Brassband Caecilia viert 110-jarig bestaan PUGO helpt invullen tiet weten waard WÊStreeknieuws Nieuwe eigenaar voor Van Munster Ontspanningscentrum in oprichting VM Sponsorloop en Fancyfair Puzzelrit voor beginners Sponsorloop en Fancyfair in Oost-Souburg Gewichtsconsulente geeft infoavond GALACONCERT IN SINT JACOBSKERK Walcheren van dag tot dag voorzichtig met snoeien woensdag 24 september 2003 pagina 9 VLISSINGEN - Brassband Caecilia in Vlissingen viert het 110-jarig bestaan zaterdag 18 oktober met een galaconcert in de St. Jacobskerk. Officieel zou het feest in juni moeten worden gehouden, maar feesten in het najaar leek het bestuur verstandiger dan zo vlak voor de vakanties. Gasten die avond zijn de leden van het zangkoor A58. Maar de brassband wil nog meer om deze respectabele leeftijd te vieren. VLISSINGEN - Nico van Munster zat letterlijk met zijn handen in het haar. Niet in dat van hemzelf maar van de vele klanten van zijn kapperszaak Van Munster aan de Vlissingse Gerbrandystraat 148. Per 1 oktober neemt een andere eigenaar de zaak over. Hester van der Heijden gaat onder dezelfde naam verder. VLISSINGEN - Carla Coppoolse Aerssens is bezig met het opstarten van een eigen ontspanningscentrum 'Centrum de Lelie' in Vlissingen. De eigenares heeft dan een eigen ruimte voor de cursussen en workshops die ze samen met haar dochter geeft. Waar het centrum komt, is nog niet bekend. Voor betrouwbare merkoccasions t-f van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl VLISSINGEN - Iedereen met een minimum inkomen kan mogelijk in aanmerking komen voor een bijdrage uit het Sociaal Cultureel Fonds (SCF) of de Langdurigheidtoeslag voor het j aar 2003. Het Platform voor Uitkeringsgerechtigden en Ouderen (PUGO) helpt bij het invullen van de aanvraagformulieren voor men sen die hier behoefte aan hebben. Donderdag 25 september VI issingen, Arsenaal theater, snookerzaal, vergadering ge meenteraad. Aanvang 19.30 uur.* Vlissingen, Arsenaal- theater, syposium 'De Kracht van Maritieme Kennis' onder leiding van Siegfried Bracke, ontvangst: 13.00 uur, aan vang: 13.30-17.30 uur* Vrijdag 26 september Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7, Aula, lezing; Koninklijk Zeeuvvsch Genootschap der Weten schappen, De economische geschiedenis van Zeeland, Prof. dr. P.A. Henderikx, 'Zee land in statu nascendi'. Aanvangnuaandag, woens dag, donderdag en vrijdag van 8.30-12.00 uur.* Vlissingen, Spuistraat, weekmarkt, aan vang 8.00-16.00 uur. Vlissingen, De Meyboom, De Mey van Streefkerklaan 27, le zing, 'Liefhebben, een kunst een kunde' door Dhr. J. Vane. Aanvang 20.30 uur.* Zaterdag 27 september Oost-Souburg, in en om Verenigingsgebouw "De Bla zer", snuffelmarkt, muziek vereniging "Vlijt en Vol harding", van 10.00-15.00 uur. Vlissingen, Paauwenburg, rommelmarkt, aanvang: 9.00- 16.00 uur. Middelburg, jeugdgebouw van de Hof- pleinkerk aan het Hofplein, kinderkledingbeurs tussen 9.00-11.30 uur. Middelburg, wijkgebouw "De Vergulde Baars", Baarsjesstraat 42, openhuis, demonstraties en stands, aanvang 10.00-14.00 uur. Maandag 29 september Middelburg, Markt, boeken verzamelmarkt, 11.00-17.00 uur. *Middelburg, Het Palet, Reigersbergstraat 2, contact en informatieavond over "Bio- resonantie bij Voedselallergie", aanvang: 20.00-22.00 uur. Woensdag 1 oktober Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, Duinvliegweg 6, kinderboekenweek, activi teiten. 