Ter zake Porj IUM XPOSITIES Serendipity heeft eigen karakter Meer ruimte bij Entertainmentclub Katten stelen hart van stemmer REGIONALE NIEUWE EIGENAARS VERBOUWEN LUNCHROOM www.de-faam.nl woonpresentatie woensdag 8 oktober 2003 pagina 27 ENDA MIDDELBURG - De Lange Noordstraat in Middelburg is een lunchroom rijker. Het pand tegenover het stad huis, waar eerst Groen en Zoon een lunchgelegenheid had, is een ware facelift ondergaan. Van een donkere bedoening naar een licht en sfeervolle zaak. "We heb ben alleen de muurschilderingen in tact gehouden omdat veel mensen daar aan gehecht waren. Ze komen nu beter tot hun recht," vertelt Wilfred Kik die samen met Marcel van Zanten de zaak overnam. MIDDELBURG - 'Het maakt niet uit in welke stad je win kelt, door al die ketens en merkwinkels vind je toch overal hetzelfde' is een veelgehoorde klacht van het win kelend publiek. Middelburgs nieuwe aanwinst Serendipity doet een poging wat aan die veel geuite kri tiek te doen. De pas geopende kledingwinkel aan de Nieuwe Burg is vrij uniek en heeft een duidelijk eigen karakter. OOST-SOUBURG - Precies een jaar nadat nieuwe eige naren de Entertainment Club aan het Oranjeplein te Oost-Souburg overnamen, is de zaak uitgebreid. Wie eenmaal het vrij smalle voorstuk gepasseerd is, komt in een riante ruimte. Het assortiment van de winkel komt nu beter tot zijn recht en de klant kan rustig zijn of haar keus maken. 1 23456789 10 11 f a b h c d e i a b c d e f 9 MIDDELBURG - De prijsuitreiking van actie'Foto van het jaar* was zaterdag 4 oktober in fotostudio Theo van der Genugten, Middelburg. Een heel jaar kon gestemd worden op dieren- en mensenportretten op website www.theomaakthet.nl. De foto van Familie Engelen uit Middelburg heeft de meeste stemmen gekregen en daarmee de wedstrijd gewonnen. THUIS IN JE BUURT DONDERDAG 9 OKTOBER Vlissingen, Vestzak 99, Oranjestraat 2, De Stokerij, muziektheater. Aanvang: 20.15 uur. Goes, theater De Mythe, inleiding Opera Carmen, Rien Hogerheide. Aanvang: 18.45 uur. Goes, theater De Mythe, Goese Operette Vereniging, opera 'Carmen'. Aanvang: 20.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, theater, Wederzijds, 'Zabibi en Muzalifa'. Aanvang: 20.30 uur VRIJDAG 10 OKTOBER Vlissingen, De Piek, Helle- bardierstraat, The Kids are Allright. Aan vang: 21.00 uur. Goes, theater De Mythe, Goese Operette Vereniging, opera 'Carmen'. Aanvang: 20.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, danceparty, Club Alibi, X- tra Large. Aanvang: 20.30 uur. Kruiningen, Ons Dorps huis, Wibi Soerjadi, piano con cert. Middelburg, Koorkerk, jubileumconcert Chr. Ge mengde zangvereniging De Lofstem, aanvang: 19.30 uur. Kloetinge, Geerteskerk, concert vocaal ensemble Musica Cordis o.l.v. Hans Smout, aanvang:20.00 uur. ZATERDAG 11 OKTOBER Vlissingen, De Piek, Helle- bardierstraat, Tasha's World, Hip Soul. Aanvang: 22.00 uur. Goes, theater De Mythe, Goese Operette Vereniging, opera 'Carmen'. Aanvang: 20.00 uur. Renesse, Dorpshuis, Zeeanemoonweg 1, Reijn Goed, cabaretduo. Aanvang: 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Paco Pena Flamenco Dans Gezelschap. Aanvang 20.00 uur. Kruiningen, Ons Dorps huis, Wibi Soerjadi, piano con cert. Middelburg, Minitheater, Verwerij straat 53, musical 'Ja Zuster, Nee Zus ter', aanvang: 20.30 uur. Middelburg, Koorkerk, oncert vocaal ensemble Musica Cordis o.l.v. Hans Smout, aanvang: 20.00 uur. ZONDAG 12 OKTOBER Vlissingen, Arsenaal theater, Arsenaalplein, Fernando Lameirinhas, folk roots, muzikale voorstel ling. Aanvang: 15.00 uur. Goes, theater De Mythe, Goese Operette Vereniging, opera 'Carmen'. Aanvang: 15.