Vrijburgbad officieel geopend Onthulling VOC-monument aan Loskade Werk Woonpark Mortiere van start Publiekszaken gesloten Straatinterviews voor Bewoners in Beeld Raadsvergadering Rooiaanvragen Controle op Zeeuwse bedrijven Lange Jan zonder uurwerk Stadsgewestelijke besluiten over kredietbank Walcheren Burgemeester chat over veiligheid woensdag 22 oktober 2003 de FAAM 3 Spoorwegovergang dicht Mijnenjager in Middelburg Oproep melden overbodige verkeersborden Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de Communicatie- Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Het Vrijburgbad verwacht deze week haar honder- duizendste bezoeker. Dat maakte de exploitant van het zwembad afgelopen donderdag tijdens de offi- ci Ie opening bekend. Zwemliefhebbers kunnen sinds juni in het bad te recht. De offici Ie opening ging ge paard met enkele ceremo- ni Ie handelingen. Sport wethouders Albert de Vries van Middelburg en Cees de Keijzer van Vlissingen, de bouwer en de directeur van Optisport moesten plaats nemen op een watertrapfiets in de vorm van een zwaan. Met behulp van een lans rijg- den zij het woord VRIJBURG BAD aan elkaar. Daarna werd on deraan de tribune van het verenigingsbad de leus Droom durf drijfkracht onthuld. Aan de buitenkant van het zwembad is in neonverlichting de zin Uit water geboren te lezen. Die zin verwijst naar een tegel die in de vloer bij de entree is gemetseld: Uit wa ter ben je geboren, besta je. Waarom niet terugkeren? Deze regel is bedacht door de Vlissingse dichter Meindert inderwisch. Vrijburgbad Het Stadsgewestelijke zwembad heefteen recreatie, - instustructie, -verenigings en wedstrijdbad, een health- en fitness-studio en een restaurant. Rond het zwembad zijn speelvoorzieningen, waaron der een skateramp, geplaatst. De afdeling Publiekszaken is dinsdag 28 oktober de gehele dag gesloten. Voor het aanvragen of opha len van een paspoort, rijbe wijs of reisdocument is de af deling woensdag 29 oktober vanaf acht uur weer open. Publiekszaken biedt veel van haar diensten ook op www.middelburg.nl aan. Via de website kan je bijvoorbeeld een formulier voor een adres wijziging of een aanvraag formulier voor een huwelijksakte downloaden. De spoorwegovergang aan de Van Cittersweg in Arnemuiden is in de nacht van 1 op 2 november tussen 0.30 en 6.30 uur afgeslo ten voor verkeer. Railinfra plaatst tussen de rails betonnen platen. Zo ontstaat een egale spoorwegovergang. Scoop ondervraagt in opdracht van de gemeente Middelburgers over hun leefomgeving. In de Middelburgse wijken worden van zevenentwintig tot en met eenendertig oktober straat interviewsgehouden over onderwer pen als de woonomgeving, contac ten in de buurt, veiligheid, voorzienin gen en het verenigingsleven. De gemeente peilt de meningen van bewoners in het kader van de sociale kwaliteitsatlas Middelburg die eind juli 2004 gereed moet zijn. Bedoeling is dat het Middelburgs beleid wordt afgestemd op de wensen van de bewoners. De interviewers staan in week 44 tus sen drie en zeven uur onder andere bij scholen, wijkgebouwen, winkels en speelvoorzieningen in Arnemuiden, Nieuw en Sint Joosland, Sint Laurens, Klarenbeek, Nieuw Middelburg, de Stromenwijk, Dauwendale, t Zand, Griffioen, Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reyershove, Veldzicht, industrieter rein Ramsburg, Arnestein en de bin nenstad. Een interview duurt onge veer vijf minuten. Er worden ook in terviews gehouden tijdens activitei ten in school- en wijkgebouwen, bij sportverenigingen en ouderen- bijeen-komsten. Deze zijn op af spraak en vinden vooral in de avon duren plaats. Sociale kwaliteitsatlas Er komt n sociale kwaliteitsatlas voor de totale gemeente, met daar binnen zes kern/wijkbeschrijvingen en n stadsprofiel. In de kem/wijk- beschrijvingenen zijn de bevolkings samenstelling, activiteiten in de wijk, bedrijvigheid en werkgelegenheid en de aanwezige voorzieningen terug te vinden. Daarnaast is er aandacht voorde geschiedenis van de wijk en worden de kern/wijkbeschrijvingen