POD IUM XPOSITIES de 1 Ter zake 'Ideaal voor mensen met huidproblemen' Computerzaak in Oost-Souburg Kunstbende ook in Zeeland t> l REGIONALE Oosterse weken bij Golff RESTAURANT DE GROENE PAPAGAAY www.de-faam.nl Schoenendozen met cadeautjes woensdag 22 oktober 2003 _J -zX' r rrJ pagina 21 AGENDA MIDDELBURG - Wie een blik werpt op de toch wel aparte en eigentijdse menukaart van Restaurant De Groene Papagaay aan de Langeviele 61 in Middelburg, ziet meteen dat het menu zeer uitgebreid is. "We bie den een ruime keus aan zowel vis- als vleesgerechten en ook aan mensen die graag vegetarisch eten hebben we gedacht. Er is dus voor elk wat wils", vertelt mede eigenaresse Liénne van Aken. MIDDELBURG - Haar zaak is al een tijdje open, maar het mag wel wat drukker worden, vindt Marianne Midavaine. Ze runt schoonheidssalon Pure Skin Care in Middelburg en is in Zeeland bijna de enige die ge bruik maakt van het productmerk Dermalogica. Dit is sinds twee jaar in Nederland en is volgens Midavaine ideaal voor mensen met huidproblemen als acné, psoriasis of couperose. "Ik heb Dermalogica zelf getest en ben er erg happy mee." OOST-SOUBURG - Fast World heet de eerste computer zaak in Oost-Souburg, gevestigd aan het Oranjeplein 29. Hier kun je een computer laten samenstellen naar eigen keus. Alle onderdelen en accessoires kunnen worden geleverd en ook voor een sneller reparatie kan iedereen er terecht. Voor betrouwbare merkoccasions i; van de officiële merkdealer gaat u naar J g/t t 10/1 J fS\ www.dealershowroom.nl THUIS IN JE BUURT GOES - Zo'n 36.000 kinderen in vluchtelingenkampen in Liberia krijgen van Nederlandse scholen cadeautjes en schoolspullen in versierde schoenendozen. Ook zevenentwintig basisscholen in Zeeland doen mee aan het project met de naam Operatie Schoenendoos. r V. v DONDERDAG 23 OKTOBER Missingen, Arsenaaltheater, Niet Schie ten, cabaret. Aanvang:20.15 uur. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, 't Beest in korte broek, festival, jeugdtheater. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, Klas door Unieke Zaken, aanvang: 15.00 uur. Goes, Mythe, Bleekveld 1, Open doek dagen, optredens; 30 amateurgroepen, ballet groepen, koren. VRIJDAG 24 OKTOBER Vlissingen, St. Jacobskerk, Prokofiev State Symphony Orchestra, o.l.v. Taras Krysa. Aan- vang:20.15 uur. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, 't Beest in korte broek, festival, jeugdtheater. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, Wat, (wie) speelt er in Zeeland, jeugdtheater, aanvang: 19.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Jona, muziektheaterproductie, aanvang: 20.00 uur. Yerseke, De Zaete, Zenga (muziek theater) speelt 'Collectio'. ZATERDAG 25 OKTOBER Vlissingen, Arsenaaltheater, Festival Terra Gothic VI, aanvang: 17.00 uur. Oost-Souburg, Razzmattazz, Middelburg sestraat 113 bov, The Cajun Company. Aanvang: 21.00 uur. Vlissingen, De Piek, Hellebardierstraat, Stacy Cats, rockabilly. Aan vang: 22.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, 't Beest in korte broek, festival, jeugdtheater. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, Fake!, jeugdtheater Zuidoost, aanvang: 19.00 uur. Middelburg, Minitheater, Verwerijstraat 53, Familiemusical, 'JA Zus ter, Nee Zuster', aan- vang:20.30 uur Middelburg, Stadsschouwburg, Jona, muziektheaterproductie, aanvang: 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal, Rolinha Kross Kwartet, aanvang: 20.00 uur. Goes, Mythe, Bleekveld 1, Open doek dagen, optredens; 30 amateurgroepen, ballet groepen, koren. ZONDAG 26 OKTOBER Middelburg, Café Schuttershof, Danny Vera Band, sessie met Sandro van Breemen (Piaeto), aanvang: 17.00 uur. Goes, Podium't Beest, Beesten markt 3, 't Beest in korte broek, festival, jeugdtheater. Middelburg, Stadsschouw burg, Danscombinatie 4 'Kicks', aanvang: 19.00 uur. Goes, Mythe, Bleekveld 1, Open doek dagen, optredens; 30 amateurgroepen, ballet groepen, koren. Goes, Heartbreak café Goes, Grote- Markt, live muziek, 'No Offence', powerrock, aan vang: 16.00 uur. DINSDAG 28 OKTOBER Middelburg, Stadsschouwburg, Sympathy for the devil, Noord Nederlands Toneel, aanvang: 20.00 uur. Middelburg, "De Mug", Vlasmarkt 56, The Lighthouse Quintet, aan vang: 21.30 uur. WOENSDAG 29 OKTOBER Vlissingen, Café Popcye, Copycat, aan vang 22.30 uur. Dreischor, Dorpshuis, Mr. P. Mog- gestraat 5, Colette, cabaret, aanvang: 