vLLlCet Diep in het bos...* i®.. 1:,:% ff PRIJSVRAAG oktober n i n i 2. van1 t/m 11 Markt 51 Middelburg Het bos speelt een grote rol in heel veel boeken. Dit jaar is het dan ook het thema van de Kinder boekenweek. Dat betekent feest in alle scholen, bibliotheken en boekwinkels. Zij doen allemaal iets speciaals rond het thema bos. De boekwinkels en bibliotheken geven alle kinderboeken een mooi plekje. Alle boeken die gaan over woudlopen, bosheksen en jungle dieren komen vooraan te staan. Op school vertelt de leraar of lerares bijzondere verhalen die zich afspelen in mysterieuze bossen. Er zijn ontelbaar veel verhalen geschreven over het bos. Ga maar na. De avonturen van ridder Tiuri in het Wilde Woud. Hans en Grietje verdwalen in het bos. Het geheimzinnige woud waar Harry Potter niet mag komen. En zo zijn er nog meer. van Ko de Boswachter Wat valt er te beleven in Middelburg? tot Roodkapje en Robin Hood Woensdag 1 oktober Schrijfster Ditte Merle komt op bezoek voor kinderen van 6 t/m 8 jaar. Zondag 5 oktober lurv op zondag met Gerda Dendooven Woensdag 8 oktober Gedichten schrijven en illustraties maken voor kinderen vanaf 9 jaar. Het Kinderboekenweekgeschenk Zaterdag 4 oktober Presentatie van een nieuw boek: 'Door het oog van de naald' van Yet Baas. Zaterdag 11 oktober De boswachter komt V» v» voor het meest belezen Ef Zeeuwse kind A. Uit welke boeken komen de volgende zinnen? B. Wat klopt er niet aan de volgende titel? C. Wie wil.... D. Niet op blote voeten Vul aan: E. Welke titel zit hierin verborgen? F. Uit welke boeken komen de volgende dieren? H. Wie schrijft over K. Uit welke serie komt dit boek? P. Welke titel staat hier in dieventaal? T. Zoek bij de volgende letter titel en schrijver 1 V A Ditte JVTerle was jarenlang juf op een basisschool. Ze woonde op een boerderij niet schapen en kippen. Als ze een dood beest in de tuin vond. nam ze dat - tot schrik van de kinderen en de andere leerkrachten - mee naar school voor natuuronderwijs. Ze schreef veel verhalen en kinderboeken over de natuur, zoals Wat vlieg: daar. Wal kruipt daar. Wal prikt daar en Kleine kriebelbeestjes. 14.00 - 15.00 uur Het Binnenplein van de DRVKKERY De Vlaamse tekenares Gerda Dendooven wordt geïnterviewd door kinderen van groep 7 en 8. Gerda studeerde aan de kunstacademie in Gent. Ze illustreert voor tijdschriften en boeken - voor zowel kinderen als voor volwassenen. Verder begeleidt ze kinderateliers in musea. Ze kreeg voor haar illustraties veel prijzen, o.a. drie Boekenpauwen en een Zilveren penseel. Ze schrijft ook boeken die ze zelf illustreert. Alle kinderen vanaf 8 jaar zijn welkom! 14.00 - 16.00 uur het Binnenplein van de DRVKKERY Francine Oomen schreef het Kinderboekenweekgeschenk 2003: Het Zwanenmeer (maar dan anders). Het verhaal gaat over de drieling Sam, Pip en Beer. Ze hebben geen moeder meer, maar wel een vader, een beroemde schrijver, die erg met zichzelf in de knoop zit. In hun huis loopt alles in het honderd, tot ze besluiten daar wat aan te doen. Wie tijdens de Kinder boekenweek voor ten minste 9,99 aan kinderboeken koopt, krijgt Hel Zwanenmeer (maar dan anders) cadeau. Gratis. Maar... op op! Speciaal voor deze Kinderboekenweek maakte Michael Dudok de Wit het prentenboekje heveiijes Het gaat over een bevertje dat niet durft te gaan slapen: hij is bang voor het donker. Gelukkig leggen zijn vriendjes hem uit dat de nacht niet eng is. hri'crijcs in de nacht is tijdens de Kinderboekenweek verkrijg baar voor 2,25. Een prentenboekje voor je kleine broertje of zusje, over een bevertje dat bang is voor het donker. Aansluitend: Presentatie van een nieuw boek 'Sprookjes voor Oog en Mond' van Roberto Piumini, vertaald door Evianne de Kup. In dit boek worden de sprookjes, Hans en Grietje, Roodkapje en de Gelaarsde kat verteld in vloeiende rijmpjes met vrolijke tekeningen. Per regel kun je precies volgen wat er met de heks, de wolf en de molenaarszoon gebeurt. Het is een echt voorleesboek en dus wordt er vanmiddag natuurlijk ook uit voorgelezen. ±14.00 - ±15.00 uur Het Binnenplein van de DRVKKERY De Zeeuwse schrijfster Yet Baas (1960) woont en werkt in Middelburg. Het schrijven zit haar in het bloed: al vanaf haar achtste jaar schrijft ze verhalen. Het heeft jaren geduurd voordat Dom l;et oog rail de nacht zijn huidige vorm kreeg - al in de jaren '80 werkte Baas aan een strip met de huidige hoofdpersonen uit Dom liet oog cm: de nacln. I in dit fantasy-verhaal voor kinderen vanaf ongeveer 10 jaar, moet Jochem, de hoofdpersoon, een belangrijke queeste volbrengen. 