EC I T Y dé uitgaanskrant Hoofd in de wolken CHUTTERSHOF individualiteit hoog in het vaandel bij kunstenaars 'In leven ben ik niet goed' Godfried Bomans herleeft Humor en hypnose in dans Bevrijdingsavond F I L M W E E K F I L M W E E K FILMWEEK Kinderdienst in Arnemuiden Woensdag 29 oktober 2003 de FAAM 15 vlissingen www.cinecity.nl jThe Maf fix Revolutions 0 premiere premiere Jeepers Creepers 2 i Intolerable Cruelty 0 My Ross's Daughter 0 Bad Boys 2 Phiieine Zegt Sorry PoiSeke 0 UrakeobeuweS 0 Legally Blond 2 0 American Pie: The Wedding League Of Extraordinary Sentlemen The Italian Job Pirates Off The Caribbean ©<fc ie Schippers van de Kameleon 0 Knorretjes Grote Film 0 Sneak middelburg www.schuttersh0ftheater.nl üovËezone: l'Auberge Espagnol Dans, Grcxny Dans iiïsforïas Mmtmas Elizabeth (i.s.m. Zeeuws Museum) Inkingut |8+) goes Monsoon wedding Satin Rouge /f KATS - Een chemische verbinding bracht ze samen en staat ook voor de gedachte achter de naam van deze kunstenaarsgroep. Stichting Goes Goes Art oftewel G2A, geschreven net als de scheikundige naam voor water (H20), exposeert tot 30 november in de galerie aan de Dorpsstraat 16 in Kats. GOES - In Theater De Mythe in Goes spelen Johny Kraaijkamp jr. en Laus Steenbeke vrijdag 7 november hun voorstelling Hoofd in de wolken. KRABBENDIJKE - Cabaretier Javier Guzman speelt za terdag 1 november zijn stuk Bot in De Meiboom in Krabbendijke. VLISSINGEN - Reinder Bulder treedt vrijdag 31 okto ber op als Godfried Bomans in het Arsenaaltheater in Vlissingen met zijn show'Een opgewekt mens'. GOES - Scapino Ballet Rotterdam presenteert woens dag 5 november in Theater De Mythe in Goes een di vers dansprogramma. Daarin zijn de nieuwe werken Bubble gum Wrapper van Nanine Linning, Four for Nothing van Amanda Miller en Located Behaviour shaped in attitude van Georg Reischl te zien. urban Hip Hop Lounge in De Piek Fanclubnight The Juke Joints Jubileum met surprise Dag van de Kunstuitleen Zeeuwse horizon staat centraal Ca weg, nu het nog kan. Nieuw-zeelandse humor en charme CineConcerten van start Hard to Handle in Halloween Oekraïns staaltje kunst Rotterdamse humor in Vlissingen Trijntje Oosterhuis in Vlissingen mwrn Donderdag 30 oktober t/m woensdag 5 november Woensdag *16.00 *19.00 *20.00 *22.00 uur. i Het laatste hoofdstuk in de Matrix trilogie. Terwijl het leger van machines de totale vernietiging van Zion nastreeft, maken de burgers zich op voor een I agressieve verdediging. De vraag is of ze de meedogenloze zwerm Sentinal lang genoeg van zich af kunnen houden om Neo de kans te geven de oorlog te beëndigen. j Dagelijks *16.15 *19.00 *21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. i De Creeper is het vleesetende monster dat zich elke 23 jaar gedurende 23 dagen moet voeden met mensenvlees. Dit keer heeft hij het gemunt op een bus met scholieren. Dagelijks 13.45 *16.15 *19.00 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. j George Clooney speelt Miles Massey, een prominente echtscheidingsadvocaat, in Los Angeles die alles heeft. Miles zorgt ervoor dat Marylin Rexroth (Zeta-Jones) met lege handen komt te staan. Zij zint op wraak. Achterbakse methoden, bedriegerij en een aantrekkingskracht escaleren wanneer Miles en Marylin de rekening vereffenen. Dagelijks *13.45 *19.00 uur. Niet op woensdag *19.00 uur. De ambitieuze, maar onhandige Tom Stansfield is stapelverliefd op Lisa, de dochter van zijn baas. Als Tom een avond op het huis van Lisa mag passen, denkt hij dat hij succes in liefde heeft, maar al snel beseft hij dat niet alles volgens plan verloopt. Dagelijks *13.30 *16.15 *19.00 *22.00 uur. Zaterdag *24.00 uur. Narcotica agenten Mike Lowrey (Will Smith) en Marcus Bennet (Martin Lawrence) leiden een onderzoek naar de XTC overvloed in Miami. Hun zoektocht leidt naar een gevaarlijke I drugsbaron die een hevige oorlog in de onderwereld heeft ontketend. Dagelijks *16.15 *19.00 *21.45 uur. Niet op woensdag *16.15 en *19.00 uur. Romantische komedie over Phiieine en haar vriend Max, die meedoet aan een Shakespeare-project. Dagelijks *13.45 *16.15 uur. Een warme en ontroerende jeugdfilm over de elf jarige Polleke die opgroeit bij haar excentrieke moeder (Halina Reijn) en voor haar dichter, junkie vader (Daan Schuurmans) moet zorgen. In de film wordt ze smoorverlief op Mimoem (Mamoun Elyounoussi), maar omgang met hem wordt verboden. Dagelijks *13.45 uur. In deze avonturenfilm wonen mensen en draken samen in een fantastische wereld. Samen moeten ze proberen een verborgen schat te beschermen. Dagelijks *16.15 uur. Elle Woods (Reese Whitherspoon) werkt op een advocatenkantoor en wordt daar ontslagen als ze opkomt voor de rechten van een andere man. Hier laat ze het echter niet bij zitten. Dagelijks *19.00 uur. Jim (Jason Biggs) en Michelle (Alyson Hannigan) gaan trouwen. Michelle wil een volmaakte trouwdag, maar die kans is klein. Cadence (January Jones), het knappe zusje van Michelle, is overgekomen om bruidsmeisje te zijn. Zodra Stifler (Sean William Scott) en Finch (Eddie Kaye Thomas) Cadence zien, begint het grote versieren. Dagelijks *21.45 uur. Niet op maandag en woensdag. Avonturier, Allain Quartermain (Sean Connery) leidt een legio individuen met een legendarische kracht. Zij zullen hun krachten moeten bundelen om de wereld van zijn ondergang te redden. Dagelijks *21.45 uur zaterdag *24.15 uur. Dagelijks *15.30 uur *19.00 *21.45 uur. Niet op woensdag *21.45 uur. Zaterdag *24.15 uur. Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectaculair vermakelijke piratenfilm. Dagelijks 13.45 uur. De beruchte' tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Dagelijks *13.45 uur. De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Maandag, *22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Donderdag *20.00 uur. Parijse jongen studeert een jaar in Barcelona. Vrijdag 22.00 zaterdag *19.30 zondag *20.00 maandag *20.00 uur. Nieuwste documentaire van de Zeeuwse filmmaker Jos de Putter over een jeugddans- gezelschap in Grozny, Tsjetsjenië. Vrijdag *19.30 zaterdag 22.00 dinsdag *20.00 uur. Prachtige landschappen en boeiende karakters in reis door Patagonië. Woensdag *20.00 uur. In het kader van de tentoonstelling Vorstelijk Sieraad, wordt de beroemde film over Elizabeth - koningin van Engeland vertoont met Cate Blanchett in de hoofdrol. Woensdag *14.00 uur. Publieksfavoriet van Cinekid 2002 over een eskimojongetje in ijsiand. Donderdag *20.30 vrijdag *20.30 uur. In het huis van een rijke Punjabi familie in New Delhi verzamelen familieleden en bruiloftsgasten zich voor een gearrangeerd huwelijk. Tussen alle verhalen door wordt er ook nog een beeld geschetst van het hedendaagse India, met realistische straatbeelden die veel realistischer ogen dan de scènes in het huis. Dinsdag *20.30 woensdag *20.30 uur. Sinds de dood van haar man was Lilia haar levensvreugde kwijt. Als buikdanseres in een nachtclub vindt ze deze terug en leeft weer op. Het probleem is alleen dat één van de muzikanten in de nachtclub ook het vriendje is van haar nietsvermoedende dochter. Ja BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Enkele leden van G2A: "Kunstenaar is geen beroep van negen tot vijf, de concentratie die je kunt opbrengen, bepaalt je werktijd." FOTO: MIEKE VALK De meeste kunstenaars bij G2A schilderen en eentje maakt sculpturen. Schilder Coen Wie