raam Het smalste winkeltje met breed assortiment Proefdiervrij nu ook afdeling in Zeeland O Thermo Products VERDIEN UW EIGEN ZITPLAATS... IZischeps I EN GA MET ONS MEE NAAR DE '3 MUSKETIERS'! woensdag 1 oktober 2003 GOES - Het is misschien wel het smalste winkeltje van Goes maar heeft een breed assortiment in interieuraccessoires, decoratieve objecten en geschenkartikelen, 't Artistieke Hoekje is een bij zondere nieuwkomer. pagina 26 BAARLAND - Frequent de straat op en op zo veel mo gelijk jaarmarkten folders uitdelen en informatie verstrekken. Want iedereen moet weten dat dier proeven onmenselijk zijn, vindt Kees de Waardt van Proefdiervrij afdeling Zeeland dat in september in Baarland werd opgericht. 2 van de 3 huiseigenaren kiezen reeds voor Nefit en het Nefit warmte garantieplan Uneto Vni U bent van harte welkom! ■LJ, Door Leon Janssens Opvallend is het zwarte Colombiaans aardewerk afkomstig uit een klein zonnig dorp in Zuid-Ame- rika. Een heel dorp dat leeft aan de rand en in de schaduw van het tropisch regenwoud, is er mee be zig. Nu de inkomsten uit de kap van hardhout verdwe nen zijn, heeft men er een nieuwe bron van inkom sten aangeboord. "Niet al leen mooi om te zien maar ook als praktisch gebruiks voorwerp", weet Pleuni Karman van 't Artistieke Hoekje. "Het is van zwart- gebakken klei, glad opper vlak, temperatuur- bestendig en mooie vor men in kommen, kruiken, schotels en borden." 't Artistieke Hoekje is net twee weken open. "En ik moet zeggen het loopt leuk", aldus Karman. "Naast dit bijzondere aar dewerk heb ik, eveneens uit Colombia, aparte leren tassen. Verder maak ik zelf voor werpen, objecten, voor mensen. Stel je hebt je huis ingericht en je hebt nog een leeg plekje in te vullen. Daar kan ik voor zorgen. Mensen kunnen hun idee aan mij kenbaar maken. We bespreken dat en ik werk het uit. Momenteel heb ik in ontwerp een de coratief object van een vrouw, heel origineel is dat. Hier in 't Artistieke I-Ioekje heb ik diverse ontwerpen staan zoals een kubus met vazen waar al veel enthou siaste reacties op gekomen zijn." Bijzonder fraai zijn de halskettingen uit Colom bia die gemaakt zijn uit plantaardig ivoor. De in verschillende kleuren ver krijgbare sieraden leveren inkomen op voor de bewo ners van het Colombiaanse regenwoud. Voor iedere beurs heeft Pleuni wel wat zoals trendy ringen van vijftig eurocent die erg ge wild zijn bij de jongeren. "Ik maak ook etalages", zegt ze. "En het ligt in de bedoeling dat er deze maand kunstenaars expo seren in 't Artistieke Hoekje. Begin november hou ik een grote Kerstshow om een andere look als de traditionele look te laten zien." Het smalste interieur winkeltje van Goes, 't Artis tieke Hoekje, is te vinden in de Korte Kerkstraat 14. Voor meer informatie: 0113-233926. Het smalle winkeltje van Pleuni Karman heeft bijzondere objecten te koop staan. Foto: tannie de jonge De Waardt en zijn collega's grijpen dierendag, zaterdag 4 oktober aan, om voor het eerst als Proefdiervrij Zee land op pad te gaan. Bij het Sociaal Cultureel Werk in Middelburg delen ze folders uit. "Mensen hebben geen besef welke cosmeticaproducten zonder dierproeven tot stand komen. Zo is het eigen merk van Kruidvat dierproefvrij, maar dat staat niet op de verpak king. Die informatie willen wij de mensen juist wel ge ven", stelt De Waardt. Proefdiervrij hoopt met informatieverstrekking aan bijvoorbeeld winkelend pu bliek een bewustwording te kweken. "Een dierproefvrij product is net zo goed, ziet er net zo goed uit en ruikt net zo lek ker als een product dat getest is op dieren. Ons uiteinde lijke doel is dat consumen