EC I T Y 'Geen poeha, gewoon lekker jezelf 'Kicks' in Middelburg 'Jona' in muziektheater t Beest in 't kort Terra Cotha deel zes Stuk in de Mythe CHUTTERSHOF Bezienswaardige muziek voor F I L M W E E K F I L M W E E K F L M W E E K Woensdag 22 oktober 2003 de FAAM 11 JtelBios^?90o-9363^Jtel^^ BetBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) VUSSINGEN www.cinecity.nl premiere Intolerable Cruelty Jeepers Creepers voorpremière Bad Boys 0 IPhiieiite Zegt Sorry i0' FoSleke Prakesiheuvel 0 Legally Blond 0 O American Pies Tbe Wedding League Hf Extraordinary Gentlemen Tbe Italian Job Pirates Of The Caribbean Hnorrefjes Grote Film Sneak MIDDELBURG www.schutiersho1theater.nl fUSoviegette: l'Auberge Espacgne! Pieém s Slistorias Mmimas Wallah Be (8+) Au Angel §m ÜUay (8+) GOES Standing in the shadows of Motown VLISSINGEN - Fanclubnight in De Piek in Vlissingen. Deze keer extra feestelijk, want de band bestaat twin tigjaar. De Zeeuwse bluesrockers, die een eigen mix van blues met rock 'n roll spelen, treden die avond live op. MIDDELBURG - Stichting Nieuwe Muziek Zeeland en Stadsschouwburg Middelburg presenteren muziek theaterstuk 'Jona'. Het stuk, geschreven door Karei Deurloo is donderdag, 23, vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober te zien om 20.00 uur in de Stadsschouwburg. MIDDELBURG -'Kicks' treedt zondag 26 oktober om 19.00 uur op in de Stadsschouwburg in Middelburg. De combinatie bestaat uit drie groepen, De Meekers, ISH en danstheater Aya, drie stijlen, drie verschillende producties. GOES - Kinderen en volwassenen kunnen van woens dag 22 tot en met zondag 26 oktober bezig zijn met jeugdtheater in 't Beest. In het kader van evenement 't Beest In Korte Broek 2 zijn er allerlei activiteiten. YERSEKE - Muziektheater ZENGA speelt vrijdag 24 oktober een try-out van de gedeeltelijk nieuwe voor stelling Collectio in Dorpshuis De Zaete in Yerseke. Di-rect in Vlissingen Lezing over schilders Toneelvereniging speelt klucht Staats Symfonie Orkest in Vlissingen 'Ja zuster, Nee Zuster' Optreden Rolinha Kross Tien jaar 'Niet Schieten' M-ISSINGEN - Cabaretgroep 'Niet Schieten' bestaat tien jaar en heeft daarom een speciale voorstelling samengesteld met stukjes uit vo rige optredens. Ze treden donderdag 23 oktober om 20.15 uur op in het Arsenaaltheater, Vlissingen. Sympathie voor de duivel Danny Vera in Middelburg VLISSINGEN - Voor de zesde keer is zaterdag 25 okto- ber in het Arsenaaltheater in Vlissingen festival Terra Gotha. Op het evenement, dat de hele nacht doorgaat, zijn zes (inter) nationale bands te horen. GOES - Sanne Wallis de Vries treedt donderdag 30 ok tober op in theater de Mythe in Goes. In haar pro gramma Stuk lijkt het of de cabaretier maar wat aan- rotzooit. Donderdag 23 oktober t/m woensdag 29 oktober Dagelijks 13.45 «16.15 *19.00 21.45 uur. Zaterdag «24.15 uur. George Clooney speelt Miles Massey, een prominente echtscheidings advocaat, in Los Angeles die alles heeft. Miles zorgt ervoor dat Marylin Rexroth (Zeta-Jones) met lege handen komt te staan. Zij zint op wraak. Achterbakse methoden, bedriegerij en een aantrekkingskracht escaleren wanneer Miles en Marylin de rekening vereffenen. Zaterdag «24.15 uur. De Creeper is het vleesetende monster dat zich elke 23 jaar gedurende 23 dagen moet voeden met mensenvlees. Dit keer heeft hij het gemunt op een bus met scholieren. Dagelijks «13.45 «19.00 uur. H% Böss*S üaugbter 0 De ambitieuze, maar onhandige Tom Stansfield is stapelverliefd op Lisa, de dochter van zijn baas. Als Tom een avond op het huis van Lisa mag passen, denkt hij dat hij succes in liefde heeft, maar al snel beseft hij dat niet alles volgens plan verloopt. Dagelijks «13.30 «16.15 «19.00 «22.00 uur. Zaterdag «24.00 uur. Narcotica agenten Mike Lowrey (Will