Open dag Vrijburgbad Werk aan Jaagpad Rooiaanvragen Nieuwe beleidsregels bijzondere bijstand Avond nieuwe inwoners Kap monumentale bomen Controle hondenbelasting StadskantOOT OD tÜd klSc centrum voor veiligheid InMiddelburamoetubelastinabe- vastaestelde verordeninahonden- J Nieuw- en Sint Joosland opgeruimd de herst in Aanleg ontsluitingsweg brandweerkazerne van start Activiteiten Brede School Commissievergaderingen woensdag 8 oktober 2003 de FAAM 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08.00 tót 16.00 uur. Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Enkele monumentale bomen in de binnenstad worden bin nen een maand gekapt. Het gaat om een beuk aan de Hagepreekgang, een kastanje aan de Ganzengang en vier populieren aan het Veerse Bol werk. Tijdens inspectie is ge bleken dat het risico te groot is dat takken afbreken of een boom omvalt. Monumentale bomen vergen door hun standplaats en conditie extra zorg op het gebied van be houd, maar ook op aansprakelijk heid. Daarom worden monumen tale bomen, die eigendom zijn van de gemeente Middelburg, jaarlijks onderzocht op veiligheid. Bij een VTA-inspectie (Visual Tree Assessment) letten de inspec teurs op de zwakke punten van de bomen. Bij geconstateerde gebreken of aanwijzingen wordt aansluitend de geadviseerde ac tie en maatregelen genomen voor behoud van de bomen en veilig heid van de gebruiker van de openbare ruimte. Gezien het beeldbepalende karakter van de bomen in de binnenstad is een tweede mening aan een specia list gevraagd. Ook deze gaf aan dat de bomen verwijderd moeten wor den. Staat van de bomen De stabiliteitswortels van de beuk aan de Hagepreekgang zijn van binnenuit aangetast. De wortels van de kastanje aan de Ganzengang zijn zelfs hele maal afgestorven en niet meer te her stellen. De vier populieren aan het Veerse Bolwerk, bij huisnummer 3, zijn technisch van slechte kwaliteit. Dat geldt vooral voor de kroon van de bo men. Forse takken zijn al eens afge broken en het gevaar is constant aan wezig dat dat weer kan gebeuren. Snoeien of kandelaberen (kroon snoeien in kandelaarvorm) geniet niet de voorkeur omdat daarmee het na tuurlijk gedrag van de boom wordt ge schaad en de kroon en ondergrondse boomdelen worden verstoord. De wor tels zullen dan sterven. Uit inspectie is ook gebleken dat de monumentale kastanjes aan de Vis markt en de Stoppelaarstuin scheef staan en er zwamaantasting is. Ook de kroon van deze kastanjes wordt gesnoeid. Op de leeggekomen plek komen forse nieuwe bomen terug. Omwonenden zijn per brief op de hoogte gesteld. Deze kastanje aan de Stoppelaarstuin kan blijven staan. Wel moet de kroon worden verkleind. foto: gemeente Middelburg Vorige week woensdag was het wijkopruimdag in Nieuw en Sint Joosland. Het gebied rond basisschool De Lonnebootde leefkuil en de ouderensoos en omliggende straten werden flink aange pakt. Wethouder Adrie van t Westeinde opende de dag door het plein voor het dorps huis met een grote bezem aan te vegen. De leerlingen van de Lonneboot hebben, onder begèleiding van stads- toezicht, de bossen ontdaan van allerlei zwerfafval. De gemeente verrichtte daar waar nodig extra onderhoud aan bestrating en openbaar groen. Boomwortels drukken het trottoir omhoog. De tegels zijn weer rechtgelegd. Een veegwagen heeft alle straten en pleinen geveegd. De Wijkonderhoudsploeg heeft bij de speelplaats in de nieuwbouwwijk een bankje geplaatst bij de glijbaan en er is een houtsnipperpad aan gelegd. Ook het gebied rond de ouderensoos was hard aan schoonmaken toe: het onkruid stond hier meters hoog. Bewo ners konden klein grof vuil mee geven aan de vuilniswagen. Goed voorbeeld Opruimdagen zijn niet alleen be doeld om de wijk eens goed aan kant te hebben, maar ook als goed voorbeeld van de gemeente. Bewoners, winkels, scholen en di verse maatschappelijke organisa ties worden betrokken bij het creeeren en behouden van een goed woon-, leef- en