N tf 1 M Nog niet verlost van vandalismeplaag bij jaarwisseling Boodt leeft op zijn surfplank 'n Bijzondere kijk op De Brooklyn Streetparade herleeft 23 DKNY Overal gezocht, Het Station €15 f- bij Expert gekocht FANATIEKE SURFER GAAT VOOR INTERNATIONALE ROEM WIN'N VIP-KAART VOOR DE FLASHBACK PARTY "Onbeperkt mosselen In verwachting? enpert m Kamperman U h I Boulevard a. C' afondccitfe bterano s Bankert 756 Vlissingen Bil 23 een dmerbo"' 1 te bessen BfiS* Wekelijks huis aan huis op Walcheren WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000 REDACTIE: 0113 - 274021 BEZORGKLACHTEN: 0113 - 274093 www.de-faam.nl JAARGANG 103 - NUMMER 43 ■■■■■■■■■■Hi 'Geen poeha, PI gewoon lekker s r# i «n jezelf'. 1* //Z mmuÈj 1 ifï S 3 Zeeuwse <b wordt c miss Nederland. Q) ■■■■■■hhhhhb 'WKM\ Eerste computerzaak in Oost-Souburg. ARNEMUIDEN - Het lijkt er op dat een ei van Columbus moet worden gevonden om geweld en vandalisme tijdens oud en nieuw in Arnemuiden definitief de kop in te drukken. Ook dit jaar weer belegert een peloton ME-ers de vissersplaats voor en tijdens de jaarwisseling. Bestuurders halen de schouders op en krabben zich achter de oren, ken nelijk om hun onvermogen te duiden in deze zaak. Justitie heeft onlangs jongeren uit Arnemuiden voor hun aandeel in de vernielingen van een vorige Oudejaarsavond, op een onconventionele wijze op het matje geroepen, in de hoop herhaling te voor komen. VROUWENPOLDER - Door de huidige economische omstandigheden zitten heel wat mensen gedwongen thuis, zonder werk. Voor Martin Boodt geldt een andere situatie. Ook hij heeft geen werk, maar daar heeft hij bewust voor gekozen. Hij wil maar één ding doen: ie dere dag surfen. De Zeeuw leeft zowat op zijn surfplank en wilt met zijn sport zelfs de Europese top halen. MIDDELBURG - Martin Priem poogt de sfeer van de Brooklyn Streetparade, het dansspektakel in het Middelburgse centrum dat in augustus werd gehou den, weer even te laten herleven. Zijn horecazaken aan de Markt staan vrijdag 24 oktober in het teken van po pulaire dj's, danseressen èn natuurlijk ook housemuziek. Priem lanceert tijdens deze flashback ook de Streetparade-video. zie pag 1 4 Mail en win Let op hypotheekbeding. informatie-avond over borstkanker Dialezing Zeeuwse boerenplaatsen Open huis bij aquariumvereniging Openingstijden KOOPZONDAG 26 OKTOBER TIME Juwelier \AN DERJMADEN Kinderdagverblijf "Het Biggetje" Biggekerke kleinschalig, max. 5 kinderen huiselijke sfeer erkend open van 7.30-18.00 uur geen wachtlijst!!! Info: N. v.d. Berg, 0118 - 553 997 of nvandenberg@hotmail.com ff - mmJéë lm... Wildmenu en kerstmenu aanwezig! carpaccio van ossehaas Gegratineerde varkensfilet met paprika, champignons en uitjes dessert van de chef 7 dagen per week geopend reserveren: (0118) 418 019 of kijk op www.stefanos.nl i flMBBk Visrestaurant en bekend om onze tongstrelende vis- en vleesspecialiteiten Stationsplein 5, 4382 NN Vlissingen, tel. 0118 46 59 09 door Ad Hanneman Burgemeester J. Schouwen- aarvan Middelburg heeft ook al geen pasklare oplossing, hoewel hij het probleem belang rijk vindt. Als wijkwethouder van Arnemuiden legt hij dit onder werp regelmatig op tafel. "We hebben het er daar inderdaad over gehad. Maar er was nie mand met een oplossing." Dus krijgen jongeren die Oudejaars avond Arnemuiden trakteren op hun normen en waarden, on middellijk te maken met hermandad. Schouwenaar wijst er op dat de jongeren in