Verkeer en vervoer Provincie Zeeland Statenleden 2003-2007 Elke dag wat nieuws in de winkel ZOU JIJ DEZE JAS WILLEN HEBBEN? BONT 1 MAAT MINDER IN 5 WEKEN MffiOfficiële Mededelingen Bevolkingscijfers m Zondag a.s. koopzondag B woensdag 24 september 2003 de FAAM 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 39/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Milieu Saneringsplan Het Groene Woud 1 te Middelburg Vergunning uitbreiding grondwateronttrekking B.V. Sorteerbedrijf voor zand en grint "Vlissingen" Ontwerp-vergunning Sturm en Dekker B.V. www.bruna.nl bruna De Faam in buitengebied MIDDELBURG - Het verspreidingsgebied van De Faam is onlangs flink uitgebreid. Het gaat om bijna duizend adressen in het buitengebied. De Faam komt hiermee tegemoet aan de wens van inwoners van het buitengebied waar De Faam nog niet werd bezorgd. Bij het kantoor in Goes kwamen de afgelopen tijd nogal wat telefoontjes binnen. Waarom wordt De Faam in grote delen van het uitge strekte buitengebied niet bezorgd, was de grote vraag. Het valt niet mee om de krant in het uitgestrekte buitengebied van Walcheren te bezorgen. Wordt De Faam in steden en dorpen veelal door scholieren die een zakcentje willen verdienen lopend of met de fiets rondgebracht, in het buitengebied moest naar andere opties gezocht worden. Om inwoners in achteraf gelegen gebieden toch te bedie nen heeft De Faam een contract afgesloten met koeriersdienst De Boer Vlissingen V.O.F. De Faam wordt nu in een groot deel van het buitengebied verspreid. Wie overigens klachten over de bezorging heeft, kan die melden via: 0113-274093. In beroep Abdij Het boekje Cijfers Verkeer en Vervoer Zeeland 2002 geeft een beeld van de belangrijkste ken getallen voor het personenver voer, recreatieverkeer, goederen vervoer en de verkeersveiligheid. Door middel van kaarten, grafie ken en tabellen worden de kenge tallen en ontwikkelingen getoond. Uit de gegevens blijkt dat het ver voer per auto de meest gekozen vervoersvorm is. Of het nu gaat om woon-werkverkeer of om soci aal-recreatief verkeer. Recreatieverkeer Op veel wegen in Zeeland liggen de verkeersintensiteiten in de zomermaanden 20% tot 30% hoger dan op een gemiddelde werkdag. Op de N57, ter hoogte van de Oosterscheldekering, zijn de intensiteiten in de maanden juli en augustus zelfs 54% hoger. De hoge verkeersintensiteit in de zomermaanden maakt de kans op files groter. In 2001 waren er 38 files waarvan drie in de winter. In 2002 waren er 48 files waar van acht in de winter. De verkeersintensiteit De opening van de Wester- scheldetunnel en het opheffen van de veerbindingen Vlissingen- Breskens en Kruiningen-Perk- polder, heeft belangrijke gevol gen gehad voor de verkeersstro men in Zeeland. Op de N254 bij de Sloehaven tussen Middelburg en 's-Heerenhoek, zijn de intensi teiten met bijna 50% toegeno men. Tussen 's-Heerenhoek en Heinkenszand, de aansluiting op de A58 is er ook sprake van een verdubbeling. Aan de Zeeuws-Vlaamse kant van de tunnel zijn de intensiteiten op de N62, de sluizen in Terneuzen, N61 tussen Schoondijke en Hoek, brug bij Sluiskil met een kwart toegenomen. Op de N61 in de richting van de brug Sluiskil zijn de intensiteiten met iets meer dan 50% toegeno men. Verkeersonveiligheid Het aantal verkeersdoden in Zeeland is de afgelopen vijfjaar met 31% gedaald. In 1998 waren er 42 verkeersdoden te betreu ren, in 2002 helaas nog 29. Het aantal ziekenhuisgewonden is in dezelfde periode constant geble ven, met 376 ziekenhuisgewon den in 1998 en 371 in 2002. Binnen de bebouwde kom gebeu ren de meeste ongevallen op 50 km/uur wegen. 