IUM Feest voor kunstenaars De Glazen Pui woondag bij iimg Bank Volle Evangelie Gemeente Berea opent nieuwe kerk aan Gildeweg Vissen op het strand xposities Rectificatie Ter Zake REGIONALE ENTENY NAAR CANNES www.de-faam.nl AGENDA Cursussen voor dames Hare Majesteit onthult 'De slag bij Rammekens' VLISSINGEN - Atelier/ galerie De Glazen Pui in Vlissingen heeft de eerste eervolle vermelding van de Etalagewedstrijd Film by the Sea gewonnen. Van de dertig winkels in Vlissingen, zijn zij als beste uit de bus gekomen. Alle medewerkers mogen nu gratis naar de tekenfilm Finding Nemo die vanaf november in Cine City draait. "We vonden het allemaal hartstikke leuk om mee te doen", vertelt Hanny Minderhoud, een van de drie begeleiders in het atelier. De hoofdprijs ging naar Enteny Kadoshop. MIDDELBURG - Het kopen van een huis hoort bij de belangrijkste beslissingen die een mens in zijn leven neemt. En omdat lang niet iedereen tot in de finesses op de hoogte is van alle rompslomp die daarbij komt kijken, houdt ING Bank Walcheren zaterdag 4 oktober een Woondag in haar filiaal in Middelburg. Niet alleen financieel adviseurs, maar ook makelaars, een notaris en een verzekeringsmaatschappij zijn aanwezig om de bezoekers een handje op weg te helpen. VLISSINGEN - De Volle Evangelie Gemeente Berea in Vlissingen nam dit weekend officieel het nieuwe kerk gebouw aan de Gildeweg in gebruik. Burgemeester A. van Dok-van Weele verrichtte zaterdag de opening. Ballonnen, clowns en presentaties vervolmaakten het feest. Volgende week staat er in het kader van de ope ning een cabaretavond met Herman Boon op het pro gramma. DISHOEK - Brammetje Dump houdt zondag (28 sep tember) een viswedstrijd op het strand van Dishoek. Aangezien het de twintigste editie van de wedstrijd is, zijn volgens de organisatie de prijzen nog spectaculair der dan anders. THUIS IN JE BUURT woensdag 24 september 2003 pagina 19 DONDERDAG 25 SEPTEM BER Middelburg, Stadsschouw burg, toneelgroep Amsterdam, 'Drie Zusters'. Aanvang 20.00 uur. Vlissingen,Theater Vestzak 99, Oranjestraat2. Fonda Müjde, Funda actueler dan ooit. Aan vang 20.15 uur. Goes, Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, theater, Enge Buren. Aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 26 SEPTEMBER St. Jacobskerk, Vlissingen, con cert Tom Parker The New Londen Coral. Aanvang 20.15 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, cabaret 'Nat'van Ernesto Marcelino en Wil fried Fin kers. Aanvang 20.00 uur. Krabbendijke, De Meiboom, Kerkpolder30, cabaret, Nilgün Yerli, 'Held op blote voeten'. ZATERDAG 27 SEPTEMBER Goes, Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, concert, Oil, Mono Feverdream. Aanvang 21.00 uur. ZONDAG 28 SEPTEMBER St. Jacobskerk, Vlissingen, 'The gentlemen of St. John's Col lege, Cambr. Aanvang: 15.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, The Furey's and Davey Arthur. Aanvang 15.00 uur. Ritthem, Fort Rammekens, Rammekensweg, optreden van Miles Browning Didg, semi-akoestische wereld muziek. Aanvang 13.00-17.00 uur. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek, optreden Miel Cools, troubadour. Aanvang 14.30 uur. Hansweert, in en om Dorps huis Kaj Munk, Kerklaan 2, Answester Dweilbandfestival. Aanvang 13.00-18.00 uur. Midelburg, Café 't Schutters hof, Schuttershofstraat 1, Danny Vera Band. Aanvang 17.00 uur. DINSDAG 30 SEPTEMBER St. Jacobskerk, Vlissingen, Gijsbrecht van Amstel. Aan vang 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Cabarestafette, Alkemade Bloemen, Rob Urget en Alex Agnew. Aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 1 OKTOBER Ouwerkerk, Dorpshuis, dia loog van Esther Vilar door Vlaams fruit, 'Jaloezie'. Aan vang 20.00 uur <vet>Borssele, Dorpshuis "Vijverzicht" op het Plein, repetitieavond volks kerstzang voor iedereen, sa men met "Jubilate Deo". Aan vang 19.30-21.30 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen, Gijsbrecht van Amstel. Aan vang 20.30 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, viering 'Dag van de Ouderen', thema: 'Toegangkelijkheid voor iedereen'. Aanvang: 10.00- 16.15 uur. Vlissingen, Café Pop eye, Copycat, aanvang 22.30 uur. OOST-SOUBURG - In Oost- Souburg is een conditie training voor dames op maan dag van 9.00-10.00 uur. Daar naast