0 Jochem gaat op weg voor een eenvoudige boodschap - een paar druppels drakenbloed - maar gaandeweg wordt zijn opdracht groter en zwaarder. Tijdens zijn reis ontmoet Jochem de meest wonder lijke figuren, waaronder zijn reisgenoten Pataan de tovenaar, de L griffioen Jinas en Urfje zijn kleine steun en toeverlaat. Yet Baas zal vanmiddag het eerste exemplaar overhandigd krijgen van haar uitgever en uiteraard leest ze emit voor! Bovendien zijn de originele illustraties uit het boek van tekenaar Marcel Engels te bewonderen. 14.00 uur Het Binnenplein van de DRVKKERY Zelf een gedicht schrijven onder leiding van Johanna Kruit. Johannna Kruit is geboren te Zoutelande in een heel groot gezin. Als kind zwierf ze vaak langs het strand en door de duinen en dat doet ze nog steeds. Ze trouwde en kreeg twee kinderen voor wie ze verhalen schreef, sprookjesboeken maakte en liedjes verzon. In 1989 verscheen haar eerste dichtbundel J gemaakt voor kinderen: Als een film in je hoofd. Johanna bezoekt vaak scholen waar #Jze voorleest en poczicprojeetcn verzorgt. Daarvoor krijgen kinderen korte opdrachtjes en leren ze hoe je op een speelse manier met taal iets kan doen. Een nieuw boek met fabelachige verhalen van Johanna Kruit verschijnt in november. Boswachter Piet de Keuning komt vertellen watje allemaal kan beleven in het bos. Hij werkt bij Staatsbosbeheer. Dat is een organisatie die door heel Nederland voor de bossen en andere stukken vrije natuur zorgt. 14.00 - 15.00 uur het Binnenplein van de DRVKKERY Met de druktechniek 'monotype' kun je goed en snel illustraties maken bij een verhaaltje of gedicht. Deze workshop staat onder leiding van Leontien Tierolff. Zij is docent aan het MIKV in de Middelburgse Kuiperspoort. Deze middag kun je een gedicht schrijven en daar een illustratie bij maken, of andersom. Na een tijdje wisselen de groepen dus. Bij alle twee de kunstenaars kunnen max. 10 kinderen tegelijk werken. 14.00 - 16.00 uur m het Binnenplein van f(' de DRVKKERY Aansluitend: Knutselen met Maria Rademaker Maria Rademaker is schrijfster van het boekje In in - In het boekje staat een groot aantal knutselwerkjes die te maken hebben met het thema van de Kinderboekenweek. Maria weet natuurlijk zelf heel goed hoe je dat doet en kan je erbij helpen. Er is plaats voor niet meer dan 15 kinderen tegelijk en ze doet de cursus twee keer deze middag. Wie het eerst komt, het eerst maalt! 15.00 - 16.00 uur het Binnenplein van de DRVKKERY •V fs Zo los je de puzzel op: Bij elke letter van het alfabet worden drie vragen gesteld. Op elke vraag moetje proberen antwoord te geven. Als je een vraag niet weet, zet er dan een vraagteken achter. Want alles weten is bijna onmogelijk. Het gaat erom datje zoveel mogelijk goede antwoorden geeft. En wie de meeste goede antwoorden heeft, is de winnaar! 1. Hij nam Zoza voorzichtig op en deed hem bij de appelen in de zak 2. Floor had meteen een hekel aan het hoofd van de school. Ze vond hem een arrogante brulbeer. 3. "Net goed", zei mevrouw Wurmhout. "Had hij maar niet met zijn vinger in zijn neus moeten zitten". 1. Het geluk komt als de bliksem 2. De verdwijning van de mislukte Ken 3. Memo praat 1. de verloren zoon zijn van de koningin? 2. haar vader zoeken in Afrika? 3. zijn naam veranderen? 1. Schaap met 2. Geen voor Bram 3. Held op 1. Tor is long woer 2. Oma rapt noch woest 3. 'n Zoen met mijsjes in reus 1. Speelgoedhond Alexander 2. Mijnheer Jansen 3. Krullevaar G. Wat hoort niet in het rijtje thuis? 