Hoogste punt Stadskantoor Huisregels zwembad Cool FM interview over stadspromotie Gemeentelijke organisatie De Servicetelefoon Start campagne "Afval, haal eruit wat erin zit!" msd Wijkopruimdag Nieuw en Sint Joosland Rijk gaat verder met aanleg N57 Ook in avond VRI op Kanaalweg llllt Directe busverbinding op zwembad stopt woensdag 24 september 2003 de FAAM 3 Test luid alarm Kantoren gesloten Avond voor nieuwe inwoners Fout in gemeentegids Rooiaanvragen bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16.00 uur. Per e-mail naar info@middelburg.nl of per Meer info: www.middelburg.nl telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 \y.'ï Tijdens een startbijeenkomst op de Markt in Middelburg zijn Provincie Zeeland, O.L.A.Z. en alle Zeeuwse gemeenten ge start met de campagne "Afval, haal eruit wat erin zit!". Met deze campagne willen de overheden Zeeuwen stimule ren om het huisafval beter te scheiden. De gemiddelde mens zet per jaar zo'n 550 kilo afval aan de straat. Veel van wat er in de vuilniszak of grijze container gaat, is nog bruikbaar of kan worden gerecycled. Bijvoorbeeld papier, glas, textiel en GFT-afval. Het doel is dat Zeeuwen over twee jaar 20% meer van hun huishou delijk afval scheiden. Zo wordt de afvalberg kleiner, en het milieu dus schoner. Daarnaast is recyclen voor gemeenten ook goedkoper dan verbranden. Kunst Op de markt in Middelburg wa ren vorige week kunstenaars Machteld van der Wijst (in sa menwerking met Caroline Passenier), Gilles van Sparren- tak, Liesbeth Minderhoud en Saskia de Marée aan het werk aan een kunstwerk met of over afval. Zij werden hierbij geholpen door bestuurder Suurmond van de Provincie, en wethouders Van 't Westeinde (Middelburg), Van 't Westeinde (Goes), Tollenaar Om een bezoek aan het nieuwe zwembad zo prettig te laten verlopen, heeft het Vrij- burgbad huisregels. De regels op een rijtje. Zwemmen is alleen toegestaan in zwemkleding; doe uw schoe nen uit voordat u de zwemzaal en 'blotenvoetengedeelte' van de kleedaccommodatie binnen gaat; kinderen die niet in het be zit zijn van een zwemdiploma, hebben alleen toegang onder begeleiding van een persoon van 18 jaar ouder in badkleding die beschikt over een goede zwemvaardigheid; hardlopen in de zwemzaal en glaswerk is niet toegestaan. Maak voor het op bergen van uw waardevolle voorwerpen en kleding gebruik van de kluisjes of garderobe- kasten. Warmte ervaren.Dat is het cen trale thema van de stads promotie van Middelburg. Over het waarom van dit thema zendt streekomroep Cool fm op 26 en 28 septem ber tussen acht en negen uur een interview uit. Verslaggever Theo Rietveld praat over stadspromotie met (Borsele) en Hamelink (Ter- neuzen) en vuilnismannen van diverse gemeenten. De kunst werken gaan vanaf vandaag op tournee langs alle Zeeuwse ge meentehuizen, te beginnen met het gemeentehuis van Noord- Beveland in Wissenkerke. GFT in oktober Het publiek kreeg de afgelopen twee weken al een voorproefje van het project: op bussen en in kranten stonden uitspraken die met afvalscheiding te ma ken hebben. Via verschillende kanalen zal de Zeeuwse bevol king het komende anderhalf jaar informatie krijgen rondom het scheiden van afval. Half oktober start een campagne rondom het scheiden van het groente- fruit en tuinafval. Daarna komen ook oud papier, glas en textiel aan de beurt. Naast deze Zeelandbrede cam pagne, lopen er bij gemeenten ook deelprojecten. De ge meente Hulst experimenteert bijvoorbeeld met biologisch afbreekbare zakken voor het GFT. In Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen wordt on derzocht waar bewoners van hoogbouw behoefte aan heb ben om beter GFT-afval te kun nen scheiden. Ook andere ge meenten voeren experimenten en projecten uit om afval scheiding te bevorderen. Roken In het gehele Vrijburgbad mag u niet roken. Ook mag u niet even naar buiten om te roken en daarna weer terug naar bin nen. De aanwijzingen van het personeel moet u opvolgen. Verbaal of lichamelijk geweld wordt niet getolereerd. De di rectie is niet verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies, schade of diefstal van uw eigendommen of lichamelijk letsel in en om de gebouwen. Zonder geldige