speelmilieu. Jongeren worden bewust betrok ken bij de wijkopruimdagen. Rondslingerend afval wordt vaak neergegooid uit gemakzucht. Om deze mentaliteit te veranderen is het belangrijk dat zij hier op jonge leeftijd op worden gewezen. Er is flink wat werk verzet, maar de organisatie hoopt de volgende keer meer hulp uit de buurt te krij gen. Wil je weten wanneer de wijkopruimdag in jou wijk is? Bel dan met Anja Jonkman van de ge meente, telefoon 67 57 88. In Middelburg moet u belasting be talen voor het houden van een hond. Een regelmatig terugke rende controle is nodig om tot een goede uitvoering van deze belastingregeling te komen. Vanaf maandag 20 oktober gaan de in specteurs langs de deur om te con troleren op hondenbezit. De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte informatie over de wonin gen die bezocht moeten worden, belt de controleur bij alle woningen aan. De controleur kan dus ook bij u aan bellen en vragen stellen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat de controleur de vra gen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent, maakt de controleur ter plaatse een oordeel over het wel of niet aanwezig zijn van n of meer honden. Vanzelfsprekend kunnen de controleurs zich legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitima tiebewijs. Tarief hondenbelasting Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde verordening honden belasting betaalt iemand voor het houden van een hond 54,94 per jaar. Mensen die twee honden heb ben betalen 109,88 extra, in to taal dus 164,82. V oor de derde en volgende hond moet per hond 109,88 extra betaa ld worden. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Mis schien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de ge legenheid geweest daarvan aan gifte te doen. Wij adviseren u daarmee niet te lang te wachten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft voldaan voordat de controleur komt. Bij de afdeling planning en control (belastingen) Lange Noordstraat 16, liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. Informatie Wilt u meer weten en heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze medewerkers van onze afdeling planning en control, 67 54 75. Het Vrijburgbad houdt zondag 12 oktober tussen negen en half twee open dag. Verenigingen geven de monstraties, maar je mag zelf ook aan activiteiten deelnemen. In het wedstrijdbad kan je marathon- zwemmen, aquajoggen en trim- zwemmen. De reddingsbrigade geeft een demonstratie klosgooien en zwemmen met een reddingstuigje. In het verenigingsbad is er een triathlon; fietsen en hardlopen ge beurt op fitnessapparaten die rond het bad staan opgesteld. Op een ontspannen manier aan je conditie werken kan tijdens een les aquarobics. Voor de jeugd zijn er zwem- en waterpolotrainingen. Hoe red je jezelf uit een auto die te water is geraakt? Dat leer je tijdens het spectaculaire onderdeel Auto te water in hetinstructieb'ad. Deze demonstratie begint om half elf. Aquaspinning betekent fietsen in het water op muziek. Het is een pri meur voor de Nederlandse zwem baden. Deze activiteit is onder voorbehoud. De fitnessruimte is geopend, waar de instructeur on der andere spinninglessen geeft. Spinning betekent fietsen op mu ziek. Gesloten Op donderdag 16 oktober is de of- fici Ie opening van het V rijburgbad. Het zwembad is die dag gesloten. Aannemer Traas en Ovaa is afgelo pen maandag begonnen met de aanleg van een ontsluitingsweg voor de stadsgewestelijke brandweerkazerne aan de Stromen- weg te Middelburg. De aannemer legt de weg in het ver lengde van de Grevelingenstraat aan en wordt voorlopig, in afwachting van verdere ontwikkelingen, een doodlo pende weg. Langs de nieuw aan te leggen weg komt de toegang naar de brandweerkazerne. In het weg gedeelte tussen de Grevelingenstraat en de Nieuwe Vlissingseweg wordt een middengeleider aangebracht met daar langs een uitvoegstrook naar de brandweerkazerne. Om de