Smith) en Marcus Bennet (Martin Lawrence) leiden een onderzoek naar de XTC overvloed in Miami. Hun zoektocht leidt naar een gevaarlijke drugsbaron die een hevige oorlog in de onderwereld heeft ontketend. Dagelijks «16.15 «19.00 «21.45 uur. Romantische komedie over Phileine en haar vriend Max, die meedoet aan een Shakespeare-project. Dagelijks «13.45 «16.15 uur. Een warme en ontroerende jeugdfilm over de elf jarige Polleke die opgroeit bij haar excentrieke moeder (Halina Reijn) en voor haar dichter, junkie vader (Daan Schuurmans) moet zorgen. In de film wordt ze smoorverlief op Mimoem (Mamoun Elyounoussi), maar omgang met hem wordt verboden. Dagelijks «13.45 «16.15 uur. In deze avonturenfilm wonen mensen en draken samen in een fantastische wereld. Samen moeten ze proberen een verborgen schat te beschermen. Dagelijks «19.00 uur. Elle Woods (Reese Whitherspoon) werkt op een advocatenkantoor en wordt daar ontslagen als ze opkomt voor de rechten van een andere man. Hier laat ze het echter niet bij zitten. Dagelijks «19.00 21.45 uur, zaterdag «24.15 uur. Jim (Jason Biggs) en Michelle (Alyson Hannigan) gaan trouwen. Michelle wil een volmaakte trouwdag, maar die kans is klein. Cadence (January Jones), het knappe zusje van Michelle, is overgekomen om bruidsmeisje te zijn. Zodra Stifler (Sean William Scott) en Finch (Eddie Kaye Thomas) Cadence zien, begint het grote versieren. Dagelijks «21.45 uur. Niet op maandag «21.45 uur. Avonturier, Allain Quartermain (Sean Connery) leidt een legio individuen met een legendarische kracht. Zij zullen hun krachten moeten bundelen om de wereld van zijn ondergang te redden. Dagelijks «21.45 uur zaterdag «24.15 uur. Dagelijks «15.30 uur «19.00 «21.45 uur. Zaterdag «24.15 uur. Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectaculair vermake lijke piratenfilm. Dagelijks 13.45 «16.15 uur. V v:.'- VY'VA 7 De 'beruchte' tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Dagelijks «13.45 uur. De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Maandag, «22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Donderdag «20.00 uur. Parijse jongen studeert een jaar in Barcelona. Vrijdag 22.00 zaterdag «22.00 zondag «20.00 dinsdag «20.00 uur. In de vijf totaal verschillende levens die in deze film getoond worden staat niet alleen de schoen centraal, maar de zoektocht naar liefde neemt een nog grotere rol in. Vrijdag «19.30 zaterdag 19.30 maandag «20.00 woensdag «20.00 uur. Prachtige landschappen en boeiende karakters in reis door Patagonië. Donderdag «14.00 uur. Aksel, een Deense jongen wil zich tot de islam bekeren. Vrijdag 14.00 uur. Tom keert terug naar het verleden en probeert zo de toekomst te veranderen. Maandag «20.30 dinsdag «20.30 uur. Een hommage aan de Funk Brothers. In deze film zijn we getuige van een unieke reünie van enkele Funk Brothers en worden herinneringen opgehaald aan een bijzonder muziektijdperk. De populariteit van de band is niet alleen te merken aan de op tredens in binnen- en buiten land, maar ook aan de fanclub. Die bestaat sinds april 1995 en heeft ongeveer honderdtachtig fans, voornamelijk uit Neder land, maar ook uit België en Frankrijk. Cindy Boer en haar man hebben 'The juke Joints' le ren kennen via een festival en waren zo enthousiast dat ze be sloten een fanclub op te richten. Boer legt uit dat ze begonnen met ongeveer tien leden. "De rest van de fans hebben we bij optre dens van de band geronseld." De club geeft vier maal per jaar een blad uit waarin songteksten, tourlisten, foto's en verhalen van fans staan. "Die stukjes gaan bij voorbeeld over een concert waar ze geweest zijn." Volgens Boer is een aantal mensen lid vanaf het begin. "We hebben best een trouwe schare." Verder geven ze af en toe nieuwsbrieven uit. In de laatste