reden mag u zich niet bij de kleed accommodaties ophouden. Zo wel gewenste als ongewenste in timiteiten worden niet getole reerd. Voor vragen over de huisregels kunt u bellen met het Vrijburgbad. Het telefoonnummer is 48 68 20. Raquel Jimenez. Zij werkt op de afdeling Communicatie van de gemeente Middelburg. Cool FM is te ontvangen via 105.3 FM, 107.1 FM en 107.7 FM en op de kabel via 106.4 en 105.5 FM. De omroep herhaalt de uitzen ding op 2126 en 29 septem ber om acht uur 's avonds. Het Rijk blijft de komende jaren geld beschikbaar stellen voor de aanleg van de N57. Dit besluit staat in de Miljoenennota 2003. Hiermee is de realisatie van de N57 een feit. In 2004 maakt projectbureau N57 de contracten voor de aanleg gereed en gaat het de markt benaderen om aannemers te vinden voor de uitvoe ring. Het Rijk gaat er vanuit dat met de financieringsreeks uit de Miljoe nennota 2003 de aanleg van 2006 tot en met 2010 wordt gerealiseerd, volgens de oude reeks. Rijkswater staat Zeeland, gemeentes Middel burg en Veere, Provincie Zeeland en waterschap Zeeuwse Eilanden on derzoeken de mogelijkheid om door voorfinanciering tot een versnelling te komen, zodat de aanleg wordt gerea liseerd van 2005 tot en met 2008. Ontwerpbestemmingsplan ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan Rijks weg N57 van Middelburg ligt nog tot De verkeersregelinstallatie (VRI) op de Kanaalweg blijft in de we ken 39, 40 en 41 ook in de avond en nacht staan. Dit betekent dat de verkeerslichten tussen het bussta tion en het tankstation gedurende drie weken 24 uur per dag werken en er slechts één rijstrook beschik baar is. In week 43 (20 t/m 24 okto ber) is de gehele weg gesloten voor al het verkeer. De komende tijd vinden speciale boorwerkzaamheden plaats aan de De rechtstreekse busverbinding van en naar het Vrijburgbad stopt per 1 oktober. Te weinig mensen maken van de bus gebruik. Bij de openstelling van het Stads gewestelijke zwembad op Vrijburg heeft de Gemeente dagelijks een gra tis bus ingezet die zwemmers voor de deur van het bad afzet. Dit in af wachting van een route via de dienst regeling van Connexxion. Het ziet er Woensdag 1 oktober wordt door Wijkbeheer van de gemeente Middelburg een Wijkopruimdag gehouden voor Nieuw en Sint Joosland. De opruimdag start om half tien in het dorpshuis. Veeg- wagens en dergelijke zijn de hele dag te zien. In overleg met de dorpsvereniging is besloten het meest centrale gedeelte van het dorp extra grondig aan te pakken, namelijk het plein voor het dorps huis, de Van Akenstraat, het ge bied rond de school, leefkuil en de ouderensoos. Inwoners van Nieuwen Sint Joosland ontvangen een bewonersbrief waarin het programma staat en waar zij zich als vrijwilliger kunnen opgeven. De leerlingen van groep 7 en 8 van ba sisschool de Lonneboot helpen mee het zwerfvuil in de omgeving van hun school op te ruimen. Inwoners van Nieuw en Sint Joosland wordt ge vraagd om mee te werken! Doel De gemeente Middelburg heeft als Particuliere aanvragen zijn ontvan gen voor het kappen van een pseudoaccacia aan de Gerrit van de Veenstraat 3, een den aan de Breeweg 33, een es aan de Olmen- Iaan10, een ceder aan de Asserlaan 5 en vier populieren aan de Vrijland straat 29. De gemeente heeft kap- aanvragen ingediend voor een es doorn aan de Oosterscheldestraat en een els nabij de Frans Duwaerstraat 10. In de algemene plaatselijke verordening zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zonder kapvergunning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor populieren langs we gen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen. En ook niet voor een boom met een stam- diameter van maximaal 25 centimeter gemeten op 1 meter 30 boven het maai veld, maximaal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, telefoon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl Belangstellenden kunnen tegen een rooi- aanvraag, binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. en met donderdag 2 oktober ter in zage bij de afdeling Communicatie en Stadsontwikkeling. Dit najaar legt ook gemeente Veere haar bestem mingsplan ter inzage. Degenen die naar aanleiding van dit aangepaste plan hun zienswijze