wordt een combinatie van ontspanningsoefeningen, yoga en lichte conditie training voor dames gegeven op woensdag diezelfde tijd. Voor nadere informatie of' aanmelding tel. 0118-479500 CRUQUIUS - Koningin Beatrix onthult 21 november het wandtapijt 'De slag bij Rammekens' in Cruquius (Noord-Holland). Het bedrijf Paswerk Textielrestauratie is sinds 1955 bezig geweest met het restaureren van zes Zeeuwse wandtapijten. Het was een zeer omvangrijk kar wei met gemiddeld 120 man uren per vierkante meter. Kunstenaars Tonny Joziasse, Corry Schout en Cilmar van der Reest staan voor hun winnende etalage. Ze zijn erg blij met de eerste eervolle vermelding van de Etalagewedstrijd Film by the Sea. FOTO: MIEKE VALK De eerste prijs, gewonnen door Anthony van den Berg van Enteny Kadoshop uit de Vlissingse Walstraat, bestaat uit een reisje voor twee personen naar het filmfestival Cannes, vol gend jaar mei. De eervolle ver melding van De Glazen Pui wordt beloond met een bioscoopbezoekje. Anthony van den Berg, eigenaar van de Enteny Kadoshop, had eigenlijk wel ver wacht dat hij zou winnen: "Mijn etalage is toch wel èrg mooi ver geleken met de andere." Hij heeft bij zijn concurrenten gekeken en de enige waarvan hij wel wilde verliezen was De Glazen Pui. "De etalage op zich is leuk, maar de schilderen die er in staan zijn echt mooi. Terecht dat zij de eer ste eervolle vermelding hebben", aldus Van den Berg. Vijf andere eervolle vermeldingen kregen Imha Computers, Palazzo Shoes, Silhouette en Citybloem. Galerij De Glazen Pui bestaat zes jaar en biedt een werkplek aan de verstandelijk beperkte kunste naars van de Stichting Arduin. Zij maken schilderijen, tekeningen, grafieken en keramieken. In de galerij werken zestig mensen. Het is de tweede keer dat de zaak meedoet aan de etalage wedstrijd. Vorig jaar was het on derwerp zeemeerminnen. Dit jaar konden winkels vanaf 22 augustus hun etalage opvullen met creaties die te maken heb ben met Film by the Sea. Diegene die dat het best voor mekaar kreeg, won. Iedereen van De Gla zen Pui kreeg de opdracht iets te maken wat hem/haar doet den ken aan het onderwerp Film by the Sea. Uit alle inzendingen zijn zes wer ken geselecteerd voor in de eta lage. Dat zijn die van Tonny Joziasse, Karien van Kuijk, Martha Brante, Corry Schout, Gilmar van der Reest en Piet Dekker. Joziasse heeft een vrijend paar in de duinen ge schilderd. "Ze zijn een beetje ver liefd en ik vind het wel sexy", zegt hij. Voor Karien van Kuijk is het dubbel feest, want ze is vandaag jarig. Ook zij vond hel heel leuk om mee te doen. "Ik hou van Disney, vooral van Kwik, Kwek en Kwak en daarom heb ik ze ge schilderd op het strand." Martha Brante heeft een eigen atelier boven en werkt al meer dan tien jaar in de galerie. Ze is fan van Pietje Bell en dat is terug te zien op een van haar schilderijen. Als ze hoort dat ze eerste zijn gewor den bij de wedstrijd verschijnt er een grote glimlach op haar ge zicht. "Mooi hoor, daar ben ik heel blij mee." Het was de afgelopen weken Het kantoor aan de Markt in Middelburg wordt voor één dag omgebouwd tot informatie markt. "Er zijn dan allerlei stands met informatie," vertelt Danny Boer, Adviseur Retail van ING Bank Walcheren. "Makelaars la ten daarin bijvoorbeeld hun woningaanbod zien. Zelf hebben we twee kramen met financieel adviseurs. Een richt zich op starters, de ander voor ziet mensen die al een hypotheek hebben van informatie op maat." Zo is er de door ING ontwikkelde Financiële Conditietest. "Aan de hand van een vragenlijst kunnen we vrij snel zien hoe het gesteld is met de financiële situatie van iemand die al een hypotheek heeft. We gaan na of er dingen veranderd zijn sinds het afsluiten daarvan en kunnen dan al rede lijk inschatten wat dat betekent voor de financiële conditie van de betrokken persoon." Overi gens is de notaris te vinden in een aparte kamer, zodat ook meer persoonlijke vragen aan dacht kunnen krijgen. Boer verwacht behoorlijk wat aanloop op de Woondag. "In het verleden hebben we iets derge lijks georganiseerd in Vlissingen en daar was het toen heel druk. Omdat we nu samenwerking hebben gezocht met makelaars die zich bezighouden met de ver koop van woningen in de Veerse Poort en het Mortieregebied, ver wachten we hier eigenlijk nog meer mensen." Verhuizing