Week van de vooruitgang Visie Deltawateren JEANS AA 581 *1(1 Provincie Zeeland UNIEK GRASZODEN Monumenten dagen ^Officiële Mededelingen Tentoonstelling beeldkwaliteit Groepswonen ouderen René Brasser woensdag 10 september 2003 de FAAM Diversen Ontheffing Flora- en faunawet In beroep wmmm Milieu Vergunning Sea Way Refining B.V. m wêêêêêêêêêêêê Besluit accepteren melding H.C. Stouten B.V. Vergunning Heijmans Wegenbouw Maatschappij B.V. Nog voor de wetswijziging je motorrijbewijs halen?? REGULAR JEANS DIVERSE KLEUREN I. VAN 40.09 VOOR MAAR.....^ W W W Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 37/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Nieuws De week van de vooruitgang wordt gevierd van 16 tot en met 22 september. Centraal thema erin is de auto te laten staan en te kiezen voor alternatieve vor men van vervoer, zoals fiets, bus en trein. De week is een initiatief van de Europese Commissie en de stich ting ter bevordering van duurza me mobiliteit LOAZ in Amster dam. Ouders wordt gevraagd woens dag hun kinderen lopend of op de fiets naar kinderdagverblijf of school te brengen. Vrijdag wordt van werknemers gevraagd te gaan fietsen of lopen naar de werkplek; later wordt gevraagd te carpoolen. Vrijdag organiseert Roover - de reizigersorganisatie openbaar vervoer - een discus siemiddag in het provinciehuis in Middelburg. Zondag zou een autovrije dag moeten worden. Aan de gemeenten is gevraagd medewerking te verlenen aan de initiatieven. Dat kan zijn door het treffen van speciale maatregelen tijdens de week, waardoor auto- luwte rond de scholen kan wor den gecreëerd. Ook kunnen hele straten of wijken worden afgezet om de autovrije zondag kracht bij te zetten. In Zeeland wordt meegedaan in Biervliet, Goes, IJzendijke, Krabbendijke, Oostburg, Ter- neuzen, Tholen en Veere. Meer informatie over de week van de vooruitgang is te vinden op www.weekvandevooruitgang.nl. komende zaterdag en zondag zijn de open monumentendagen. Het Zeeuws Museum is die dagen van tien tot vijf uur open en de toegang is gratis. Te zien is er de tentoonstel ling 'De ramp van '53 door het oog van de media'. Elk uur worden films gedraaid: De afsluiting van het Veerse Gat van Bert Haanstra en frag menten uit Van gewest tot gewest over de Deltawerken. Ook zijn er, in samenwerking met het Bureau voor toerisme, twee Abdijrondleidingen, te beginnen om half één en half drie. De toer begint voor het Zeeuws museum en duurt on geveer een uur. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffing ver leend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het opzettelijk verontrusten en het doden, verwonden, van gen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van dam hert en daarbij gebruik te maken van het geweer van een uur voor zonsopkomst tot een uur na zonsondergang aan W. den Hol lander te Oostkapelle. De ont heffing wordt verleend voor de periode van heden tot en met 1 oktober 2003 (aardappelen) en van heden tot en met 1 novem ber 2003 (suikerbieten). De ont heffing heeft betrekking op de percelen gelegen in de "Oranje bospolder" aan de rand van het natuurmonument "de Manteling van Walcheren", zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven, gelegen in de gemeen te Veere. Bezwaar De ontheffing ligt van 12 septem ber 2003 tot en met 23 oktober 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 23 oktober 2003 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Alge mene wet bestuursrecht de Dinsdag 16 september houdt de adviescommissie bezwaarschrif ten zitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De eerste zitting is 14.30 uur en gaat over het bezwaar van HMO Advies, Begeleiding en Onder steuning in Goes tegen de afwij zing van subsidie voor een inter netproject uit de pot voor Vitaal Platteland. Het Antihagelproject Oost-Zuid- Beveland in Krabbendijke kreeg geen subsidie uit Vitaal Platte land; het bezwaarschrift dient om 15.00 uur. Connexxion Rotterdam wordt om 15.30 uur gehoord over het bezwaarschrift tegen de exploita tiebijdrage voor de grensover schrijdende lijn 19 tussen Ant werpen en Breda. De laatste zitting van de commis sie is om 16.00 uur. Het be zwaarschrift van burgemeester en wethouders van Oostburg tegen de subsidie voor de herin richting van het winkelcentrum in Sluis staat dan op de rol. De provinciale klachtencommissie houdt dinsdag 16 