Ter Schorre krijgt nieuw onderkomen Beter af met bomen in de buurt? W'e wonen hier top!" Cor en Bep Uijtdewillgen hebben er geen andere woorden voor om hun enthousiasme uit te drukken over hun nieuwe woning aan de Lindenlaan in Terneuzen. Het echtpaar woont sinds deze zomer in een riant nieuwbouwhuis in Triniteit en dat bevalt meer dan goed. Zo goed zelfs dat hun dochter Petra Bregonje, aangestoken door het enthousiasme van haar ouders, binnenkort met haar ge zin met vier kinderen óók naar de opgeknapte wijk verhuist. Ze komt recht achter haar ouders te wonen in de Iepenlaan. Op dinsdag 21 oktober vindt in Utrecht de 9e Dierckx-lezing van de Bomenstichting plaats. Bovenstaande vraag wordt dan gesteld - en be antwoord - door Sjerp de Vries, werkzaam bij het onderzoeksinstituut Alterra. Hoewel de meeste men sen er van uit gaan dat natuur gezond is, wordt er bij besluitvorming over huisvesting en ruimtelijke orde ning niet veel gewicht gehecht aan dit gegeven, aldus de Bomenstichting. Sjerp de Vries bespreekt de nieuw ste inzichten hieromtrent. door Pascalle Cappetti woningen en twee-onder-één kappers in de Iepenlaan, Larixstraat en Pijnboomstraat die momenteel worden ge bouwd, zijn bijna klaar. Petra Bregonje en haar man krijgen begin oktober de sleutel. Waarom ze voor Triniteit kozen? Petra hoeft er niet lang over na te denken. De relatief lage prijs was voor haar toch wel het be langrijkste argument. ,,We heb ben eerst gekeken naar een be staande twee-onder-één-kap in Terneuzen, maar die zijn zo duur en dan moet er vaak nog aan gebeuren. Hier wordt het helemaal naar ons zin Moeder Bep: ,,Voor geen goud waren we naar Othene gegaan. Het is hier veel gezelliger." Cor: Vanwege mijn rug had ik aanvankelijk mijn oog laten vallen op een ap partement boven het medisch centrum". Bep onmiddellijk: ,,maar dat zag ik absoluut niet zitten". Zijn rugproblemen ver dwenen echter vlak voordat hij naar het ziekenhuis moest en dus kozen ze alsnog voor een vrijstaande woning. „Lekker al les nieuw en ruim. Moet je die ruimte zien. Het is hier elke dag vakantie", wijst Cor op het park voor zijn deur en zijn achtertuin van - in totaal - 440 vierkante meter. Ze hebben zich bij de aankoop 'geen seconde' laten leiden door de naam van de wijk. Bep heeft vroeger zelf nog in de Gouden regenstraat gewoond. Ze kent dus de wijk van vroeger. Zo ook haar dochter Petra. De tweede fase is inmiddels in de verkoop. Van de in totaal 71 woningen zijn er nog 15 te koop. Projectontwikkelaar Luc Burm van de woonstichting Clavis: „Met prijzen tussen de 133-000 en 221.000 euro, met een uitschieter naar 339.000 euro, zijn er betaalbare milieu- en onderhoudsvriendelijke wo ningen voor iedereen neergezet. Een garage is te huur of te koop. In overleg met de aannemer zijn vele persoonlijke wijzigingen mogelijk." Makelaar Hans Smolders van Smolders en De Kind is enthou siast over Triniteit „Men kiest voor de wijk vanwege de prijs, het groen en de ruimte of de na bijheid van voorzieningen." Luc Burm vult aan: „Je komt gelijk in een aangeklede buurt." Smolders: „De huizen zijn best groot: gemiddeld twintig pro cent groter dan de gemiddelde rijtjeswoning." Om potentiële kopers te interes seren, organiseren Clavis en Smolders en De Kind op zater dag 4 oktober een open huis. Men is tussen 10 en 16 uur wel kom op de adressen Iepenlaan 18 en Lindenlaan 2. Iedereen kan vrijblijvend de kijk- woningen bezichtigen. Luc Burm van Clavis: „We hebben geleerd dat mensen graag zien wat ze kopen. Van papier ko pen, blijft toch moeilijk." Triniteit houdt 4 oktober grote open dag Verpleeghuis Ter Schorre krijgt aan de Alvarezlaan in Terneuzen een nieuw onderkomen. Aan de Alvarezlaan worden twin tig groepswoningen ge bouwd voor senioren die dementerend zijn. Voorts komt er op het terrein een gebouw met een dertigtal appartementen, be stemd voor patiënten die li chamelijk ziek zijn. In het servicegebouw wordt tevens een gezondheidscentrum ge vestigd met apotheek Cornu Cervi en twee huisartsen praktijken, Beethovenhof en Michiel de Ruyter. In het nieuwe verpleeghuis krijgen de bewoners veel meer pri vacy. Directeur T. van Bakel van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), waaronder Ter Schorre ressorteert, om schreef hel nieuwe ver pleeghuis 'als een klein schalige woonwijk mid den in de samenleving.' Natuur is'gezond. De meeste men sen zijn het intuïtief, wel met deze stelling eens. We gaan bijvoorbeeld wandelen in het bos om te Ixnve gen en te ontspannen, de fiisse lucht op te snuiven en dé natuur te tele xen. De conclusie dat een woonom geving met veel groen gezonder Ls dan een woonomgeving met wei nig groen, lijkt hiermee voorde hand te liggen. En het. belang van een goede gezondheid staat buiten kijf. Toch is groen in de woonomgeving geen belangrijk item in het ruimte lijk en het volkshuisvestingsbeleid. De teoogde ontwikkeling in de rich ting van 'compacte' steden leidt eer der tot steeds minder groen nabij de woning. Groen wordt' in het beleid lot nu toe meer als luxeartikel dan als basisbehoefte gezien. Kan de stel ling dat groen gezondheids bevorderend werkt, beter onder- teuwd worden? Of is groen dicht bij toch minder belangrijk dan we denken? De lezing gaat in op de re cente stand van zaken. De lezing wordt gehouden in Ontmoetingscentrum De Drie hoek op 5 minuten loopafstand van het Centraal Station in Utrecht, naast Hoog Caiharijne. De 9e Dierckx-lezing begint om 20 urn en de toegang is gratis. Wel dient u zich van te voren bij de Bomen stichting aan te melden. Dat kan via e mail: inlb@bomenstichting.nl en via de post: Bomenstichting, Oudegracht 201 bis, 3511 NG Utrecht

de Faam | 2003 | | pagina 22