EC I T Y Wmddf ws Jasöit Ilafchsiick Hart The Mme MeGisire Movie Knorrefljes Gmtm Film Zus Zo, Moviezone FILMWEEK dé uitgaanskrant Alles uit de kast met Carmen Jona in wereldpremière in Stadsschouwburg OpenDoekDagen in Theater de Mythe Zijdemuseum swingt Olla vogala bizar en wonderschoon Hakim's sprookjes zijn anders CHUTTERSHOF F1LMWEEK FILMWEEK Woensdag 1 oktober 2003 de FAAM 15 VUSSINGEN WWW,CINECITY.NL identity AÜnerican Pies 'the Wedding League Of Extraordinary Gentlemen A Maui Mpsrf The Italian Pirates Of The Caribbean Be Schippers wam de Mmmeiemm MIDDELBURG www.sclmüeishöfdwaierM Hussian Ark Biggie lupac GOES l/ftdwersair© The isle f? BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) GOES - Met de komst van Theater De Mythe klopt het culturele hart van Goes weer volop. Om de opening gedenkwaardig te maken heeft Muziektheater gezelschap GOV alles uit de kast gehaald. Voor het eerst in de geschiedenis brengt de vereniging een opera: Carmen. GOES - De OpenDoekDagen van Theater de Mythe zijn za terdag 25 en zondag 26 oktober. Niet 25 en 26 september zoals in de huis-aan-huis verspreide folder staat vermeld. Heinkenszand - Muziek van de toekomst, nu al gerijpt en gestoeld op en gevoed door de rijke muziektradities. Het is de muziek van de Vlaamse folkgroep Olla Vogala. Dat gezelschap staat op vrijdag 10 oktober op het po dium van Borsele Cultureel in de Stenge in Heinkenszand. Salsa in Karolingenburcht Herman Boon naar Vlissingen Beekman in Koepelkerk KRUININGEN - De Algerijnse mimespeler Hakim, be kend van Sesamstraat, speelt op zaterdag 4 oktober in Ons Dorpshuis in Kruiningen zijn de try-out van het sprookje Klein Duimpje. Het is niet alleen een kind ervoorstelling want Hakim weet ook glimlachen om de mond van volwassenen te toveren. Donderdag 2 oktober t/m woensdag 8 oktober Dagelijks *13.45 *16.15 *19.00 uur. Film over Dr. Tess Coleman (Jamie Lee Curtis) en haar vijftien jarige dochter Anna (Lindsey Lohan die niet met elkaar kunnen opschie ten. Op een dag worden ze wakker in het lichaam van de ander. Dit leidt tot moeilijke situaties. Moeder en dochter zullen snel een oplossing moeten vinden om van lichaam terug te wisselen. Dagelijks *21.45 zaterdag 24.15 uur. première Horrorfilm met Freddy Krueger die in de droom van Jason Voorhees en in de dromen van de bewoners van Elmstreet terugkeert. In Elmstreet bedenken Lori en haarvrienden een plan om de engerds voorgoed uit te schakelen. Dagelijks *16.15 *21.45 uur, zaterdag *24.15 uur. Een obsessieve bedrieger en zijn handlanger staan op het punt een lucratieve job te doen. Zijn leven wordt echter op z'n kop gezet wanneer hij zijn dochter ontmoet, die hij nog nooit van zijn leven heeft gezien. Dagelijks *13.45 *19.00 *21.45 uur, zaterdag *24.15 uur. In deze film zien tien reizigers zich genoodzaakt, door een storm, onderdak te zoeken in een vreemd motel. Onder hen bevindt zich een moordenaar, er vallen steeds meer doden. Dagelijks *13.45 *16.15 *19.00 21.45 uur, zaterdag *24.15 uur. Jim (Jason Biggs) en Michelle (Alyson Hannigan) gaan trouwen. Michelle wil een volmaakte trouwdag, maar die kans is klein. Cadence (January Jones), het knappe zusje van Michelle, is overge komen om bruidsmeisje te zijn. Zodra Stifler (Sean William Scott) en Finch (Eddie Kaye Thomas) Cadence zien, begint het grote versieren. Dagelijks *16.15 *19.00 *21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. Avonturier, Allain Quartermain (Sean Connery) leidt een legio individuen met een legendarische kracht. Zij zullen hun krachten moeten bundelen om de wereld van zijn ondergang te redden. Dagelijks *16.15 De strijd van Sean Vetter en Demetrius Hicks tegen een machtig drugs kartel loopt uit de hand wanneer de vrouw van Sean wordt vermoord. Dagelijks *13.45 *16.15 *19.00 uur. Dagelijks *19.00 *21.45 uur zaterdag *24.15 uur. Dagelijks *13.45 *19.00 *21.45 uur, niet op maandag *21.45 uur. Zaterdag *24.15 uur. Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectaculair vermakelijke piratenfilm. Dagelijks *13.45 uur. De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Maandag, *22.00 uur. Sneak Verrassingsfilm voor de liefhebber. Dagelijks 13.45 16.15 uur. De 'beruchte' tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Vrijdag 19.30 zaterdag *19.30 zondag *20.00 maandag *20.00 uur. Drie eeuwen Russische geschiedenis in de zalen van de Hermitage, gefilm in één take. Vrijdag *22.00 zaterdag 22.00 woensdag *20.00 uur. Documentaire die zoekt naar de waarheid achter de dood van rappers Notorius BIG en Tupac Shakur Woensdag *14.00 uur Avonturenfilm in een kindertehuis. Donderdag *20.00 uur Nederlandse Feelgoodmovie met Oscarnominatie. Donderdag 20.30 vrijdag 20.30 uur Het leven van Jean-Claude Romand blijkt al meer dan twintig jaar één grote leugen. Een bouwsel van fantasie, misleiding en bedrog. Onvermijdelijk stort de fagade volledig in elkaar. Maandag 20.30 dinsdag 20.30 uur. Deze film speelt zich af rond een geïsoleerd meer in Zuid-Korea. De knappe, stomme Hee-jin verhuurt drijvende hutjes. Dan belandt Hyunshik, een ex-politieagent met een zwaar verleden op een van de hutjes. Het wordt Hee-jins obsessie om hem te observeren. Hugo Segers, regisseur van de opera, zegt dat Carmen van de Franse componist Georges Bizet, een zeer mooi en speciaal werk is. "Er zit veel actie en koorwerk in, bovendien is het een zeer po pulaire opera onder andere door de herkenbare melodieën." In de vier bedrijven van het stuk wordt hetzelfde decor gebruikt. "Zo hoef je niet elke keer dat decor om te bouwen". Volgens Segers lijkt het op de binnenkant van een arena. "Het is een grote ste nen muur van dertien meter breed en vijf en een halfhoog. In elk bedrijf verandert een klein detail aan die muur." Het verhaal speelt zich af in Sevilla waar zigeunerin Carmen haar intrede maakt. Ze heeft haar oog laten vallen op Don José en ook hij vindt haar leuk. Maar Micaela, een eenvoudig dorps meisje opgevoed door de moe der van Don José, is de vrouw waar hij eigenlijk mee moet trou wen. Het is de eerste keer dat het muziektheatergezelschap een opera laat zien. Momenteel telt het zestig leden, het jongste lid is ne gen jaar oud en het oudste lid is tachtig lentes jong. Segers is vijfen twintig jaar regisseur en werkt daarvan zestien jaar voor de GOV. In die zestien jaar is hij er even tus senuit geweest vanwege zijn werk in Antwerpen. In 2002 kwam hij terug met de musical Oklahoma en sindsdien is hij volop bezig. Vol- gend jaar staat de musical Showboat op het programma. "Er is reeds vergaderd over de decors voor de musical. Deze show is on geveer in november te zien." De voorbereidingen van Carmen zijn anderhalfjaar aan de gang. In die maanden werden de gezongen stukken geoefend die allemaal Frans zijn, de gesproken tekst is Nederlands. De beroepssolisten zijn na de zomervakantie begon nen met repeteren. "Zij oefenen kort, maar wel veel", vertelt Segers. Marjolein van Zonneveld is een van de beroepssolisten en speelt Micaela. Volgens haar een pittige opdracht. "Er is een groot stern- bereik vereist voor het zingen van de stukken." Van Zonneveld vindt Carmen een opera met veel emo tie en veel diepgang en daarom een moeilijk in te studeren stuk. Het is een uitdaging dat de rol van Micaela niet dichtbij haar eigen karakter ligt. "Een bepaald karak ter neerzetten vergt veel zoeken en nadenken, maar als het lukt, kun je trots zijn op jezelf." De soliste is van 1986 tot 1994 lid geweest van de GOV. In 1994 be gon ze een zangstudie aan het conservatorium in Tilburg. Ze heeft haar lidmaatschap opge zegd, omdat het niet met haar stu die viel te combineren. Wel volgt ze zangles in Bergen op Zoom en geeft ze les thuis. "Ik kan merken dat ik nog steeds dingen leer, zo is mijn zangtechniek verbeterd." De GOV vroeg haar als gastsoliste voor de opera Carmen. "Het neemt tijd in beslag, maar dat heb ik daar graag voor over." Ook in het ma ken van de kostuums