kenbaar willen maken, kunnen een brief sturen naar de gemeenteraad. Wie een zienswijze instuurt krijgt een ontvangstbevestiging en een uitno diging om zijn zienswijze mondeling toe te lichten aan de Commissie Stadsontwikkeling. Rijksweg N57 De nieuwe N57 op Walcheren ver betert de doorstroming van het ver keer, de verkeersveiligheid en de leef baarheid. De weg loopt vanaf de Rijksweg A58 bij Nieuw en Sint Joosland langs de noordoostkant van Middelburg, via Serooskerke naar Vrouwenpolder. De weg kruist in Middelburg via een aquaduct het Ka naal door Walcheren. Kijk voor meer informatie op www.rijksweg57.nl parkeergarage die onder de kanto ren van het waterschap en de ge meente wordt gemaakt. De afgeslo ten rijstrook is nodig om de appara tuur en machines te pakeren. Het is niet haalbaar de machines aan het einde van de dag af te breken om de tweede rijbaan 's avonds open te houden. Nog een tijdje ver der, in week 43, worden de eerste twee van de vier torenkranen afge broken. Het gaat om de kranen die zijn gebruikt bij de bouw van het waterschapskantoor. naar uit dat de busmaatschappij vanaf januari 2004 de bus weer bij het zwembad laat stoppen. Het zwembad blijft per bus bereik baar via buslijn 133 van Connexxion. De bus stop bij de halte aan de Nieuwe Vlissingseweg, vlakbij het zwembad. De bus stopt ook bij belangrijke overstaphaltes aan het Hof van Tange, Langevieleweg en Stromenweg. doel dat gemeente, politie en toezichthouders, woongoed en al lerlei maatschappelijke organisa ties samenwerken met de inwo ners en op deze manier een goed woon- en leefklimaat creëren en behouden. Tijdens de opruimdag is er van al les te doen. Esther Dingemanse en Krina de Visser kunnen u hier meer over vertellen. Zij zijn bereik baar onder de telefoonnummers en 60 29 44 en 60 22 55. Ook in andere wijken van Middel burg wordt regelmatig een wijk opruimdag georganiseerd. De wijktafels geven aan welke wijk uit een gebied aan de beurt is en de datum van de opruimdag leest u vervolgens op deze pagina. Wit u meer weten over wijkbeer of over wijkopruimdagen neem dan contact op met Anja Jonkman van afdeling Wijkbeheer, telefoon 67 57 88. Hier kunt u zich ook op geven als u zich wilt melden als vrijwilliger. Het Ministerie van Binnenlandse Za ken heeft gemeenten opdracht gege ven voortaan elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur het luid alarm te testen. In de gemeente Middelburg is het luid alarm op woens dag 1 oktober om 12.00 uur gedu rende 1 minuut en 26 seconden weer te horen. Het maandelijks testen van de sire nes is begin september gestart. Dit omdat is gebleken omdat het alarm signaal door de burgers niet ofte wei nig werd herkend. Door het alarm maandelijks te testen moet de her kenbaarheid van het signaal bij inwo ners blijvend verhoogd worden. Het Rijk is een voorlichtingscampagne be gonnen om de nieuwe wijze van het testen van het luid alarm bekend te maken bij de bevolking. Dat gebeurd via spotjes en advertenties op radio en televisie en in kranten. Vanwege een personeelsbijeenkomst zijn de gemeentelijke kantoren op dins dag 30 september vanaftwaalf uurge sloten. Op woensdag 1 oktober staan wij vanaf acht uur weer voor u klaar. Het hoogste punt (25 meter) van het nieuwe stadskantoor van de gemeente Middelburg is bereikt. Vorige week vrijdag was het zover. Verantwoorde lijk wethouder Leo Luitwieler verricht de officiële handeling. De aannemer van het werk is HBG Utiliteitsbouw bv, regio West, gevestigd in Capelle a/d IJssel. Het ontwerp voor het nieuwe stadskantoor is afkomstig van architectenbureau Rau Vanaf 1 oktober verandert de structuur van de gemeente Middelburg. In plaats van de vier diensten: Bestuursdienst en de diensten Maatschappelijke Za ken, Stadsontwikkeling en Stadsbeheer zijn er straks nog maar drie. De bezoekadressen van de ver schillende diensten zijn: Dienst Concernondersteuning: Stadhuisstraat 2 of Lange Noord straat 1telefoonnummer: 67 50 00 Dienst Ruimte: Vlissingsestraat 21 telefoonnummer 67 52 00 Dienst Maatschappelijke zaken: Stadhuisstraat 2 of Simpelhuis- straat 1telefoonnummer 67 50 00 Kijk voor doorkiesnummers en adressenoverzichten ook op www.middelburg.nl