Open dag van de Roosevelt Academy Open Monumentendag 2003 Regentonnenactie groot succes Activiteiten Brede School 17 september Nieuws via e-mail Rooiaanvragen Werkzaamheden brugbedieningshuisje Gelijk Gelijk: activiteiten Europees jaar gehandicapten Bijeenkomst Nieuw en Sint Joosland over windenergie Verkeersmaatregelen Bagijnhof woensdag 10 september 2003 de FAAM 3 In het kader van het Europees jaar van mensen met een handi cap ontmoeten duizenden per sonen met en zonder handicap elkaar tijdens inhoudelijke en lu dieke actie, sport en spel, voor lichting en voorstellingen n praten zij samen over het belang van gelijke behandeling. Ook in Middelburg vinden activiteiten plaats. Het jaar 2003 is het Europees jaar van mensen met een handicap. Op 1 december treedt namelijk de nieuwe Wet Gelijke Behandeling Gehandicapten en Chronisch Zie ken in werking. Hierdoor mogen mensen met een functiebeperking niet langer worden gediscrimineerd op het gebied van arbeid en on derwijs. Gelijk=gelijk is het motto van de landelijke campagne. Karavaan Op maandag 22 september komt de Europese Karavaan in Middel burg. Op die dag vinden tal van activiteiten plaats. Zo kunnen men sen onder meer een bezoek bren gen aan de rechten nu-bus waar ze allerlei informatie kunnen krijgen over leven met een handicap. Ver der is er een debat over de Wet Gelijke Behandeling en kunnen de mensen een speciale dans voorstelling Seeing is believing bijwonen. Debat Gelijk=Gelijk Op maandag 22 september om 10.30 uur start het debat gelijk=gelijk onder leiding van Peter Brakman, directeur van de Sociaal Pedagogische Dienst in Zeeland. Commissaris van de ko ningin Van Gelder opent het de bat. Verder bestaat het forum uit politici en vertegenwoordigers van belangenverenigingen en or ganisaties op het gebied van gehandicaptenzorg. Het belooft een interessante morgen te wor den. Ook u kunt het debat bijwo nen. Hiervoor kunt u contact op nemen met Monique Baltus, SKWM telefoon 62 90 04 of (06) 21 90 88 27. Dansvoorstelling Seeing is believing Seeing is believing is de eerste dansvoorstelling voor ziend n blind publiek. Een zinnen prikkelende, grensverleggende ervaring met moderne dans, live muziek, spel en teksten die lichaam en geest in beweging zet ten. In de huidige beeldcultuur geldt eerst zien dan geloven .De makers van deze dans voorstelling geloven dat er m r is dan met het blote oog waar neembaar. Wanneer je je niet blind staart op watje ziet, kun je mogelijk een dansvoorstelling in tenser beleven. Wilt u dit zelf er varen? Kaarten zijn verkrijgbaar bij Monique Baltus, SKWM, tele foon 629004 of 06-21908827. De voorstelling vindt plaats op maan dag 22 september om 20.00 uur in het Spiegeltheater (Arduin) aan de J. Sprengerlaan. Volgende week leest u op deze pagina meer over de activiteiten die plaatsvinden in het kader van het Europees jaar gehandicap ten. De Brede School organiseert naschoolse activiteiten voor de leerlingen van de beide basisscho len, de ouders en alle overige be woners van Middelburg-Zuid. Maandag 29 september gaan de ac tiviteiten van start. Om te weten te komen wat er allemaal te doen is, organiseert het team van de Brede School een open inloopmiddag op woensdag 17 september van 13.30- 16.00 uur. Tijdens deze middag is er behalve het krijgen van informatie en folders en het bezichtigen van fotos en video opnames van alles te doen zoals: springen op een springkussen, Djemb spelen, rondkijken in de Speel-o-theek, het maken van een lekker hapje in de keuken, sporten in de gymzaal en een meedoe de monstratie van Technika 10. In schrijven voor de