drie cd's van de Joints staat de fanclub vermeld. "Daar zijn we best een beetje trots op", zegt Boer. De oprichtster vindt dat de bandleden in die zeven jaar dat ze hen kent altijd zichzelf zijn gebleven. "Sommige mensen krijgen ontzettende sterallures, maar zij niet, niks geen poeha ge woon lekker normaal." Het con tact met de bandleden verloopt ook prima. "Ze zijn altijd gastvrij, gezellig, er heerst een echte ons kent ons sfeer." Zo hebben ze met elkaar het programma in De Piek samengesteld. De dubbel-cd 'The Juke Joints: 20 years' en DVD wor den er gepresenteerd. Op de ene cd staan nummers van de afgelo pen twintig jaar en op de andere speciale opnames met Mark Wenner, Willie Foster, The Big band, het radio-interview in Ier land en een speciale uitvoering van 'Going to my home town'. Op de DVD staat het optreden van de band op Moulin Blues samen met Mark Wenner. De Joints spelen zelf ook en vanuit de Verenigde Staten komt Mark Wenner mee spelen. Verder spelen alle oud Juke Joints leden mee. Dit jaar is er een speciale give-away. Boer: "In de vorige jaren hebben we bij voorbeeld een pen of button met afdruk van de band gegeven. Maar nu is het iets heel groots, ik kan nog niet vertellen wat, want het is een verrassing." Deze opvoering is gebaseerd op het gelijknamige verhaal uit de bijbel. Jona krijgt de opdracht de zondaars van de grote stad Ninevé te waarschuwen, maar vlucht de andere kant op naar Tarsis. Als het schip waar hij aan boord is gegaan ten onder dreigt te gaan, wordt Jona overboord gezet. Hij wordt opgeslokt door een grote vis. Deurloo heeft zijn Deze danser beeldt haar kick uit. FOTO: Paul Struijk In deze show wordt het theater bijgestaan door danseressen en musici. ZENGA brengt een aan tal hoogtepunten uit vorige pro gramma's en> heeft nieuwe acts. Zenga heeft al vaker opgetreden voor podium Reimerswaal. Bij voorbeeld 'Musica Animali's', 'De Sfinx' en Atlantis'. Hun producties Een DJ-team en zestien dansers gaan op zoek naar de ultieme kick, de adrenaline van het ge vaar. Het is een energiek en uniek dansevenement met moderne dans, streetdance, skatedance, hiphop, martial arts, danstheater en meer. ISH bijt het spits af, met dansers die na een mislukte kick terechtkomen in de 'twilight- zone'. In het stuk van Meekers komt de kick van de verleiding en manipulatie in menselijke rela ties naar voren. Tot slot Aya, waarin gedrevenheid en honger naar het leven de kick vormen. Dit jaar is Danscombinatie voor het eerst specifiek gericht op een jongerenpubliek vanaf twaalf jaar. I Iedere dag is er theater en film en zijn er workshops. Bijvoorbeeld het Kinderkookcafé op woensdagmiddag. Onderleiding van een ervaren kokkin leer je hoe je een maaltijd maakt en hoe die te serveren. Er mag van ge geten worden. Kinderen die al tijd al beroemd wilden zijn, kun nen een kijkje nemen bij de workshop 'Beroemd worden'. Een theaterdocent helpt ze hier bij. Iedereen die nieuwsgierig is naar de nieuwe repetitieruimte in het Cultuurhuis kan zaterdag en zondag even binnenwippen. De activiteiten zijn voor verschil lende leeftijden. Voor de tijden, aanmeldingen en verdere infor matie: 0113-228142. eigen visie in het stuk verwerkt met vragen als waarom Jona on gehoorzaam is aan God. Ook voor kinderen zijn er activiteiten rond de voorstelling. Deze zijn van woensdag 22 tot en met zaterdag 25 oktobervan 14.00 tot 17.30 uur in de Kloveniersdoelen. Meer in formatie over Jona:0900-3300033 en meer informatie kindervoor stelling Jona: 0118-623650. bevatten veel dans, muziek, zang en speciale effecten, kortom mu ziek om naar te luisteren en te kij ken. Het optreden is in Dorpshuis De Zaete in Yerseke en begint 20.00 uur. Kaartenverkrijgbaar bij VW Yerseke en via. 0113-395326. Verdere informatie op