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Alleen op de wereld, musi cal. Aanvang 19.00 uur. Goes, Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, concert, Hardcore Matinee,. Aanvang: 15.30 uur. Heinkenszand, 'De Stenge', concert van de fanfare van de muziekvereniging Euterpe o.l.v dirigent Jan Rijpens, aanvang: 15.00 uur. WOENSDAG 15 OKTOBER Vlissingen, Café Popeye, Copycat, aanvang 22.30 uur. Vlissingen, Arsenaal theater, Arsenaalplein, Fiesta Flamenco. Aanvang: 20.15 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Nits '1974'. Aanvang: 20.00 uur. Borssele, Dorpshuis "Vijver- zicht", Plein, repetitie Volkskerstzang met "Jubilate Deo", aan vang: 19.30-21.30 uur. Vlissingen, St. Jacobskerk, concert Jos Vogel op het Flentrop-orgel, aan- vang:20.00 uur. vvjlj jLiiuui^nnno vunuou vviji^ cui^^iinuuivi flKü 'Broodje Stadhuis loopt goed' E Door Ditty Nieuwenhuize Wilfred heeft geen horeca- achtergrond maar weet wel alles van Middelburg waar hij geboren en getogen is. Hij neemt de bediening voor zijn rekening. Zijn partner Marcel komt van oorsprong uit Gouda waar hij een cafetaria had. Marcel staat in de keuken en springt bij in de bediening als het nodig mocht zijn. "De criminaliteit in Gouda is ver schrikkelijk. De zaak waar ik werkte is zelfs een keer over vallen. Toen dacht ik, zo wil ik niet oud worden," vertelt Marcel."In Zeeland is alles veel gemoedelijker en niet zo gehaast." In januari deed de mogelijk heid zich voor om het pand aan de Lange Noordstraat nummer 6 te kopen. Na veel onderhandelen was de zaak dan toch van hen. "Het komt ons goed uit dat de grote vakantiedrukte al achter de rug is. Zo kunnen we er goed inkomen." Wie de oude zaak nog kent, herkent het nu niet meer terug. "We hebben de boel verbouwd. Het doet nu een beetje Frans aan. Het is een wereld van verschil met de zaak die er eerst zat. Voor bijgangers kunnen makkelijk Wilfred Kik en Marcel van zanten. naar binnen kijken. Het is nu ook mogelijk om aan de voor kant wat te bestellen," zegt Wilfred. Verder kunnen ook bedrijven nu in de lunchroom terecht met hun grote bestel lingen. Die moeten dan wel "Serendipity betekent een toe vallige ontdekking", vertelt eigenaresse Ewa de Klerk van Serendipity. De winkel is op 15 september geruisloos geopend. "En de klanten die binnenstap pen zijn dan ook veelal verbaasd over wat ze hier toevallig aantref fen." De naam is dus toepasse lijk. De zaak is strak ingericht en oogt rustig. Gemoedelijke lounge- muziek benadrukt de bedoelde sfeer. De Klerk heeft al bijna een kwart eeuw ervaring in de detail handel. Het gevoel om zelf de touwtjes in handen te nemen werd echter steeds sterker. Daarom besloot ze vorig jaar echt wat te doen met dat gevoel en zelf een winkel te openen. Nu kan ze haar eigen gang gaan. "Als ondernemer kan ik zelf mijn col lectie bepalen. Dat is natuurlijk niet makkelijk, maar je doet hier voor overal inspiratie op. Van klanten, tv, tijdschriften. Net als bij een kunstenaar prikkelt alles om je heen je creativiteit." De Klerk durfde de stap naar het onzekere bestaan van een zelf standig ondernemer tóch aan, ondanks de economische ma laise. "Als niemand het nog aan durft hou je geen detailhandel meer over. Bovendien heb ik daarnaast het gevoel dat mensen zich eerder verwennen met mooie kleding als het econo misch wat minder gaat", zo rede neert de kersverse manager. De kleding die Serendipity biedt laat zich niet een-twee-drie om schrijven. "Het is trendy kleding voor de oudere jongere. Maar ie dereen is uiteraard welkom, want je bent zo oud als je je voelt." Serendipity voert vijf mer ken. En één van die merken komt elke maand met een nieuwe col lectie of beter gezegd met een nieuw thema. Dit zorgt ervoor dat niet lang dezelfde stukken alle rekken domineren. Wie een complete outfit wil, kan ook prima bij De Klerk terecht, want ze heeft ook tal van accessoires, zoals tassen, sieraden en zelfs schoenen. Serendipity is echter wel een winkel gericht op exclusiviteit. Van alles hangt er per maat maar één stuk. Bovendien benadrukt De Klerk: "En op is op." De winkel richt zich op exclusiviteit. FOTO JAAP WOLTERBEEK Bij de Entertainment Club wor den onder meer video's en dvd's verhuurd en verkocht. Verder zijn er cd's, zowel nieuw als gebruikt. De zaak wordt sinds een jaar ge rund door Angela Weijermans en Lex Vrooman. En met succes, daarom was uitbreiding noodza kelijk. Nu kunnen ze meer video's en dvd's van één titel op voorraad