'Vlissingen, Clubhuis Willen is Kunnen, wandel morgen voor 50-plussers, startplaats: welzijnscentrum Adriaen Coortelaan 1, aan vang 9.00 uur. Echt zwaar gesnoeid wordt er niet in het najaar en daar is een goede reden voor. Ge snoeide plantendelen moe ten zich herstellen. Dat lukt lastiger'als de planten in rust gaan. De kans op invriezen van de behandelde takken in de pe riode erna is ook groot. Wat echt in de weg zit, mag natuurlijk wel weggeknipt worden, want een beetje fat soeneren mag altijd. Nog heel vaak worden alle uit gebloeide stengels van vaste planten voor de winter afge knipt. Het is echter beter om dit pas in het voorjaar te doen. De dode stengels en gevallen bla deren geven de plant (en ook allerlei kleine dieren) be scherming in de winter. De wortels lopen minder kans dat ze wegrotten. Bovendien zijn berijpte of besneeuwde stengels en bloeiaren een prachtig gezicht in de winter. De herfst is wel een goede pe riode om bij bomen eventueel zware takken weg te nemen. Dat karwei kan nu zonder grote schade voor andere planten worden uitgevoerd. Die zijn immers in rust. Laat het door een deskundige ho venier doen. Gebruik in ieder geval kwaliteitsgereedschap voor uw veiligheid en die van de te snoeien planten, strui ken of bomen. Groenblijvende planten kunt u nu prima planten of ver planten, maar niet snoeien. Het snoeien van de haag moet op zijn laatst eind september gebeuren. De struikrozen worden op zo'n zestig tot tachtig centimeter terug gesnoeid, in het voorjaar volgt de rest. Zo staat ook dc organisatie van een play-in op stapel. Dan wordt geprobeerd om met zoveel mo gelijk blaasmuzikanten uit Zee land hetzelfde stuk te spelen. En er komt nog een feest voor de leden. ...het ging Caecilia is niet het eer- niet altijd OVer ste beste korps. Door /OZSj de geschiedenis heen heeft het zich steeds prominent gepresenteerd en op hoog ni veau gemusiceerd. Het begon in 1893 als rooms katholieke vere niging met koor, maar dat rk is er vanaf gegaan na een verwijde ring tussen de rk kerk en de ver eniging in de jaren vijftig, nog enkele jaren voor de instorting van de maatschap pelijke zuilen in Ne derland. "Het koor is er op gegeven mo ment mee opgehou den, zodat we toen alleen nog een harmonie had den", diept verenigingssecretaris Anneke Lemson op uit de ge schiedenis. Hoe en wat staat ner- De spelende leden van Brassband Caecilia. gens beschreven. Het pad van Caecilia ging niet altijd over rozen. Zo werd tijdens de Eerste Wereldoorlog over op- "Ik ben al 35 jaar werkzaam in de zaak. Hester werkt al tien jaar als kapster hier. Ze kent de klappen van de zweep. Ik laat de zaak dan ook met een gerust hart achter. Ze gooit het roer niet drastisch om; het wordt niet een of andere hiphoptoestand." Hester vertelt dat ze de zaak stap voor stap een ander uiterlijk zal geven. Op dit moment staat de gevel al in de steigers. "De buitenkant krijgt een opfrisser. Binnenkort veran deren de etalages. Er waait een frisse wind door de zaak. Een andere verandering is dat we voortaan ook op maandag open zijn." Wat Hester zo aantrekt in het vak, is het bezig zijn met haar: "Maar ik vind het ook leuk om met mensen om te gaan. Er komen hier zoveel verschillende klanten. Ik wist al in de derde klas van de lagere school dat ik kap ster wilde worden. Dat is een goede keuze geweest." Wat de kapsalon bijzonder maakt is het gebruik van haarvriendelijke ammoniakvrije vervingen en permanent vloeistoffen. "Daar werkte Nico al mee en ik wil dat voortzetten. De meeste kappers gebruiken nog steeds ammo niak." Van Munster heeft al vele trends voorbij zien komen. Van kroes- 1 krulletjes tot punkkoppies. "Een voorval is me altijd bij gebleven van de tijd dat jongens lang haar hadden. Een vader wilde dat ik persé het lange haar van zijn zoon afknipte. De jongen kwam nooit opdagen. Toen heeft zijn vader terwijl de jongen