80% van het tota le aantal verkeersslachtoffers bin nen de bebouwde kom valt op deze wegen. Buiten de bebouwde kom vallen de meeste verkeers slachtoffers op 80 km/uur wegen (66%). Aan de hand van die ge gevens over een reeks van jaren worden de gevaarlijke punten aantoonbaar gemaakt. Op die manier kunnen gerichte maat regelen worden genomen om de verkeersveiligheid te verhogen. Bekende maatregelen zijn de aan leg van rotondes, wegversmallin gen en 30 kilometer zones. Opvragen De brochure 'Cijfers Verkeer en Vervoer Zeeland 2002' is een uit gave van de Provincie Zeeland in samenwerking met Rijkswater staat Directie Zeeland. Belang stellenden kunnen de brochure opvragen bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de ernst van de bodemverontreiniging en het saneringsplan vastgesteld voor de bodemverontreiniging op de locatie Het Groene Woud 1 te Middelburg. De beschikking ligt van 24 sep tember tot en met 5 november 2003 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, Vlis- singsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 november 2003 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 6 novem ber 2003 in werking, tenzij bin nen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.S. Brand (tel. 0118-631735). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan B.V. Sorteer bedrijf voor zand en grint "Vlis- Nieuws Het is weer al even geleden dat er verkiezingen waren voor Provinciale Staten. In maart dit jaar werden de 47 leden door de Zeeuwse bevolking gekozen. Tien politieke partijen zijn nu vertegenwoordigd in de Staten. Wie de leden zijn, wat ze willen bereiken en waarom ze zich kandidaat hebben gesteld staat allemaal in de brochure Statenleden 2003-2007. In de aanloop naar de verkiezin gen zijn door de politieke partijen stellingen ingenomen over de toe komst van Zeeland. Wat te doen op het gebied van ruimtelijke ordening, gezondheidszorg, natuur, economie en waterhuis houding. In de Statenagenda 2003-2007 hebben de bestuur ders aangegeven wat zij voor Zeeland willen doen. Niet tot in detail, maar op hoofdlijnen. Op die manier is een vergelijk met een verkiezingsprogramma tot op zekere hoogte mogelijk. Verantwoording De agenda volgt het patroon van het Zeelanddebat, waar werd gekozen voor vier hoofdthema's: Milieu en Economie, Stad en Platteland, Zoet en zout water, Bestuur en organisatie. Het om zetten van de uitgangspunten van beleid naar concrete zaken is een taak van het college van Ge deputeerde Staten. GS is voor de uitvoering verantwoording schul dig aan PS en GS kan worden uit genodigd om in een statenverga dering uit te leggen hoe en waar om zij bepaalde zaken hebben afgehandeld of in gang gezet. Statenvergaderingen Provinciale Staten vergaderen zo'n tien keer per jaar. De verga deringen zijn openbaar en wor den gehouden in de Statenzaal. Wat daar wordt besproken is te vinden op de website van de pro vincie, www.zeeland.nl en staat ook in Abdijmeuws vermeld. De eerstvolgende vergadering is op 3 oktober a.s.. De definitieve agenda is op dit moment nog niet beschikbaar. Statenleden Wie iets wil vragen aan de staten leden hoeft met te wachten tot er een vergadering is. De namen en (e-mail)adressen zijn opgenomen in de brochure Statenleden 2003- 2007. Naast deze gegevens staat er ook in waarom zij in de politiek zijn gegaan en waar zij zich voor in willen zetten. Opvragen De brochure Statenleden 2003- 2007 kan worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Hei aantal inwoners van de Provincie Zeeland blijft stijgen. Op 1 januari 2002 waren er 377.235 inwoners, een jaar later waren dit er 378.361. De sterkste groei is voornamelijk in Walcheren. In Middelburg was het aantal inwoners op 1 januari 2002 40.409 en op 1 januari 2003 waren er 40.938 inwoners. Op Noord- en Zuid-Beveland is er eveneens een stijging te zien. In de regio West Zeeuwsch-Vlaanderen is het aantal inwoners al een paar jaar constant. In de regio Tholen is er een kleine daling. Overslag blijkt de kleinste woonkern te zijn met 248 