Pod IUM Open dag Schoonenberg Middelburgse wint fiets Huisartsenpraktijk blijft bestaan Nieuwe modellen campers en caravans l L l t l l l XPOSITIES Publieksprijs voor directeur Kwekkeboom van istemewa Elektra REGIONALE Handtekeningen actie huurders verenigingen woensdag 1 oktober 2003 pagina 11 AGENDA GOES - Vorige week is op de Woonboulevard Goes Happy Woonstory geopend. Happy Woonstory is woonwinkel met vier formules onder een dak: Kitchenworld, Slaaptotaal, Runner en Homerun. "Een complete winkel met alles wat je nodig hebt om je huis leuk in te richten", zegt Jaap Witte, die samen met zijn broer eigenaar is. MIDDELBURG - De winkel van Schoonenberg Hoor- comfort aan de Korte Geere in Middelburg houdt maan dag 13 en dinsdag 14 oktober feestelijke Open Dagen. Behalve van speciale aanbiedingen kunnen klanten deze dagen ook profiteren van een gratis hoortest en persoon lijk hooradvies. Voor iedere bezoeker is er een leuke verrassing zolang de voor raad strekt) en er zijn hap jes en drankjes. Schoonen berg Hoorcomfort is te vin den aan de Korte Geere 8 in Middelburg. Meer infor matie: 0118 - 613113. ARNEMUIDEN - Caravancentrum Arnemuiden houdt vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 oktober de Zeeuwse Ca ravan en Camper Najaarsshow. Op de show zijn nieuwe modellen te bezichtigen van de merken MC-Louis, Blucamp en Sterckeman Caravans. Het evenement vindt elke dag van 10.00-17.00 uur plaats op het 10.000 m2 grote terrein van het centrum. V Directeur Scarlet Kwekkeboom Janse van Istimewa Elektro in Vlissingen-Oost kreeg de publieksprijs toegekend tijden de gala-avond van de Entrepreneur of the Year 2003 in Rotterdam. Eerder was de Bevelandse al gelauwerd met de titel Zakenvrouw van het Jaar 2001Paul Schouwenaar van de Zeeman Groep won de titel. DONDERDAG 2 OKTOBER Vlissingen, St. Jacobskerk, GijsbreghtVan Aemstel, treurspel, aanvang 20.30 uur. Vlissingen, Vestzak 99, Oranje straat 2, Sander de Heer, cabaret/klein kunst, aanvang 20.15 uur. Goes, Podium't Beest, Beesten markt 3, theater, Óra et Labora door Els Ine, aanvang 20.30 uur VRIJDAG 3 OKTOBER Vlissingen, St. Jacobskerk, GijsbreghtVan Aemstel, treurspel, aanvang 20.30 uur. Grijpskerke, Boerderijgalerie 'de Osseherg', Singelweg 11 concert Marcel Worms: "Vier componisten en hun volks muziek", aanvang 20.00 uur. Middelburg, Spiegeltheater, J. van Sprengerlaan 6A. theaterconcert, thema dieren met koor Te Quiero, ballet studio Free en acteur van Duin- art. Aanvang: 20.00 uur, vrijdag en zaterdag, matinee: 14.30 uur, zaterdag en zondag. Vlissingen, Bluesroute, deelnemende cafés, 's avonds tot in de late uurtjes. ZATERDAG 4 OKTOBER Vlissingen, St. Jacobskerk, GijsbreghtVan Aemstel, treurspel, aanvang 20.30 uur. Meliskerke, Zijdemuseum, Grand Café "La Soie", Dorps straat 3, "Plusfour", soft swing muziek, van 14.00-17.00 uur. Nieuw en St. Joosland, Theater de Wegwijzer, Molenweg 25, voorstelling, Dimitri van Toren, aanvang 20.30 uur. Kruiningen, Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, voorstelling IIAKIM, 'Klein Duimpje'. Aanvarig: 15.00 uur. Middelburg, Oostkerk. orgelconcert, op "de Rijckere" Bram Beekman, aanvang: 20.00 uur. Vlissingen, VEG-Beréa, Gilde- weg 29, Herman Boon, cabaretprogramma 'Nooit Ge dacht', aanvang 20.00 uur. Kapelle, Nederland Hervormde Kerk, orgelconcert van Martin Mans en Martin Zonnenberg, aan vang 19.30 uur. Goes, Podium 't Beest, Beesten markt 3, Beats op je fiets, danceparty, aanvang 21.00 uur. ZONDAG 5 OKTOBER Ellewoutsdijk. 't Kerkje van Ellesdiek, meezingmiddag met Joke Smallegange en Jannie Nieuwenhuize, intermezzo: duo Emile Meliefste, aanvang 14.30 uur. DINSDAG 7 OKTOBER Middelburg, Stadsschouw burg, toneelstuk, Annie M.G. de dochter van de dominee. Aan vang 20.00 uur. WOENSDAG 8 OKTOBER Vlissingen, Café Popeye, Copycat, aanvang 22.