www.podiumreimerswaal.nl De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 21 van dit blad. VLISSINGEN - Di-rect treedt vrijdag 5 december op in het Arsenaal theater, Vlissingen. Het voorprogramma wordt verzorgd door hip hop groep 'Coupe deVilz'. De voorverkoop is zaterdag 11 oktober gestart en kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB in Vlissingen en De Drvkkerij, Middelburg. Telefonisch reserveren op tel. 0118-416662. GRIJPSKERKE - In Boerderijgalerie 'de Osseberg' geeft Nico Out op dinsdag 28 oktober een lezing over de schilders Hans Holbein, Johan Jongkind en Jan Sluijters. De werken van deze drie schilders zijn op het moment op verschillende locaties in Nederland te zien. De le zing begint 20.00 uur. YERSEKE - Toneelvereniging 'Kom t'r us ni kiek'n' speelt zaterdag 1 november de klucht 'Dokter Deug(t) niet'. De oorspronkelijke titel is 'Doktertje Spelen' geschreven door Carl Slotboom. Het gaat over Arie van Zanten die, tijdens zijn vlucht voor de politie, terechtkomt in een ziekenhuis en zich voordoet als dokter. De voorstelling is in 'De VVe- mel', Wemeldinge en begint 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar op tel. 0113-621217. Verder treden ze zaterdag 8 en 15 november op om 19.30 uur in Partycentrum 'De Zaete' in Yerseke. Vanaf zaterdag 25 oktobei zijn kaarten verkrijgbaar op tel. 0113-573272 en bij VW kantooi Yerseke. VLISSINGEN - Staats Symfonie Orkest van de Oekraïne treedt vrij dag 24 oktober op in de St. Jacobskerk, Vlissingen. Onder leiding van dirigent Rashyt Nigamatullin spelen ze muziek van prokofiev, Beet hoven, Shoslakovitsch en Glinka. Het begint om 20.15 uur. MIDDELBURG - Het Middelburgs Theater speelt de familiemusical 'Ja Zuster, Nee Zuster' in de maanden oktober, november en decem ber. Thema's als eenzaamheid, verslaving, zorgen, liefde en jaloezie zijn volop aanwezig in deze productie. Ze spelen in het Minitheater in Middelburg en de eerstvolgende voorstelling is zaterdag 25 okto ber om 20.30 uur. MIDDELBURG - Het Rolinha Kross Kwartet treedt zaterdag 25 okto ber om 20.00 uur op in de Concertzaal, Middelburg. Angeres Rolinha Kross, cimbalist BokkieVink en acoordeonistTheo van Tol, vromen een unieke combinatie klezmermuziek (raakvlakken van zigeuner- en Joodse muziek met een moderne, Oost Europse drive). MIDDELBURG - Het Noord Nederlands Toneel speelt dinsdag 28 oktober 'Sympathy for the Devil' in de Stadsschouwburg, Middel burg. In dit toneelstuk slutien God en de Duivel een weddenschap al over het gedrag van de moderne mens. Faust, hét voorbeeld exemplaar van de moderne mens, gaat het bewijs leveren dat de Duivel zich altijd in de nesten werkt. Dit schouwspel wordt onder steund door pianowerk van Bizet, Debussy en Stravinsky. Het begint 20.00 uur. MIDDELBURG - Danny Vera band treden zondag 26 oktober op in Café 't Schuttershof in Middelburg. Verder is er een sessie met Sand ro van Breemen (Plaeto). De aanvang is 17.00 uur. Omdat het feest, dat voorheen in De Piekwas, uit zijn jas begon te groeien, heeft organisator Wim de Nooyer besloten naar het Arsenaaltheater uit te wijken. De bands op Terra Gotha zijn voornamelijk uit de Gothic, Darkwave en Gothic Rock hoek. In de pauzes en tijdens de afterparty zorgen twee Dj's voor muziek en aan het eind van het festival is er een ontbijt. Het begint 17.00 uur en de bands spelen tot de volgende dag 6.00 uur. Meer informatie:0118- 412648. Ze geeft een voorstelling die je af wisselend kubistisch, surrealis-tisch of absurd zou kunnen noemen. Het eerste deel wordt verzorgd door Sanne zelf en het tweede wordt on dersteund door muzikale begelei ding van Peter Sambros en Dionys Breukers. De show begint 20.00 uui en meer informatie op www.sannewallisdevries.nl S -x FOTO: p.r.

de Faam | 2003 | | pagina 11