20.00 uur. Domburg, De Parel, Goed Zeeuws, goed rond, aanvang: 14.30 uur. Voor elk wat wils op het menu Omdat het restaurant tevens een lunchroom is, kunnen bezoekers 's middags kiezen van de eveneens zeer uitgebreide lunchkaart, maar hebben ze ook de mogelijkheid iets te bestellen van de avondkaart. "We zijn heel flexibel. Alles is ook be spreekbaar. Bovendien hoéven men sen niet per se iets te eten, want na tuurlijk is het winkelend publiek ook altijd welkom om hier gezellig wat te drinken", benadrukt van Aken. "Ach terin hebben wc een gezellige, lichte serre waar mensen heerlijk rustig kunnen zitten. En als het weer het toelaat kunnen mensen ook heerlijk buiten zitten, want zowel voor als achter in de tuin hebben we een ter ras." De Groene Papagaay wordt gerund door Van Aken en haar compagnon René van Hilst. "Het restaurant be staat sinds januari 2002. Overigens was ik voor veel trouwe bezoekers geen onbekende toen ik compagnon werd, omdat ik hier al vanaf het be gin werkte als medewerkster in de bediening. Maar sinds eind vorig jaar runnen we het samen en doe ik ei genlijk alles", aldus Van Aken. En dat het haar goed bevalt, blijkt wel uit haar enthousiasme. "Het werk is heel gevarieerd en ik vind het erg leuk ofn te doen. Dat komt ook om dat we de mensen best wat te bie den hebben. Onze prijzen zijn scherp, terwijl we toch altijd werken met verse producten en vooral kwa liteit bicden. Bovendien hebben we enkele zeer aantrekkelijke menuu tjes, met een keuze uit vis of vlees. Die menu's serveren we al vanaf 12,50 euro. En op donderdagavond staat er altijd een speciale Restaurant De Groene Papagaay wordt sinds een jaar gerund door Liénne van Aken en René van Hilst (links en rechts naast de deur). foto: jaap wolterbeek koopavondmaallijd op het menu. Die maaltijd varieert elke week weer en kost 6,50 euro." De naam van het restaurant en te vens lunchroom roept volgens Van Aken vaak vragen op. "Terwijl de ver klaring heel logisch is. Dit is name- De schoonheidsspecialiste legt uit dat Dermalogica nog vrij onbekend is. "Ik zocht naar een product dat specifieke huidproblemen aanpakt. Dit merk is er daar een van. Het is dierproefvrij en de verpakkingen bestaan uit gerecycled materiaal." De specialiste benadrukt dat het geen wondermiddel is dat huid problemen wegneemt, het verzacht alleen. Midavaine legt contacten met huidartsen en specialisten. "Pa tiënten kunnen doorverwezen wor den naar mijn praktijk voor verdere behandeling." Die behandeling be gint meestal met een consultation card. Op die kaart vullen mensen eventueel medicijngebruik in, con sumptie van koffie/ thee en hoe vaak ze blootgesteld worden aan zon licht. "Allemaal factoren die van in vloed zijn op de huid." Samen met de klant maakt Midavaine vervol gens een behandelplan. Overigens kunnen mensen zonder specifiek probleem ook terecht bij Pure Skin Care. Vorig jaar juni is de specialiste in Rotterdam afgestudeerd. "Eigenlijk wilde ik op mijn achttiende al dit vak in. maar had toen veel last van acné en vond mezelf toen niet represen tatief genoeg voor het beroep." Op aandringen van vrienden heeft ze haar oude beroepswens toch in de praktijk gebracht. Met haar diploma op zak leek het starten van een ei gen zaak haar wel iets. Het ondernemerschap zit in het bloed, want haar ouders hebben in haar geboorteplaats Oostkapelle een be drijf gerund. Haai" salon aan huis is een uitdaging. "Een heleboel men sen denken dat zoiets niet professio neel kan zijn, het idee van zomaar een zolderkamertje met wat spulle tjes is een vooroordeel dat niet klopt. Ik wil laten zien dat het een zaak thuis heel goed kan werken." Het adres van de salon is Prinsenlaan 45 in Middelburg, telefoon 0118- 623667. De zaak is ruim opgezet en ingericht met modern meubilair en fraaie kleuren. Wat opvalt is dat er geen kant en klare computers staan. "Dat komt", vertelt Herman Kokelaar, "omdat we die ook niet verkopen. Klanten kunnen bij ons alle onder delen kopen en daar maken wij dan een computer van. Je zou het kun nen vergelijken met een bouw pakket. Het resultaat is dan een klant precies krijgt wat hij hebben wil. Volgens Herman Kokelaar doet computerzaak Fast World zijn naam eer aan en worden computers binnen een mum van tijd gerepa reerd. FOTO: JAAP WOLTERBEEK Niet te weinig, maar zeker niet te veel. Bij standaardcomputers is het immers zo, dat