Dagje stilstaan bij gehandicapte medemens O'Moda vernieuwt filiaal Buurtvereniging 't Meandertje voor 'Jordaan van Middelburg' Dik in orde Koole steunt Wisse's Blik op biologisch tiet weten waard Streeknieuws GELIJK IS GELIJK STRIJKT NEER IN MIDDELBURG Open als de kinderen thuis zijn Walcheren van dag tot dag woensdag 17 september 2003 pagina 13 Stevige pop in Havenzicht MuZEEum viert éénjarig bestaan MIDDELBURG - 'Gelijk =Gelijk'. Dat is het thema van de Karavaan die in dit Europees jaar van mensen met een handicap het hele land doorgaat. De Karavaan be zoekt 22 september ook Middelburg. Het doel van de diverse activiteiten op deze dag is te praten en na te denken over het belang van gelijke behandeling voor mensen met een handicap. MIDDELBURG - Op de plaats waar eerst kledingzaak BO's zat, heeft schoenenwinkel O'Moda haar deuren geopend. De zaak is sinds twee weken verhuisd van de Segeerstraat naar de Lange Delft. "Nu zitten we in de hoofdstraat dus vallen we sneller op", vertelt Wilhelm Verton (30), mede-eigenaar van het filiaal. MIDDELBURG - Sinds begin deze maand is de kers verse buurtvereniging 't Meandertje opgericht. Zeven bestuursleden zetten hun schouders onder het maat schappelijke initiatief. "We willen de sociale contacten in de Meanderhof verbeteren", motiveert bestuurslid Martijn van Sabben. Politieke ervaring O AutoTrack.nl MIDDELBURG - Dit jaar wordt voor de vijfde keer de Nationale Gezondheidstest gehouden. Deze is 15 sep tember begonnen en duurt tot de 22eBij die test wor den mensen onderzocht op hun gezondheid, beweeg- gedrag en leefstijl. OOSTKAPELLE - Biologica houdt in samenwerking met de Zeeuwse Milieufederatie voor de zesde keer de landelijke Open Dagen bij de biologische boer en tuin der. Onder het motto 'Kom kijken en proeven' nodigen tweehonderd agrariërs op zaterdag 20 en zondag 21 september de mensen uit voor een kijkje achter de schermen. GROOT-VALKENISSE - In Groot-Valkenisse zijn on langs de deuren van Avonturenland geopend: een pa radijs voor kinderen die zich vervelen of zomaar even niets te doen hebben. Eigenaresse Jope Leeman bena drukt: 'Wij zijn open als de kinderen thuis zijn'. Donderdag 18 september Vlissingen, winkelcentrum Papegaaienburg, Het Bolwerk, bingo, aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 19 september Middelburg, Roosevelt Study Center, Abdij 9, cultuurdebat, 'De ramp en de media', 13.30- 16.30 uur. Zaterdag 20 september Vlissingen, Hotel Arion, informatiemarkt tandheel kundige implantaten, 13.00- 16.00 uur Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7, college, lezing 'De economische geschiede nis van Zeeland' door prof. dr. P.A. Henderikx, 16.45-18.45 uur Vlissingen, zorgcentrum Scheldehof, Stadhuisplein 22, rommelmarkt, 11.00-15.00 uur Zaterdag 20 september. Middelburg rommelmarkt, t.b.v. St. LilianeFonds, Dauwendaelsestraat 30 en 32, van 10.00-14.00 uur. Vlissingen, Zeeuws maritiem muZEEum, 1 jarig bestaan, di verse activiteiten, 11.00-17.00 uur Vlissingen, Zeeuws maritiem muZEEum, Nieu- wendijk 15, demonstratie over het restaureren van schilde rijen door Marijse Van der Voort, 11.00-16.00 uur Vlissingen, Volle Evangelie Gemeente Berea, open huis. Ontvangst 10.30 uur, opening 11.00 uur. Zondag 21 september Vlissingen, Zeeuws maritiem muZEEum, 1 jarig bestaan, di verse activiteiten, 11.00-17.00 uur. Vlissingen, St. Jacobskerk, Kerkdienst in het kader van 'Jazz by the Sea', aan vang: 12.30-14.00 uur. Vlissingen, Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, lezing en rondleiding door ir. Marc van Roosmalen, 11.00 en 14.30 uur. Ritthem, Fort Rammekens, workshop 'de-Doorbraak' met Dies le Due, aanvang:13.00- 