bij 'contact'. Belangrijke naamswijzigingen voor bezoekers (op alfabetische volgorde) Bouwen en Wonen is onderge bracht bij Vergunningverlening en Handhaving Burgerzaken wordt voortaan Publiekszaken genoemd. Communicatie valt voortaan onder Bestuursondersteuning. Groenbeheer valt voortaan onder Realisatiebedrijf II Milieubeheer vind je bij Vergunning verlening en Handhaving Parkeerbeheer is voortaan ook te vinden bij Vergunningverlening en Handhaving Stadsreiniging vind je bij Realisatie- bedrijf I Wijkbeheer (uitvoering) valt voortaan onder Realisatiebedrijf II Middelburgers kunnen vanaf 1 oktober met meldingen, klachten of tips over de openbare ruimte terecht op het telefoonnummer 67 53 22 tussen acht uur 's ochtends en half vijf's middags. Doormailen kan ook via het meldingsformulier op www.middelburg.nl. Bij een loszittende stoeptegels, een kapot verkeerslicht of hondenpoep op straat, kan bovenstaand nummer worden gedraaid. Na binnenkomst van een melding wordt de klacht, af hankelijk van de urgentie, zo spoe dig mogelijk verholpen. Op verzoek wordt je op de hoogte gehouden van de afhandeling. Het nieuwe gemeentelijke service nummer is bereikbaar tussen acht uur 's ochtends en half vijf 's mid- Partners uit Amsterdam. Als het in het oog springende gebouw gereed is, biedt het ruimte aan meer dan 350 werkplekken. Samen met het kantoor voor het waterschap Zeeuwse Eilanden - dat er naast wordt gebouwd - vormt het een prachtig geheel. Het nieuwe Stadskantoor bestaat uit een tweelaagse onderbouw met daarboven vier kantoortorens van vier bouwlagen. Het complex wordt uitgevoerd in prefab beton. Voor de Wijkbeheer (begeleiding) valt onder Bestuursondersteuning Wat doen de nieuwe afdelingen? Het voert hier te ver om de taken van alle afdelingen hier te vermelden. Een compleet overzicht is te vinden in de informatiegids Thuis in Middelburg 2003/2004. Hieronder een selectie van de afdelingen die de taken uitvoeren waar burgers of bezoekers vaak mee te maken krijgen. Afdeling Ingenieursbureau Het ingenieursbureau maakt plannen en draagt zorg voor nieuwbouw en beheer van wegen, riolen, openbare verlichting, verkeer, bouwkunde, open baar groen, begraafplaatsen, sport complexen en speelvoorzieningen. Hier wordt ook de kadastrale informa tie beheerd en worden thematische (beheer)kaarten vervaardigd. Afdeling Realisatiebedrijf I Uitvoering van werkzaamheden op het vlak van civiele techniek, bouwkundig beheer en stadsreiniging. Civiele techniek is onder meer het on derhoud en de aanleg van straten, rio len, verkeers- en straatmeubilair. Bouwkundig beheer omvat het onder houd en het beheer van alle gemeen telijke gebouwen, molens, bruggen en tunnels. Het onderdeel stadsreiniging valt ook onder deze afdeling. Afdeling Realisatiebedrijf II Het taakveld van de afdeling Realisatiebedrijf II richt zich op het beheer van openbaar groen, speel voorzieningen, wijkbeheer (uitvoering), (sport)accommodaties en begraaf- dags. Melden via internet kan natuurlijk ook buiten openingstijden; vanaf 1 ok tober staat er op de homepage van Middelburg een link naar het meldings formulier. Op het formulier kan je aan geven of je een reactie wenst. Houdt er wel rekening mee dat een melding via het digitale formulier buiten openings tijden de volgende dag pas in behande ling wordt genomen. De servicetelefoon is speciaal bedoeld voor meldingen, klachten en tips over de openbare ruimte. Voor alle andere vragen, klach ten of tips, bijvoorbeeld over projecten, kunt u terecht op de bekende telefoon nummers van de gemeente. Voor spoedgevallen buiten kantoorturen belt u naar de politie. De politie schakelt dan de dienstdoende piketambtenaar in In november worden de eerste resulta ten van de servicetelefoon intern geëvalueerd. gevel worden prefab sandwich elementen gebruikt met een antracietkleurig oppervlak en een natuurlijke en robuuste uitstraling. De gevels van de toren worden ingevuld met houten gevel elementen. De klimaat beheersing in het gebouw vindt plaats door betonkernactivering. Door het gebruik van zonnepanelen op het dak en warmte en koude opslag in de grond, is het nieuwe Stads kantoor zeer energiezuinig. plaatsen/crematorium. Afdeling