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, toneelstuk, Annie M.G. de dochter van de dominee. Aan vang 20.00 uur. Borssele, Dorpshuis "Vijver- zicht", Plein, oefenen volkskerstzang met "Jubilate Deo", van 19.30-21.30 uur. Middelburg, Desafinade, Jazz en Blues eetcafé, optreden van Trio Johan Cle ment, aanvang 21.00 uiu' KOUDEKERKE/MIDDEL BURG - De huurdersvereniging Kleine Kernen uit Koudekerke en de Huurdersvereniging Middelburg beginnen een handtekeningenactie tegen de verlaging van de huursubsidie. Ze hopen daarmee dat het ka binet afziet van de 600 miljoen bezuiniging op de huursubsi die. Volgens de huurders verenigingen stelt huursubsidie! zo'n anderhalf miljoen huis houdens in staat de hoge woonlasten te verlichten. De actie wordt gevoerd onder de slogan Handen af van de 1 luur- subsidie. Ook elders in het land zijn allerlei acties tegen het voornemen van het kabinet Balkenende II. Happy woonstory, de nieuwste generatie woonwinkel "Onze filosofie voor deze Happy Woonstory is: een vrolijke, vlotte en leuke winkel met complete woonideeën voor meeneem- prijzen. Meubels, keukens, sla pen, vloerbedekking, laminaat, gordijnen, beddengoed en tal van woning accessoires." De for mule is gebaseerd op low budget, leuke dingen van goede kwaliteit voor weinig geld. "Runner, al lang bekend bij een breed publiek en vanuit onze TMC-winkel hier naast verhuisd naar dit pand, is volledig vernieuwd en beschikt nu over dertig procent meer vloeroppervlakte", vertelt Witte. Kitchenworld start met keukens vanaf 999 euro, inclusief appa ratuur. "En dan heb je al een leuke keuken. Slaaptotaal gaat van een simpel eenpersoonsbed tot complete slaapkamers en heeft alles in huis voor een ge zonde nachtrust." In Homerun vindt de klant tapijt, gordijnen, laminaat, alles op ba sis van zelf leggen en zelf maken. Wanneer dat niet mogelijk is, is er een leg- en confectieservice aanwezig. "Wie voor een relatief laag bedrag wil inrichten en er toch mooi en gezellig bij wilt zit ten, is bij Happy Woonstory op de juiste plaats", stelt Witte. "Bo vendien kan men gebruik maken van onze IIappy Combicard, nu kopen en in 2005 betalen." Happy Woonstory is onderdeel van het familiebedrijf van Witte met TMC-vestigingen in Goes, Kruiningen, Middelburg en Ber gen op Zoom. Onder ruime pu blieke belangstelling werd Happy Woonstory geopend. Kleinkinde ren rolden de loper uit en de heer Witte senior, nestor van de fami lie, verrichtte de openings handeling. De winkel is ruim van opzet. Op iedere afdeling zijn er gespecialiseerde medewerkers die de klant van informatie voorzien. Door een goed voorraadbeleid wordt snel geleverd, zegt Witte. Het Happy Woonstory heeft verschillende meubels, keukens en bedden onder één dak. foto tannie de joimce pand is rolstoelvriendelijk. Met de lift kan iedereen de bovenverdie ping bereiken. Ook is er een gezel lig zitje waar men iets kan drinken, een portie friet uit de automaat kan nemen en er is een ruime kinderspeelhoek met tekentafel MIDDELBURG - Klanten van Konmar Middelburg maakten deze zomer kans op een fiets. Deze werd ge wonnen door Bianca Mesu (tweede van rechts). Links naast haar staan R. de Gast (Konmar) en M. v/d Marei (Coca Cola). Aan de rechterzijde staat J. v/d Driest (Profile). In juli konden de klanten van deKonmar in Middelburg door aanschaf van vier fessen Coca Cola een fiets winnen ter waarde van vijfhonderd euro. Die fiets is beschikbaar gesteld door Profile v/d Driesten Coca Cola Nederland. foto'. konmar VROUWENPOLDER Huisartsenpraktijk Van Tol, Ubels en Ubels-Hel- mes in Vrouwenpolder blijft gewoon op zijn oude stek zitten. Na de sluiting van het Rabobank-kan- toor, waar