Provincie Zeeland Commissievergaderingen Statenvergadering Tel: 0118-628796 Hoorzitting VERS RUNDVLEES €7.50 per kilo Mededelingen Den Breejen Zeeland b(v Behandeling op afspraak woensdag 1 oktober 2003 de FAAM 7 Milieu Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. Vergunning ontgronding Ooster- Nieuwlandpolder jULUE NIEUWE SCHOENEN ZIJN BINNEN! Telefoon: 0113-639644 Pedicuresalon Joke Rouw Kruitmolenlaan 74, Middelburg Voor een perfecte gebitsprothese maandag t/m vrijdag Behandeling volgens afspraak DE NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN! Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Volgende week zijn er weer ver gaderingen van diverse staten commissies. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehou den in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aan het begin van elke vergadering is er gelegen heid voor het publiek om gebruik te maken van het spreekrecht. Maandag 6 oktober, aanvang 13.30 uur, vergadert de commis sie Economie en Mobiliteit. De commissie bespreekt de Pro grammabegroting 2004, de twee de bestuursrapportage 2003 en voorstellen inzake: Imago campagne Zeeland: versterken functioneren arbeidsmarkt; eco nomisch gebiedenbeleid; aanvul lende financiering Zeeuws partici patiefonds; dekking kosten in ver band met provinciaal sociaal-eco nomisch beleidsplan 2004-2007. De discussienota Kwaliteit en financiering Openbaar Vervoer 2004-2004 en de evaluatie aan besteding openbaar vervoer Midden-Zeeland zijn de laatste stukken die worden besproken. De commissie Sociale en Be stuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 7 oktober. Deze bijeen komst begint om 19.00 uur. Op de agenda staat onder andere het voorstel van GS inzake de vaststelling van de motorrijtuigen belasting 2004. GS stellen voor om het taruief met 3,9 te ver hogen. De voorgestelde verho ging levert op jaarbasis 850.000 euro op. Voorts wordt in de commissie het voorstel van GS besproken inza ke de verbetering van de oefen mogelijkheden binnen de keten van spoedeisende medische hulp verlening. Volgen GS is het nood zakelijk dat een 'vitual reality' oefenprogramma wordt ontwik keld. Het voordeel van zo'n oefenprogramma is dat bijna alle soorten rampen kunnen worden nagebootst waardoor hulpverle ners op zeer praktische wijze kunnen oefenen. De ontwikkelkos- ten worden begroot op ruim 100.000 euro. De commissie Ecologie en Water vergadert op woensdag 8 oktober. Deze vergadering begint om 13.30 uur. Vrijdag 10 oktober is er een ver gadering van de commissie Ruimte. Op de agenda staan de Programmabegroting 2004 en de tweede bestuursrapportage 2003. Deze vergadering begint om 9.00 uur. De volledige agenda's van alle commissie en de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres:infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De agenda's kunnen ook worden geraadpleegd via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Vrijdag 3 oktober, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg. De vergadering is openbaar en wie wil kan plaats nemen op de publieke tribune. Maandag 6 oktober zal de hoorcommissie bestemmingsplannen een zitting houden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg De zitting beging om 12.30 uur. De Subcommissie voor de gemeentelijke bestemmingsplannen heeft geadviseerd gedeeltelijk goedkeuring te onthouden aan het bestem mingsplan 'Camping Paardekreek' van de gemeente Noord-Beveland. Deze gemeente wordt uitgenodigd om op het advies van de Sub commissie te reageren. De commissie is van mening dat zolang de uitvoering van compensatie van verloren gegaan bos niet is gegaran deerd geen goedkeuring kan worden gegeven aan dit deel van het bestemmingsplan. Verder is de Subcommissie van mening dat goed keuring moet worden onthouden aan een perceel op de plankaart met de bestemming woondoelemden. De heren G. en A. Brinkman te Kortgene en worden eveneens uitgenodigd voor de hoorzitting aan gezien zij belanghebbenden zijn. Gedeputeerde Staten zullen (niet direct) na de hoorzitting overgaan tot besluitvorming. Na de opening van de vergade ring wordt eerst de agenda vast gesteld. Als daar geen op- of aanmerkingen op zijn komen de notulen van de vorige vergade ring aan bod en wordt verder gegaan met de ingekomen stuk ken. Bij de ingekomen stukken zijn er vijf van Gedeputeerde Staten (GS): Jaarverslag van de Commissaris van de Koningin; standpunt GS inzake aanbevelin gen Commissie van Onderzoek naar de financiële problematiek Stichting Cultureel Erfgoed Zee land; brief van GS inzake Cultuur nota; notitie over de mogelijk heden van een Recreatie ontwikkelingsmaatschappij