Vergunningverlening en Handhaving In deze afdeling zijn alle uitvoerende taken op het gebied vergunning verlening en handhaving samenge bracht. Het verlenen van vergunningen op het gebied van milieu, bouwen, slo pen, reclame, terassen en der- gelijken en ook: vergunningen voor het houden van allerlei activiteiten op de openbare weg, zoals rommel markten, evenementen, wedstrij den, plaatsen van bouwmatenaal of voor zaken in de weg zoals riolen, kabels en leidingen. Voorts zijn er nog kapvergunningen, inritvergunningen en bijzonder transport. De afdeling behandelt ontheffingen op het gebied van ge luid en stoken. Toezicht op naleving van de regels valt ook onder deze afdeling. Tenslotte kunt u voor milieuklachten en milieuhygiënische vragen over geluid, bodem, externe veiligheid, afval, waterverontreiniging, luchtver ontreiniging, monumenten bij deze afdeling terecht. Het vroegere 'parkeerbeheer' is bij deze afdeling terug te vinden. Afdeling Publiekszaken De naam van Burgerzaken is dan wel veranderd in Publiekszaken, de werkzaamheden van de afdeling zijn niet veranderd. De afdeling houdt zich nog steeds bezig met een verscheidenheid van taken op het gebied van bevolkings registratie, naturalisatie, afgifte van De uitnodigingen voor de avond voor nieuwe inwoners van woensdag 1 oktober zijn ver stuurd. Heeft u geen uitnodiging ontvangen, maar bent u tussen 24 februari en 31 augustus 2003 wel in Middelburg komen wonen? Dan bent u alsnog van harte wel kom. Er is een speciale informatiemarkt die nieuwe Middelburgers de gele genheid biedt kennis te maken met de gemeentelijke afdelingen, het college van B&W en de gemeente raad. Ook zijn het Zeeuws Archief, de brandweer, de politie en de stads wachten vertegenwoordigd. De Tourist Shop verzorgt rondleidingen door het stadhuis. Aanmelden voor de avond kan alsnog bij de afdeling Communicatie, telefoon 67 54 50. Foto: Communicatie Naast de bouw van het nieuwe Stadskantoor van de gemeente Middelburg realiseert HBG Utiliteitsbouw op de locatie Stationsgebied, langs het Kanaal door Walcheren, ook nog een kan toor voor het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Beide gebou wen staan aan de uiteinden van een 450 meter lange parkeerga rage die ruimte biedt aan meer dan 300 auto's. Het middengebied wordt ingericht als wandel boulevard. reisdocumenten en rijbewijzen, bur gerlijke stand en de verkiezingen. Afdeling Sociale Zaken Inkomen Gewoonlijk verloopt de aanvraag voor een bijstandsuitkering voor de kosten van levensonderhoud via het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Mensen die in de afgelopen 6 maanden ook een bijstands uitkering van de gemeente Middel burg hebben ontvangen of die alleen bijstand willen aanvragen voor bij zondere kosten komen wel bij deze afdeling terecht. Als u een bijstandsuitkering ontvangt van de gemeente Middelburg, ver andert er per 1 oktober het een en ander. Binnenkort ontvangt u een brief waarin de naam van een vast contactpersoon staat vermeld. Bij deze contactpersoon kunt u terecht met vragen over uw uitkering of met uw verzoek om bijzondere bij stand. Vragen over werk of scholing wor den niet door de klantmanager In komen behandeld. U kunt dan een medewerker van de nieuwe afde ling Casemanagement benaderen. Bereikbaarheid De reorganisatie leidt ertoe dat di verse medewerkers intern zullen verhuizen. Voor u kan dit tot gevolg hebben dat medewerkers tijdelijk niet zo goed telefonisch bereikbaar zijn. Wij vragen hiervoor uw begrip. Als u iemand niet kunt bereiken via een doorkiesnummer, dan raden wij u aan het algemene nummer van de betreffende dienst te bel len. Die nummers staan hierboven vermeld. In de nieuwe gemeentegids 'Thuis in Middelburg' is een fout geslopen. In het boekje hebben wet houder Albert de Vries en raadslid Erik de Visser het zelfde telefoonnummer. Het juiste privénummer van raadslid De Visser is 63 96 72. Albert de Vries kunt u tijdens kantooruren op het gemeente huis bereiken via telefoonnum mer 67 54 31 Buiten kantooruren is zijn num mer: 62 59 25. De gemeentegids is verkrijg baar bij de afdeling Communi catie aan de Stadhuisstraat 2. *3 m t ■■Mi

de Faam | 2003 | | pagina 3