag houden. Die dag zit vol met culturele, politieke en sportieve activiteiten en de bedoeling is dat iedereen de Zeeuwse vlag uithangt. Zitten de Zeeuwen hier eigenlijk wel op te wachten? De Faam vroeg het aan enkele mensen. Behoort u ook tot die groep mensen die vast besloten zijn het roken op te geven maar het helaas niet volhouden? Heeft u ook van die situaties of gewoonten waarbij u bijna automatisch een sigaret pakt ofschoon u er eigenlijk mee wil stoppen? Indien u stopt met roken kunt u uw lichaam weer in goede conditie brengen. Heerlijk om weer meer zuurstof te kunnen inademen, veel beter te ruiken en te proeven. Geen hoofdpijn, niet meer kortademig, geen kwellende rokershoesl, niel meer afhankelijk van nicotine, Is dit geen goede motivatie om te stoppen? Met onze methode kunnen wij u in een keer definitief van het roken afhelpen. Bij de oren zetten wij dne steriele puntjes in die het lichaam snel ontgiftcn en ervoor zorgen dat u binnen vier dagen geen nicotine meer in uw bloed heeft, dit wordt afgevoerd via de natuurlijke weg. Omdat dit zo snel gaat heeft het lichaam geen tijd voor afkickverschijnselen, zou uzelf stoppen zonder hulpmiddelen dan duurt het ongeveer een maand voordal de nicotine emit is en dan komen juist die nare bijverschijnselen. Zodra deze zijn geplaatst beginnen ze direkt te werken en u zult merken dat de zin om te roken direkt gaal afnemen. Na een week halen we deze puntjes er weer uit en krijgt u een nieuw puntje in uw oor. deze zorgt ervoor dat u geen zin meer in roken krijgt en niet gaat snoepen zodat u dus niet dikker wordt. Dit laatste puntje valt er na twaalf dagen vanzelf uit. Deze methode wordt ook wel auriculo-therapie genoemd, dit staat voor oor acupunctuur, en is een van de veiligste behandelmethoden. De ervaring leert dat deze zichzelf bewezen heeft doordat er duizenden mensen baat bij hebben gehad. Ons slagingspercentage is 97 Wij geven een garantie op de behandeling van een half jaar, mocht u toch weer terugvallen in uw oude gewoonte dan krijgt u van ons een gratis tweede behandeling. Ook kunt u bij ons terecht om af te vallen. U krijgt dan de eerste week twee puntjes in het rechter oor en de volgende week twee puntjes in het linker oor. Dit in combinatie met een uitgekiend dieet schema waar bij het hele gezin kan mee eten en u zoveel eet dat u 's avonds geen hongergevoel overhoudt. De resultaten hiervan zijn dat u in een maand 7 lot 8 kilo afvalt. Op dinsdagmiddag 4 november zijn wij aanwezig in •Restaurant Pare Central Grand', Bellamypark 34, in Vlissingen en dinsdagavond in Hotel Bolsjoi, Grote markt 28 in Goes. Voor de vervolg behandeling zijn wij op dinsdag 11 november weer in Vlissingen en Goes'. Wij werken uitsluitend op afspraak, voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u bellen naar de praktijk voor auriculo therapie, Slenkweg 2 te Ressen-Bemmel. Tel. 0481- 462453 Tevens behandelen wij groepen en bedrijven. Bezoek ook onze website www.kpspeek.nl Het doel van deze dag is meer mensen in Nederland bewust te maken van natuur en landschap. Op de Blikkendijk worden veer- asters geplaatst ter bescherming van de jonge bomen. Verder wor den er wilgen geknot. Voor deze werkzaamheden is iedereen wel- kom. Op de Binnendijk en Boomdijk worden lage knotwil gen langs de dijken geknot. De natuurverenigingen zullen de mensen aanwijzingen geven bij de klusjes. Volgens Robert Wielemaker, provinciaal coördi nator van Zeeland, krijgen de nieuwe vrijwilligers van tevoren een instructie hoe alles in zijn werk gaat "Zo heeft iedereen een klein beetje houvast." Geadvi seerd wordt om stevige schoe nen of laarzen aan te doen en lunch mee te nemen. Vereniging Natuurmonumenten zorgt wel voor een kop soep. Vorig jaar was de dag een succes en de coördinator verwacht nu opnieuw veel mensen. "Tot nu toe vallen de inschrijvingen niet tegen." Iedereen kan zich tot en met vrijdag 31 oktober aanmel den. De werkzaamheden in Arnemuiden zijn van 9.