17.00 uur. Vlissingen, St. Majoraat, Cam pus de Ruyter, Van Hogen- dorpweg 58 a, senioren bingomiddag, aanvang 13.30 uur Maandag 22 september Middelburg, Markt, boeken &amp: verzamelmarkt, 11.00- 17.00 uur. Dinsdag 23 september. Grijpskerke, Boerderijgalerie "De Osseberg", Singelweg 11, cursus 'Geschiedenis van de mode',aanvang:20.00 uur. Woensdag 24 september. Grijpskerke, Boerderijgalerie "De Osseberg", Singelweg 11, lezing, Nico Out over exposi tie 'Gogh modern', aanvang 20.00 uur. Middelburg, kin derboerderij "de Klepper hoeve, Meiveldpad 55, "wer ken op de boerderij" voor kin deren, aanvang:13.30-15.30 uur. KAMPERLAND - In café haven zicht in Kamperland treedt zon dag 21 september El Combo op. Het trio brengt onder meer levensliederen met een knipoog, waarin stevig geluid een belang rijke rol speelt. Oorspronkelijk trad El Combo unplugged op. Het concert begint om 17 uur. VLISSINGEN - Een bezoekje aan het Maritieme MuZEEum in Vlissingen is dit weekeinde meer dan de moeite waard. Dan viert het museum namelijk zijn eer ste verjaardag. Ter opluistering van dit verjaardagsfeestje ligt een Utrechts Statenjacht, een re constructie van een schip uit 1746, in de De Ruyterhaven. Het feest begint zaterdag met een demonstratie door Marijse van der Voort uit Antwerpen die schilderijen restaureert. Ze werkt er (ook op zondag) tussen 11 en 16 uur. Zondag spreekt ir. Marc van Roosmalen over zijn arch i tecto nische bemoeienissen met het MuZEEum Ook wordt beide dagen de videofilm van de opening vertoond met onder andere een optreden van Boudewijn Buch. Door Ditty Nieuwenhuize Commissaris van de Koningin in Zeeland Wim van Gelder opent de activiteiten van de Karavaan in Zeeland om 10.30 uur in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Aansluitend vindt een debat plaats. De deelnemers aan het debat zijn onder meer Siem Buijs, CDA Kamerlid, Piet van de Beemt, directeur van Stichting Arduin en George van Heukelom, gedeputeerde. Monique Baltus van Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) is een van de organisa toren van deze dag. "Het doel is niet om elkaar zielig te vinden. Binnenkort is de wet Gelijke Be handeling van kracht. Het is de bedoeling dat daar aandacht aan wordt geschonken." Kaarten voor het debat zijn te bestellen bij het SKWM en via het nummer van Baltus 06-219 088 27. Ook voor kinderen zijn er di verse activiteiten op touw gezet. Zo gaan de groepen 3 en 4 van het basisonderwijs naar het Ontmoetingscentrum in Dauwendaele kijken naar een voorstelling van theatergroep De De nieuwe winkel is groter, heeft een ruimer magazijn en een uit gebreider aanbod van schoenen. Verton runt samen met zijn broer Laurens Verton (34) vier O'Moda's in Zeeland en drie in Zuid-Holland. Hun vader en moeder zijn in 1960 met de eer ste zaak gestart. Vanaf 1993 heb ben de zoons het bedrijf uitge breid met zes zaken. Het interes sante aan het runnen van een schoenenzaak vindt Verton de steeds wisselende collecties. "De Wilhelm Verton: "Afgelopen twee weken is het goed druk geweest in de winkel." FOTO: MIEKE VALK mode is elk jaar anders. Daar naast vind ik het contact met de mensen leuk." Voordat de eige naar zijn winkels opstartte, heeft hij een opleiding tot schoen consulent gedaan in Utrecht. Volgens Verton onderscheidt O'Moda zich van andere schoenenwinkels door de be kende merken, het wisselende assortiment en dat de schoenen niet in de duurste klasse zitten. "Wat ook belangrijk is dat we vol doende personeel hebben, per dag staan vijf verko(o)p(st)ers in de winkel." Aan een openings stunt doen de eigenaars niet. "De ene klant heeft dan wel korting en de volgende week de ander