Arnemuiden al extra faciliteiten hebben op Oudejaarsavond. "Zo mag er op een weg harder wor den gereden met de brommer, als ze geen helm daar dragen worden ze ook niet onmiddellijk op de bon geslingerd en er is een vuurplaats waar hout, maar geen autobanden, verbrand mag wor den." Maar met tomaten en eieren gooien mag niet. "Ze beweerden dat het een traditie is in Arnemuiden om Oudejaars avond met eieren en tomaten te gooien. Ik heb dat nagevraagd en het klopt niet. Bovendien waren fietsende mensen vaak hun prooi. Zoiets is niet te tolereren. Dat geldt ook voor keihard met de bromfiets door die nauwe straatjes scheuren, wat gebeurde op Oudejaarsavond. Levensge vaarlijk." Schouwenaar voegt er aan toe dat hij Arnemuiden ab soluut geen moeilijke plaats vindt. "Het is er 365 dagen heel gewoon en rustig. Alleen die ene dag moeten we maatregelen ne men." Zou een voorbeeld voor de op lossing dan niet dichtbij huis lig gen? Immers: Westkapelle had in de jaren tachtig soortgelijke pro blemen. De toenmalige burger vader, Moermond, nodigde uit eindelijk zijn Westkappelaars uit op oudejaarsavond voor een bier van de tap, die hij speciaal voor die gelegenheid in zijn huis had laten installeren. Het lukte. Alle telefooncellen stonden nog over eind. Burgemeester Van der Put ten van Meliskerke probeerde la ter met een soortgelijk lokmiddel en had eveneens succes. De Middelburgse eerste burger kent die voorbeelden niet. Hij denkt bovendien dat Arnemuiden en Westkapelle niet met elkaar zijn te vergelijken. "Als ze in Arnemuiden met dat simpele middel de boel koest kunnen houden, geef ik een vat bier ca deau." Maar hij vraagt zich af of er verenigingen zijn die iets wil len organiseren. Voorzitter Saai van Belzen van voetbalclub Arnemuiden is enigszins verbaasd over die vraag van de burgemeester. "We hebben er kortgeleden nog over gesproken en we hebben toegezegd dat we meedenken. Er is bovendien al van alles geprobeerd. We hebben een paar jaar geleden de verantwoordelijkheid op ons genomen als grootste ver eniging van Arnemuiden en met oudjaar een feesttent neergezet. Maar zoiets is al leen leuk als er ook mensen komen. Misschien dat de sporthal volgend jaar ruimte kan bieden waar iedereen naar toe komt. Althans, ik hoop dat die dan klaar is." Van Belzen vraagt zich wel af of de mensen die overlast veroorza ken wel naar zo'n feest willen komen. door Daniël Rouw Golfsurfen kan ook in Walcheren, het is zelfs een snelgroeiende sport. Aan het Domburgse strand peddelen talloze surfers zich elk weekend suf voor een adrenalinekick. Tussen die peddelaars ligt meestal ook Martin Boodt in de schuimende Noordzee. Surfen is voor hem geen hobby, maar een bloed serieuze zaak. Hij traint fulltime om nationaal en Europees in de professionele surfsport een rol te gaan spelen. In 2001 begon het nieuwe hoofd stuk in het leven van Boodt. De nu 36-jarige Walchenaar kon door financiële omstandigheden stoppen met zijn werk. Die stap nam hij echter niet zomaar. De hoofdreden: golfsurfen. Al jaren was hij gedreven als wind- en vooral golfsurfer. "Vanaf het mo ment dat ik voor de eerste keer op die plank stond, was ik ver kocht. Al snel werd ik 'stoked' van het surfen. Ofwel, ik werd er he lemaal idolaat van. Mijn hele le ven stond zo in het teken van surfen, dat ik besloot mijn werk ervoor op te geven." Natuurlijk is die surfdrang niet enkel op het strand in Domburg veroorzaakt. Hij kreeg