werk zaamheden veilig te laten verlopen zal de Stromenweg ter plaatse van de uit te voeren werken met schild- borden worden versmald. In de stadsgewestelijke brandweer kazerne komt, naast de hoofdpost voor de Vlissingse en Middelburgse brandweer, ook een 24-uurs ambulancedienst. De ontsluitingsweg is naar verwach ting eind december 2003 gereed. De bouw van de stadsgewestelijke brandweerkazerne kan dan eind 2003 of begin 2004 van start gaan.Oplevering van het gebouw naar verwachting eind 2004 Het jaagpad langs het Kanaal door Walcheren ter hoogte van de Poelendaelekavel wordt nog dit jaar doorgetrokken tot aan de Schroebrug. Dit is om de veiligheid van fietsers in de omgeving van de bouwput van het nieuwe kantoor van Rijkwaterstaat te vergroten. De nieuwe fietsroute leidt fietsers tot aan de Schroeburg. Daar kan je dan afslaan naar rechts, de brug over rich ting Dauwendaele en Zuid, of naar links, tot aan het stoplicht voor fietsers om de Schroeweg over te steken. Het korte stukje fietspad tussen de brug en het stoplicht zal worden aangepast voor fietsverkeer in twee richtingen. Het is nog niet bekend wanneer de werkzaamheden precies beginnen. Tot het werk gereed is blijft de fiets route zoals die nu is. Als de klus is geklaard, zal het kleine stukje fiets pad dat nu nog open is - vanaf het jaagpad richting het kantoor van Delta N.V. en de fïetstunnel - wor den afgesloten. De Brede School in Palet staat de ko mende tijd weer bol van de activiteiten. Kinderen mogen hun eigen krant uit geven, leren koken, dansen, sporten en computeren. Voor meisjes tussen de 10 en 12 jaar die interesse hebben in techniek is er de activiteit Technika 10 .Ook is er een Speel-O-Theek voor het uitlenen van speelgoed. Voor de activiteiten wordt een kleine vergoe ding gevraagd. De kosten zijn 0,75 of een strip. Een kaart met tien strip pen kost 5,50. Meer informatie over bovenstaande en andere activiteiten zijn te krijgen bij de balie van de Brede School aan de J. van Reigers bergstraat 2, telefoon 61 67 60. Een particuliere aanvraag is ont vangen voor de kap van twee ce ders aan de Joost de Moorstraat 4. Het is verboden zonder kap- vergunning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor po pulieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groen voorzieningen. En ook niet voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter gemeten op 1 meter 30 boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. Belangstellenden kunnen tegen een rooiaanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Tegels worden rechtgelegd tijdens de wijkopruimdag in Nieuw en Sint Joosland Foto: wijkbeheer De commissies Stads- gemeenteraad vergadert ontwikkeling en Stadsbeheer maandag 27 oktober. Beide houden maandag 13 oktober een vergaderingen beginnen om gezamenlijke vergadering. De half acht in het stadhuis Het gaat de bouwers lukken om het nieuwe stadskantoor op tijd op te leveren. De vertraging van de bouw door het gebruik van verkeerd gemengd beton lijkt mee te vallen. Dat blijkt uit het plan van aanpak dat aannemer BAM vorige week bekend maakte. Het met zout water aange legde schuimbeton is gebruikt als lichtgewicht vulmateriaal in de vloe ren van twee van de vier torens. De aannemer kan wel verder in in de andere twee torens. Ondertussen word het verkeerde schuimbeton uit de vloeren gesloopt. Met extra inzet lukt het de aannemer tijdig op te leveren, zodat de gemeente vol gende jaar zomer kan verhuizen. Streekomroep Cool FM zendt donderdagavond 9 oktober om acht uur een interview uit met twee aanemers van het stadskantoor: Foto: Peter Buteijn Johan Koedood van BBN en Donak van Pelt van BAM. Zij leiden verslag gever Theo Rietveld rond door het ge bouw. Cool FM is te ontvangen via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabel via 106.4 en 105.5 FM De omroep herhaalt de uitzending zondagavond 12 oktober om acht uur Sinds 1 juli 2003 zijn een aan tal