1. Hanna Kraan - Francine Oomen - Jan Terlouw 2. Vriend - king - klik 3. Hogewind - Neeleman - Postma - Caspari Aansluitend: Singer-songwriter Janos Kooien zang/gitaar accordeon. Janos Kooien is componist en liedschrijver. Hij is geboren in Middelburg en woont nu in Utrecht. Hij heeft al heel veel opgetreden. Nu is er van zijn liedjes een cd gemaakt, zijn eerste, en die heet "In my garden Niet in het bos dus, maar daarnaast, in de tuin. Janos zingt en speelt gitaar en mandoline, schreef de teksten - in het Engels - en bedacht de muziek ook zelf. Zijn muziek lijkt op de Ierse en Schotse volksmuziek, maar ook Amerikaanse folk. Het zijn liedjes voor jong en oud. Deze middag komt hij samen met zijn muziekvriend Onno Kuipers die accordeon speelt. 15.00 - 16.30 uur De Brasserie in de DRVKKERY I. Manege'de Hoefslag'?.. 2. Klamfells?. 3. Honderd Bunder Bos? I. Schrappen waarom? 1. Nikolaj - Vera - Surya 2. Biebel - kriegel - suikerspin 3. Selma Noort - Lydia Roep - Sjoerd Kuyper J. Welke titel ontdek je uit de volgende omschrijving? 1. Dat diertje heeft gevaarlijke poten 2. Een partijtje met dieren die altijd verhaaltjes uitblazen 3. Met dit schoeisel aan overkomen je de gekste dingen 1. Raadsels voor Steffanie 2. Gevaar 3. De redding van de zwevende oma L. Wie wordt hier bedoeld? 1. semetre rpaeoppeadn 2. fju enjsna. 3. emretse spenigpnetu M. Wie zeggen: 1. Oeioeioei Ik zal jullie wel krijgen! Oeioeioei! 2. Ik denk dat ik maar eens naar de stad ga. Adieu 3. Alleen omdat ik een reus is, denkt jij dat ik een mensepeuzelende kanibal is N. Hoe heten de meesters van: 1. Rindert Kromhout 2. Hans Andreus 3. Jacques Vriens 0. En van wie is de juf? 1. Bulstronk 2. Addersteen 3. Suikertoetje 1. Dadi madistadir vadin dadi zwadirtadi madiladin 2. Tadivadiradin madit dadi badizadi hadiks 3. Hadijadi tadi Q. Hoe te verbinden? 1. De kleine je heks 2. Eiland in de in de wilgen 3. Oorlogs ijs R. Harry Potter! Daar is ie! Wie/wat hoort niet in het rijtje thuis 1. Sjaak Stuurman - Gladianus Smalhout - Rita Prots 2. Ierland - Rusland - Bulgarije 3. Lupos - Sneep - Dolleman S. Hoe heet paard van 1. Don Quichot 2. Romana 3. Loes van Manege de Hoefslag 1. Z 2. Q 3. A U. Vul in... Harry Potter wederom 1had een interessant nieuwtje, Wormstaart 2gooide zich naast Dick neer, greep het uiteinde van zijn gezwollen tong en probeerde die uit zijn mond te rukken. 3. Ze had haar toverstok van de keukentafel gepakt en die was luid piepend in een groteveranderd. V. Zoek de faut! 1. De vlinderreeks wordt door 2 mannen en 3 vrouwen geschreven 2. Krabat is de tovenaarsleerling in het boek 'De kleine heks' van Preussler 3. Violet Beauderest vond de eerste Gouden toegangskaart W. Welk boek hoort niet in het rijtje thuis? 1. Dansen met de clown - Wolven in de stad - Het grote roversboek - Monsters en griezels 2. Taartenboek - Juffrouw Kachel - Is er dan niemand boos? - De prinses van Ploenk 3. Lies op de pont - Een eiland in zee - De kleine Kapitein - Zwarte peper, scheurbuik Y. Vul aan 1Computer- Hoe overleef ik- Goeiemorgen 2. Ik-van wel - Pizza 3. De school is- Achtste groepersniet - De dikkeJaap Z. Wie wonnen in 2003: (twee namen per vraag) 1. Griffels 2. Penselen 3. De Kinderjury Dit kun je winnen: Vijfentwintig inzenders met veel goede antwoorden krijgen een boekenbon van 10,-. Hoofdprijs: De winnaar krijgt 75,- aan boekenbonnen èn de grote De DRVKKERY-trofee, de beker voor het meest belezen Zeeuwse kind! Wie wordt de meest belezen Zeeuwse klas? Je kunt ook met je hele klas mee doen. Hiervoor is de speciale scholenprijs. Ook voor deze klas staat een beker met grote oren klaar. En natuurlijk boekenbonnen ter waarde van 75,- om de schoolbibliotheek mee op te frissen. Deze puzzel is ingevuld door: Naam Leeftijd:.jr Adres: Postcode Woonplaats: Telefoon: Ik heb de puzzel... O Alleen gemaakt O Samen gemaakt met mijn beste maatje. O Op school gemaakt. Ik zit in groep De naam van mijn school is: De goede antwoorden zijn vanaf 1 december op de site van de Drvkkery, www.drukkerijmiddelburg.nl te vinden. Dit deelnameformulier kun je: 1. Opsturen naar: De DRVKKERY, postbus 170, 4330 AD Middelburg' 2. Afgeven in: De DRVKKERY, Markt 51, Middelburg of Boekhandel De Ruiter Et Fanoy, Oude Markt 5, Vlissingen 3. Je antwoorden mailen naar: info@drukkerijmiddelburg.nl

de Faam | 2003 | | pagina 20