inwoners. Wie wil weten wat het aantal inwoners per woonplaats is, hoe het verloop is per jaar of hoeveel de stijging per regio is in een bepaald jaar kan het 'bevolkingsoverzicht per kern' opvragen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 7 oktober 2003 zal de ad viescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zit ting houden tot het horen van belanghebbenden in het provin ciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 15.00 uur wordt het bezwaar schrift van de heer/mevrouw Verhage te Schoondijke behan deld tegen een besluit van GS van 24 juni 2003 inzake de afwij zing van het subsidieverzoek in het kader van Vitaal Platteland voor het project Van Bedstee tot Klinket. om 15.30 uur wordt het bezwaar schrift van Zonnemaire consump tieve kwekerij te Ellemeet behan deld tegen een besluit van GS van 24 juni 2003 inzake de afwij zing van de subsidieaanvraag in het kader van Vitaal Platteland voor het project Consumptieve kwekerij Zonnemaire. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden opge nomen met de secretaris van de adviescommissie bezwaarschrif ten, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. singen" te Vlissingen een vergun ning Grondwaterwet met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen verleend voor uit breiding van de grondwateront trekking ten behoeve van proces water bij het zeven van zand en grint. De vergunning ligt van 25 sep tember tot en met 5 november 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en <na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 5 novem ber 2003 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 6 no vember 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Sturm en Dekker B.V. voor het breken van puin en het op- en overslaan van bouw-en sloopafval c.a. De inrich ting is gelegen aan de Klevers- kerkseweg 24 te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 25 september tot en met 22 ok tober 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werkda gen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 23 ok tober 2003 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 16 oktober 2003 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J.Provoost, (tel. 0118- 631769). WALCHEREN bruna Bruna Boekhandel Geijsen - Walstraat 101 - Vlissingen - Tel. 0118 44 00 88 altijd actueel In Azië korren jaarlijks 2 miljoen fionder? en katten op een gruwelijke manier aan hm einde. Hun vacht wordt verwerkt in kMirsg, kattenspeelijes, baaraccesoires en poetenkeeldjes. DHfUaderïöek toont m dat hondeéont te koop is in Nederlandse winkels. Help Bont mt Dieren m baar strijd tegen de bonthandel en vraag een gratis actiepakket aan tegen huisdserenboni Bont voor Dieren, telefoon (Ö2Ö) 676 6600 of stuur een traii naar itsfo@kiiitvoordieren.nl Bewegings-, Afslank-, Fitnesscentrum en zonnestudio's BEWEGINGSBANKEN voor: afslanken spierversteviging figuurcorrectie verbeterde bloedcirculatie 9 verbeterde souplesse verbeterde houding ontspanning Plaatselijk afslanken d.m.v D1EPTEWARMTE 9 verbetering van de huidstructuur, 9 verhoging van de stofwisselingsfunctie, 9 versnelde afvoor van afvalstoffen. Paspoortstraat 22 - 24 Tel: 0118 475276 www.bodyculture-souburg.nl AFSLANKCAB1NE 9 Verbetering van de conditie, do stofwisseling en van de doorbloeding van lichaam en huid 9 Verbetering van het afweersysteem, verlichting voor veel reumatischeen gemricbtsklEchten. 9 Bestrijding sinaasappelhuid 9 Bestrijding oververmoeidheid en stress! GRATIS PROEFLES? Kot rtf kom eensjanggi. ZONNESTUDIO'S 9 zonnen zonder afspraak 9 keuze uit verschillende zonnebanken (met muziek) 9 snelbruiners 9 kwart jaat afslahkcabine 2x per week 9 kwart jaar fitness 2x per week 9 geen inschrijfgeld 9 inschrijving mogelijk tot half oktober. 292,- 89,-

de Faam | 2003 | | pagina 7