niet meer, dat vind ik zo stom", zegt Verton. Alhoewel er nog een paar aanpassingen in de winkel nodig zijn (extra kassa en meu bels), ogen de bezoekers tevre den. Opmerkingen als 'leuk ver bouwd' en 'ruime keuze' zijn vol gens de eigenaar zo nu en dan te horen. Of het familiebedrijf aan de volgende generatie doorgege ven wordt, is nog de vraag. "Ik heb twee zoontjes, maar die zijn nog te jong om een zaak te run-, nen. We zullen het wel zien tegen die tijd", aldus Verton. Door Daniël Rouw Nee. De Meanderhof wordt niet ge renoveerd. De twee vrolijk versierde bouwketen op de centraal gelegen parkeerplaats hebben een ander doel. Ze vormen het bruisende hart van de stichting 't Meandertje. Rob Dreesens en Martijn van Sabben zijn twee van de zeven bestuursleden van de stichting. Een nieuwe orga nisatie die het leven in het Meanderhof een flinke gezelligheidsimpuls wil geven. Dit idee is niet gloednieuw in het Middelburgse buurtje ingeklemd tussen de Roozenburglaan en fiets pad de Overloper. Want het Meanderhof- Buitenhoventeam had vrijwel hetzelfde doel. Dreesens heeft de doorstart met een nieuwe stichting gemaakt om beter te werk te gaan en niet afhankelijk te zijn van individuen. Want bij hetM&B-team zorgden persoonlijke geschillen voor een crisis in het team. "Nu is alles van 't Meandertje. We zijn niet bang dat er een scheur komt net als bij het M&B-team, maar als dat ge beurt kan de stichting blijven be staan", weet Dreesens. Het ex-gemeenteraadslid voor de Socialistische Partij, merkt dat zijn politieke ervaringen in zijn nieuwe functie goed van pas komen. "Door mijn zwakke mg zit timmeren aan de keet er voor mij niet in. Ik lobby daarom bij de gemeente en spon sors om geld en andere middelen los te pingelen." In een korte tijd regelde 't Meandertje een hoop activiteiten voor jong en oud. "Het begon als een grap. We organiseerden eerst op een zaterdag een feest; met een bandje, draaimolen en gigantisch lucht kussen. Een groot succes. De maan dag daarop was ik bij de gemeente en zag een keet staan. Dezelfde och tend was het keetje van ons, want de burgemeester vond het ook een prima idee. We hadden toen einde lijk een binnenlocatie, want die leek- voor ons nergens te krijgen. Al gauw schonk een schildersbedrijf een tweede keet" Dreesens stelt vast dat de 'wijkcentra op wielen' deze zomer intensief zijn gebruikt. Een geïmpro viseerd zwembad, een oud reddingsvlot met chloorpomp, gaf de kinderen uit de wijk de nodige verkoeling. De bouwketen kunnen echter niet het hele jaar blijven staan, er is met de gemeente afge sproken dat de wagens alleen in de schoolvakanties de parkeervakken bezetten. "We zijn dus nog steeds op zoek naar een binnenlocatie. We hopen een grote tent te pakken te krijgen, die zetje snel neer", meldt Dreesens. Als de mobiele ontmoetingsplek opge slagen staat, houdt 't Meandertje op een andere manier contact met de buurt. Een website - die opent met de verwijzing 'De Jordaan van Middelburg'- geeft de benodigde informatie, divers fotomateriaal en een actuele activiteitenagenda. Van Sabben, die de vacature van web master accepteerde, zegt: "Die website is heel praktisch en wordt goed bezocht. We gaan hem nog wel verbeteren. Want deze versie heb ben we in een dag in elkaar gezet." Dreesens en Van Sabben ogen ge dreven en zijn trots op 't Meandertje. "We werken aan een verbetering in de wijk. Want, als je niets onder neemt, gebeurt er ook niets." Meer informatie op internet: www.meandertje.nl. Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland Kolk. Voor de groepen 7 en 8 is er een soort Lagerhuisdiscussie in de burgerzaal. Daarbij is Jan Troost aanwezig, voorzitter van de Chronisch Zie ken - en Gehandicaptenraad, en Angela Maas, rolstoeltennisster. Deze discussie wordt om 16.15 uur afgesloten op de markt met het oplaten van ballonnen sa men met Angela Maas en met de verstandelijk gehandicapte Marian Verdonk die op dit mo ment de sterkste gehandicapte hardloopster is van Nederland. Tot slot is er om 20.00 uur een voorstelling in het spiegeltheater van Arduin aan de Sprengerlaan in Middelburg. "Het is een mo derne dansvoorstelling voor zo wel ziend als visueel gehandicapt publiek. Cabaretier Vincent Bijlo, die zelf visueel gehandicapt is, heeft de teksten geschreven. De kaarten zijn gratis en bij mij te bestellen. De mensen moet er snel bij zijn, want vol is vol," zegt Baltus. "Ik hoop dat door deze ludieke dag mensen even stil staan bij de gehandicapten en chronisch zie ken." De BLAEIJ Sportgezond- heidscentrum in Heinkenszand en De Gezonde Zaak in Middel burg zijn locaties waar de test plaatsvindt. Iedereen van zestien tot zeventig jaar kon zich vanaf 1 september inschrijven. Els de Blaeij van het sportgezond- heidscentrum in Heinkenszand vertelt dat ze het maximum deel nemers eigenlijk al hebben be reikt. Landelijk wordt bepaald dat een centrum ongeveer vijftig mensen kan ontvangen. Als er op de ene locatie minder aan meldingen zijn, kan de organisa tie op een andere meer mensen plaatsen. "We zitten nu al aan de vijftig en het zou wel jammer zij n als we niet meer deelnemers kunnen testen", zegt De Blaeij. Het centrum in Heinkenszand doet de test voor het eerste jaar. "Vorig jaar was er bij ons nogal onduidelijkheid over de aan melding. In maart dit jaar heb ik ons centrum gelijk aangemeld en we voldoen aan de voorwaar den, dus we mogen meedoen", aldus De Blaeij. Die voorwaarden hebben onder andere te maken met de bevoegdheid van het per soneel en de testapparatuur. Bij De Gezonde Zaak zijn nog plaatsen vrij. Tim van der Schoot, werkzaam bij dat centrum, ver telt dat via huisartsen en fysio therapeuten ook nog mensen binnenkomen. De Gezonde Zaak deed vorig jaar ook al mee. Toen waren er over de driehonderd aanmeldingen en uiteindelijk hebben ze er ruim tweehonderd getest. "Dat was wel erg veel, het is wel prettig dat er nu een lager maximum aan deelnemers is", zegt Van der Schoot. Het evene ment wordt gehouden in op dracht van de Nederlandse Hart stichting en wordt mede moge lijk gemaakt door het ministerie van Volksgezondheid Welzijn Sport. Verdere inlichtingen: De BLAEIJ Sportgezondheidscen- trum tel.0113-567723 of De Ge zonde Zaak tel. 0113-886699 MIDDELBURG - De skaters Niels en Rinus Wisse vormen sinds kort samen het Koole Sport Team, gesponsord door Koole Sport uit Middelburg. Rinus Wisse (op de foto rechts) wil B- wedstrijden rijden, zodat hij wedstrijdervaring op kan doen. FOTO PR Niels Wisse doet een gooi naar promotie naar de A-rijders. Daarvoor moet hij in de Belof ten-competitie bij de eerste tien zien te komen. Ook is hij vastbe sloten Zeeuwse wedstrijden in Oostkapelle en Westkapelle te winnen. combineert met de teelt van hoogstamfruit en huisverkoop. Er is een proeverij van gegrilde kip en soep, bezoekers kunnen eieren rapen en er zijn rondlei dingen door het bedrijf. Meer informatie over de andere deelnemende boerderijen in Zeeland is te vinden op www.platformbiologica.nl De kans om te zien hoe zo'n mooie krop sla geteeld wordt zonder chemische hulpmidde len. In Zeeland doen vijf boerde rijen mee. Op Walcheren is dat 't Huis Ter Mee aan de Rijnsburgseweg 2 in Oostkapelle. Hier is zondag 21 september te zien hoe het houden van leg kippen, mestkuikens en schapen Weekenddiensten Voor 18 t/m 24 september 2003 HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomend door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellink- plein 3, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: A.P. Bruynzeel, Heren gracht 68,0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30tot 18.00 uur (zonder afspraak). DeVeerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spek- horst.Van Eede, Van Eede-Hidskes,Van der Male en Huisman wor den zaterdag en zondag waargenomen door: G.C.M. Rullens, Dorps straat 2, Oostkapelle, 0118-581276 en F.M. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, 0118-571234. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: <br>De Stigter, Van Borselelaan 38, Veere, 0118-501830. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag tl m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recepten: za terdag van 10 tot 19 uur: Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118- 612134.24-uurs dienst: De Singel, Singel 9, Vlissingen, 0118-412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: <curs>H. Hament, 0118- 471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: J. van Dierendonck, 0118- 471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: <curs>J. Drijdijk, 0118- 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): E. van den Akker en m. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Souburg. 0118-460860. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvra gen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voorde regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. Samen met haar man zwaait ze de scepter in de volledig omge bouwde loods. "We zitten hier al zes jaar, maar tot dit seizoen had den we eigenlijk alleen een grote amusementshal", vertelt de onderneemster. Er is hard gewerkt om op tijd open te kunnen gaan en nog steeds is niet alles klaar. De amusementshal is tot de helft te ruggebracht en de zo ontstane ruimte is volgezet met zowat alle denkbare soft-play speeltuig. Zo ontstond een verdiepingen hoog flatgebouw, waarin elke kamer zijn eigen attractie heeft. Kinderen kun nen zich naar hartelust uitleven in de ballenbak, roetsen op de glijba nen en klimmen op de toestellen. De toegang voor volwassenen is gratis. Kinderen betalen vier euro. "Maar daar mogen ze dan wel een hele dag voor blijven", licht Leeman toe. Avonturenland is letterlijk gemaakt voor kinderen. FOTO ELLEN DE DREU Oplage: 52.600 Kantoor Postbus 5, 4460 AA Goes Tel.. 0113-274000 Fax 0113-274010 Advertentieverkoop: Linda Heikoop (0113)274013 (privé (0118) 641 569). Mineke Crucq (0113)274017 (privé (0118)412199). Pieter Karman (bladmanager) (0113) 274090 (privé (0113)613 394). (Chef-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274 021 privé (0118)601112 06-54267132 e-mailred.faam@whk. wegener.nl Redactieadres: Postbus 5. 4460 AA Goes tax nr. (0113)274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: olfsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10 00 uur Advertenties: maandag 12 00 uur Kleintjes: vrijdag 17 00 uur Tel0113 274 000 De Faam Is een uitgave van Wegener Huls-aan-huls Kranten B.V. Op al onze advertenticconlractcn en aanbiedingen daanoe zijn van locpassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosreloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegcner-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestond, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) Informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs steil dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huls-aan-hulskranten BV t.a.v. de heer A.T. Koolj Hoofd Marketing, postbus 692,750(1 AR Enschede. I

de Faam | 2003 | | pagina 13