man legt uit dat verf een soort van chemische samenstelling is en dat gebruiken ze bijna alle maal. In de oude Beatrixschool in Goes is hun atelier waar de ongeveer twintig Zeeuwen, in de leeftijd van zestien tot tachtig jaar, aan hun hobby en beroep werken. In Kats is kunst te zien van abstract, tot realistisch en surrealistisch van elf artistiekelingen, allemaal al enige jaren actief op kunst gebied. "De variëteit in onszelf, dat is de kracht van G2A." Ze leg gen uit dat ondanks het groeps verband, ze individualistisch be zig zijn. De leden vinden het be langrijk dat er ruimte is voor ei gen ontwikkeling binnen de club. Maar iedereen is het er mee eens dat het werken met elkaar motiverend en stimulerend is. Verder is het financieel voorde lig, want met veel mensen bereik je meer dan alleen. De expositie in het Noord- Bevelandse dorp is niet de eerste van dit jaar. Tijdens de Rotaryveiling in Goes en expo de Vasim in Nijmegen was werk van een aantal leden te zien. Schilder Wout Kole vertelt dat G2A leden in december op het Goese ly ceum aan de klassen vier havo en vier vwo drie dagen workshops gaan geven. Dit gebeurt tijdens de lessen Culturele en Kunstzin nige Vorming 1. Met deze activi teiten probeert de stichting be kend te worden in Nederland en meer te exposeren. De doelstel ling bij het oprichten van de club drie jaar geleden was een open deur te bieden voor beginnende kunstenaars. Voor starters in Zeeland is het moeilijk mensen op de hoogte te brengen van hun kunst. Veel jongeren trekken daarom richting de Randstad waar die mogelijkheden wel zijn. De galerie is in het weekend open van 12.00 tot 17.30 uur. Za terdag 8 en zondag 9 november zijn de leden zelf aanwezig om belangstellenden meer te vertel len. Voor meer informatie: 0113- 601685. Het adres van het atelier isTomatenstraat2 in Goes, meer informatie: Denz de Kroon 0615405584, Coen Wieman 0627075064 of stichting_g2a@lycos.nl. De mannen stellen twee boeren jongens voor die figureren in een grote Amerikaanse speelfilm die in hun dorp wordt opgenomen. Terwijl ze zich vergapen aan de sterren van het witte doek, dro men ze zelf van geld en roem. Een bonte stoet van kleurrijke karakters passeert de revue; de nuffige diva, de strenge regisseur, de dronken figurant, de wulpse scriptgirl. Alle vijftien rollen wor den gespeeld door deze twee ac teurs. Het is een unieke, wervelende komedie die in Engeland al volle zalen trok. De show begint om 20.00 uur en kaarten zijn te reser veren op 0900-3300033. Meer informatie op www.vventertainment.nl of www.hoofdindewolken.nl. In 2002 won hij de jury- en publieksprijs op Het Leids Cabaretfestival. Guzman is pas afgestudeerd aan de Klein kunstacademie in Amsterdam, heeft al meegewerkt aan korte speelfilms en trad op als stand- up comedian in diverse clubs in Amsterdam en Londen. Hij maakte samen met Paul Ruven het komische inburgeringpro- gramma 100% AB voor de VPRO. Voor de Vara maakte hij de eer ste Sinterklaasconférence Guzman deelt uit en de tweede conférence staat gepland op vrij dag 5 december. Ook schreef hij voor de AVRO de Achtbaan en speelde er in mee. Verder is de cabaretier te zien in de nieuwe Nederlandse speelfilm Overspel. Hij is op 13 april 1977 geboren in Las Palmas, Gran Canaria, als zoon van een Spaanse vader en een Nederlandse moeder. Op zijn zevende emigreerde hij naar Nederland. Zijn motto is: leven is niet iets waar ik goed in ben, maar ik kan er wel leuk over vertellen. Aan vang: 20.00 uur, kaarten zijn ver krijgbaar op 0113-395326, bij VVV Yerseke en op www.podiumreimerswaal.nl. Boerenjongens Steenbeke en Kraaijkamp jr: "Als we 's morgens in de spiegel kijken, weten we al niet