aangevuld met informatie van wijk bewoners en organisaties. Burgemeester Koos Schouwen- aar chat donderdag 30 oktober over openbare orde en veiligheid in Middelburg. Ge nteresseerden kunnen tussen half zes en zes uur meepraten in de chatruimte van de burgemeester op www.middelburg.nl Iedere week is een andere college lid aan de beurt. Houd deze pagina in de gaten voor de geplande data en onderwerpen. Op de agenda staan onder andere sessies over de N57 en toerisme. Het college wil op deze manier een nieuwe wending geven aan de communicatie met haar inwoners. Vragen over de chatsessies? Stuur een e-mail naar info@middelburg.nl Interview Wil je meer weten over de Middelburgse burgemeester? Streekomroep Coolfm zendt donderdagavond 23 oktober een interview uit met Koos Schouwen- aar. Presentator Theo Rietveld praat met de burgemeester over zijn werk, maar ook over zijn hob by s. Het gesprek wordt afgewis seld met de favoriete muziek van Schouwenaar Coolfm is te ont vangen via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabei via 106.4 en 105.5 FM. De omroep herhaalt de uitzending zondag avond 26 oktober om acht uur. De samenwerkende Zeeuwse over heden gaan bedrijven controleren die op een of andere wijze de handhavingaandacht hebben ge trokken. Bedrijven of bedrijfsmatige activiteiten waar gedurende de laat ste twee jaar overtredingen van de milieu- en/of de veiligheidsregels zijn geconstateerd, zijn door de sa menwerkende overheden ge nven- tariseerd en zullen de komende maanden met een bezoek worden vereerd. Onder leiding van gemeente Middel burg zullen de andere gemeenten, de provincie, het waterschap Zeeuwse Ei landen, Rijkswaterstaat, politie en het Openbaar Ministerie intensief aandacht geven aan deze bedrijven. Dit betekent dat controleteams worden samenge steld uit de samenwerkende overhe den en dat die bedrijven doorgelicht zullen gaan worden. Bij deze contro les zal niet alleen gelet worden op de eerder geconstateerde overtredingen, maar zal het bedrijf integraal en op alle milieu- en veiligheidsaspecten doorge licht worden. Wethouder Van t Weste inde van gemeente Middelburg en in de handhavingsamenwerking verant woordelijk voor dit project zegt hier over: In totaal zijn er in de regio Zee land-Noord (boven de Wester- schelde) ruim 10.000 bedrijven ge vestigd, waar de verschillende over heden een handhavingstaak heb ben. De meeste bedrijven houden zich aan de regels en zijn zich be wust van hun verantwoordelijkheid voor milieu en veiligheid. Toch zijn er een aantal bedrijven die bijzon dere aandacht vragen. Dit zijn be drijven die in het verleden aandacht vroegen vanwege overtredingen of bedrijven die vanwege hun activitei ten grote risico s vormen voor milieu en veiligheid De bedrijven zijn langs een meetlat gelegd en daaruit is een selectie ge maakt van bedrijven die de komende periode gecontroleerd zullen wor den. Samenwerking van de contro lerende instanties staat hierbij voorop. Doel is het milieu en veiligheidsgedrag te be nvloeden zodanig dat men zich bewust wordt van de risico s en er een eind komt aan de overtredingen. Als dit niet goedschiks kan dan maar via straf rechtelijke vervolging De gemeenteraad vergadert maan dag 27 oktober in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering begint om half acht en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van tevoren contact op nemen met de boden van het stad huis, telefoon 67 54 03. De agenda is onder voorbehoud. 1Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de verga dering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 7 en 8 juli 2003 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken 4. Goedkeuring statuten Stichting voor Openbaar Voortgezet Onderwijs op Walcheren (s.g. Nehalennia) 5. Voordracht bestuurslid openbare s.g. Nehalennia 6. Jaarrekening 2002 Archipel scholen 7. Nota Actief grondbeleid 8. Voorbereidingskrediet Centrum Aldo en Hannie van Eijck 9. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2003 10. Verordeningen op grond van art. 212, 213, 213a Gemeentewet 11. Verordeningen voorzieningen voor ondersteuning van in de raad vertegenwoordigde groeperingen 12. Wijziging verordening op de raadscommissies 13. Wijziging verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden 14. Verordening gemeentelijke re kenkamer 15. Benoeming voorzitters van de raadscommissies Ruimte en Programmabegroting 2005 De gemeente heeft particuliere aan vragen ontvangen voor de kap van een esdoorn aan de A. Van Driellaan 7, een kastanje aan de Londensekaai 13-15 en een lijster bes aan de Oosterscheldestraat 204. De gemeente heeft een kap- aanvraag ingediend voor veertien elzen aan de Korenbloemlaan 53 tot en met 75. Deze worden vervangen door haagbeuken. In de algemene plaatselijke verorde ning zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zonder kapvergunning houtopstanden te vellen. De vergun ning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweek- goed en uitdunning van groen voorzieningen. En ook niet voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter op 1 meter 30 boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groen- beheer, telefoon 67 5312 of e-mail harklo@middelburg.nl Belangstellenden kunnen tegen een rooiaanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Aan de gevel van het Vrijburgbad is in neonverlichting de zin Uit water geboren te lezen. Foto: Communicatie De onderdelen van het VOC-monument, op de foto nog in de werkplaats van kunstenares Anne-Marie van Sprang. Foto: Communicatie Het Middelburgs en Vlissings college van Burgemeester en Wethouders heeft een aantal besluiten genomen met be trekking tot de Gemeen schappelijke Regeling Ge meentelijke Kredietbank Walcheren. De Gemeenschappelijke Rege ling Gemeentelijke Kredietbank Walcheren bestaat uit afspraken tussen de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere. De drie Walcherse gemeenten geven uit voering aan de Gemeentelijke Kredietbank Walcheren (GKW). De oprichting van de kredietbank Walcheren past uitstekend in de stadsgewestelijke samenwer king. De huisvesting van de GKW is tot juli 2005 als volgt verdeeld: een centrale back-office in Vlissingen; in elke gemeente een front-office. Daarna kan wor den gekozen voor huisvesting in het stadskantoor van Middelburg of een nog op te richten BedrijfsVerzamelGebouw. Het Middelburgs college is tevre den met de totstandkoming van de regeling en ziet uit naar een vruchtbare samenwerking. Door dat de drie gemeenten de krach ten bundelen ontstaan voordelen op financieel gebied maar ook in de efficiency. In het bestuur van de GKW worden benoemd: de wet houders van Sociale Zaken van Middelburg, Vlissingen en Veere en de wethouders van Financi n van Middelburg en Vlissingen. Het ontstaan van de GKW is wel licht een opstap naar een Zeeuwse Kredietbank. Het ligt in de verwachting dat andere ge meenten uit Zeeland de ontwikke lingen op de voet volgen, en even tueel willen aanhaken. DemijnenjagerHr.Ms. Middelburg komt naar Middelburg. Van 23 tot en met 27 oktober ligt het marineschip aan de Los- kade. Ge nteresseeiden kunnen een kjjkje nemen aanboorden kennismaken met de beman ning. Dat kan aanstaande vrijdag en zon dag van lien tot twaalf en van een tot vier uur. Op zaterdag is de boot tussen negen en twaalf te bezoeken. De mijnendienst van de Koninklijke Marine heeft als hoold- taakhet mijn-vrij houden van de zee, kust wateren, havens en maritieme toegangswegeaDaamaastheeftdedienst een taak bij het opsporen van gezonken scheeps- en vfiegtuigwrakken en overboord geslagen milieu-onvriendelijke lading van koopvaardijschepen. Kinderboerderij Het bezoek aan Middelburg is geen rustpe riode voor de bemanning. Zjj moeten aan de slag op Kinderboerderij De Klepper hoeve De onderkomens van de dieren worden geschilderd en erwordt aan de be strating en elektriciteit gewerkt Daarnaast ontvangt de boerderij een finand Ie gift van de zeelui. Gemeente Middelburg roept be woners op om