hebben, zodat de klant niet hoeft te wachten. Elke week worden nieuwe titels besteld. Hiervoor zijn de eigenaren lid van een lan delijk netwerk. Klanten kunnen overigens ook van alles bestellen of reserveren, zelfs telefonisch en elke klant krijgt een eigen pasje met pincode. "Wij wilden graag eigen baas zijn", vertellen de jonge onderne mers om uit te leggen waarom ze een jaar geleden besloten de En tertainment Club over te nemen. Angela runde voorheen al een Fit nessclub aan het Oranjeplein. "We hebben dus ook klanten die voorheen bij mij aan Fitness de den. Die kennen me natuurlijk nog uit die tijd. Overigens vinden we goede sociale contacten ont zettend belangrijk. Er moet een goede en Fijne zijn in onze zaak." Het assortiment van de Enter- i' tainment Club bestaat ook uit computerspelletjes van Playstation 1 en 2 en x-box en telefoonkaarten. En ter gerust stelling van klanten die denken, dat ze met de opkomst van de dvd zo snel mogelijk een dvd- speler moeten aanschaffen, laat Lex weten dat zij zeker nog vijf jaar garanderen dat ze video's kunnen leveren. De Entertainment Club heeft di verse acties. Zo krijgen klanten een stempelkaart met tien vak jes. En met een volle kaart krij gen klanten twee dagfilms gratis. Bovendien hoe meer klanten te gelijk huren, hoe voordeliger ze uit zijn. Overigens krijgen klan ten ter gelegenheid van de uit breiding van de zaak bij het hu ren van een dagfilm een gratis weekfilm. Daarnaast wordt de voorraad tweedehands cd's ver kocht tegen lage prijzen. De Entertainment Club is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 20.30 uur, op zaterdag van 11.00 tol 20.30 uur en op zondag van 15.00 lot 2030 uur. Het telefoonnummer van de winkel is 0118-476000. Angela weijermans en Lex Vrooman van Entertainmentclub. FOTO JAAP WOLTERBEEfy zelf afgehaald worden. "De keuken is uitgebreid. Naast diverse broodjes kun nen mensen ook terecht voor gerechten met friet, pannen koeken en ga zo maar door. We hebben ook speciaal broodje 'Het Stadhuis'. Dat loopt erg goed. Veel van de oude klanten komen nu bij ons hun lunch eten. Dat is toch een teken dat je het goed doet," vertelt Marcel "Mensen kunnen bij ons terecht voor een snelle lunch. We zijn pas sinds 1 oktober open maar er FOTO JAAP WOLTERBEEK zijn nu al mensen die elke dag komen. Dat is toch een com pliment. Misschien dat het ook komt door de leestafel. Even de krant lezen onder het genot van een kopje koffie." En zoals het een echte Zeeuw betaamt, zegt Wilfred: "De klanten krijgen genoeg voor weinig." Lunchroom Het Stadhuis is op maandag vanaf 11.00 uur open tot 17.30 uur. Op de an dere dagen is de openingstijd 10.00 uur. Donderdagavond sluit de zaak om 21.00 uur. (advertentie) ■MMHÉrijHEHHBI Stuur uw oplossing voor donder dag 16 oktober naar de redactie van De Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzendin gen wordt een winnaar getrok ken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 22 oktober be kend gemaakt. A. Maas- Berkel uit Middelburg won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 24 september twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. 10 11 1 216 HORIZONTAAL: 1. Misere plakken; 2. watering, wisselgebruik (It.), onheilsgodin; 3. uitstapje, blijk van goede gezindheid; 4. windrichting; 5. plaats in Por tugal, deel van de hals; 6. boedhistische priester; 7. In donesisch gerecht, opgooi; 8. oktober (afk.)9. geweldig, wilde marjolein; 10. alcoholi sche drank, ernstig, rivier (Sp.); 11. wintersport, zomer schoen. VERTICAAL: I. Olifantssnuit, rivier in Duitsland; 2. uitroep van schrik, gravin van Holland, gril; 3. redenaar, Finland; 4. Japanse gordel; 5. plaats in Egypte, voorteken; 6. zeur piet; 7. beeldmerk, Afri kaans land; 8. paardje; 9. hebbelijkheid, bezwaren; 10. gravure, rivier in Duits land, alcoholische drank; II. stekelige plant, dikke, vette rook. ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, L.angstraat 35, Wendy Marteijn/Hulsteijn, foto's'Hedendaagse Arnemuidse Vrouwen in Klederdracht', t/m 1 november, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30- 16.30 uur. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a: 'Vaarzon Morel, een schildersfamilie (uitVeere)', met vooral werk van 'père' Willem Ferdinand Abraham Isaac (1868-1995) en verder ook van Willem senior (1901-1982) en Wim junior (1932); t/m 2 novem ber - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Expositie "Zijde, modeaccessoires en design", t/m 19 november. Badhotel Domburg, Domburgseweg la: schilderijen van kunstenaars van atelier 'De Glazen Pui' uit Vlissingen; het hele jaar door - dagelijks tot 23.00 |uur. GRIJPSKERKE Boerderij galerie de Osseberg, Singelweg 11, expositie van Simon Wöudwijk, schilderijen en bronzen beelden en Ton ham per, schilderijen en objecten; t/m 11 oktober. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur en na af spraak. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, expositie "Zijde, modeaccessoires en design" t/m 19 november. MIDDELBURG Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart-vvit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinnetjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118- 6230 50. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7: Tweede verdieping;Vergane Glorie van verdwenen Zeeuwse boerderijen. Van 8 september tot en met 18 oktober fototentoonstelling af- komstig van de Beeldbank Zeeland. Expositieruimte; Tentoon stelling, Marcel Robbe, schilderijen, van 26 september t/m 1 I november. Openingstijden: maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Drukkerij, I Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van afFiches en pos ters, aanplakbiljetten en plakkaten over allerlei onderwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten tegen de ver vuiling van de Oosterschelde. Ceasuur, Lange Noordstraat 67, tentoonstelling Kees Wijker, 'Krankzinnige beelden', van 13 september t/m 2 november. De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling, Drawings: Maps and Composite Actions van Cameron Jamie, 21 september t/m 30 november. Opening dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. De Kabineten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling 'Het Zeeuwse landschap' van Antoine Mes, 21 september t/m 30 november Openingtijden dinsdag t/m zon dag 13.00-17.00 uur. De actie startte vorig jaar juni en eindigde diezelfde maand dit jaar. "Na elke maand stelde ik, van de uitgebrachte stemmen, een top tien samen en die twaalf top tiennen deden mee voor 'Foto van het jaar'." Uit de honderdtwintig portretten kon afgelopen september een keuze worden gemaakt voor de beste foto. "Daar hebben 2600 mensen op gereageerd, vooral dieren- en babyfoto's deden het erg goed." Volgens de fotograaf is de actie een succes en hebben door het jaar heen zeker honderdduizend mensen gestemd. "Het is een unieke actie in Nederland, de mensen zijn zeer enthousiast dus volgend jaar starten we de actie weer." Hij vertelt dat bij de uitreiking zeker tweehonderd man aanwezig waren bij zijn stu dio. Van Der Genugten is twaalf jaar portretfotograaf. Voor hem is deze wedstrijd een stimulans zijn werk te tonen. "Voor de maande- lijkse top tien moest ik geva rieerde foto's in de etalage zetten zodat het aantrekkelijk blijft. Je werk wordt beoordeeld door pu bliek en goed is te durven laten zien wat je maakt." Verder vind hij het leuk 'oude bekenden' te zien. "De klanten die er in het begin van de actie waren, komen even terug. Het creëert een band tussen fotograaf en klant dat erg belangrijk is." De poesjes van familie Engelen hebben de meeste stemmen voor zich weten te winnen en een digitale camera. FOTO: THEO VAN DER GENUGTEN (advertentie) m kV van Pa Welkom op de unieke van Parkhof Prins van Oranje in Goes Daar kunt u een voorproefje nemen op wonen in de grootste appartementen van Zeeland, de gedurfde architectuur en de zeldzame park sfeer. Bas Mm' de Jager IO zorgt voor een inspirerende woon- visuahsatic U zult versteld staan! Bel voor afspraak: 0113-250555 Foasse foasse ■ft

de Faam | 2003 | | pagina 27