Gemeente en Woongoed investeren miljoenen in wonen Speciale dierendag in Nieuw Middelburg Bouw A-theater Proef Biocom van start Problemen met vloeren nieuw stadskantoor Directe busverbinding op zwembad gestopt Rooiaanvragen Sporten in nieuw park Collegebesluiten op internet woensdag 1 oktober 2003 de FAAM 3 Rectificatie Servicetelefoon Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van. de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Op 4 oktober, dierendag, bruist het veldje bij het Trefpunt aan de Nassaulaan. De Stichting Kultureel Werk Middelburg houdt dan een feestelijke kijk- en doe markt die in het teken staat van natuur, milieu en dieren. De dag maakt onderdeel uit van een campagne om de leefbaarheid in Nieuw Middelburg te verbeteren. De dag begint om tien uur met het poppentheater van Rob Hetty. Kaartjes kosten vijftig eurocent en zijn vanaf kwart voor tien bij het Tref punt verkrijgbaar. Om elf uur geven reddingshonden een demonstratie. De troepgroepen gaan om half twaalf aan de slag om in snel- tempo zo veel mogelijk zwerfvuil op te ruimen. Dierenarts Roskam houdt van half twee tot half drie spreekuur. Om half twee mogen de knuffeldieren op spreekuur. De hondenschool van Martin Gaus geeft om half twee een proefles en een demonstratie. Verder staan er organisaties die je informatie verschaffen over natuurproducten, zoals edelstenen, biologische groente en schapenmelk. Voor meer informatie kan je bel len met Carla van de Schraaf van de SKWM, telefoon 62 63 59 of 62 90 04. Er zijn problemen met de vloeren van het nieuwe stadskantoor dat in het Stationsgebied wordt ge bouwd. De aannemer van het stadskantoor heeft de gemeente meegedeeld dat de tussenlaag van een aantal verdiepings vloeren niet goed van samenstel ling is. Deze tussenlaag moet verwijderd en vervangen worden. Het gaat om een tussenlaag van schuimbeton tussen de eigenlijke betonvloer en de afdeklaag in. Voor de aanmaak van het schuimbeton blijkt water uit het Kanaal door Walcheren gebruikt te zijn. Dat heeft een te hoog zout gehalte. Naar schatting van de aannemer gaat het om een paar duizend vierkante meter vloer. Hoe de problemen opgelost zul len worden en hoeveel tijd dat zal vergen is nog onbekend; daarover komt aannemer BAM binnenkort met een zogenaamd plan van aanpak Het is de aannemer er alles aan gelegen om deze fout geen of mi nimale gevolgen te laten hebben voor de oplevering van het stads kantoor. Of dat zo is, zal blijken uit het bovengenoemde plan van aanpak. Als dat plan bekend is, lees je dat op deze pagina. De rechtstreekse busverbinding van en naar het Vrijburgbad is gestopt. Te weinig mensen ma ken van de bus gebruik. Bij de openstelling van het Stads gewestelijke zwembad op Vrijburg heeft de Gemeente dagelijks een gratis bus ingezet die zwemmers voor de deur van het bad afzet. Dit in afwachting van een route via de dienstregeling van Connexxion. Het ziet er naar uit dat de bus maatschappij vanaf januari 2004 de bus weer bij het zwembad laat stop pen. Het zwembad blijft per bus bereik baar via buslijn 133 van Connexxion. De bus stopt bij de halte aan de Nieuwe Vlissingseweg, vlakbij het zwem bad. De bus stopt ook bij belang rijke overstaphaltes aan het Hof van Tange, Langevieleweg en Stromenweg. Interview directeur Vrijburg- bad Streekomroep Cool FM zendt donderdagavond 2 oktober om acht uur een interview uit met zwembaddirecteur Jaap Keijmel. De directeur leidt verslaggever Theo Rietveld rond door het Vrijburgbad. Zij praten over de verschillende baden, maar ne men ook een duik in de techni sche ruimtes van het gebouw. Cool FM is te ontvangen via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabel via 106.4 en 105.5 FM. De omroep herhaalt de uitzen ding zondagavond 5 oktober om acht uur. Kijk ook op www.coolfm.nl Particuliere aanvragen zijn ontvan gen voor het kappen van een po pulier en twee esdoorns aan de Noordweg 376 en een spar aan de Helmkruidstraat. De gemeente heeft kapaanvragen ingediend voor twintig elzen aan de President Kennedylaan, drie berken en zeven esdoornen aan de Sportlaan en een populier aan de Obsidiaan 12. In de algemene