sliep het haar toch afgeknipt. De zoon heeft daarop de pijpen van de zondagse broek van papa afge knipt!" De kapsalon is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.30 uur tot 17.30 uur. Op zater dag kunnen klanten terecht van 08.30 uur tot 16.00 uur. De kap pers werken zonder afspraak. Nico van Munster en Hester van der Heijden.FOTO: FRANK HUSSLACE De cursussen en workshops zijn reeds gestart en vinden hoofdza kelijk 's avonds plaats. De lessen bestaan uit Reiki, Chakra en Ge zond Gewichtcursus. Coppoolse vertelt dat Reiki de natuurlijke zelfgenezing bevordert en vitalis- eert. "Reiki betekent letterlijk universele levensenergie. Ieder mens heeft een energieveld om zich heen. Als die energie lekker stroomt is er niets aan de hand, maar zodra daar blokkades in ontstaan, raak het lichaam in onbalans, waardoor fysieke klachten verschijnen. Die blok kades ontstaan door onverwerkte emoties of stress." Chakra heeft met lichamelijke en geestelijke gezondheid te ma ken. "Chakra's zijn de energie poorten in het energieveld om je heen. We hebben zeven hoofdchakra's en tijdens onze chakracursussen behandelen we elke week één van deze hoofdchakra's, zegt de docente. De Gezond Gewichtcursus gaat ervan uit dat emotionele span ning en geestelijke belasting ons eetgedrag beïnvloeden. Het doel is goede voedingsgewoonten aanleren op basis van de eigen geestelijke kracht. "Deze geest kracht kunnen we op een posi tieve manier voor onszelf inzet ten, bijvoorbeeld om op een ge zond gewicht te komen." De lessen worden op dit moment gegeven in het Open Hof in Paauwenburg en bij haar thuis in de Van Dam van Isseltstraat 7, Vlissingen. Coppoolse is nog wel op zoek naar andere tijdelijke locaties, want "het Open Hof is een maar een kale ruimte." En zoekt ze een docent die "Oer- danslessen" geeft. In het cen trum worden ook Djembélessen gegeven, die starten maandag 29 september. "De djembé is een Afrikaanse trommel die gebruikt wordt bij zwangere vrouwen." Daarnast zijn er magische Harry Potter feesten voor bijvoorbeeld een kinderpartijtje. Binnen zo'n feest worden allerlei proefjes met chemie gedaan. "Zonder chemie kunnen we niet leven en op het feest komen de kinderen bewust met de chemie in aanraking", vertelt Hermien Kozijn die deze feesten organiseert. De kinderen mogen in Harry Potter stijl ge kleed zijn, "des te leuker", vindt Kozijn. Voor verdere inlichtin gen: 0118-471313. (advertentie) heffing gesproken omdat er te weinig leden actief konden zijn, De Tweede Wereldoorlog is ook al geen pretje geweest voor de leden en het bestuur. Leek het er in 1940 op dat met 45 leden weer aan een serieuze opbouw kon worden begonnen, in 1942 vor dert de bezetter het gebouw en vernielt de instrumenten door ze op straat te gooien en daar kapot te trappen. Na de oorlog wordt met negen leden opnieuw be gonnen. Samen met Ons Genoe gen delen de leden van Caecilia de repetitieruimte op het adres Bellamypark 3. Caecilia krijgt het druk. Onder meer bij de tewaterlating van de Willem Ruys in 1946 en begin ja ren zestig gaan leerlingen van de brassband naar de net opge richte muziekschool. Ook wordt in die periode besloten om te streven naar een brassband be zetting, een overgewaaid idee uit Engeland. In 1973 ontvang de FOTO: PR Vlissingse brassband bij het tachtigjarige bestaan de ere penning van verdienste van de koningin. Tijdens het honderdjarige be staan krijgt de vereniging een maximum aan aandacht. Belangrijk voor de leden van Caecilia is volgens Anneke Lemson dat ze goed muziek kun nen maken. Wekelijks repeteert de band om zo op het hoogste niveau te kun nen blijven musiceren. Het re