E C I T Y Bedrijfsleven enthousiast over groeimarkt Kamer van Koophandel Coesenaar tekende 'Phileine zegt sorry' Jubileumconcert De Lofstem dé uitgaanskrant Wibi Soerjadi kiest weer voor Kruiningen voor midden-zeeland F I L M W E E K ZEEUWS TINTJE IN BIOSCOOPHIT Woensdag 8 oktober 2003 de FAAM 11 VLISSINGEN www.cinecity.nl premiere première SöfTf première Pd Sufte Legally Blond Freaky Friday Freddy ws Jason Éatehstiksk IMan The Lizzie Rle€isïre Movie Pirates ®f Hie Caribbean tlii©rreties Cl rote film Snaak M Se Sehippers watt de Kameie&m® IHarion Bridge iriterwietiw The daw I iieeame a wmmmm f!raii 2000) ©isait Sa Bowling fcj SSaffSiiia BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) GOES - Ruim honderd Zeeuwse ondernemers bezochten 23 september de groeimarkt in Goes. Onder het motto 'Hoe kan ik probleemloos doorgroeien?' hield de Kamer van Koophandel voor het eerst deze markt in Zeeland. KRUININGEN - Een optreden in het dorpshuis in Kruiningen heeft iets speciaals, iets knus; je staat als ar tiest dicht bij het publiek. Pianist Wibi Soerjadi voelt zich thuis in deze setting en heeft een band opgebouwd met het dorp. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober speelt hij alweer voor de vierde keer in Kruiningen. GOES - Liefde voor de film en liefde voor het tekenen ko men samen in de viltstiften van Goesenaar Raimond van Soest. Aan de zijlijn van een glamourwereld is zijn ster rij zende. Hij is onderdeel van een select gezelschap van slechts een handjevol tekenaars dat voor de filmindustrie werkt. Het getekende verhaallijn van de rolprent 'Phileine zegt sorry' die vanaf morgen in de nationale bioscopen draait, is van zijn hand. Tasha's world in De Piek Aandacht voor blinden Donderdag 9 oktober t/m 15 oktober Dagelijk *13.30 *16.15 *19.00 *22.00 uur. Zaterdag •24.00 uur. Niet op dinsdag *13.30 uur. Narcotica agenten Mike Lowrey (Will Smith) en Marcus Bennet (Martin Lawrence) leiden een onderzoek naar de XTC overvloed in Miami. Hun zoektocht leidt naar een gevaarlijke drugsbaron die een hevige oorlog in de onderwereld heeft ontketend. Dagelijk *13.45 *16.15 *19.00 *21.45 uur. Romantische komedie over Phileine en haar vriend Max, die meedoet aan een Shakespeare-project. Zaterdag, zondagmaandag, dinsdag en woensdag *13.45 en *16.15 uur. Niet op zondag *13.45 uur. Een warme en ontroerende jeugdfilm over de elf jarige Polleke die opgroeit bij haar excentrieke moeder (Halina Reijn) en voor haar dichter, junkie vader (Daan Schuurmans) moet zorgen. In de film wordt ze smoorverlief op Mimoem (Mamoun Elyounoussi), maar omgang met hem wordt verboden. In deze avonturenfilm wonen mensen en draken samen in een fantastische wereld. Samen moeten ze proberen een verborgen schatte beschermen. Dagelijks *16.15 *19.00, donderdag en vrijdag ook *13.45. Niet op zondag 16.15 uur. Elle Woods (Reese Whitherspoon) werkt op een advoca première It daar ontslagen als ze opkomt voor de rechten van een aBHVMHHHlt ze het echter niet bij zitten. Donderdag, vrijdag 13.45 en *16.15 uur. Maandag en dinsdag *13.45 uur. In deze film beleven de vijf bewoners van de kliniek 'Zonnedael' ieder avonturen waar ze niet van hadden durven dromen. Dagelijks *13.45 uur. Film over Dr. Tess Coleman (Jamie Lee Curtis) en haar vijftien jarige dochter Anna (Lindsey Lohan die niet met elkaar kunnen opschieten. Op een dag worden ze wakker in het lichaam van de ander. Dit leidt tot moeilijke situaties. Moeder en dochter zullen snel een oplossing moeten vinden om van lichaam terug te wisselen. Dagelijks *21.45 zaterdag 24.15 uur. Horrorfilm met Freddy Krueger die in de droom van Jason Voorhees en in de dromen van de bewoners van Elmstreet