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie of aanmel den: Thomas.colette@zeelandnet.nl of www.natuurwerkdag.nl. De activiteiten bij de Binnendijk en Boomdijk zijn van 10.00 tol 15.00. Voor meer informatie en aan melden: robert.wielemaker@slz.landschaps beheer.nl of www.natuurwerkdag. n I ARNEMUIDEN - In de Neder lands Hervormde Kerk van Arnemuiden is zaterdag 8 no vember een concert. Op het pro gramma staan: organist Martin Mans, harpist Anke Anderson en Noortje van Middelkoop be speelt diverse panfluiten. Deze drie bekende musici laten zowel afzonderlijk, als in diverse com binaties muziek horen. Het re pertoire bestaat onder meer uit bekende klassieke werken en geestelijke liederen, maar ook Tarwe of wit. Vers voor u gebakken Per stuk ca. 400 gram BES TSE GEGARANDEERD GOEDKOPER D Je- Dubbelfrisss Diverse smaken Literpak V.' Pampers 1 NERGENS® tf':" Easy up pants of Airsoft luiers yjSOEDKOPERjp Diverse maten Pak 34-70 stuks Ariel Wasmiddel Diverse soorten Poederzak 1350 gram, pak 12-30 tabs, flacon 1.5 liter of navulzak 1.5 liter 5.99/6.09/6.39/6.49 Pringles Diverse smaken Bus 200 gram 1.79/1.85 3 bussen naar keuze Elke week een aantal aanbiedingen die nergens anders goedkoper zijn. Bestsellers zijn herkenbaar aan het garantiestempel gegarandeerd\ NERGENS GOEDKOPER Treft u Bestsellers elders in dezelfde week voor een lagere prijs aan? Het prijsverschil wordt direct aan u terugbetaald. PLUS 44/03 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Geldig van donderdag 30 oktober t/m zaterdag 1 november 2003 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden bijvoorbeeld kinderliedjes ko men aan bod. Kaartjes zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij schoenmode Walky, aan de Langstraat te Arnemuiden en kosten 6 euro. Een deel van de opbrengst is be stemd voor stichting Jemima, een christelijk tehuis voor ge handicapte, Arabische kinderen in Beit Jala.(Westbank, vlakbij Bethlehem). Het concert begint om 20.00 uur en iedereen is wel kom. Op 18 juni 2002 werd het in berg kristal gevatte voorwerp op de veiling bij Christie's Amsterdam aangeboden. Het Koninklijk Zeeuws Genootschap deed een poging het medaillon te verwer ven, maar moest vanwege een te hoge prijs afhaken. Onlangs kon het dankzij steun het alsnog aan kopen. Tijdens de tentoonstel ling 'Vorstelijk Sieraad is het me daillon te zien. Na de verbou wing in het museum krijgt het een vaste plaats in de Wand tapijtenzaal. In het kader van deze expositie zijn elke woens dag- zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur work shops voor kinderen tot en met twaalf jaar. De openingstijden zijn woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www. zeeuwsmuseumn 1 Volgens Stoffels zou iedereen de Zeeuwse vlag moeten uithangen op de derde dag van mei om de saamhorigheid tussen de Zeeuwen te bevorderen. "Ik hang hem zeker uit', zegt J.Meissner uit Kapelle. Ze vindt het een goed initiatiefZeeland op deze manier te promoten. R. de Vries uit Middelburg komt bepakt en bezakt aanlopen en voor een korte vraag heeft ze wel tijd. Zij vindt dat Zeeuwen best een beetje chauvinistisch mogen zijn, dus zo'n dag is goed. C. Zuidgeest-Versteeg uit Bruinisse denkt er heel anders over. "Ik ga daar echt niet aan meedoen, ben ook geen echte Zeeuw en keer binnenkort terug naar Overijssel. Ik heb het helemaal gezien hier." Zou het inderdaad uitmaken of je geboren en getogen bent in Zeeland? "Misschien wel, maar het blijft een keus van de men sen zelf of ze mee willen doen, Zeeuw of niet", zegt C. Oreel uit Kloetinge. Hij zou een vlag kopen als bepaalde onderdelen gratis zijn. "De kosten moeten niet uit de klauwen lopen hoor." Zeeuwen zijn nu eenmaal zuinig. H. Botter uit Arnemuiden: "Voor mij hoeft het allemaal niet, ik ben geen Zeeuw van oorsprong, maar ik woon er wel en vind dat het geld wel aan iets beters be steed kan worden." G. Roelsen komt uit Zeeland, maar heeft juist niet de behoefte aan dit soort dagen. De zusjes Oosldijk uit Goes zouden alleen een vlag uithangen als iedereen het doet. "Maar het moet wel vrijwillig zijn, want dit verplicht stellen is dom." F. Asbai geeft als antwoord dat ze het initiatief positief inziet en zal meedoen. A. Hoondert uit s' Heerenhoek is duidelijk: "Ik ben Zeeuw in hart en ziel en lid van 'Mooi Zeeland' een klederdrachtgroep. Oh ja, ik zou hel zeker doen." E. Zweedijk uit Kapelle: "Wat moet ik met die dag, nee hoor. ik vind het hele idee onzin." Zo denkt I. Bresser uit Goes er ook over. "Inderdaad nonsens, dan worden we net als Friesland die zich wil onder scheiden en dat is niet goed." En toch heeft het wel iels zo'n speciale dag voor onze provincie. Tenminste volgens Z. Roose uit Amersfoort wel. "Ik ben al vijftig jaar weg uit Zeeland, maar ik kom dan terug hoor, als ik nog leef tenminste." Wel of geen vlag op de Zeeuwse dag?, dat is en blijft de grote vraag...

de Faam | 2003 | | pagina 24