september om 16.00 uur zitting in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. De vereniging van eigenaren van gronden in de Duinpolder op Schouwen-Duiveland heeft haar beklag gedaan over het uitblijven van een uitgewerkt alternatief voor de inrichting van de polder. Zij vindt dat de provincie hiervoor moet zorgen. Beide commissies houden hun zittingen in het openbaar. De provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland hebben begin dit jaar de integrale visie Deltawateren vastgesteld. Net na de zomervakantie is de visie in druk verschenen. Foto's van mooi en lelijk Zee land zijn van maandag 15 tot en met zaterdag 27 september in alle regio's van de provincie te zien. Het zijn de inzendingen op de vraag van het provinciaal be stuur de beeldkwaliteit van het Zeeuwse land vast te leggen in de twee uitersten. Er waren ruim 200 inzendingen en een selectie daarvan met een toelichting waarom de ge fotografeerde locaties de waar dering goed en lelijk kregen, zijn te zien in: Vlissingen, bibliotheek 't Spui, Spuistraat 6; Goes, bibliotheek, Oostwal 34; Terneuzen, ge meentehuis afd. burgerzaken, Oostelijk Bolwerk 4; Oostburg, gemeentehuis Raadhuisplein 1; Zierikzee, gemeentehuis, Laan van St. Hilaire 2; Tholen, biblio theek, Dalemsestraat 23. Bezoekersjury In alle gebieden hangen de foto's uit de eigen regio. Bezoekers kunnen op een jury- kaart aangeven welke dubbel- foto's zij de beste vinden, inclu sief de argumentatie die zowel bij de foto van de mooie als de lelijke plaats wordt gegeven. De winnaars van de best scoren de foto's krijgen een rondvlucht boven Zeeland aangeboden. In zijn aanbiedingsbrief schrijft voorzitter M. Kramer van de stuurgroep integrale visie Delta wateren: 'Aan het eind van de warme en droge zomer lijkt het of de tekenen van de verwachte klimaatverandering zich sneller aandienen dan in menig scenario is voorzien: een tekort aan zoet water en een laagterecord van de Rijnafvoer. Dit is reden te meer vaart te zetten achter de verwezenlijking van de uitgangs punten en nadere studies, zoals de drie provincies die hebben verwoord. Er wordt al hard ge werkt aan de problemen die de blauwalgen veroorzaken in het Krammer/Volkerak en het Zoom meer.' Estuariene dynamiek Eén van de uitgangspunten in de visie is de onderlinge verbindin gen tussen de Deltawateren te herstellen. Door de dijken en dammen van de Deltawerken zijn die verbindingen verloren ge gaan, waardoor de vermenging van zout inkomend en zoet uit gaand water is gestopt. In de loop van de jaren is duide lijk geworden dat dit nadelige gevolgen heeft. De waterkwaliteit in Krammer/Volkerak en Zoom meer is daar een voorbeeld van. In de Oosterschelde treedt zand- honger op: het water dat bij springtij in vroeger tijden zand afzette, waardoor platen en slik ken ontstonden, pakt dat zand nu in grote snelheid terug. Jaarlijks verdwijnt zo'n 70 hectare. Het resultaat is dat er bij eb steeds minder droogvallende gronden zijn. De zandhonger is een recht streeks gevolg van de storm vloedkering. Door de getijdenwerking of de estuariene dynamiek weer meer terug te brengen kunnen de kwa lijke gevolgen worden terugge drongen. Veiligheid Bij alle studies en maatregelen voor verbetering is het voor naamste uitgangspunt de veilig heid van het achterland te waar borgen. In de integrale visie wordt aange geven dat nog veel studie moet worden verricht om tot de meest ideale situatie te komen. Ook is duidelijk dat de meeste maatre gelen erg veel geld kosten. De drie provincies hebben zich zo'n dertig jaar de tijd gegeven, want de visie heeft een looptijd van die duur. De integrale visie Deltawateren is te lezen op www.deltainzicht.nl en verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Nieuwsbrief Onder de titel Delta InZicht is nieuwsbrief 7 verschenen. Burge meester K. Sinke van Goede reede schrijft erin over zijn band met de Delta en de gedeputeer den Kramer van Zeeland en L. Dwarshuis van Zuid-Holland, die na de verkiezingen tot de stuurgroep toetraden, presente ren zich. Ook de nieuwsbrief is bij het pro vinciaal informatiecentrum te bestellen. Het provinciaal bestuur wil graag weten of er in Zeeland behoefte bestaat aan groepswonen voor ouderen. Als dat namelijk het geval is, kan die woonvorm in het volkshuisvestingsbeleid van de provincie worden opgenomen. De gemeenten en de woningbouw corporaties