Open haard als sfeermaker individueel of totaalplaatje Vrouw in hoofdrol bij aanschaf meubels LAMINAAT STEVIG IN 'T ZADEL KIES JE KAST woensdag 8 oktober 2003 pagina 19 Wie de komende tijd aan nieuwe vloerbedekking toe is vanwege een verhuizing, slijtage, vernieuwingsdrang of andere redenen kan het nog knap moeilijk krijgen. Veertig procent van de Nederlanders twijfelt namelijk over de vraag: wat nemen we op die vloer, waarbij ui teraard ook nog onderscheid wordt gemaakt bij wat er in de slaapkamer of de keuken moet komen. En het aanbod is groot! Waar tegenover staat, dat zestig pro cent (dus) wel weet wat het moet gaan worden, maar ook dan is door de diversiteit in onze huizen „kijken, kijken en dan pas kopen" geen gekke. onmaand Handige click-systemen veroveren de vloer Voor velen wordt dat dan toch de zogeheten harde of vlakke vloer met op het ogenblik laminaat als grote concurrent van het nog steeds gewaar deerde parket. Vooral de click systemen bij laminaat, waar door je lijmloos en door spe ciale ruggen ook zonder onder grond gemakkelijk zo'n vloer legt, spreken aan. Daarnaast ziet laminaat er door V-groe- Kunst op de vloer naar ontwerpen van de Italiaanse kunstenaar Mendlni, gemaakt voor marmoleum van Forbo (075-6477225). Warmgetint esdoorn dat je kunt 'clicken' (Quick Step, tel. 0032 56-675211 ven in houtdessins en net- echte cementvoegen bij tegels, zoals bijvoorbeeld marktleider Quick Step die brengt, dusda nig natuurgetrouw uit, dat de keus tussen echt hout en laminaat geen gemakkelijke is. Waar nog bij komt, dat er elke woonsfeer in te vinden is van klassiek tot licht modern met planken in alle breedten. Marmoleum Maar ook bij marmoleum is er heel wat leven in de brouwerij, waarbij Forbo Flooring recent ook een laminaat collectie met click-systeem introduceerde. Voor een perfecte afwerking zijn er bijpassende plinten en profielen bij en na eventuele beschadigingen is een betref fend paneel eenvoudig te ver vangen. Met vijftien subtiele tinten in stroken of vlakken kiest men voor de eigen sfeer, terwijl kurk als rug voor de no dige geluidsisolatie zorgt. Voor de dui vers is er zelfs 'kunst' op de vloer, want Forbo ging in zee met de bekende Italiaanse ontwerper Alessandro Mendini (Swatch en Alessi) voor adem benemende kleuren in drie dessins. 'Marmoleum meets Mendini' betekent bijna kunst op de vloer. Reptiel Met zoveel nieuws heeft vinyl het een beetje moeilijk gekre gen. Dat heeft hetzelfde Forbo er niet bij willen laten zitten met ondermeer Novilux als re sultaat. Niet alleen hout structuren, maar ook kleurige dessinnering met chips in al lerlei tinten of de design ma ken er een sterk verhaal van. De grote verrassing is echter Novilon, waarbij je zelfs over een vloer als één grote reptielenhuid of een leder-look kunt lopen. Ook Deja heeft overigens zo'n 'net leer' vinyl, waardoor ook voor dit product weer perspectieven worden geopend. Bij de typen Nova en Viva heeft Novilon een keiharde beschermlaag met opvallende kras- en slijtvastheid onder de naam 'diamond seal'. Zelfs zwarte schoenstrepen krijgen op die diamantharde laag geen schijn van kans. Slaapkamer En vaste vloerbedekking, ofte wel kamerbreed dan? Ook daar zit men gelukkig niet stil al wordt de destijds voor de wol len vloerbedekking bekende kreet: „liever naakt, dan na maak" nergens meer gehoord. Maar wol blaast nog een be hoorlijk partijtje mee, al gaan ook velen voor het behaaglijke polyamide tapijt met z'n gebruiksgemak en z'n nieuwe kwaliteiten. Zo komt Parade met 'Sonora' met een sprankelende uitstraling én een zijde-look, terwijl de no-nonsens bouclé 'Granit' met z'n multicolor ga ren in dertien tinten ook door z'n prijs aantrekkelijke nieuw komers zijn. Overigens is in slaapkamers tapijt de meest toe gepaste vloerbedekking. Aan drie zijden biedt deze haard in gas gesloten versie een blik op het realistische vuur, dat je ook nog eens als je wilt via afstandsbediening aan- en uit kunt zetten. Het is een model van Bellfires, tel. 0497-381851, dat zowel in een stalen mantel (zoals op de foto) dan wel met schoon metselwerk verkrijgbaar is. De naam is View-Bell. 't Past helemaal bij het beeld van deze tijd: gezelligheid zoek je vooreen groot deel binnenshuis. Daar kan een open haard zonder meer een sfeennaker bij zijn met tegenwoordig voor iedere woonstijl wel een model. Wat er ook gekozen wordt: gas is voorvelen favo riet, want het is stukken vriendelijker voor het milieu dan hout en je hebt in no time het behaaglijke vlammen spel door een draai aan de knop. Al zullen de echte houtliefhebbers wel nooit tot dit standpunt zijn te beke ren. We laten enkele modellen zien, zoals die de laatste tijd zijn gebracht door bekende namen op dit gebied. Een romantisch gietijzeren houtkachel van de Engelse fabrikant Stovax, in Nederland vertegenwoordigd door Manor Design Haarden, tel. 010-2202212. De kachel heeft een vaste stookbodem en is voorzien van het 'airwash' systeem, waardoor de ruit langer schoon blijft. Als je samen bent is het meestal de vrouw, die een bepalende stem heeft bij de aanschaf van nieuwe meube len. Zij zegt vaak het eerste dat meubels aan vervanging toe zijn, terwijl ze in de meubelzaak vooral kijkt naar kleur, uiterlijk en model. Mannen letten meer op de prijs en de duurzaamheid, zo is uit een NIPO-onderzoek gebleken. Of het nu gaat om de aan schaf van een nieuw bed dan wel een bank: het is, uitzon deringen daargelaten, de vrouw die de beslissing neemt, dan wel bij twijfel de knoop doorhakt. Comfort en model zijn daarbij doorslag gevend. Het is maar dat u het weet als u samen op stap gaat. Zowel in allerlei houtsoorten als wit gelakt brengt Saba Meubelfabriek, tel. 030-6881914, deze qua lengte en hoogte zelf samen te stellen modellen via losse elementen van 120x77x60 cm. De aluminium strip geeft er een eigentijds accent aan. Steeds meer worden kasten 'los' gekozen, al zijn er genoeg eetkamers met er bij horende modellen in allerlei maten. Zo'n compleet programma zorgt voor harmonie, een kast naar keus vaak voor een meer individuele invulling. Vooral lage dressoirs met ruimte voor de televisie doen het goed, romantisch of antiek aandoende kasten heb ben zo hun eigen uitstraling. Wij zetten er een paar bij el kaar. Vooral de golvende lijn bij deze lage kast in briljant grafiet lak zorgt voor een apart accent bij deze door interstar (tel. 0592-344530) gebracht laag dressoir met -interstar eigen- allerlei toe te voegen opbergmogelijkheden via losse kastjes en planken naar keus.

de Faam | 2003 | | pagina 19