daar vaak veel meer mogelijkheden op zitten. Mogelijk heden die de klant nooit gebruikt. En dat kost allemaal geld uiteraard. Natuurlijk adviseren wij de klant ook wat het beste bij zijn of haar wen sen past." Het assortiment van Fast World is heel uitgebreid. Van verloopkabels tot plasmaschermen, cd-branders van de merken Plector, LIP en Logitec, luxe kasten vanThermalTec en onder meer dvd-branders. Op vallend is een computerkastje van wel zeer kleine formaat. De nieuw ste ontwikkeling op dat gebied. Daarnaast verricht Fast World ook reparaties. "Daarbij doen we onze naam eer aan", vervolgt Herman, "want dat gaat snel. Als je regelma tig achter je computer zit is niets vervelender dan die machine te moeten missen. Vandaar dus een 'Fast'-service. Verder is ons doel een goede nazorg, voor onze producten. Klanten kunnen dus altijd terug ko men met zowel klachten als vragen." Voor meer informatie: www.fastworld.nl, e-mail: info@fastworld.ni of telefoon: 0118- 491460. (advertentie) lijk een historisch pandje, dat van oorsprong al de naam De Groene Papagaay draagt. Het pand heette dus al zo en dan is het leuk om zo'n naam ook te behouden." De Groene Papagaay is van dinsdag tot en met zaterdag geopend vanaf 10.00 uur en op zondag vanaf 16.00 uur. Daarnaast is De Groene Papagaay ook geopend voor bijvoor beeld feesten, partijen, diners, re cepties en bruiloften. Wie wil reser veren of vragen heeft kan bellen, te lefoon 0118-616140. GOES - Vijf minuten podiumtijd. Vijf minuten om te laten zien wat je als jonge kunstenaar of performer in je mars hebt. Jon geren van dertien tot en met achttien jaar kunnen zich vanaf deze maand inschrijven voor de Zeeuwse voorronde van Kunst bende. De voorronde op 29 februari in theater de Mythe in Goes is on derdeel van een landelijke wed strijd. Daarbij strijden jonge artistiekelingen in zeven catego rieën om de eer en de stimuleringsprijs. De catego rieën zijn muziek, dans, theater. expo, taal computer en film en een open categorie waarin de kunstenaar kan doen wat hij wil. De deelnemers mogen optreden, modeshows geven, animatiefilmpjes laten zien, fo to's en kunst exposeren maar moeten dat in vijf minuten op een podium doen. De winnaars gaan naar de landelijke finale op 10 april in Muziekcentrum Vredeburg in Utrecht. Deelname aan Kunstbende kost niets. Jongeren van dertien tot en met achttien jaar kunnen zich in schrijven via www.kunstbende.nl. ingang venijn ronken tussen (Latijn) Y Y Y inleveren roem propvol l Y 6 Y zwaard walvis ooft sufferd Y erfdeel 2 leerrede ivoor 4 Y mosselnet 5 bel aan een huisdeur lomp Y 1 toen mikpunt van spot edelgas 7 melkklier Y bewoner van Israël Frans lidwoord luiaard vreemde munt gewas Y graveren insnijding 9 Duits lidwoord onheils godin 3 Y arrondisse ment overblijfsel vallei Y voorzetsel Russische rivier getijde Y alcoholi sche drank 8 gezang www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Stuur uw oplossing vóór donder dag 29 oktober naar de redactie van De Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzendin gen wordt een winnaar getrok ken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 5 november be kend gemaakt. J. Caljouw- de Jager uit Domburg won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 8 ok tober twee vrijkaarten voor bio scoop Cine City in Vlissingen. advertentie) ARNEMUIDEN Museum Amemuidèn, Langstraat 35, Wendy Marteijn/Hulsteijn, foto's 'I ledendaagse ArnemuidseVrouwen in Klederdracht', t/m .1 november, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30- 16.30 uur. MIDDELBURG Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart-wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinnetjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7: tentoonstelling Poëzie Prent, emblemata van Jacob Cats en Adriaen van de Venne. Expositieruimte; tentoonstelling, Marcel Robbe, schilderijen, van 26 september t/m 1 november. Openingstijden: maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Drukkerij. Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van affi ches en posters, aanplakbiljetten en plakkaten overallerlei on derwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten le gen de vervuiling van de Oosterschelde. Ceasuur, Lange Noordstraat 67, tentoonstelling Kees Wijker, 'Krankzinnige beelden', van 13 september t/m 2 november. De Vleeshal. Zusterstraat 7, tentoonstelling, Drawings: Maps and Composite Actions van Cameron Jamie, 21 september t/m 30 november. Opening dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. De Kabineten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling 'Het Zeeuwse landschap' van Antoine Mes, 21 september t/m 30 november Openingtijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. 