terugkeert In Elmstreet bedenken Lori en haarvrienden een plan om de engerds voorgoed uitte schakelen. Dagelijks *19.00 uur. Zaterdag *24.15 uur. Een obsessieve bedrieger en zijn handlanger staan op het punt een lucratieve job te doen. Zijn leven wordt echter op z'n kop gezet wanneer hij zijn dochter ontmoet, die hij nog nooit van zijn leven heeft gezien. Dagelijks *19.00 uur. In deze film zien tien reizigers zich genoodzaakt, door een storm, onderdak te zoeken in een vreemd motel. Onder hen bevindt zich een moordenaar, er vallen steeds meer doden. Dagelijks *21.45 uur, zaterdag *24.15 uur. Leaf ne #ff EMtvaoitliiiavy Seiftieitiem Avonturier, Allain Quartermain (Sean Connery) leidt een legio individuen met een legendarische kracht. Zij zullen hun krachten moeten bundelen om de wereld van zijn ondergang te redden. Dagelijks *16.15 uur. Dagelijks *21.45 uur zaterdag *24.15 uur. Dagelijks *19.00 *21.45 uur, niet op maandag *21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Zondag ook om *15.30 uur Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectaculair vermakelijke piratenfilm. Zaterdag en woensdag *13.45 uur. De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Maandag, *22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Dagelijks 13.45 uur. De 'beruchte' tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot Vrijdag 19.30 zaterdag *19.30 zondag *20.00 woesdag *20.00 uur. Drie zussen keren terug naar hun geboortegrond om hun moeder te verzorgen. Vrijdag *22.00 zaterdag 22.00 maandag *20.00 uur. Katja Schuurman en Pierre Bokma in de nieuwste Theo van Gogh. Dinsdag *17.00 uur. Dinsdag *19.20 uur. Satin Rouge (Tunesië 2002) Woensdag *14.00 uur Avonturenfilm in een kindertehuis Donderdag 20.00 uur Spraakmakende en Oscarwinnende documentaire over de Amerikaanse samenleving. Donderdag 13.30 20.30 uur Een vader vertelt verhalen vol hoop, liefde en teleurstellingen. De ondernemers kregen een zake lijk programma voorgeschoteld. Eén van de thema's was het 'wer ken met persoonlijke ontwikkelingsplannen'. Verder kwamen onderwerpen 'Groei door strategische overnames?', 'Strate gie en innovatie' en de 'Financie ring rondom de groei van een be drijf' aan bod. Naast de workshops werd een ondernemersdebat ge houden waarin Zeeuwse onderne mers en De burgemeester van Vlissingen hun visie gaven op de groeikansen in Zeeland. Zo gaf Mike Sopers van Pronova Interieur- bouw en Projectinrichting aan dat het overnemen van bedrijven één van de mogelijkheden is om te groeien. Hij heeft inmiddels bewe zen hiermee ook succesvol te zijn. Edwin Foudrainc van Prins Dingemanse gelooft sterk in groei door het uitbouwen van zijn eigen bedrijf, weten watje wilt met je ei gen bedrijf met een doelgericht vi sie maakt groei mogelijk. Een sterk merk is in zijn branche speelt een belangrijke rol bij het groeiproces. De visie van Dick Anbeek van De Drukkerij is ook helder: groeien doe je door exact te weten wat je klant wenst. Het onderscheidend ver mogen van je product moet zicht baar zijn en daarin heeft hij veel tijd geïnvesteerd. Daarvoor heeft hij veel ervaringen opgedaan in de horeca, een totaal andere branche maar die wel zeer servicegericht werkt. Ook is hij over de landsgren zen heen geweest naar onder an dere Amerika om inspiratie op te doen. Dat de overheid ook een rol speelt in de groei van het midden- en kleinbedrijf gaf de bur gemees ter van Vlissingen, Anneke van Dok scherp aan: Ondernemen stopt niet bij het sluiten van je zaak aan het eind van de dag. De omgeving speelt hierin ook een belangrijke rol. Zij is van mening dat een goede samenwerking tus- Christelijk Gemengde Zangvereniging De Lofstem nit Sim Laurens