plaatselijke verorde ning zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zonder kap- vergunning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor po pulieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen. En ook niet voor een boom met een stam- diameter van maximaal 25 centime ter op 1 meter 30 boven het maai veld, maximaal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groen- beheer, telefoon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl Belangstellenden kunnen tegen een rooiaanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Ben je ge nteresseerd in de besluitenlijsten van het Middelburgse college? Vanaf begin oktober worden de wekelijkse open bare besluiten van het college van B&W op www.middelburg.nl gepubli ceerd. Via de website kunt u zich ook nog steeds aanmelden voor een abon nement op de digitale nieuwsbrief. U ontvangt dan wekelijks een over zicht van nieuwe en vernieuwde pagina s op www.middelburg.nl in uw mailbox. Opmerkingen of sug gesties over de website? Mail naar info@middelburg.nl of bel 67 55 90. Op deze pagina las je vorige week dat het luid alarm op woensdag 1 oktober getest zal worden. Dat klopt niet. De brandweer test het alarm iedere eerste maandag van de maand. Voor oktober is dat dus maan dag 6 oktober. Het maandelijks testen van de si renes is begin september gestart. Dit omdat is gebleken dat het alarmsignaal door de burgers niet of te weinig werd herkend. Door het alarm maandelijks te testen moet de herkenbaarheid van het signaal bij inwoners blijvend ver hoogd worden. Het alarm gaat pre cies 1 minuut en 26 seconden af. Middelburgers kunnen sinds vandaag met meldingen, klachten of tips over de open bare ruimte terecht op het te lefoonnummer 67 53 22 tussen achtuur s ochtends en half vijf s middags. Doormailen kan ook via het meldingsformulier op www.middelburg.nl. Bij een loszittende stoeptegel, een kapot verkeerslicht of hondenpoep op straat, kan het nummer worden gedraaid. Na binnenkomst van een melding wordt de klacht, afhankelijk van de urgentie, zo spoedig mogelijk verholpen. Vorige week dinsdag vond er een informatiebijeenkomst over het A-theater plaats. Er werd onder andere gespro ken over hoe het gebouw er aan de buitenkant uit komt te zien en de werkzaamheden die deze week starten. Onge veer zestig mensen waren aanwezig in de Concert- en Gehoorzaal. De bijeenkomst begon met een korte presentatie van de archi tect. Hij ging vooral in op de buitenkant van het gebouw en het materiaal dat daarvoor ge bruikt wordt. Het gebouw zal voornamelijk bestaan uit rode bakstenen die op een bijzon dere wijze gemetseld worden. Daarnaast zal gebruik gemaakt worden van rood en geel/goud kleurig natuursteen. Dit om speelse elementen in de gevel aan te brengen. Daarnaast heeft de architect gekozen voor geel/goudkleurig spiegelend glas. Dit geeft een bijzonder licht effect doordat het niet geheel doorschijnend is. De deuren van het entree worden wel van doorzichtig glas. Werkzaamheden Na een korte pauze vertelde Arjan Vermeij hoe de komende tijd gewerkt gaat worden aan de bouwput. Vermeij is werkzaam bij het bedrijf TBI weg- en water bouw Voormolen BV te Rotter dam. Na een uitvoerige selectie procedure is zijn bedrijf door de gemeente uitgekozen om de werkzaamheden te gaan uit voeren. Bij de werkzaamheden in de bouwput gaat het om het leggen van de basis waarop de aannemer van het theater ver dere kan bouwen. Dit is de fun dering voor het totale complex. Hij vertelde uitgebreid over de werkmethode die gebruikt wordt en de planning die daar aan hangt. Ten eerste wordt er een wand rondom de totale kavel aangebracht. Daarnaast gaan er ongeveer 400 funderings palen de grond in waarop later de parkeergarage wordt gebouwd. Dit ingewikkelde proces wordt met geavanceerde apparatuur uitge voerd. Zo worden de palen niet ge heid, maar geschroefd. Deze me thode voorkomt dat er trillingen ont staan, maar waar gewerkt wordt ont staat overlast voor de directe omge ving. Arjan Vermeij heeft de aanwe zigen op het hart gedrukt dat hij zijn uiterste best gaat doen om dit zo veel mogelijk te voorkomen. Planning