activiteiten of als vrijwilliger kan ter plekke bij de balie in de Foyer. Nieuwsgierig geworden? Tot ziens op woensdag 17 september in de Foyer, Speel-o-theek, keuken en de gymzaal van Palet. Balie Brede School. U kunt ook bellen, telefoon 61 67 60. Eurowind heeft verzocht in de buurt van Nieuw en Sint Joosland windturbines te mogen plaatsen. De gemeente Middelburg organi seert hierover een informatie avond in het dorpshuis van Nieuw en Sint Joosland op 16 september om acht uur s avonds. Tijdens deze avond komen verschillende sprekers aan het woord, waaron der ook Milieu wethouder Adrie van t Westeinde. Naar aanleiding van het verzoek is de afgelopen maanden onderzoek gedaan. De gemeente presenteert tijdens de bijeenkomst de onderzoeksresultaten. Belangstellenden kunnen zich op de hoogte stellen overwaarde molens zouden moeten komen en wat voor soort molens het worden. Ook wordt er aandacht besteed aan het vervolgtraject; begin oktober wordt de ruimtelijke ordeningsprocedure gestart waarbij inspraak en het ge ven van visies mogelijk is. Voor meer informatie kunt u bellen met beleidsmedewerker milieu Daan Arkestein via telefoonnum mer: 67 52 42. Sitemail is een nieuwe dienst op de website van de gemeente Middelburg. Door u te abonneren op deze digitale nieuwsbrief, ont vangt u wekelijks een overzicht met links naar alle nieuwe en ver nieuwde pagina s op www.middelburg.nl. Bent u nieuwsgierig naar de aanko mende evenementen in de stad? Wilt u weten welke nieuwe digitale formu lieren er beschikbaar zijn? Abonneer u dan gratis op de digitale nieuws brief. Wilt u uw abonnement weer opzeggen? Onderaan de nieuws brief vindt u een link waar u zich weer kunt afmelden. Naast de digitale nieuwsbrief vindt u onder Digitale diensten op de website www.middelburg.nl ook meer dan 50 formulieren en allerlei algemene informatie over de producten en diensten die de ge meente aanbiedt. Via de website kunt u ook nog steeds uw mening over het burgerjaarverslag kwijt en kunt u reageren op n van de ac tuele forums. Belangrijk is of u uw weg kunt vin den op de Middelburgse digitale snelweg. Daarom nodigen wij u van harte uit om uw vragen, opmerkin gen en suggesties over de website aan ons door te geven. Mail naar info@middelburg.nl of neem telefo nisch contact op via telefoonnum mer 0118-67 55 90. Een particuliere aanvraag is ont vangen voor het rooien van een berk aan de Hoogstraat 17. In de algemene plaatselijke veror dening zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middel burg. Het is verboden zonder vergunning houtopstanden te vellen. De ver gunning is niet nodig voor populie ren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen. En ook niet voor een boom met een stam- diameter van maximaal 25 centi meter gemeten op 1 meter 30 bo ven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor het geven van een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afde ling Groenbeheer, telefoon 67 5312 of e-mail harklo@middelburg.nl Belanghebbenden kunnen tegen de rooiaanvraag, binnen veertien da gen na publicatie hun zienswijze in dienen. In verband met werkzaamhe den aan het brugbedienings huisje en ook naar aanleiding van werkzaamheden in Vlissingen is het Kanaal door Walcheren deze week ge stremd. Sinds vorige week donderdag staat de paal waarop straks het brug bedieningshuisje prijkt in het Kanaal naast de stationsbrug. Eerst is de aannemer bezig ge weest met het vastzetten van de paal waarop straks het brug bedieningshuisje wordt ge plaatst. Deze week, als het ka naal niet toegankelijk is voor scheepvaart van maandag ochtend 