het echte gevoel te pakken tijdens zijn hu welijksreis in Californië, waar hij reusachtige golven op zich af zag komen. Hij surfde daar toevallig MIDDELBURG - Een typisch plaatje voor deze tijd van het jaar. Voor deze 'bijzondere kijk op...' stuurde C. de Plaa uit Middel burg een grappige foto met de tekst: 'Het is nu weer tijd voor ka lebassen. Je kunt ze in alle soor ten en maten kopen. Wij zagen deze exemplaren, die ons aan FOTO: C. DE PLAA zwanen of eenden deden den ken, en hebben daar een schaal mee gevuld.' Heeft u onlangs ook een leuke, grappige of originele foto geno men? Aarzel dan niet maar stuur hem op naar postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet staat uw foto dan volgende week in deze krant. (advertentie) Kijk 29 oktober in De Faam voor de winkel van het jaar verkiezingen, en win een heerlijk weekendje weg in een park van Roompot Vakanties! ook nog tussen trainende wereldtoppers. Die ervaring in de oceaangolven zette zijn leven op zijn kop. Toen hij zijn baan uiteindelijk opzegde, stippelde hij meteen een reis uit langs surfspots in Europa. Samen met zijn vrouw, die overigens ook surft, vertrok hij in een luxe camper naar Ier land en Schotland. "Ierland wordt ook wel het Hawaï van Europa genoemd, met super goede golven." Vervolgens zocht hij Bretagne en het zuiden van Frankrijk op. Biarritz, Mundacca en alle andere bekende golfsurf- oorden in Spanje en Portugal deed hij aan." Boodt woont, tussen zijn reizen door, in Vrouwenpolder. Als er geen golven zijn, klimt hij op zijn windsurfplank. Als er ook maar enigszins sprake is van golfslag gaat hij aan het Domburgse Noordduinstrand met zijn long- board, een lang model surfplank, de branding in. Inmiddels doet Boodt driftig mee aan allerlei nationale en internationale wed strijden. Sponsors hebben ook het volste vertrouwen in hem. Met gratis Hurley en O'Neill kle ding aan zijn lijf en Ocean Magic surfplanken onder zijn arm zoekt Boodt de competitie op. Jan Sanstra van de Sportshop Dom burg is zijn hoofdsponsor. De doelstelling van de ambiti euze Boodt is voor hem zelf dui delijk. "Dit jaar wil ik bij de beste vijf van Nederland komen, daar moet ik de twee wedstrijden die nog komen, goed voor afwerken. Volgend jaar ga ik echt voor een podiumplaats in het Nederlands Kampioenschap. Europees ga ik ook zeker een poging wagen. Het voordeel is dat we als Nederlan ders wel raad weten met die per fecte golven in het buitenland, wij trainen hier namelijk onder veel slechtere omstandigheden. In januari ga ik in de Andulusia Cup in Zuid Spanje voor een goeie eindnotering." Maar Boodt wil meer. "De komende twee a drie jaar ga ik honderd procent voor deze sport. Misschien kan ik dan zelfs op Europees niveau prijzen pakken. Kan ik het niveau niet aan, dan wordt surfen ge woon mijn hobby." Boodt surft tijdens de Domburg Classic wedstrijden aan het Domburgse strand. FOTO: PETER ANDRIK BcaanHnmnu door Daniël Rouw Priem is zelf al druk bezig met de Streetparade van volgend jaar. "De parade is midden in de zo mer op 24 juli en we pakken het wéér grootser aan", verklapt de organisator alvast. Het flashback feest van aanstaande vrijdag is een mooie gelegenheid om weer even de sfeer te proeven van het muziekfeest van dit jaar, vindt Priem. Dj's zoals Jurgen, Mark van Dale, Bas Ram, Rick Paszotta moeten voor de juiste ambiance zorgen. Priem vindt het verslag van de Streetparade belangrijk: de