De planning is dat TBI Voormolen BV begin oktober kan starten met de werkzaamheden. De wand en de funderingspalen zullen vlak voor kerstmis in de grond moeten zitten. Daarna wordt de put gegraven. Op de bodem van de put komt een dikke betonlaag. Deze betonlaag moet in een keer gestort worden. Op dat moment wordt er dag en nacht ge werkt. Uiteindelijk moet 1 mei de bouwput opgeleverd worden. De volgende aannemer kan dan begin nen met het bouwen van de parkeer garage. Wie dat zal zijn, is op dit mo ment nog niet bekend. Over enige weken verschijnt de nieuwsbrief Wordt Verwacht met daarin een uit gebreid verhaal over de werk methode. Opnames woningen De avond werd afgesloten door wet houder Adrie van t Westeinde. Hij informeerde de aanwezigen over de tussenopnames van de woningen in de directe omgeving. Aan het begin van de sloop zijn van een aantal wo ningen opnames gemaakt van de bouwkundige staat. Dit om later vast te kunnen stellen of eventuele schade veroorzaakt is door de werk zaamheden. Nu de sloop is afgerond en we een nieuwe fase van de bouw ingaan, wordt een nieuwe opname gemaakt. Zo zal bijvoorbeeld ook aan het einde van de totale bouw periode een afsluitende opname gemaakt. Tot slot informeerde de wethouder de mensen over de verkeersmaatregelen die inmiddels genomen zijn. De direct betrokkenen zijn per brief al eerder op de hoogte gebracht. Het nieuwe park tussen het Griffioenpad, de Laan der Ver enigde Naties en sportpark de Voorborch krijgt steeds meer vorm. Het gras en de beplanting schiet omhoog. Dit najaar plant gemeente Middelburg nog tientallen bomen en worden trim- toestellen neergezet. Middel burgers kunnen dan sporten in het groen. Het park is aangelegd op gron den van het voormalige Grond bedrijf van de gemeente. Aan de andere kant van de Laan der Verenigde Naties ligt nog de zweltuin, waar jonge bomen werden geplant om ze als ze groter en ouder waren te ver plaatsen naar een locatie elders in de stad. Tussen het nieuwe park en het Griffioenpad ligt nog een stukje bouwland dat van de gemeente is. Dick Sakko van de gemeente hoopt dat die grond over een paar jaar ook bij het park wordt betrokken. Een paar jaar geleden zijn aan het Griffioenpad de noodgebouwen van de CSW verwijderd. Nu is het weer weiland. Er groeien knotwilgen. Nu de barakken weg zijn heb je een prachtig uit zicht op de Seismolen, de Stadhuistoren en de Lange Jan. Klimtoestellen Door het park slingert een fiets/ voetgangerspad van asfalt. Aan de kant van de autoweg is ge mengd bermzaad geplant; aan de kant van de Voorborch gras. Er volgen 30 tot 50 bomen, waaron der eiken, iepen, wilgen en populie ren. Die komen op strategische plek ken om bijvoorbeeld de tribunes van de rugbyclub vanuit het park onzicht baar te maken. Maar het park krijgt meer dan alleen een groene func tie. Over een tijdje laat de gemeente in het park ook bankjes, een picknick tafel en prullenbakken neerzetten en worden zeven of acht trimtoestellen geplaatst. Middelburgers kunnen dan sporten in het groen. Variatie De niveauverschillen in het park zijn ontstaan omdat van diverse grondopslagplaatsen uit de stad grond is aangevoerd. Het gaat dan om grond die licht is verontreinigd en mag worden hergebruikt omdat er geen gevaar is voor de volksge zondheid. Die grond is gestort op een speciale doek die niet kan ver teren. Zo is dus een scheiding tus sen de nieuwe grond en de bo dem. Er is ongeveer 13.000 tot 15.000 kuub grond gebruikt voor het park. Sakko: Misschien den ken mensen dat in deze grond niets groeit en leeft maar dat is niet waar. Het is best schoon, maar er zit bijvoorbeeld puin of een enkele olierest in. We reke nen op gevarieerde flora en fauna. Door de poelen krijgen ook reptielen een kans. De natuur- vereniging IVN gaat voor ons eens in de drie maanden een on derzoek doen in het park om de nieuwe ontwikkelingen te note ren. Kom over een jaar maar eens vragen wat er dan allemaal leeft in dit stukje van de stad. Het nieuwe park aan de Laan der Verenigde Naties. Foto: afdeling Communicatie Wethouder Adrie van t Westeinde overhandigde vorige week de eerste biocom aan mevrouw