'T Galerie, Turfkaai 25-27, oktober-exposilie van 2 t/m 25 okto ber. Schilderijen van Elmar Gille, Vera Pouw en bronzen van Loes Schellekens. Openingtijden donderdag t/m zaterdag van 11.00- 16.00 uur. Zeeuws Museum, Abdij, tentoonstelling: Vorstelijk sieraad, Portretmedaillon t/m 16 november. Openingstijden: woensdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Middelburg. Loskade, onthulling VOC Monument, aanvang: 16.00 uur. Middelburg, Galerie 't Haentje te Paart", Spanjaardstraat 19, expositie Kalhelijne Roosen, fotografie en Yolanda Roosen, ob jecten: van 23 oktober t/m 20 november. Openingstijden: don- derdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00-16.30 uur en na telefonische afspraak. Op 25 oktobef en 2 november zijn Kathelijne eri Yolanda aanwezig. Middelburg, Stichting Kunstuitleen Zeeland, Balans 17, presen tatie Slibdeel Nr.106, zaterdag 25 oktober om 15.00 uur en ope ning tentoonstelling "Hans de Ruiter'; t/m 1 december. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur en eer ste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur. VEERE Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; tm 2 november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN WILLEM3» Oranjestraat 4: Geënsceneerde fotografie, open tot en met 2 november. Tentoonstelling met films en fotografie tot en met 2 november. Zaal 1, fototentoonstelling 'Komen Muiphy', zaal 2, Henk Tas, fotografie. Openingstijden: donder dag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: Tekeningen van de grootmeester Jan Sanders 1919-2000 - 'Met de boot mee, ver voer over Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t/m 1 februari 2004 - maan dag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00- 17.00 uur. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, foto-exposi tie 'De Dageraad', Jaap Klein. Indrukwekkende beelden van de zonsopgang in het open Zeeuwse landschap, t/m 31 oktober. Geopend van maandag tlm vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45-17.00 uur. Vlissingen,kunststappen, kunst- en cultuurwandeling langs o.a. galeries, een kunstmarkt, muziekmarkt, van 13.00-17.00 uur. OOSTKAPELLE - Klanten van de Golff supermarkt in Oostkapelle kunnen tot en met zaterdag l november profiteren van scherpe Oosterse aanbiedingen tijdens de landelijke Big-shopper actie bij Golff. Daarnaast kunnen de klanten een diner voor twee personen winnen door een slag zin te verzinnen, deze in te vul len en natuurlijk in te leveren. Golff-bedrijfsleider William Boone verwacht wel wat van de actie die met een duidelijke be doeling wordt gepresenteerd. "Alle producten die we geselec teerd hebben, hebben daadwer kelijk iets met het thema 'het verre oosten' te maken, aldus Boone. Daarnaast zijn er tol en met 1 november ook diverse de monstraties in de winkel. Van basisschool De Zuidvliet in Kortgene en De Kattenschulp in Kattendijke tot De Wegwijzer in Serooskerke en De Schouw in Brouwershaven, honderden Zeeuw se leerlingen werken aan het versie ren en vullen van de schoenendo zen. Landelijk deden vorig jaar 186.000 kinderen mee, dit jaar zijn het er ruim 200.000. Het leven van arme kinderen ietwat aangenamer maken met een leuke verrassing, dat is het doel van Operatie Schoenen doos. Dit jaar gaat een groot deel van de dozen uit Nederland naar Libe ria. Daar zijn de gevolgen van een jarenlange burgeroorlog desastreus. Duizenden en duizenden mensen zitten er in vluchtelingenkampen. In de hoofdstad Monrovia is de toe stroom van nieuwe vluchtelingen zo groot dat zelfs scholen en een voetbalstadion door vluchtelingen worden bewoond. De kinderen in die kampen hebben niks meer: geen schoolspullen en geen speelgoed. Behalve naar Liberia gaan er ook dozen naar kinderen in India, Ma lawi en Moldavië. De actie krijgt steun van Ruud Lubbers die Hoge Commissaris voordeVluchtelingen is, Prinses Margriet, kinderboeken schrijfster Carry Slee, Paul Rosenmöller, Elly en Rikkert Zuiderveld en bisschop Muskens.

de Faam | 2003 | | pagina 21