meer wie we zijn." FOTO:ROY BEUSKER Na zijn teraardebestelling keert Bomans terug op aarde naar zijn familie. Hij kan namelijk niet rus ten voor hij orde op zaken heeft gesteld. Tot zijn schrik ziet hij hoe zijn vrouw zijn spullen opruimt. Inclusief dat belangrijke manu script, hij moet ingrijpen. In deze voorstelling wordt met veel ge voel de glorie en de tragiek van de schrijver opgeroepen. Bomans is terug met zijn kolder en kwajongensstreken. Aanvang: 20.15 uur, kaarten verkrijgbaar op 0118-416662 of www.uitinvlissingen.nl. Cartoons en comicbooks vor men de inspiratiebron voor de nieuwe choreografie van Linning. Ze geeft de fantasierijke cartoons, behalve komisch vaak ook grillig en vreemd, een nieuw theatraal kader. Met zes dansers creëert ze haar eigen strip. Miller verwijst met haar stuk naar momenten van improvisatie, die vier seconden duren en netzo effectief kunnen zijn als de choreografie zelf. De klassieke dans wordt keer op keer door Miller nieuw vorm gegeven. Reischl vertaalt in zijn werk gewone lichaamstaal en gezichtsuitdrukkingen in bewe gingen. Het serene en fascinerende toneelbeeld draagt bij aan het hypnotiserende karakter van dit stuk. Aanvang: 20.00 uur, reser veren op 0900-3300033. Meer in formatie over het ballet: www.scapinoballet.nl. WEST-SOUBURG - Oudheid kamer Aldegonde in West- Souburg presenteert woensdag 5 november een Bevrijdingsavond in Het Bolwerk bij Winkelcen trum Papegaaienburg. C. Heijkoop verlevendigt de bijeen komst, aanvang 20.00 uur, met een diapresentatie. Die gaat over Duitse één- en tweemans duikboten die werden ingezet na de geallieerde landingen in de Scheldemonding. Verder wordt een film vertoond over de inzet van Noorse commando's op Walcheren in november 1944 ARNEMUIDEN - Dominee R Scho ling vertelt zondag 2 november tij dens een kinderdienst in de Gere formeerde Kerk in Arnemuiden over de schepping. Ook het kinder koor Lichterlaaie en het combo Passion verlenen medewerking. De dienst begint om 09.30 uur. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 25 van dit blad. VLISSINGEN - De Urban Hip Hop Lounge is vrijdag 31 oktober voor de tweede keer in De Piek in Vlissingen. Goblin ft Dockstreet, Risky Busi ness, LOC, Monologe, AZ en Illy Bum treden op en Dj's Vincictive Optimus verzorgen het draaitafelwerk. Aanvang: 21.30 uur, meer infor matie: 0118-416791. VLISSINGEN - The Juke Joints treden zaterdag 1 november tijdens een speciale fanclubnight op in De Piek in Vlissingen. Dit in het kader van hun twintigjarig jubileum. Ze spelen samen met diverse gasten waar onder ex-leden van de band en Mark Wenner. Aanvang: 22.00 uur, meer informatie: 0118-416791. MIDDELBURG - Barbershopkoor de 'Sea Sound Singers' uit Vlissingen bestaat twintig jaar en viert dit vrijdag 31 oktober in de Stadsschouw burg in Middelburg. In de jubileumshow 'SSSST' (Sea Sound Singers Surprise Theater) is popmuziek te horen en werken Dance Centre, Dazzle, Cabaret Domino en Slagwerk DZN mee. De avond begint 20.00 uur en de band Finito sluit af. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Schouw burg op 0118-659659. Meer informatie op www.seasoundsingers.nl. VLISSINGEN - Kunstuitleen Vlissingen houdt zaterdag 1 november de dag van de Kunstuitleen. Deze staat in teken van hedendaagse fotogra fie. Nico Out neemt de bezoekers mee op een introductiereis langs de fotografie waarbij een verbinding gelegd wordt met muziek. Verder wor den nieuwe aanwinsten in de collectie getoond. De dag is van 10.00 tot 17.00 uur en meer informatie: 0118-415505. VLISSINGEN - Het Zeeuws Museum houdt donderdag 30 oktober een debat over de Zeeuwse horizon in het gebouw van