pertoire is divers, van klassiek tot popmuziek en van hymnetunes tot carnavalsmuziek. Optredens variëren van con coursen tot concerten, spelen tij dens kerkdiensten - waaronder de kerstnachtdienst - en bij de Dodenherdenking. Lemson noemt verder nog meer variaties in de optredens en zet daar on der meer carnaval bij en het wat plechtige torenblazen vanaf de St Jacobstoren. De aanvragen voor deze uitke ringen moeten namelijk voor woensdag 1 oktober zijn ingele verd. "Een extraatje voor mensen die niet veel hebben, is wel zo fijn", zegt H. Lokhorst werkzaam bij PUGO. Die langdurigheidtoeslag is voor iedereen die vijf jaar of langer van een minimum inkomen moet rondkomen. Om voor die toeslag in aanmerking te komen, moet aan een aantal voorwaar den worden voldaan. Zo moet de uitkeringsgerechtigde op 1 juli 2003 in Vlissingen wonen en mi nimaal vijfjaar in Nederland; tussen de drieëntwintig en vijfenzestig jaar zijn; de afgelo pen vijf jaar een inkomen uit ar beid gehad, uitgezonderd als er een WAO uitkering van meer dan tachtig procent is ontvangen. De overige voorwaarden zijn te zien in de Vlissingse buurthuizen. Aan een bijdrage van het SCF hangen andere voorwaarden. Dit zijn onder andere dat de uitkeringsgerechtigde op 1 juli 2003 in Vlissingen woont en twee jaar minimaal in Nederland, al leenstaand ouder van minimaal achttien of eenentwintig jaar. Verdere voorwaarden zijn ook te zien in de Vlissingse buurthui zen. Volgens Lokhorst is het nog maar afwachten met de huidige plannen van de regering of de bijdragen ook volgend jaar plaatsvinden. "De langdurigheidtoeslag waar schijnlijk wel, maar de SCF bij drage voor negentig procent ze ker niet. Dat zou heel jammer zijn, want de afgelopen vier jaar is gebleken dat de bijdrage uit het SC.F nodig was. De langdurigheidtoeslag is lan delijk geregeld, maar de SCF is mede opgericht door het PUGO en volgens Lokhorst alleen in Vlissingen van toepassing. Het PUGO bekijkt elk persoon of hij zij recht heeft op een van de twee uitkeringen. Het geld wordt uitgekeerd aan het eind van het jaar. "Zo kan bijvoorbeeld het boekengeld betaald worden of de contributie van een eventuele sportvereniging. Dat extraatje betekent heel veel voor de men sen", vertel Lokhorst. Het invul len van de formulieren is elke woensdag van 13.30-16.00 uur in het In en Uitloophuis, Vincent van Goghlaan 241a, Vlissingen. Voor informatie: tel. 0118-414471 (alleen op woensdagmiddag) OOST-SOUBURG - De openbare Archipel basisschool "De Kame leon" in Oost-Souburg houdt vrijdag 3 oktober een sponsor loop. De dag erna, zaterdag 4 ok tober, is er een Fancyfair. De op brengst van de Fancyfair is be stemd voor de aanschaf van het "Ontdekkasteel Techniek". Met dit kasteel kunnen de leerlingen bezig zijn met het onderdeel techniek als lesvak. Een ander deel gaat naar reptielenzoo Iguana in Vlissingen. De Fancyfair start om 9.30 uurvanaf het Oranjeplein 35. De sponsor loop begint 10.15 uur bij de ba sisschool. KOUDEKERKE - Speciaal voor wie nog nooit eerder een puzzel- rit reed, houdt MAC De Zeeuwen zaterdag (27 september) een oriëntalierit. De route over de Walcherse binnenwegen is een voudig te volgen. Voor meer ge vorderde rijders is een reglemen taire puzzelroute uitgezet. In schrijven kan tussen 13.30 en 14.30 uur in Eetcafé Dorpszicht, Dorpsplein 6 te Koudekerke. HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereik baar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feest dagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.R Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.]