ver zorgt vrijdag 10 oktober een jubileumconcert ter gelegenheid van liet 65-jarig beslaan van het koor. Het concert in in de Middelburgse koor kerk. De aanvang is om 19.30 uur en de entree bedraagt 5 euro (kinde ren tot 12 jaar gratis). De Lofstem werd opgericht in 1938. In de loop der jaren telde het koor steeds enkele tientallen leden. Zo ook in de jaren vijftig, toen bovenstaande foto werd genomen. Tijdens het jubileum concert presenteert het koor meteen de nieuwe koorkleding, bestaande uiteen rood hesje, een lange zwarte rok en een topje voor dames, terwijl de heren gekleed zijn in een zwart kostuum en een wit: hemd. sen het MKB en de overheid een belangrijke voorwaarde is om te groeien. Op de vraag van de discussieleider of vestigen in Zee land een vanzelfsprekendheid is, geeft Peter van Strien, oud-mede directeur van Van Strien Bakkerij uit Temeuzen, aan dat hij zich zal ves tigen daar waar de consument op bepaalde momenten het meest zijn product en zal kopen. Of dat in Zeeland is, laat hij in het midden. Drukbezochte bijeenkomst van de Zeeuwse Kamer van Koophandel. foto kamer van koophandel Wibi Soerjadi nam zelf het initiatief om twee avonden achter elkaar in Kruiningen te spelen. Hij werd ge boren in 1970 in Leiden. In 1985 be gon zijn succes als pianist; hij won toen de eerste prijs op het Prinses Christina Concours in Den Haag. Reeds na vier jaar studie bij Jan Wijn aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, deed hij vervroegd eindexamen als uitvoerend musi cus. Voor hel oog en oor van de examencommissie, een overvolle Bachzaal in Amsterdam en de ca mera's van de VPRO-televisie be haalde hij het hoogst haalbare resul taat, een tien met onderscheiding. Wibi Soerjadi heeft inmiddels ontel bare concerten gegeven over de ge hele wereldi n Carnegie 1 kill in New York en dus ook in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Hij concerteerde met vele toonaangevende orkesten en trad op met veel beroemde dirigen ten. Hij heeft ook een grote reeks succesvolle cd's opgenomen, waar van een groot aantal goud of platina zijn geworden. Hij is in de loop van de jaren een publiekslieveling ge worden door zijn romantische ver tolkingen. Zijn volledige overgave aan de muziek, zijn virtuoze tech niek, zijn persoonlijke interpretaties en zijn programmakeus, heeft een grote fascinatie bij het publiek voor hem teweeggebracht. Zijn concert in Kruiningen zal zo goed als zeker een afspiegeling zijn van deonlangs uitgebrachte cd Another touch of Romance'. Het wordt een perfect in het gehoor liggend concert met wer ken van Frans Liszt, Frédéric Chopin, Camille Saint-Saens, Johann Sebastian Bach, Franz Schubert, Maurice Ravel en Sergei Rachman inov. Voor beide optredens zijn nog kaarten te koop. Ze kosten twintig euro en zijn te bestellen viaOl 13-395326 (bureauso- ciale-en burgerzaken van de ge meente), 0113-551864 (VW kantoor Yerseke) en 0113-551552 (Jacques Boonman). Ook via de website www.podiumreimerswaal.nl zijn kaarten bestellen. Voor de vierde keer geeft Wibi Soerjadi een concert in ons Dorpshuis in Kruiningen. foto: pr De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 27 van dit blad. Door Dennis Rijsbergen Snelle streken op papier. Lijn voor lijn, met schijnbaar gemak, tekent Van Soest de Phileine in het story- board van de film. Storyboard is niets meer dan een stripverhaal dat als basis wordt gebatikt voor de werkelijke opname van een film, legt Van Soest uit. Het vergt een nauwe samenwerking met de re gisseur en de cameraman. Als achtjarig ventje tekende Van Soest al hele stripboekjes. "Terwijl andere kinderen buiten stonden te voetballen, zat ik binnen Suske en Wiske boeken te