ten alleen dierproefvrije producten kopen en dat fa brikanten vervolgens alter natieven zoeken voor dier proeven", vertelt De Waardt. En die alternatieven zijn er al zegt hij. "Je kunt een product testen op slachtafval. Zo is een slachtoog vrij lang houd baar en kun je er testen met cosmetica op doen. En er zijn computerprogramma's waarmee je allerlei proeven kunt verrichten." De nieuwe afdeling van Proefdiervrij is nog op zoek naar vrijwilligers. "We heb ben nu zes mensen die voor ons op pad gaan, we hopen er nog twintig bij te krijgen." Aanmelden kan bij Kees de Waardt, Noordelijke Achter weg 2 in Baarland of 0113- 639254. onderhoud gas-, water- en C.V.-installaties sanitair, dakbedekkingen, 24 uurs-service W.P. Spruyt Tel. (0118) 65 00 64 Burg. Baaslaan 22 Fax (0118) 64 00 04 4333 LK Middelburg Autotel. 06 53 180 333 e-mail: nefit.service.spruyt@planet.nl rl l' NEFIT0 S33E5 Lid van LdealerJ Meubelstoffeerderij voorheen Blankenburgh H| Als lierstoffering vakkundig moet zijn Wij komen graag bij 11 langs voor vrijblijvend advies en prijsopgave. U zult zeker een keus kunnen maken uit onze uitge breide slalcneolleclie van klassiek tol modern. Wij hebben o.a. de volgende merken: - Aritex - Backhausen - Boussat: - de Ploeg - G.P. J. Baker - GU stoffen - Höpke - J.A.B. Anstoetz - Kobe - Kirkby house - Kravet - Niche - ParkerKnoU - Reynaldo - Romo - Saum Viebahn - Sixlen Cassey - Silvera - Verotex - Fanny Aronsen Dus woonplezier verzekerd! Lid van: SOftlteX Uw vakkundig meubelstoffeerder Handelsweg 19 (Iml.ter. Vrijburg) Vlissingcn. 0118-629432 1 rookgasafvoersystemen Thermo Products produceert roestvast stalen rookgasafvoer, lucht toe/afvoer ventilatie-, en industriële systemen. Een zeer geavanceerd machinepark zorgt voor een hoogstaand kwalitatief assortiment aan systemen, geproduceerd volgens de nieuwe Europese richtlij nen. De enkel- en dubbelwandige systemen zijn toepasbaar voor: - open haarden, houtkachels, olie gestookte toestellen - conventionele, VR en HR ketels - industriële ovens en bakkerijen - lucht toe/afvoer en ventilatie - sfeerverwarming - etc. Wij verlenen 10 jaar garantie op alle door ons gefabriceerde systemen. Tevens hebben wij de beschikking over een ervaren montageploeg en bent u van harte welkom in onze showroom waar wij kachels, haarden, schouwen en de benodigde accessoires verkopen. Onze schoorstenen staan op eenzame hoogte. Thermo Products B.V. Bedrijfsweg 14. 4387 PD Vlissingen Tel.: (0118) 475479 Fax: (0118) 473537 E-mail: ThermoProduct@Planet.nl MmWMm In de woonmaand oktober zit u goed. Interieur Paauwe heeft namelijk de beschikking gekregen over een aantal arrangementskaarten voor de beroemde musical de '3 musketiers'. Als u in deze maand zitmeubelen aanschaft, krijgt u er nu dus luxe zitplaatsen voor deze musical bij cadeau!* U gaat samen met Paauwe mee naar deze spectaculaire nieuwe musical. Dit complete Paauwe-arrangement staat deze avond garant voor een enerverend avondje uit in het nieuwe Luxor Theater te Rotterdam. Zelfs aan het vervoer, een hapje en een drankje is gedacht! Interieur Paauwe staat garant voor de grootste collectie zitmeubelen van zuidwest Nederland. U vindt bij ons het nieuwste van het nieuwste. Wat u ook op zitmeubelgebied zoekt, we hebben het in huis. Banken in alle soorten en maten, loveseats, footstools, eetkamerstoelen, werkkamer-stoelen en stoelen om in te relaxen. Kom dus snel langs bij Interieur Paauwe. Zuidweg 20A, 4316 LB Zonnemaire. Telefoon: (0111) 40 13 18. Fax: (0111) 40 12 54. E-mail: info@interieur-paauwe.nl. Internet: www.interieur-paauwe.nl

de Faam | 2003 | | pagina 26