wijzigingen doorgevoerd in de beleidsregels bijzondere bijstand van de gemeente Middelburg. Deze wijzigingen worden in deze publicatie in het kort uitgelegd. De kosten van een identiteitsbe wijs en de leges voor het aanvra gen, verlengen of wijzigen van een verblijfsvergunning, moet u zelf be talen. De gemeente verstrekt voor deze kosten geen bijstand. Als u absoluut geen geld heeft om de kosten te betalen, kan bijzon dere bijstand als lening worden verstrekt. Deze bijstand moet u te rugbetalen. Als er sprake is van gezins hereniging, kan soms bijstand wor den toegekend die u niet hoeft te rug te betalen. Hiervoor wordt al tijd naar uw persoonlijke situatie gekeken. Het is dus niet vanzelf sprekend dat u voor die kosten bij stand ontvangt. Studenten Draagkracht is het bedrag dat men sen te besteden hebben boven het inkomen op bijstandsniveau. De hoogte van de draagkracht bepaalt vaak hoeveel bijzondere bijstand iemand kan krijgen. Nieuw is de regeling voor jonge stu denten waarvan is vastgesteld door de gemeente dat die noodzakelijk uitwonend zijn en die een inkomen hebben uit WTOS Wet Tege moetkoming Onderwijsbijdrage en Schoolkosten). Het inkomen uit ar beid dat deze jongeren verrichten wordt voortaan voor 75% in aan merking genomen om de draag kracht vast te stellen. Deze rege ling stimuleert deze groep studen ten om een bijbaantje te nemen. Omdat het hierbij bijna altijd om al leenstaande minderjarige asiel zoekers gaat, is dat goed voor de integratie in de samenleving. Het totale inkomen mag na toepassing van de vrijlatingsbepaling niet ho ger zijn dan de maximale bijstand voor een 19-jarige. Kwijtschelding Als u bijzondere bijstand als le ning (zoals vastgesteld in arti kel 21 van de Algemene bij standswet), heeft ontvangen en u heeft deze lening gedu rende 36 maanden afgelost met uw maximale aflossings capaciteit, dan hoeft u het res tant van de lening niet meer terug te betalen. Dit gebeurd ambtshalve, dat wil zeggen dat u dit zelf niet hoeft aan te vra gen. Het kan voorkomen dat u niet gedurende 36 maanden heeft afgelost met uw maximale aflossingcapaciteit. Er moet dan altijd apart worden beoor deeld wat de reden hiervan is. Als u niets te verwijten valt, kan alsnog worden vastgesteld dat u niet meer hoeft terug te be talen. Gedetineerden Gedetineerden kunnen geen aanspraak maken op bijzon dere bijstand. Zij kunnen dus ook geen bijzondere bijstand krijgen voor vaste woonlasten. Alleen als er sprake is van acute levensbedreigende omstandig heden, waaronder ook wordt verstaan omstandigheden die ernstige gevolgen hebben voor de psychische gezondheid to stand van de gedetineerde, kan hiervan worden afgeweken. Hel moet dan wel vaststaan dat ei sprake is van een uitzonderlijke situatie. Dit wordt altijd strikt persoonlijk beoordeeld. De mogelijkheden voor het ver krijgen van bijzonderè bijstand zijn handig samengevat in de folder Minimabeleid Deze fol der kunt aanvragen via de af deling Communicatie, telefoon nummer: 67 54 50. Hij is ook te bestellen via onze website www.middelburg.nl. Klik rechts in het scherm op digitale dien sten en dan op gratis brochü- res bestellen Nieuwe Middelburgers konden tijdens een informatiemarkt in het stadhuis alles te weten komen over hun gemeente. Foto: Mieke Wijn Vorige week woensdag was er in het stadhuis een avond voor de nieuwe inwoners van de ge meente Middelburg. Ongeveer vijftig nieuwe Middelburgers kwamen langs. Na een welkomstwoord door burgemeester Schouwenaar ga ven de vier wethouders een toe lichting op hun portefeuilles. Daarna konden de nieuwe stadsgenoten een bezoek brengen aan de informatie markt en de Tourist Shop ver zorgde rondleidingen door het stadhuis. Bij de kramen kre gen de nieuwe Middelburgers informatie over onder andere het wijkbeheer, verkeei en groen in de stad. Ook waren politie, brandweer, stads- toezicht, Halt Walcheren er het Zeeuws Archief aanwezig

de Faam | 2003 | | pagina 3