lezen en na te te kenen." Cartoons in schoolkrantjes waren de volgende stap maar van tekenen zijn beroep maken, dat kwam niet in Van Soest op. Hij ging voor zijn middenstandsdiploma Mode en Textiel. Het lot hielp hem echter een handje om van zijn echte passie zijn werk te maken. De haas van een vroegere klasgenoot zocht een illustrator. De klasgenoot herinnerde zich Van Soest en zijn tekeningen. Dat was negen jaar geleden. Inmiddels is de 33-jarige Goesenaar freelance tekenaar bij Cartoon Unlimited in Amsterdam en rolde hij het filmwereldje in. Van Soest tekende al de story- boards van Adrenaline, een actie film met Georgina Verbaan, Sport man van de Eeuw, een meeslepend drama vair Mischa Alexander en de film Simon van arthouse filmer Eddy Terstall. Phileine zegt sorry, een verfilming van het gelijkna mige boek van Ronald Giphard, wordt de nieuwe Nederlandse film hit. De publiciteit rond deze rol prent is enorm en de première tij dens het Nederlands Filmfestival gooide hoge ogen. "Ik voelde al meteen aan dat het een grote film zou worden", zegt Van Soest. "Ze ker toen ik het scenario las en het is bovendien een boek van Giphard." Het is een gekke film met veel special effects en camera- technisch heel moeilijk zegt Van Soest. "Dus een hele uitdaging om bepaalde scènes te tekenen." Bij de première van de film klopte zijn hart dan ook een paai' slagen snel ler. "Het is geweldig om te zien hoe scènes precies zo zijn gefilmd zo als jij het getekend hebt." De Goesenaar heeft inmiddels kennisgemaakt met het party circuit. Een party bij het begin van de film, een party als de op names zijn afgerond, een premièrefeest, een after-party, een feestje hier en een feestje daar met allemaal beroemde Nederlanders. Maar na alle spot- lichten is er altijd weer dat serene Zeeland. Van Soest vindt het prima zo. "Ik haal het werk, de feestjes en de creativiteit uit de Randstad vandaan en vind rust tussen fluitende vogeltjes in mijn tuin." Of Van Soest in Zeeland blijft, is echter maar de vraag. "Ik ben bezig om zelf scenario's te schrijven en ik wil iets met strip boeken doen. Maar natuurlijk heb ik de fantasie dat op een dag een telefoontje uit Hollywood komt. Toevallig is een bevriende re gisseur naar L.A. verhuisd om het daar te proberen. Dus wie weet." VLISSINGEN - In De Piek in Vlissingen treedt zaterdag (11 oktober) de Rotterdamse formatie'Tasha'sWorld op. De groep is opgebouwd rondoi 11 zangeres en songwriter Tasha, die vorig jaar al te zien was op het Straat festival. Haar debuutalbum is in Japan al uit, maar laat in Europa nog even op zich wachten. Ze omschrijft haar stijl zelf als Hip Soul en mag to i haar fans grote namen rekenen als Jill Scott en Phats Small. Het optie den in De Piek begint om 22.00 uur, toegang acht euro. MIDDELBURG - Medewerkers van blindenorganisatie Visio lopen dins dag 14 oktober verkleed door Goes en donderdag 16 oktober door Middel - burg. Het doel is meer aandacht voor de visueel gehandicapte mens. De witte stok met twee rode banden is het kenmerk van de organisatie. Elk jaar wordt op Europees niveau een dag georganiseerd om aandacht te vestigen op de Usueel gehandicapten. Dit jaar is gekozen voorliet thema 'Toen en nu'. Verkleed in lompen, zittend en vragend om een aalmoes, beelden de medewerkers het 'toen' uit. Het 'nu' wordt uitgebeeld door een medewerker met een blindengeleidehond. DeVisio-mensen zijn herkenbaar aan de gele Visio-ballon die zij mee dragen. Ze staan open voor vragen. In Goes en Middelburg zijn ze te vin den van 10.00 tot 16.00 uur in de binnenstad. in enkele minuten tekent Raimond van Soest de personage Phileine foto: dennis rijsbergen

de Faam | 2003 | | pagina 11