m Zeeland; overzicht aan- en ver kopen le halfjaar 2003. Vragensessie Op grond van het reglement van orde voor de vergadering kunnen vragen worden ingediend door de statenleden. Of van die mogelijk heid gebruik zal worden gemaakt is nog met bekend. Het kan namelijk tot een half uur voor het begin van de vergadering. Voorstellen Het eerste voorstel dat behan deld wordt is de Streekplan herziening glastuinbouw Voor gesteld wordt om de locatie Nieuwdorp te laten vervallen en te kiezen voor de Kanaalzone. De gemeente Terneuzen heeft het initiatief genomen voor de ontwik keling van glastuinbouw in de Koegorspolder. Het gebied heeft een oppervlakte tussen de 70 en 80 ha. Na de 10e wijziging van de be groting en een voorstel voor kre dietverlening voor het opknappen van enkele gebouwen komt de Startnotitie Omgevingsplan aan de orde. Het is de bedoeling dat het streekplan, waterhuishou- dingsplan, milieubeleidsplan en het van belang zijnde beleid op het gebied van natuur, landschap mÊmmÊËmmÊmmm Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. De melding heeft betrekking op het vervangen van een va cuümsysteem met stoomejec- teurs door een mechanische vacuumunit met als belangrijkste element een vacuum pomp. Dit leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu WALCHEREN dan die de inrichting ingevolge de vergunning en daaraan verbon den beperkingen en voorschriften mag veroorzaken. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 10 november 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, Vlis- singsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 november 2003 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een be zwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voor ziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunning inge volge de Ontgrondingenwet ver leend aan de landinrichtingscom missie Walcheren voor het uitvoe ren van ontgrondingswerkzaam heden ten behoeve van de na- tuurtechnische inrichting van een deel van de Ooster-Nieuwland- polder, gelegen ten zuidoosten van Vrouwenpolder. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 2 ok tober tot en met 13 november 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot G. Beckers, tel. 0118- 631786) alsmede in het ge meentehuis van Veere, Tra verse 1 te Domburg, op werk COES 0115-214245 HELLEVOETSLUIS 0181-310860 MIDDELBURG 0118-620248 (NIEUW ADRES. LANGE DELFT 68) MIDDELHARNIS 0187-642149 VLISSINCEN 0118-412099 ÖMODA ZIERIKZEE 0111-41724S s c o c RIDDERKERK 0180-426975 DE TREND VOOR U ÉN JOU! GOES 0113-214245 HELLEVOETSLUIS 0181-310860 MIDDELBURG 0118-620248 (NIEUW ADRES- LANGE DELFT 68) MIDDELHARNIS 0187-642149 VLISSINCEN 0118-412099 MO DA ZIERIKZEE 0111 4,7245 c M o i N r N RIDDERKERK 0180-426975 DE TREND VOOR U ÉN JOU! rechtstreeks van onze boerderij in Baarland Bij u thuis bezorgd in pakketten van 20 kilo voor Voor informatie en/of bestellingen VLEESVEEBEDRIJF J. GOUD Burgemeester Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland Van bel door ons gefokte "Blonde d' Aquitaine" vleesvee, laten wij regelmatig een vrouwelijk dier slachten door een ambachtelijke slager. Het gehele rund wordt gelijk verdeeld over alle pakketten, zodat u van elke vleessoort een deel krijgt in de verhouding zoals die aan het rund gezeten heeft. Het pakket bestaat uit Gehakt. Soepvlees, Schenkels, Tartaar, Sucade-lappen, Lende-lappen/Entre Cóte, Kogelbiefsluk, Bieflappen, Rosbief. Soepbeentjes. Haasbiefstuk, Magere hippen, Biefstuk. Lever, Riblap en Hamburgers. Nieuws dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Van 2 oktober tot en met 13 no vember 2003 kunnen belangheb: benden tegen voornoemde ver gunning beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunninghouder voor zover betreft de aan de vergun ning verbonden voorschriften. De vergunning wordt op 14 no vember 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. en wonen op termijn worden samengevoegd en vervangen door het eerste Zeeuwse Om gevingsplan. De route die daar voor moet worden gevolgd wordt in de Startnotitie uiteen gezet. De N.V. Westerscheldetunnel heeft GS medegedeeld dat zij van plan is om te beginnen met de grondverwerving voor de realise ring van een tunnel bij Sluiskil. De plannen van de NV lopen voor uit op een door de minister te nemen Tracébesluit. Als gewacht wordt met verwerven totdat de minister her eerdergenoemde besluit heeft genomen kan dat een tijdsverlies opleveren van 1 a iy2 jaar. De NV Westerschelde tunnel stelt voor om niet te wach ten en vraagt om een garantstel ling van de provincie. GS stellen voor deze af te geven. De