zitten aardig wat uurtjes. "Vooral Marijke Burgs heeft een groot aandeel geleverd aan de 240 handgemaakte kos tuums, ze is ontzettend toegewijd', vindt Van Zonneveld. Vorige week heeft de groep voor het eerst in theater De Mythe ge oefend. De gastsoliste vond het prachtig. "De akoestiek is gewel dig en het heeft een warme uitstra- ling". Ook haar man, Eddie Bogaert die Dan Cairo speelt, is te spreken over het nieuwe theater. "Het is zeer intiem, het lijkt net of het publiek op het toneel zit." Zij en haar man vinden het opvallend hoe snel de Franse teksten van de nummers opgepakt worden door de jongeren. "Ze vinden het 'echt vet'." Bogaert zegt dat de groep vrij sta biel is, dus weinig verloop van mensen binnen de vereniging. "We noemen het ook wel het GOV-virus, eenmaal besmet kom je er niet meer vanaf." De ko mende week wordt hard gerepe teerd om de puntjes op de i te Het zijn geen namen die tijdens een spelletje Memory logisch zouden worden gevonden, maar ze spelen wel samen in een stuk. Japerina de Jong, Dennis Jannah, Marcel Beekman, Pieter Hendriks, Frits Lambrechs en Willem Beuker zijn prominent tijdens Jona van het Muziektheater van Willem Breuker. Donderdag 23 oktober is de try out in de Middelburgse Stadsschouwburg en beide da gen er na begint het stuk ook telkens om 20 uur, in dezelfde locatie. De vrijdagvoorstelling is de wereldpremière. Het muziektheater is gebaseerd op Jona in de Walvis, dat onge veer twee tot drie eeuwen voor Christus door een onbekende is geschreven. Maar Jona (Marcel Beekman) is ietwat in deze tijd geplaatst. Hij verlaat een ta veerne waar hij een paar religieuspolitieke grappen heeft opgedist. Mooi, want hij speelt graag met woorden en vervolgt die hobby bij de wan deling die volgt langs de kade. Maar Jona heeft van God (Jasperina de Jong) een op- Tijdens die dagen staan verschil lende optr edens en activiteiten op het programma. Zo zijn onder an dere acts van toneelverenigingen, zang- en dansoptredens, een klederdrachtvereniging en een folkloregroep uit Panevezys. Stich ting 't Ei verzorgt een openbare re petitie van'Momo' (deze productie gaat in december in de Mythe in première), toneelvereniging 'Als 'n Dijk' doet aan improvisatie toneel en Theater Kwark speelt het stuk 'Kiezen'. Ruim vijfen twintig amateurs gezelschappen spelen korte op tredens. Tijdens de open dagen kan een kijkje worden genomen in ruimtes die normaal niet pu bliekelijk toegankelijk zijn zoals het toneel, de toneeltoren, de keuken en de kleedruimtes. MELISKERKE - Er zit muziek in het Zijdemuseum in Meliskerke. Iedere za terdag van de maand in ieder geval let terlijk. Zo speelt op zw.dag 4 oktober van 14.00 tot 17.00 de formatie Plusfour onder leiding van Er da Poorter in het Grand Café La Soie van het Zijdemuseum. Soft Swing muziek, jazzy muziek uit de vijftiger jaren van de vorige eeuw, dat is wat Plusfour brengt. De formatie gaat er vanuit dat een melodie niet per sé tot het alom geaccepteerde jazzrepertoire hoeft te worden gerekend om toch een leuk nummer te zijn. Het is de lichtvoe tige, swingende benadering van melo dieën die de leden van de band interes sant vinden. Grand Café La Soie en de Silkshop van het Zijdemuseum zijn vrij toegankelijk. Het museum ligt aan de Dorpsstraat 3 in Meliskerke. De volledige, concert agenda 2003 van het Zijdemuseum is te lezen op www.zijdemuseum.nl. Olla Vogala is een gezelschap dat een bizarre maar tegelij kertijd wonderschone combi natie van oude en nieuwe mu ziek weet te creëren. Door de eigenzinnige arrange menten, veelal van de hand van Wouter Vandenabeele, brengt Olla Vogala een boeiende mix van Middel eeuwse muziek, Arabische lie deren, Monteverdi, originele Vlaamse volksmelodieën, oude Franse ballades, Middel nederlandse recepten en eigen composities en improvisaties. Het gros van de leden van dit wereld-orkest zijn doorgewin terde muzikanten, die hun sporen ook nog verdienen in De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 