vi- (advertenlie) deo. Hij verwacht grote belang stelling voor de verkoop van de film, want vorig jaar was die animo er volgens hem ook al. Tij dens de avond is er een korte clip te zien. Dit is een samenvatting van het beeldmateriaal met daaronder een muziekmix van alle dj's, door elkaar gehutseld door de DJ van The Opera. "Ik ga er vanuit dat de clipzenders The Box en TMF hem binnenkort op tv uitzenden." Ook de lange vi deo wordt op de flashback party door Priem vertoond. "Dit jaar doen we het expres op deze ma nier. De mensen hoeven dan niet meer uit te zoeken waar en wan neer de video te zien is èn het voegt bovendien iets speciaals toe aan de sfeer van de avond." De organisatie van de Streetpa- ln augustus werd in het Middelburgse centrum een Streetparade gehouden. Organisator Priem hoopt vrijdag de sfeer van het dansspektakel te kunnen iaten herleven. FOTO: ELLEN DE DREU rade geeft aan lezers van De Faam twintig gratis VIP-kaarten voor de flashback party weg. De kaarten hebben een waarde van 12,50 euro en geven op 24 okto ber vanaf 20.00 uur toegang tot The Opera, Brooklyn en Studio 83. Om in aanmerking te komen voor één van die twintig kaartjes kunnen belangstellenden alléén morgen, donderdag 23 oktober, tussen 12.00 en 15.00 uur een mailtje sturen naar De Faam. Het e-mailadres is: red.faam@whk.wegener.nl. Zet in het mailtje dat je in aanmerking wil komen voor een VIP-kaart en vermeld ook je naam, adres en e- mailadres. De twintig kaartjes worden verloot onder alle inzenders en de twintig winnaars krijgen dezelfde dag nog bericht van de Faam. In dat bericht staat waar en wanneer de winnaars hun kaartje voor de flashback party op kunnen halen. Wintertijd Komend weekend gaat de win tertijd weer in. In de nacht van zaterdag op zon dag (25 op 26 oktober) wordt de klok een uurtje terug gezet. Om precies te zijn: om 3.00 uur gaat de klok terug naar 2.00 uur. Dus kunnen we een uurtje lan ger slapen! OOST-SOUBURG - Het Palazzoli Huis in Oost-Souburg houdt dins dag 28 oktober een informatie-avond over borstkanker in het ka der van oktoberborstkankermaand'. Deavond is van 19.30-21.30 uur en de informatie wordt gegeven door mevrouw M. Reichart, chirurg in het Ziekenhuis Walcheren. Mevrouw Reichart gaat on der meer in op diagnose en behandelmethoden van borstkanker. Reservering voor deze avond kan telefonisch, inspreken van de voice-mail of per e-mail. De bijdrage is 2,50 euro. De Stichting Palazzoli is gevestigd aan het Oranjeplein 41, telefoon 0118-413932 of e-mail: palazzoli@zeelandnet.nl. Voor meer informatie over de Stichting Palazzoli: www.stichtingpalazzoli.nl. MIDDELBURG - Gerard Smallegange geeft woensdag 22 oktober een dialezing over Zeeuwse boerenerven en -tuinen. Dit in het kader van het Jaar van de Boerderij. De locatie is aula Zeeuwse bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg en het begint 20.00 uur. MIDDELBURG - In het clubgebouw van aquariumvereniging Bar bus Conchonius is zaterdag 25 oktober een open dag. Dit van wege de landelijke aquariumdag. Het aquarium is.open van 10.00- 16.00 uur en is aan de Herengracht 52, Middelburg. (advertenties) Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 08.00 - 17.00 uur 08.30 - 17.00 uur gesloten 08.30 - 17.00 uur 08.30- 17.00 uur Tel. 0113-274000 KLEINE MARKT I VLISSINGEN Tel. 0118-412605 LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TEL 0118 - 613373

de Faam | 2003 | | pagina 1