startnotitie Provinciaal Sociaal-Economisch Beleids plan 2004-2007 is de uitwer king van een speerpunt uit de Statenagenda. Hierin wordt aan gegeven wat de hooflijnen zijn en waar keuzes voor beleid moeten worden gemaakt. Voor de verbetering van de sociale veiligheid in het open baar vervoer heeft GS een Meerjarenplanvoor de komende vijfjaar opgesteld. De vervoers maatschappijen Connexxon en BBA hebben werkplannen daar voor ingediend. Zij vragen voor de uitvoering daarvan subsidie aan. GS stellen voor om in te stemmen met het Meerjarenplan en de kosten van uitvoering van maatregelen te subsidiëren. De laatste fase van het project fast ferry Vlissingen-Breskens omvat de bouw van terminals en de inrichting van de directe omgeving. De kosten van uitvoe ring bedragen ruim 2,6 miljoen euro, hetgeen een verdubbeling is van de eerste raming. De extra kosten zijn onder meer het gevolg van het voor rekening van de provincie slopen van de oude infrastructuur voor het autoveer in Vlissingen. Het Rijk wil uittreden uit de gemeenschappelijke regeling Natuur- en Recreatiegebied De Grevelingen. Het Rijk stelt voor een afkoopsom te betalen van €9,75 miljoen. GS is van mening dat dit bedrag voldoende is en stelt voor in te stemmen met de uittreding van het Rijk. Voor de realisatie van GigaPort stelt GS voor om maximaal 1,5 miljoen euro beschikbaar te stel len voor deze internetvoorzie ning. De ontwikkeling van het snelle netwerk is in het bijzonder van belang voor de Hogeschool Zeeland, de Roosevelt Academy, de Zeeuwse Bibliotheek en het NIOO te Yerseke. Het missen van de aansluiting op het snelle inter net zou een negatieve factor zijn in de concurrentietoets met ande re vergelijkbare instellingen in Nederland en dat is geen gewenste situatie, aldus GS. Naar aanleiding van opmerkingen in de commissie Sociale en Bestuurlijke zaken en nader juri disch advies vanuit het IPO zijn een aantal wijzigingen aan gebracht in het concept van de Subsidieverordeningen jeugd zorg. De verordeningen kunnen nu worden vastgesteld. In het collegeprogramma 'Alle zei len bij' heeft GS een aantal ambi ties geformuleerd op het terrein van sociaal beleid en zorg. Ook hiervoor is een startnotitie opgesteld voor de periode 2003- 2007. GS stellen provinciale sta ten voor om in te stemmen met de hoofdlijnen van het beleid rond zorg en sociaal beleid, in te stemmen met de startnotitie en het opnemen van extra geld voor de subsidieverlening de komende jaren. Door nieuwe wetgeving zal de verantwoordelijkheid van provin cies op het gebied van de Jeugd zorg toenemen en de relatie met de gemeenten aanzienlijk veran deren. Om dat proces in goede banen te leiden zal een communi catietraject worden gestart. In het kader van de nieuwe Wet op de jeugzorg wil GS hiervoor, in clusief de uitvoering, €56.500,- beschikbaar te stellen. De oprichting van de Roosevelt Academy brengt veel aanloop kosten met zich mee. Al eerder werd door de staten geld gere serveerd voor deze onderwijs voorziening. Voor de aanloop voorzieningen, de onrendabele top van de huisvestingsvoorzie ningen en voorfmanciermgslasten van de Roosevelt Academy wordt een krediet van ruim 1,8 miljoen euro gevraagd. Na de vaststelling van het verga derschema en de benoeming van mr. R.P.A. Katsburg tot plaatsver vangend griffier komt als laatste het initiatiefvoorstel van de Partij voor Zeeland aan bod. De partij stelt voor te komen tot een duidige regels op het gebied van parkeerbeleid voor gehandi capten en de organisatie en coördinatie in handen te geven van de provincie. Informatie De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie is ook te verkrijgen via de website van de provincie: www.zeeland.nl. mmmmmmm V3k3ntl6S {Reumafonds met het Reumafonds a**»»»*» Het Reumafonds organiseert al 45 Jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. MHBuy Bestel de vakantiegids zooj en/of de brochure Groot Stokkert via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 03.30 -16.00 uur Als het kwaliteit^ hebben! Schilders A Schilderwerken - Glasservice B Wand-, plafond- en vloerafwerking ^mSÈSk,Singel 259, 4381 VJ Vlissingen ^elefoon^01l8^412308 Fax^0118^410308^E^nai^n]db2@zeelandneUT^ i Pedicure f Peeling ,._jj Paraffinebad Beenharsen Wij maken ook al uw reparaties Ziekenfonds vergoedingen en Particulieren Zusterplein 15 - Middelburg 0118-639875 Detrm~, Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Heeft u plannen neem dan contact met ons op' Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A, 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376 (bij Sportpunt Zeeland en Praxis)

de Faam | 2003 | | pagina 7