E C I T Y eland Uitreiking eerste Zeeuwse Koorprijs Lage prijzen voor jongeren en 65-plussers Live-muziek in Scandalous Banenmarkt bij cwi CHUTTERSHOF voor midden F I L M W E E K FILMWEEK KAPELSE KERAMISTE ONTWIERP ZEVEN BEELDJES üaieiistielt Mam premiere premiere Hmeircan Pies The Wedding League Of EmÈwamèmarf Gentlemen A Man Apart The Unie SSeQsiir© ü®wia The Italian Job Pirates Off The Caribbean ifBi@rretjes Gr©fe Film De Schippers wam de Kameleon madam© Saia Etre et Avoir Zus 1©* Moviezone Punch-Drunk Uwe Spirited Away Woensdag 24 september 2003 de FAAM 15 VUSSINGEN WWW.CINECITY.NL Identify MIDDELBURG www. sch utters ho ftheater, nf FILMWEEK GOES SAKO Zeeland, het samenwerkingsverband van provin ciale amateurkunstorganisaties voor koren, houdt dit jaar voor de eerste maal het Korenmaatfestival.Tijdens dit festival reikt SAKO Zeeland de Zeeuwse Koorprijzen uit, in de vorm van een zevental door keramiste Cobi den Boer ontworpen en gemaakte beeldjes: de Koren maten. CULTUREEL PROGRAMMA BORSELE MIKT OP NIEUWE DOELGROEPEN HEINKENSZAND - Meer jongeren en meer 65-plussers naar het theater. Dat wil de Culturele Raad Borsele be werkstelligen met het speciale lage tarief van 3,50 euro voor die doelgroepen. "We zoeken de gaten die andere theaters laten liggen", zegt Rinus Knuit, secretaris van de Culturele Raad. "We moeten wel want we zijn heel klein vergeleken bij Goes en Reimerswaal." VLISSINGEN - Restaurant Grand Café Steakhouse Scandalous gaat een oude traditie nieuw leven inbla zen. Vanaf woensdag 8 oktober is er regelmatig live muziek te horen. Het eerste concert wordt gegeven door de bluesband Blues Delight. 'Jubilate Deo' zoekt zangers The New London Chorale in Vlissingen Theaterklassieker in Vlissingen Voorstelling de 'Drie Zusters' in Stadsschouwburg Held op blote voeten Manhuistuinconcert in Goes MIDDELBURG - Het Centrum voorWerk en Inkomen (CWI) houdt zaterdag (27 september) een banenmarkt. Werkzoekenden, werkgevers en andere geïnteres seerden vinden in Middelburg een kijkje achter de schermen van het voormalige Arbeidsbureau. Ook uit zendbureaus dragen hun steentje bij. Donderdag 25 september t/m woensdag 1 oktober Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. Een obsessieve bedrieger en zijn handlanger staan op het punt een lucratieve job te doen. Zijn leven wordt echter op z'n kop gezet wanneer hij zijn dochter ontmoet, die hij nog nooit van zijn leven heeft gezien. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. In deze film zien tien reizigers zich genoodzaakt, door een storm, onderdak te zoeken in een vreemd motel. Onder hen bevindt zich een moordenaar, er vallen steeds meer doden. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. Jim (Jason Biggs) en Michelle (Alyson Hannigan) gaan trouwen. Michelle wil een volmaakte trouwdag, maar die kans is klein. Cadence (January Jones), het knappe zusje van Michelle, is overge komen om bruidsmeisje te zijn. Zodra Stifler (Sean William Scott) en Finch (Eddie Kaye Thomas) Cadence zien, begint het grote versieren. Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. Avonturier, Allain Quartermain (Sean Connery) leidt een legio individuen met een legendarische kracht. Zij zullen hun krachten moeten bundelen om de wereld van zijn ondergang te redden. Dagelijks 16.15 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. De strijd van Sean Vetter en Demetrius Hicks tegen een machtig drugskartel loopt uit de hand wanneer de vrouw van Sean wordt vermoord. Dagelijks *13.45 16.15 19.00 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur. Zaterdag *24.15 uur Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur, niet op maandag 21.45 uur. Zaterdag *24.15 uur. Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectaculair vermakelijke piratenfilm Dagelijks 13.45 uur. De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Maandag, *22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Dagelijks *13.45 uur. De 'beruchte' tweeling van Smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Vrijdag 19.30 zaterdag 22.00 dinsdag 20.00 uur. Kleurrijk portret van vrije geest in Rio de Janeiro. Zaterdag 19.30 zondag 14.00 en 20.00 uur. Zeer succesvolle documentaire over een Frans schooltje Woensdag 14.00 uur Betoverende Japanse animatiefilm voor jong en oud, voert je mee in een wereld vol geesten en demonen waaruit Chihiro haar ouders moet reden. Donderdag 20.00 uur Nederlandse Feelgoodmovie met Oscarnominatie. Vrijdag 22.00 maandag 20.00 woensdag 20.00 uur Spannende thriller met Ewan Mcgregor en Tilda Swinton. Donderdag 20.30 vrijdag 20.30 uur Barry Egan (Adam Sandler), een verlegen zakenman maakt voor het eerst in zijn leven kennis met romantiek. Dinsdag 20.30 woensdag 20.30 uur. Betoverende Japanse animatiefilm voor jong en oud, voert je mee in een wereld vol geesten en demonen waaruit Chihiro haar ouders moet reden. IT BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 f BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 19 van dit blad. Door Paula Koster Alle zeven Korenmaten zijn let terlijk en figuurlijk beeldjes: de gestileerde groepjes zangers zijn volmaakt in hun eenvoud. Wie bekend is met het werk van de in Kapelle wonende en werkende keramiste Cobi den Boer, her kent in de Korenmaten meteen haar hand. SAKO Zeeland, dat het Korenmaatfestival organi seert in samenwerking met de consulent amateur-muziek van de Stichting Scoop en de Zeeuwse Zangersbond, gaf haar de vrije teugel. Het resultaat is verrassend en vriendelijk van vorm en karakter. Ofschoon de beeldjes op het eerste gezicht identiek lijken, verschillen zij bij nadere beschouwing op kleine punten. Den Boer heeft sinds eind 1999 haar eigen atelier aan de Elstarstraat 72 in Kapelle. Begin jaren negentig, ontstond haar interesse in boetseren en potten bakken, die al snel zo groot werd dat zij besloot een driejarige op leiding te volgen aan de Vrije Aca demie in Vlaardingen. Om wer kelijk alles uit keramiek te kun nen halen wat erin zit, volgde zij vervolgens de driejarige am bachtelijke opleiding Keramische Technieken in Gouda. Den Boer: "Een techniek die ik veelvuldig toepas is het Raku-stoken: een Japanse me thode die resulteert in schitte rende en altijd weer verrassende craquelé-effecten in het gla zuur." Zeer opvallend en veelgevraagd zijn ze, de zeer lange en super- elegante mensfiguren die Den Boer creëert. Vooral de Afri kaanse vrouwen, met hun trotse, kaarsrechte houding. Een aantal van deze beelden is samen met ander werk ook te zien (en te koop) in het atelier van Cobi den Boer in het Goese Ambachts centrum. Aanstaande zaterdag, 27 sep tember, worden haar beeldjes voor het eerst uitgereikt aan de winnende koren. Dan is de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes vanaf 10.00 uur 's ochtends ge vuld met de stemmen van hon derden Zeeuwse amateur-zan gers en -zangeressen, die tussen 1 januari en 1 september van dit jaar met elkaar streden om de Zeeuwse Koorprijzen. Gedu rende die periode bezocht een jury concerten van een aantal provinciale koren en zang groepen en beoordeelde hen op onder meer dynamiek, presenta tie, decor, repertoire en samen werking met andere amateur kunstdisciplines. Op het Koren maatfestival worden tussen 15.30 en 16.30 uur de winnaars bekendgemaakt en de Koren maten uitgereikt. De Korenmaat is een aanmoedigingsprijs, die de win naar moet stimuleren tot het neerzetten van een nog opmer kelijker resultaat. Toehoorders en toeschouwers zijn de gehele dag door welkom. De entree be draagt vijf euro. De bezoeker krijgt daarbij de bladmuziek zo dat hij niet alleen hoeft te luiste ren maar ook mee kan lezen. De Korenmaat, gemaakt door keramiste cobi den Boer, is de nieuwe prijs voor Zeeuwse koren. FOTO: TANNIE DE JONGE Drie jaar geleden sloeg de Cultu rele Raad Borsele een nieuwe weg in. Concurreren met het pro gramma in Reimerswaal en Goes wilde men in Borsele niet en kon men gewoonweg ook niet. "We hebben daar de tijd en de mid delen niet voor", legt Knuit uit. Zoeken naar een gat in de markt was het devies. "We hebben toen besloten om ons vooral te rich ten op Vlaamse artiesten", vult Frans