Meur-Held. Vijftig Middelburgse huishou dens testten komend halfjaar de Biocom. Met de Biocom kan eenvoudig gft-afval worden gecomposteerd. Hiermee hoopt gemeente Middelburg dat in de toekomst de kosten van het ophalen en composteren van gft- afval omlaag gaan. De Biocom is een container met een inhoud van 240 liter. Deel nemers aan de proef ontvan gen ook allerlei attributen zo als een beluchtingsstok, compostversneller, een instructievideo en een potje met wormen. Mochten er pro- Foto: Mieke Wijnen blemen ontstaan, dan wordt er vanuit de gemeente ondersteu ning geboden. De Biocom-actie maakt onder deel uit van het provinciale pro ject Afval, haal eruit wat erin zit! De gemeente en Woongoed Middelburg investeren de ko mende vijf jaar meer dan 100 miljoen euro in wonen. Hier voor ondertekenden beide par tijen afgelopen vrijdag een samenwerkingsovereen komst. In de overeenkomst werden de afspraken tussen beide partijen vastgelegd. De afspraken hebben onder meer betrekking op nieuwbouw, sloop, renovatie, huisvesting van bijzondere doelgroepen, wonen en zorg, woonruimte verdeling en leefbaarheid. Centraal uitgangspunt is dat de gemeente en Woongoed sa men werken aan goed en pret tig wonen in Middelburg. In de vorm van de Nota Wonen in Middelburg 2003-2007 heeft de gemeente Middelburg een ambitieuze taakstelling op het gebied van wonen vastgesteld. Deze taakstelling komt voort uit de groeiambities uit de Kwaliteits atlas Middelburg 2030, de actu ele situatie op de woningmarkt, het project Wonen, Zorg en Welzijn en de komst van de Roosevelt Academy naar Middelburg. Het achterliggend doel van al deze beleidsinstrumenten en ontwikkelin gen op het gebied van huisvesting, is hetere ren van een gevarieerde, complete, schone en veilige leef omgeving waar bewoners van Middelburg nu en in de toekomst met plezier en naar tevredenheid wonen n samenleven. Uitvoering In de uitvoering van de ambities op het gebied van wonen is de ge meente uiteraard aangewezen op de samenwerking met diverse part ners. Woongoed is op dit gebied de natuurlijke partner van de ge meente. Als grootste corporatie bin nen de gemeente beheert zij onge veer 30% van alle woningen in Middelburg en is zij verantwoorde lijk voor de bouw van bijna 800 wo ningen in de afgelopen vijfjaar. Eer dere samenwerking tussen Woon goed en de gemeente heeft geleid tot de herstructureringsprojecten in de Magistraatwijk en de Stromen- wijk en tot de ontwikkeling van de nieuwe wijk de Veersepoort. Net als de gemeente heeft ook Woon goed aangegeven dat zij in de toekomst wil investeren in ver nieuwing van de woningvoorraad. De ambitie van Woongoed is im mers een goede woning in een fijne straat, niemand uitgezon derd Afspraken De huidige situatie op de woningmarkt en de vernieuwin gen in de zorgsector vragen om een uitbreiding van het aantal huurwoningen in de gemeente. Woongoed neemt een groot deel van deze taakstelling op zich. Zij is bereid om het verliesgevende deel van de in vesteringen die dit met zicht meebrengt voor haar rekening te nemen. Als tegenprestatie hiervoor biedt de gemeente de bouwgrond voor huurwoningen tegen een lagere grondprijs aan dan gebruikelijk is voor de commerci Ie markt. Foto: Mieke Wijnen In de overeenkomst is afgespro ken dat Woongoed tevens een bijdrage levert aan het vergroten van de kansen voor jongeren en starters op de markt. Dit doet zij door de woningtoewijzing in de huursector, aan te passen. Ook toont Woongoed zich bereid bij te dragen aan de taakstelling ten aanzien van de nieuwbouw van goedkope koopwoningen en de realisatie van de 600 woon eenheden die nodig zijn voor studentenhuisvesting. Om het verliesgevende deel van de investeringen gedeeltelijk te compenseren is afgesproken dat Woongoed 20% van de nieuw te ontwikkelen woningbouw plannen in de koopsector kan realiseren. De ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst bevestigt de belangrijke relatie tussen de gemeente en Woon goed op het terrein van wonen. Beide partijen onderschrijven hiermee eikaars ambities en zijn bereid fors te investeren in de woonkwaliteit van Middelburg.

de Faam | 2003 | | pagina 3