11 van dit blad. Marjolein van Zonneveld samen met Leo van Loenhout in de opera Carmen. foto-, pr zetten. "Iedereen neemt deze week vrij, het is belangrijk rust te nemen voor de voorstellingen, want het wordt zwaar." In totaal treden ze vier keer op in De My the. Daarvan zijn drie voorstel lingen uitverkocht en voor die van zondagmiddag zijn nog on geveer honderd kaarten te ver krijgen. Verder is Carmen zater dag 18 oktober te zien in Middel burg en 25 oktober in Terneuzen. Voor die dagen zijn nog kaarten beschikbaar. dracht gekregen. Als profeet moet hij het kwaad bestrijden. Er volgt een leventje vol tegen stellingen aan de missie. Met een open vraag eindigt het ver haal. Jona is al eens eerder op muziek gezet, namelijk in 1650, een oratorium van Giacomo Carissimi. Dat was braaf. Beuker heeft een andere toon gezet. OOST-SOUBURG - In Café De Karolingenburcht in Oost-Souburg wordt elke eerste zondag van de maand een Salsadansparty gehou den. De eerstvolgende is zondag 5 oktober. Aanvang is 20.00 uur, toegang is gratis. Muziek wordt verzorgd door salsa-dj Jobo. VUSSINGEN - Op 4 oktober komt Herman Boon met zijn cabaret programma'Nooit gedacht' naar Vlissingen. Herman Boon is voor namelijk bekend van het TV-programma Mir@kel en de EO. Zijn optreden vindt plaats in de VEG-Beréa aan de Gildeweg 29 te Vlissingen (bij de AH en Praxis). Het cabaret begint om 20.00 uur en de deuren zijn om 19.30 uur open. De voorstelling is bedoeld voor mensen vanaf twaalf jaar. Kaarten kosten vijf euro en zijn te reserveren via 0118 - 478133 of vanderstraaten@berea-vlissingen.nl. MIDDELBURG - Organist Bram Beekman speelt zaterdag 4 okto ber om 20.00 uur in de Oostkerk in Middelburg een concert op het befaamde 'De Rijckere'-orgel uit 1778. Hij speelt werken van )oh. Seb. Bach (1685-1750) onder andere Praeludium und Fuge C-dur, BWV 547 en Triosonate I Es-dur, BWV 525. Ook wordt een aantal bewerkin gen van Max Reger 1873-1916) uit diens 'Choralvorspiele Opus 67' ten gehore gebracht, waarna het concert wordt besloten met een improvisatie over psalm 150. Eigenlijk behoeft de charmante mimespeler geen uitgebreide in troductie meer. Hij is vooral be kend geworden door zijn rol in Sesamstraat. Een voorstelling met Hakim is simpelweg een feest. Hij is een man die kinde ren, maar ook de volwassenen, gelukkig maakt. Een sprookje is een sprookje tot dat Hakim ermee aan de slag gaat. De sprookjes worden bij hem altijd anders dan dat ze in werkelijkheid zijn. Een flexibele opstelling en een beetje fantasie blijven dus gewenst. Zo bleek bij voorbeeld bij zijn 'Roodkapje' dat de grote boze wolf eigenlijk heel erg lief is en dat grootmoeder een lastig oud mens was. Aan Klein duimpje geeft hij ook een bijzon dere draai. Hakim staat zelf ga rant voor alle rollen. Al zal hij ze ker ook een beroep doen op het acteertalent van de kinderen. De voorstelling begint om 15.00 uur. Kaarten kosten 9,50 euro en zijn verkrijgbaar bij het gemeen- tehuis in Kruiningen aan de publieksbalie Bachten Vaete, het VW kantoor in Yerseke en even tueel nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via 0113-395326 (bureau sociale- en burgerzaken), 0113-571864 (VW Yerseke) en 0113-551552 (Jacques Boonman). Op de website www.podiumreimerswaal.nl kunnen kaarten ook besteld wor den en is er meer informatie te vinden over alle activiteiten van Podium Reimerswaal. andere groepen, zoals Ambrozijn en Think of One. Olla Vogala kiest niet voor plat getreden paden. De Vlamingen breken met cli chés en scheppen vanuit die openheid muzikaal een nieuwe horizon. Verrassend, sprankelend, dromerig, zwe vend, triest, hoopvol, het zijn de ingrediënten van een muzi kale trip in de Stenge. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten een tientje per stuk. Bezoekers tot 21 jaar en 65- plussers betalen het speciale lage tarief van 3,50 Euro. Reser veren kan bij het Vrijwilligers- huis Borsele, 0113 311999.

de Faam | 2003 | | pagina 15