Priester, voorzitter van de raad, aan. Het eerste jaar in de nieuwe op zet bleek, zoals Knuit dat zegt, 'huilen met de pet op.' Veel lege stoelen, het publiek wist de weg naar De Stenge in Heinkenszand niet te vinden. "Maar we hadden onszelf vier jaar de tijd gegeven om te groeien en het publiek te laten wennen aan de nieuwe op zet. Het tweede jaar ging het een stuk beter", stelt Priester. Het Vlaamse programma lijkt steeds meer mensen aan te spreken want voor dit seizoen zijn al veel meer reserveringen gemaakt, zegt Knuit. Een van de hoogtepunten van dit seizoen is het optreden van Willem Vermandere op 13 fe bruari. Knuit verwacht dat voor deze muzikant en kunstenaar de zaal te klein is. Een muzikaal hoog standje is het gezelschap Olla Vogala dat op vrijdag 10 oktober optreedt. De musici van Olla Vogala maken een soms bizarre mix van oude en nieuwe muziek. Tradities en eigenzinnigheid wis selen elkaar af. Van Middel eeuwse muziek tot Arabische lie deren, Monteverdi en Vlaamse Volksmelodieën. De Belgische pers was lovend over deze groep, zegt Knuit. De samenwerking met Vlaamse artiesten bevalt de organisatie prima. Er is een duidelijk mentaliteitsverschil tussen ar tiesten van nationale bodem en die van de zuiderburen. "Vla mingen zijn gek van muziek. En al zitten er tien mensen in de zaal, ze gaan helemaal uit hun bol. Snel het programma afwer ken en wegwezen is er niet bij." Waar het programma van Borsele zich ook in onderscheidt is het vast terugkerend onderdeel verhalenvertellingen. "Meestal Blues Delight. FOTO PROWRITE COMMUNICATION Met de live-muzieksessies, waarin een grote rol is weggelegd voor bluesmuziek, mikt eigenaar Michel van Nielen op het wat oudere publiek. "Voor het eerste concert heb ik een ervaren band gevonden, Blues Delight. Wan neer zij spelen is het binnen de kortste keren een feest of in ie der geval ontzettend gezellig. En dat is nou net wat ik mijn bezoe kers wil voorschotelen: een ont zettend gezellige doordeweekse avond. Een leukere manier om de week door midden te breken is er toch niet? En zeg nou zelf, een betere ambiance voor zo'n gezellige avond kun je toch nau welijks vinden?" zegt Van Nielen vol trots terwijl hij het interieur van zijn Grand Café nog eens goed in zich opneemt. De bluesband Blues Delight is een Walcherse formatie, zeer gemêleerd in leeftijd, stijl, zijn het schrijvers van reisverha len die hier komen vertellen", al dus Knuit. "Het is een van de be ter bezochte onderdelen van ons programma." Dit jaar hanteert de raad voor het eerst een vast lage prijs van 3,50 euro voor jongen en ouderen. Het zijn doelgroepen die ook in de reguliere theaters onder vertegenwoordigd zijn. Dat gat wil de Culturele Raad Borsele ook aanboren. "We gaan scholen in de regio af om ons programma te promoten", vertelt Priester. Met het bezoeken van culturele voorstellingen kunnen leerlin gen immers studiepunten bin nenhalen. De opening van het nieuwe sei zoen is op zondag 28 september om 14.30 uur met een optreden van de Vlaamse Troubadour Miel Cools in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Cools, een oude rot in het vak, verknocht aan een krukje en zijn gitaar en die als geen ander de sfeer van het pu bliek aanvoelt en er op in speelt. BORSSELE - Christelijk koor "Jubilate Deo" uit Borssele is op zoek naar zangers voor in het nieuwe gelegenheidskoor. Met dat koor wil len ze een Volkskerstzang houden op 19 december 2003. Het is de bedoeling de liederen vierstemmig in te studeren. Gedurende okto ber, november en december oefenen we elke woensdag van 19.30- 21.30 uur in Dorpshuis "Vijverzicht" op het Plein, Borssele. Meer in formatie: Jenny Cappon tel. 0113-351901 VLISSINGEN - The New London Chorale treedt vrijdag 26 septem ber op in de St. Jacobskerk, Vlissingen. Deze groep heeft sinds hun eerste project, The Young Messiah, vijftien albums uitgebracht. Het is het zestiende jaar dat ze live het podium bestijgen, waarbij Tom Parker de muzikale leiding op zich neemt. De groep wordt gepresen teerd in een nieuw format: het kamerconcert. VLISSINGEN - Theater