kunnen daarmee aan de slag. Bij groepswonen voor ouderen heeft iedereen de eigen privé-ver- trekken en er zijn gemeenschap pelijke ruimten. De bewoners maken afspraken over wat geza menlijk wordt gedaan en daaraan houden zij zich. In Zeeland is Hof Popkensburg in Sint Laurens het bekendste en enige voorbeeld van groepswo nen voor ouderen. Een bewoner: 'Je wordt 's mor gens wakker in je eigen huis, dat je gezellig hebt ingericht. Je doet wat dingen voor je zelf, je eet, je hebt je tuintje. Om tien uur gaat de bel voor de koffie in de ge meenschappelijke ruimte. Heb je andere dingen om handen of moet je weg, dan heb je dat gemeld. Heb je dat niet gedaan, dan wordt er even poolshoogte genomen. Er is dus een zekere mate van sociale controle; dat geeft een gevoel van geborgen heid.' Dat wil overigens niet zeggen dat het groepswonen een alternatief is voor een verzorgingshuis of serviceflat, ledereen zorgt voor zichzelf en als dat niet meer gaat, moet zelfstandig hulp wor den ingeroepen. Als een buurman of buurvrouw uit de groep wil bij springen, is dat mooi meegeno men, maar aanspraak daarop maken, kan niet. Om inzicht te hebben in de be hoefte van ouderen voor het groepswonen wordt hun ge vraagd dit kenbaar te maken aan de provinciale directie Ruimte, Milieu en Water, mevr. J.E. Heij- stek, postbus 165, 4330 AD Middelburg, e-mail: rmw@zee- land.nl. Bij het onderwerp in de e-mail wordt gevraagd 'groepswo nen ouderen' te vermelden. De reacties kunnen tot 19 okto ber worden ingediend. mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onver wijlde spoed dit vereist, gelijktij dig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de pre sident van de rechtbank te Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Sea Way Refining B.V. te Vlissingen-Oost een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter be scherming van het milieu ver leend voor het opslaan van 18.000 ton recyclebare Hoge Dichtheid Poly Ethyleen (HDPE) ter verwerking in de polyethyleen- polypropyleen PEPP recycling fabriek. De vergunning ligt van 11 sep tember 2003 tot en met 22 okto ber 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het bij de afde ling publiekszaken van de ge meente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 23 okto ber 2003 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 24 okto ber 2003 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti- kei 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van H.C. Stouten B.V te Middelburg. De melding heeft betrekking op het vergroten van een bestaande loods en het aanleggen van een vloeistofdichte vloer. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 15 oktober 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, Vlis- singsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 oktober 2003 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Heijmans Wegenbouwmaatschappij BV te Roosendaal een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het oprichten en in werking hebben van een tweetal gronddepots te Middelburg. Het eerste gronddepot is gelegen aan de Eendrachtweg en Nieuwelandseweg. Het tweede gronddepot is gelegen aan het kavelpad tussen de Eendrachts- weg en de A58. De vergunning ligt van 11 sep tember 2003 tot en met 22 okto ber 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het bij de ge meente Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, Vlissingsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 23 okto ber 2003 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 24 okto ber 2003 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). - Gratis gebruik van de nieuwste kledinglijn - Training Trainig verhoogde rijvaardigheid (cat.: A) - Opfriscursus (cat.: A en B) Motorrijles 10 lessen praktijkexamen €400,- autorijlessen: lste 10 €225,- Graszoden. Uniek in kwaliteit vanaf: 1,25 pm' Kom kijken en oordeel zelf. Tevens tuinontwerp en complete tuininrichting. www.uniekgraszoden.nl info@uniekgraszoden.nl - Zeer hoog slagingspercentage in Zeeland (81-85%) - Rijden op de nieuwste motoren - Theorielessen - Autorijles - Aanhanger (F.AB) - Motorrijles (beide categorieën) verkeersschool I1118-47105014174(4 www.renebrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen UFtG VLISSINGEN GOES Heerle: tel. 0165-302994 fax 0165-301356 Etten-Leur: tel. 076-5019103

de Faam | 2003 | | pagina 7