de huisartsen praktijk een pand mee deelde, ontstond onrust op het dorp. Onbekend was of de huisartsenpraktijk zou kunnen voortbestaan na de verkoop van het pand door de Rabobank. Aan die onzekerheid is nu een eind gekomen. In overleg met alle betrokke nen heeft de Rabobank het pand gesplitst. De praktijk ruimte is nu verkocht aan de huisartsen, waardoor het ge vaar van vertrek van de dok- Huisarts R.A.D. van Tol, bestuurslid HJ. Wattel, huisarts R. Ubels en (op bankje) huisarts M.J.J. Ubels-Helmes. foto: rabobank ters is verdwenen. "Het belang van de gemeenschap van Vrouwenpolder stond bij deze beslissing voorop", zo laat de Rabobank weten, "want splitsing van een dergelijk pand is com mercieel niet aantrekkelijk". De overdracht van het pand vond vorige week (29 september) plaats. en video. Jaap Witte: "Er is aan al les gedacht. Een rustpunt. Je kunt hier even gezellig zitten met een hapje en een drankje. Als je iets leuks gaat kopen dan moet je je zelf ook happy voelen en blijven voelen. Happy Woonservice is de nieuwste generatie woonwinkel aangepast aan de woonwensen van een groot deel van de heden daagse consument." Happy Woonstory is te vinden aan de Marconistraat en is onderdeel van de Woonboulevard Goes. Caravancentrum Arnemuiden be staat zeven jaar en Wil Dronkers is twee en een halfjaareigenaresse Het centrum heeft kampeerauto's, in alle maten en uitvoeringen. Dit jaar ver koopt Sterckeman voor het eerst ca ravans met garage. "Zo kunnen de mensen hun fietsen of motors in de caravan plaatsen en op de plaats van bestemming gemakkelijk uitladen", vertelt Bronkers. Naast verkoop van nieuwe en gebniikte campers ver huurt Caravan-centrum Arnemuiden als enige in Zeeland campers. Op de show is ook inruil van kampeerauto's mogelijk. Dronkers verwacht dit jaar veel men sen op de show. "Vorigjaar waren on geveer vierhonderd bezoekers aan wezig, hopelijk evenaren we dat aan tal." Ze vertelt dat het bedrijfgoed ge draaid heeft afgelopen zomer. "Ge lukkig hebben we de klant niet hoe ven teleurstellen, want onder meer Blucamp zorgde dat de campers en caravans op tijd geleverd werden." Meer informatie: tel. 0118-603348 Van Cittersweg2b, Arnemuiden. leefklimaat voorspoed varkens zeilsteen frisdrank hok deel van de hals gedeelte lijk V 3 eettafel platte steen kunststukje V vogel geur Griekse letter ieder boom geldstraf 8 2 T niet openbaar toeganke lijk cadans muziek- teken tijding Aziaat V persoonlijk vnw. V staat 6 zoogdier kaarten- boek 7 zuigbuisje Engelse titel zelfkant deel van het hoofd V nieuw miskleun knaagdier 5 T uitroep vrouw dieren T Europeaan 1 geluid 4 verfstof www.puzzelland com 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing vöör donder dag 8 oktober naar de redactie van De Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzendin gen wordt een winnaar getrok ken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 15 oktober be kend gemaakt. J. de Lignie uit Grijpskerke won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 17september twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. E ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, Langstraat 35, Wendy Marteijn/Hulsteijn, foto's 'Hedendaagse Arnemuidse Vrouwen in Klederdracht', t/m 1 november, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30- 16.30 uur. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a: 'Vaarzon Morel, een schildersfamilie (uit Veere)', met vooral werk van 'père' Willem Ferdinand Abraham Isaac 1868-1995) en verder ook van Willem senior (1901-1982) en Wim junior (1932); t/m 2 novem ber - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Expositie "Zijde, modeaccessoires en design", t/m 19 november. Badhotel Domburg, Domburgseweg la: schilderijen van kunstenaars van atelier 'De Glazen Pui' uit Vlissingen: het hele jaar door - dagelijks tot 23.00 uur. GRIJPSKERKE Boerderij galerie de Osseherg, Singelweg 11expositie van Simon Woudwijk, schilderijen en bronzen beelden en Ton Lamper, schil derijen en objecten; t/m 11 oktober. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur en naaf- spraak. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, expositie "Zijde, modeaccessoires en design" t/m 19 november. MIDDELBURG Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart-wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinnetjes): t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118- 62 30 50. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7: Tweede verdieping;Vergane Glorie van verdwenen Zeeuwse boerderijen. Van 8 september tot en met 18 oktober fototentoonstelling af komstig van de Beeldbank Zeeland. Expositieruimte; Tentoon stelling, Marcel Robbe, schilderijen, van 26 september t/m 1 no vember. Openingstijden: maandag 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Drukkerij, Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van affi ches en posters, aanplakbiljetten en plakkaten over allerlei on derwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten te gen de vervuiling van de Oosterschelde. Ceasuur, Lange Noordstraat 67, tentoonstelling Kees Wijker, 'Krankzinnige beelden', van 13 september t/m 2 november. Galerie't Haentje te Paart", .Spanjaardstraat 19, expositie Nynke van Amersfoort, dimensionaal werk, t/m 5 oktober. Openingstijden donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur, en na af spraak. De Vleeshal, Zusterstraat 7. tentoonstelling, Drawings: Maps and Composite Actions van Cameron Jamie, 21 september t/m 30 november. Opening dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. De Kabineten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling 'Het Zeeuwse landschap' van Antoine Mes, 21 september t/m 30 november Openingtijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. 'T Galerie, Turfkaai 25-27, oktober-expositie van 2 t/m 25 okto ber. Schilderijen van Elmar Gille, Vera Pouw en bronzen van Loes Schellekens. Openingtijden donderdag t/m zaterdag van 11.00- 16.00 uur. Zondag5 oktober, kunst- en cultuurroute, thema: "Kind en Kunst", (gratis op de foto) 13.00-17.00 uur. OOSTKAPELLE In lunchcafé De Orangerie, schilderijen van Ruud Wuite, t/m 31 oktober - in het museum 'Dagroofvogels' (over het dagelijkse le ven van onder meer torenvalk, sperwer, buizerd en havik); t/m 2 november - dagelijks 10.00-17.00 uur. RITTHEM Fort Rammekens, Rammekensweg, fototentoonstelling, 'De vier seizoenen van Rammekens' van Jaap Klein en Karen van de Velde. Openingstijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. VEERE Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN WILLEM3, Oranjestraat 4: Geënsceneerde fotografie, open tot en met 2 november, donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tentoonstelling met films en fotografie tot en met 2 november, geopend donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Entraineur of the Year is een pro gramma waarmee jaarlijks on dernemers worden onderschei den, een initiatief van Ernst Young, Nijenrode, Economische Zaken, Tiscali, NVP en de werkgeversorganisatie VNO- NCW. De competitie begint al vroeg. Samen met de Universiteit Nijenrode worden driehonderd ondernemers geselecteerd. Daarvan blijven er nog twintig over. Die moeten een dag lang hun onderneming presenteren. Uit die groep worden de genomineerden gejureerd. Naast de titel Entrenaur of the Year is er ook nog een publieksprijs. Die ging dus naar de Zeeuwse direc teur Scarlet Kwekkeboom Janse. -•

de Faam | 2003 | | pagina 11