Nomade speelt "Gijsbrecht van Aemstel" van dinsdag 30 september tot zaterdag 4 oktober in de St. Jacobskerk, Vlissingen. Deze voorstelling is een bekende Nederlandse theater- klassieker. Het theatergezelschap voert het uit in de originele tekst, maar met een scherp politiek engagement. De voorstellingen begin nen 20.30 uur. Verdere informatie: tel. 0118-416662 of www.uitinvlissingen.nl MIDDELBURG - Toneelgroep Amsterdam speelt donderdag 25 sep tember het verhaal van de 'Drie Zusters' in de Stadsschouwburg, Middelburg. Ivo van Hove regisseert Tsjechov's 'Drie Zusters'. Die zusters, gespeeld door Marieke Ileebink, Halina Reijn en Lineke Rijxman zijn dochters van een legerofficier. Na de dood van hun va der verlangen ze naar een idealistisch leven in de stad, maar blijven al gauw toekomstloos achter nadat ze alle kansen verspeeld hebben. De Nederlandse tekst is geschreven door Judith Herzberg. De voor stelling begint 20.00 uur. Verdere informatie: tel. 0118-659659. KRABBENDIJKE - Het is de derde keer dat Nilgün Yerli haar try-out bij Podium Reimerswaal speelt. De Turkse cabaretier is inmiddels bekend bij het grote publiek, speelt voor volle zalen maar De Mei boom in Krabbendijke slaat ze niet over. In Held op blote voeten gaat Yerli het avontuur van het volle leven aan. In het begin van dat leven werden haar sprookjes verteld maar als snel leerde ze niet in sprook jes te geloven. Deze voorstelling is een verslag van een reis door haar eigen geschiedenis. Nilgün Yerli wordt weer begeleid door pianist Wim Veenhof. De voorstelling in De Meiboom begint om 20.00 uur en kost 12 euro, een euro minder voor CJP-pashouders en 65-plussers. Het laatste concert van dit seizoen in de Manhuistuin in Goes is op zondag 28 september. Muziekvereniging Euphonia uit Goes speelt van 12.30 tot 13.30 uur een afwisselend programma. De ingang van de Manhuistuin is bij het poortje rechts van het Oosterschelde Col lege aan de Zusterstraat 11 of bij het hek in het Schuttershofgebied. De toegang is gratis en bij slecht weer is het concert in de R.K. Maria Magdalenakerk. muziekkleur en ervaring. Blues Delight staat voor electric blues in de breedste zin van het woord en brengt zowel klassieke slow blues a la Etta James en B.B. King ten gehore als meer heden daagse bluesrock zoals die van Tommy Castro, Memo Gonzales, Stevie Ray Vaughan en Gary Moore. De coverband bestaat uit zes muzikanten plus twee vaste support medewerkers. Ondanks dat de groep in de huidige sa menstelling nog niet zo heel lang aan de weg timmert heeft het reeds diverse succesvolle optre dens achter de rug in bekende Zeeuwse muziekcafé's als Panta Rhei, Het Hart van Middelburg en het roemruchte Blues Rock Café Groen Licht. Tijdens de Middelburgse Jazz Route wist de bluesband eveneens een indruk wekkend visitekaartje achter te laten. Jos Gerris: "We proberen natuurlijk zoveel mogelijk vacatures te laten zien." FOTO ELLEN DE DREU José Gerris is vestigingsmanager van het Walcherse CWI. "Het is voor het eerst dat CWI landelijk zo'n banenmarkt houdt," legt ze uit. Geboden wordt allerlei infor matie die rechtstreeks of indirect met werk te maken heeft. "Maar natuurlijk proberen we ook zo veel mogelijk vacatures te laten zien". Bij het Walcherse CWI staan mo menteel 3900 werkzoekenden ingeschreven, zo'n vijfhonderd meer dan vorig jaar. "Het is druk, veel drukker dan normaal", con stateert Gerris. "Maar dat ligt ook een beetje aan de tijd van het jaar. Hier op Walcheren moeten we het natuurlijk voor een groot deel van horeca en toerisme heb ben, dat toch veelal seizoens gebonden is". Op de banenmarkt is informatie aanwezig over alles wat met werk te maken heeft. "Maar ook is er wat te vinden over hoe je voor jezelf kunt beginnen". Verder zijn er korte workshops rondom the ma's als 'solliciteren', 'wat kom je allemaal tegen op weg naar werk' en over het werken bij een uit zendbureau. De banenmarkt wordt omstreeks 10.00 uur geopend door de scheidende Vlissingse wethou der Henk de Haas. De informatiemarkt eindigt om 15.00 uur.

de Faam | 2003 | | pagina 15