de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Centraal staat de vraag: Hoe vullen wij ons Zeeuwse landschap in? Met vakantiedorpen, windmolens of hoogbouw? Spre kers zijn Ashok Bhalotra (architect), Adriaan Geuze (steden bouwkundige) en Chiel Jacobusse van Stichting Het Zeeuws Landschap. Het debat is van 20.00 tot 22.00 uur en verdere informatie: 0118-653060. MIDDELBURG - Cabaretier Ernst van der Pasch treedt dinsdag 4 no vember op in de Stadsschouwburg in Middelburg met zijn show Weg. In Weg worden geen dure special effects gebruikt, wordt niet gerapt, gebeatboxt of gedanst en niet met pakken vla gesmeten wat gebruike lijk is bij zijn voorstellingen. Het is alleen een jongen met zijn stem, een piano en een gitaar. Van der Pasch gaat Weg, ga met hem mee nu het nog kan. De cabaretier is bekend als presentator van het jeugd programma Klokhuis. Aanvang: 20.00 uur, kaarten verkrijgbaar op 0118- 659659. MIDDELBURG - Black Grace Dance Company is maandag 3 november in de Staddschouwburg in Middelburg te zien. Dit dansgezelschap uit Nieuw Zeeland brengt overwegend Maori- en Samoadansen. In het stuk NewWorks hebben de dansers zelf nieuwe choreografieën bedacht. Het resultaat is een spectaculair programma met ondermeer Breakdance en Salsa vol humor en charme. Aanvang: 20.00 uur, reserveren: 0900- 3300033. VLISSINGEN - De CineConcerten starten zondag 2 november met een optreden van zanger/componist Robert Valter in CineCity in Vlissingen. Het klassieke programma van Valter is gewijd aan de zee, met onder andere liedjes van Jaques Brei. Deze zondag staat geheel in het teken van het honderdjarig bestaan van het zeevaartonderwijs in Vlissingen en daarom is de Stichting Maritieme Activiteiten De Ruyter gastheer. Aanvang: 11.30 uur en tegelijk met dit programma wordt een kinder film gedraaid. Reserveren: 0118-441000. MIDDELBURG - De Zeeuwse rock-coverband Hard to Handle speelt vrijdag31 oktober een Halloweenoptreden in The Duke in Middelburg. Het optreden maakt deel uit van de Fright Night Tour en begint om 21.30 uur. De band speelt covers van popmuziek voornamelijk uit de jaren tachtig, zoals U2, Golden Earring en recente nummers van The Red Hot Chili Peppers. MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg in Middelburg is woensdag 5 november de dansvoorstelling Moja Oekraina te zien. De groep Ensem ble Zoryany brengt een show vol met acrobatiek en Russische sprong- dansen. De leden gaan gekleed in originele klederdracht en dragen bij elk nummer een speciaal kostuum. De dansers combineren hun tech niek met gratie, charme en dynamiek. Naast de dansen omvat het pro gramma ook karakteristieke muziek uit Oekraïne. De musici maken daarbij gebruik van authentieke instrumenten. Aanvang: 20.00 uur, re serveren: 0900-3300033. VLISSINGEN - Cabaretgezelschap De Berini's is woensdag 5 november te zien in het Arsenaaltheater in Vlissingen met de show Noorderstil. Annie en Harrie trekken naar Noorderstil, misschien wel het kleinste dorpje van Nederland. Ze hopen er rust, ruimte en vriendschap te vin den. Maar kunnen twee stadse mensen zomaar in een dorp wonen? De voorstelling bevat scherpe teksten, ontroering en een flinke portie Rotterdamse humor. Aanvang: 20.15 uur, reserveren: 0118-416662 of bij het VW Vlissingen. VLISSINGEN - Trijntje Oosterhuis treedt donderdag 6 november op in het Arsenaaltheater in Vlissingen. In deze show zijn onder andere num mers van haar eerste soloalbum Trijntje Oosterhuis' en van Total Touch te horen. Het begint 20.15 uur en de staanplaatskaarten zijn verkrijg baar op 0118-416662 of bij het VW Vlissingen. Komiek en cabaretier Guzman verrast het publiek met zijn talent. FOTO:PR

de Faam | 2003 | | pagina 15