. Heere worden waarge nomen door: Van zaterdag 7.00 uur lot zondag 7.00 uur: A.P. Bruynzeel, Herengracht 68,0118-644301 Van zondag 7.00 uur lot maandag 7.00 uur: F). Heere, J.H. Huyssenstraat 15, 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huis man worden zaterdag en zondag waargenomen door: Y.J. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 0118-581276 en R.A.D. van Tol, Markt 36. Veere, 0118-501271. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: N.J.M. Kbotstra, Korenbloemlaan la, Arnemuiden, 0118- 602929. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Bui ten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recepten: zaterdag van 10 tot 19 uur: Welsinge, I.W. Thibautstraat 45, Middelburg, 0118-623298. 24-uurs dienst: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, 0118- 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: H. de Pundert, 0118-471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: T. Adriaansen, 0118-471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. van Maaren, 0118-626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) C.Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, 0118-611011. Spreek uren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. LandbouwhuisdierenpraktijkWalcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aan vragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. DIEREN AM BUI ANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. OOST-SOUBURG - De openbare Archipel basisschool "De Kame leon" in Oost-Souburg houdt vrijdag 3 oktober een sponsor loop. De dag erna, zaterdag 4 ok tober, is er een Fancyfair. De op brengst van de Fancyfair is be stemd voor de aanschaf van het "Ontdekkasteel Techniek". Met dit kasteel kunnen de leerlingen bezig zijn met het onderdeel techniek als lesvak. Een ander deel gaat naar reptielenzoo Iguana in Vlissingen. De Fancyfair start om 9.30 uur vanaf hel Oranjeplein 35. De sponsor loop begint 10.15 uur bij de ba sisschool. WMiBnwnB VLISSINGEN - Gewichts- consulent Tineke Stroo is gestart met haar praktijk aan de Badhuisstraat 81, Vlissingen. Daar is woensdag 24 september een informatieavond van 19.30- 21.00 uur. Ze wil mensen met overgewicht deskundig begeleiden om op een verantwoorde manier af te val len. Dit door middel van gezonde voeding. De nazorg om op ge zond gewicht te blijven hoort bij de begeleiding. Oplage: 52 600 Kantoor Poslbus 5, 4460 AA Goes Tel0113-274000 Fax:0113-274010 Advertentieverkoop: Linda Heikoop (0113)274013 (privé (0118) 641 569). Mineke Crucq (0113)274017 (privé (0118)412199) Pieler Karman (bladmanager) (0113)274090 (privé (0113)613 394) privé (Chef-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113)274 021 (0118)601 112 06-54267132 e-mail red faam@whk.wegener nl Redactieadres: Poslbus 5. 4460 AA Goes fax nr.. (0113) 274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: oflsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12 00 uur Kleintjes: vrijdag 17.00 uur Tel.0113 274 000 De Faam is een uitgave van Wegener Huis-aan-huis Kranten B.V. Op al onze advcrtcntlccomraêtc-n cn aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden Imls-nan-huisknimen Wegener NV, Ken exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wurdi op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener I lulsaanhullkranten BV is een onderdeel van het Wegener-concern Oe door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie cn om u tc (lo ten) informeren over stror u relevante diensten cn producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-nan-huiskranteii BV. I.a.v. de heer A.T. Kouij Hoofd Marketing, postbus «12, 7500 AR Enschede.

de Faam | 2003 | | pagina 9