was noodzakelijk - een aantal jaren zocht de Volle aldus voorganger Kees Verkerke Evangelie Gemeente Berea naar - omdat het huidige onderko- een nieuw onderkomen, omdat men te klein was geworden. Al steeds meer mensen de weg naar T de kerk vonden. Vooral het aan tal jongeren onder de veertig groeide en een derde van de ge meenteleden bestaat uit kinde ren. Juist om die groep een goede plaats te bieden, werd al een tijdje gezocht naar een ruimere behuizing voor het Godshuis. Met hulp van vrijwilligers en aan nemers is het gebouw klaar ge maakt voor diensten. Voorganger Verkerke heeft uitgerekend dat meer dan drieduizend manuren nodig waren om het gebouw in de vereiste staal te krijgen. De etalage van Enteny Kadoshop. FOTO: ANTHONY VAN DEN BERG hard werken om alles voor de wedstrijd klaar te krijgen. In plaats van één dag in de week kwamen sommige wel drie da gen in de week werken. Minder houd wil benadrukken dat voor een baan bij De Glazen Pui be paalde voorwaarden zijn. Je moet kunstzinnige aanleg heb ben, in een groep kunnen wer ken en voorkeur hebben voor het stadsleven. Dat wordt dan ook in de sollicitatiegesprekken naar voren gebracht. Voor de kunste naars is het een volwaardige fulltime baan. De drie begelei ders zijn alleen om te begeleiden en bemoeien zich verder niet. De creaties worden ook verkocht en de opbrengst gaat onder andere naar nieuw materiaal. Waar ie dereen nu het meest zin in heeft, is de film. "Lekker met limonade en popcorn van de welverdiende prijs genieten", zegt Minder houd. Het nieuwe gebouw van de volle Evangelie Gemeente Berea. FOTO FRANK HUSSLAGE Zo zijn drie hoofdprijzen van vier honderd euro te winnen. Er wordt gevist op lengte (vanaf tien centime ter) in drie vakken. Alle aassoorten zijn toegestaan, behalve zachte krab. De vistijden zijn van 10.00- 14.00 uur. De wedstrijd telt mee voor het Delta Klassement. Het inschrijf geld is 12,50 euro. Kaarten afhalen of los inschrijven (tot een uur voor de wedstrijd) in de Couburg, Duin straat 4a, Koudekerke. De zaal is open vanaf 7.30 uur. In de Couburg vindt ook de prijsuitreiking plaats. Verdere informatie: tel. 0118-625600 of 0118-214219 R E D A R R E V D N A L G K A B E L G A S T D A N 1 K L P R E i T A R G N E D E A U V O R T A E E D R R C D R T E D A R P L A E A T U N S A K O R E 1 C N A C S S E N A A E E T H A W P E I O T G P A L E T L S D E R N N T A O S A P F T A D O A U N A L c D A S E A K L T A M E V s S O R 1 R P O T S L M K M R 1 E N R S D N 1 K 1 O R O O P K E L T S R O K P C A L O E V A S T N A K R O O V A D R E s R E E H N E E L L A In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omge keerd of schuin. Enkele letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen do oplossing van deze puzzel. Aandacht Alleenheerser Alomvattend Broddelaar Cape Communist Curve Dessert Doorslag Dronkaard Elite Episcopaat Flaneren Gratie Kaasdoek Kabelgast Kinds Korst Landverrader Lang Nietswaardig Pilaar Sleep Speer Stoep Stop Varken Verraad Voorkant Stuuruw oplossingvöör donderdag 1 oktober naar de redactie van De Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City, De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 8 oktober be kend gemaakt. M. joosse uit Aagtekerke won door het inzenden van de goede oplossing van de puz zel uit De Faam van woensdag 10 september twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden,Langstraat 35, Wendy Marteijn/Hulsteijn, foto's 'Hedendaagse Arnemuidse Vrouwen in Klederdracht', t/m 1 november, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30-16.30 uur. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum,Ooststraat 10a: 'Vaarzon Morel, een schildersfamilie (uit Veere)', met vooral werk van 'père'Willem Ferdinand Abraham Isaac (1868-1995) en verder ook van Willem senior (1901-1982) enWim junior (1932); t/m 2 november-dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Zijdemuseum,Dorpsstraat 3, Expositie "Zijde, modeaccessoires en design", t/m 19 november. Badhotel Domburg,Domburgseweg la: schilderijen van kunstenaars van atelier 'De Glazen Pui' uit Vlissingen; het hele jaar door - dage lijks tot 23.00 uur. GRIJPSKERKE Boerderij galerie de Osseberg,Singelweg 11expositie van Simon Woudwijk, schilderijen en bronzen beelden en Ton Lamper, schil derijen en objecten: t/m 11 oktober. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur en na af spraak. MIDDELBURG Zeeuws Museum:'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dagelijks 11.00- 17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank,Noordbolwerk 33; schilderijen in gemengde technieken van Annelies Spaans-Moolenaar; t/m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel,Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toomstra van sportende boertjes en boerinne tjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal,Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Zeeuwse Bibliotheek,Kousteensedijk 7:Ttveede verdieping;Vergane Glorie van verdwenen Zeeuwse boerderijen. Van 8 september tot en met 18 oktober fototentoonstelling afkomstig van de Beeldbank Zeeland. Expositieruimte; Tentoonstelling, Marcel Robbe, schilde rijen, van 26 september t/m 1 november. Drukkerij,Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van affiches en posters, aanplakbiljetten en plakkaten overallerlei onderwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten tegen de vervui ling van de Oosterschelde. Ceasuur,Lange Noordstraat 67, tentoonstelling Kees Wijker, 'Krank zinnige beelden', van 13 september t/m 2 november. Galerie't Haentje te Paart", Spanjaardstraat 19, expositie Nynke van Amersfoort, dimensionaal werk, t/m 5 oktober. Openingstijden donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur, en na afspraak. De Vleeshal,Zusterstraat 7, tentoonstelling, Drawings: Maps and Composite Actions van Cameron Jamie, 21 september t/m 30 no vember. Opening dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. Opening tentoonstelling zaterdag 20 september 16.00-18.00 uur. De Kabineten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, tentoonstelling'l iet Zeeuwse landschap' van Antoine Mes, 21 september tl m 30 novem ber Openingtijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. 'T Galerie, Turfkaai 25-27, september-expositie van 4 t/m 27 sep tember. Schilderijen en beelden van Sjer Jacobs, de Haagse etsclub, Dirk van Gelder en werk van Yvonne Cup en Nelly van Nieuwenhuyzen. Openingtijden donderdag t/m zaterdag van 11.00- 16.00 uur. OOSTKAPELLE In lunchcafé De Orangerie schilderijen van Ruud Wuite, t/m 31 ok tober - in het museum 'Dagroofvogels' (over het dagelijkse leven van onder meer torenvalk, sperwer, buizerd en havik); t/m 2 november - dagelijks 10.00-17.00 uur. RITTHEM Fort Rammekens, Rammekensweg, fototentoonstelling/De vier sei zoenen van Rammekens' van Jaap Klein en Karen van de Velde. Openingstijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. VEERE Museum de Schotse Huizen.Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november - maandag tm zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Willem 3,Oranjestraat 4: Geënsceneerde fotografie, open tot en met 2 november, donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tentoonstelling met films en fotografie tot en met 2 november, geo pend donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEF.um.Nieuwendijk 11: Tekeningen van de grootmeester Jan Sanders 1919-2000 - 'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t/m 1 februari 2004 - maandag t/m vrijdag 10.00- 17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Grand Café Arsenaaltheater: maritieme aquarellen van Rijk Grisel; t/m 10 oktober, tijdens openingsuren. Gemeentearchief,Hëllebardierstraat 2. Tot en met 10 oktober expo Parels in het Land over het Walchers landleven in de periode van 1940 tot 1945. Geopend op maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. WESTKAPELLE Het Polderhuis,Zuidstraat 154-156: 'Atlantikwall in Westkapelle', 'Scheepvaart en scheepsstrandingen' en 'Oud Speelgoed', van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur, tot en met 27 september. MIDDELBURG -Vorige week kon u op deze pagina lezen over de open dag die Uitvaartbedrijf De Groot-De Kam deze week houdt. Helaas stond er in de tekst een foutje, waardoor gesuggereerd werd dat de open dag op donder dag plaats zal vinden. Niets is minderwaar. De open dag is zaterdag 27 sep tember tussen 10.00 en 17.00 uur in het kantoor van De Groot-de Kam aan de Veerseweg 36. (advertentie)

de Faam | 2003 | | pagina 19