verkeersborden die geen functie meer hebben te melden bij de gemeente. Het in ventariseren van alle overbodige verkeersborden door de ge meente zelf kost te veel tijd en geld. Een ambtenaar zou voor elke straat een overzicht moeten maken welke borden er staan. Daarna moet voor iedere straat gezocht worden naar de betreffende verkeersbesluiten. De gemeente heeft niet het geld en de mankracht om dit werk uit te voeren. Middelburgers kunnen overbodige en dubbelgeplaatste borden melden via de servicetelefoon van de ge meente, telefoon 67 53 22 of vul via wwwmiddelburg.nl het formulier van de servicetelefoon in. De bor den waneer de melding klopt wor den dan zo snel mogelijk wegge haald. De abdijtoren moet zijn uur werk een paar weken mis sen. De vier cijferringen, de wijzers en alle verlichtings elementen op de cijfers en wijzers hebben een onderhoudsbeurt nodig. Uurwerkspecialist Konink lijke Eijsbouts demonteert de onderdelen in de week van 3 tot en met 7 novem ber. De met bladgoud bedekte cijferringen en wijzers zijn door weersinvloeden schraal en verweerd. In de werkplaats van Eijsbouts krijgen deze onder andere een nieuwe laag blad goud. De lange wijzer is 1 meter 45 lang en de korte een meter. Het uurwerk heeft een doorsnede van 3 meter 10. De huidige verlichtingselementen zitten er al twaalf jaar op en zijn bijna opge brand Daarom worden de ele menten in een keer allemaal ver vangen. In de week voor Kerst wordt het opgeknapte uurwerk terug geplaatst. Het uurwerk van de Lange Jan heeft een onderhoudsbeurt nodig. Foto: Communicatie Wethouder Adrie van t Westeinde onthult vrijdag 24 oktober op de Loskade het VOC-monument. Het kunst werk is gemaakt door de in Middelburg wonende Anne- Marie van Sprang. Het kunstwerk bestaat uit twee delen. Het eerste deel bestaat uit twee handen met daarin de specerijen foelie, peper, noot muskaat, kruidnagel en ka neel. Hiermee wordt de rijk dom gesymboliseerd die de VOC de stad Middelburg heeft gebracht. Het tweede deel be staat uit een hoofd met daarin een schelp. Het hoofd luistert en kijkt. Hiermee wordt de noodzaak om stil te staan bij de positieve en negatieve aspecten van de wederzijdse invloed tussen de Nederlandse en andere culturen gesymboliseerd. Aanleiding In 2002 was het 400 jaar gele den dat de Verenigde Oost-Indi sche Compagnie werd opgericht. Ter herinnering waren er veel activiteiten in Middelburg en de andere VOC-steden in Ne derland. De Walcherse werk groep VOC 2002 en het Middelburgse gemeentebe stuurwilden een blijvende her innering aan de invloed die de VOC heeft gehad op de stad, in de vorm van een monument. Tegelijkertijd was ook een groep bewoners van de Maisbaai actief om een kunst werk in hun woonomgeving te realiseren. Deze twee initiatie ven werden gecombineerd. Aan de Stichting Beeldende Kunst Middelburg/De Vleeshal werd gevraagd de totstandkoming van het beeld ter hand te ne men. De onthulling is om vier uur op de Loskade. Kunstcriticus Cor Blok zal voorafgaand aan de onthulling ingaan op de kunst- inhoudelijke aspecten van het VOC-monument. Je bent van harte welkom om bij de onthul ling aanwezig te zijn. De voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van Woonpark Mortiere zijn vo rige week dinsdag officieel begonnen. Wethouder Hannie Kool-Blok land onthulde het bouwbord en wethouder Albert de Vries plaatste de eerste riolerings buis. De eerste paal van het nieuwe Woonpark gaat rond de jaarwisseling de grond in. In to taal verrijzen er 900 woningen op de Mortiere. Mortierebrochure De vierde editie van Mortiere Indruk ligt er. In deze uitgave onder andere interviews met de architect van Woonpark Mortiere en Freerk Faber, aanspreekpunt voor bedrijven die zich op de Mortiere willen vestigen. Verder uitleg hoe de nieuwe rotonde in de Schroeweg eruit komt te zien. De nieuwe Mortiere Indruk is gratis af te halen bij de info winkel van de gemeente aan de Stadhuisstraat 2. Het bouwbord op de Mortiere. Foto: Communicatie mÊÊmÈm m

de Faam | 2003 | | pagina 3