8 september acht uur tot en met zaterdagmiddag 13 september vijf uur, wordt een mantelbuis gebaggerd naar het middeneiland. Hierin worden straks de leidingen gelegd. Het is de bedoeling dat het huisje voor de kerst op de paal staat. Het aanbrengen van alle elektronica, testen en in werking stellen duurt dan nog tot het voorjaar. Verwacht wordt dat het oude brugbedieningshuisje, dat nu een lastige blokkade vormt op het fietspad voor het station, voor de volgende zomer kan worden gesloopt. Plaatsing van de paal voor het brugbedieningshuisje gezien door de spijlen van de stationsbrug. Foto: afdeling Communicatie Vanaf september 2004 heeft Middelburg een universiteit, de Roosevelt Academy. In aanloop daar naartoe, kan ie dereen alvast kennis maken met de Roosevelt Academy. Speciaal voor middelbare scholieren wordt een open dag gehouden, voor andere ge nteresseerden is er een informatieavond. Zaterdag 27 september houdt de Roosevelt Academy een open dag in het stadhuis aan de Markt in Middelburg. De dag is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Deze dag is bedoeld voor leer lingen uit klas 5 en 6 VWO die (met of zonder hun ouders) ken- nis willen maken met het onderwijsprogramma van de Roosevelt Academy. Hoe ziet de studie er uit? Wat zijn de mogelijkheden na een bacheloropleiding aan de Roosevelt Academy? Hoe is het om op campus te wonen? Wat heeft Middelburg te bieden op het gebied van sport, cultuur, vrije tijd? Op deze en andere vragen ge ven medewerkers van de Roosevelt Academy en verte genwoordigers van diverse or ganisaties uit Middelburg en omgeving antwoord. Ook is er in het stadhuis een informatie markt, wordt een video over de Roosevelt Academy getoond en is er de mogelijkheid een aca demische rondwandeling door de stad te maken. Meer informa tie over de open dag is te vinden op www.rooseveltacademy.nl. Aanmelden voor de open dag kan via de website. Bellen met de Roosevelt Academy kan na tuurlijk ook: telefoon (0118) 88 68 35. Informatieavond De open dag is dus uitsluitend bedoeld voor scholieren. Daar naast houdt de Roosevelt Academy ook nog een informatieavond voor iedereen die meer wil weten over deze Zeeuwse universitaire oplei ding. En wel op maandag 29 september van 19.30 tot 22.00 in het stadhuis aan de Markt. Prof. dr. H.P.M. Adriaansens gaat tijdens zijn presentatie in op het onderwijsprogramma van de Roosevelt Academy, de campus, het soort student dat in Middelburg komt studeren en de betekenis van de Roosevelt Academy voor Zeeland. Tijdens deze avond zijn ook andere medewerkers van de Roosevelt Academy aanwezig om alle mogelijke vragen te beantwoor den, evenals bestuurders en medewerkers van de gemeente Middelburg. Meer informatie over deze informatieavond is te vinden op www.rooseveltacademy.nl Voor de informatieavond op 29 september kunt u zich aanmel den door te bellen met de Roosevelt Academy: 0118 88 68 35 of door een briefje te stu ren naar Gemeente Middelburg, antwoordnummer 763, 4330 WB Middelburg. Vermeld met hoeveel mensen u wilt komen en noteer uw adresgegevens en telefoonnummer. Gedurende de verbouwings werkzaamheden in het Bagijnhof van 15 september tot en met februari 2004 wordt het hof afgesloten voor alle verkeer. De bestaande parkeervakken in de Bagijnhof vervallen. Om de doorstroming te garan deren wordt het bestaande een richtingsverkeer in de Pluim- straat opgeheven en deze straat wordt afgesloten vanaf de Pompstraat. De garageboxen blijven zo bereikbaar. Het eenrichtingsverkeer in de Rozemarijnstraat wordt ook op geheven en de aannemer sluit deze straat af voor alle verkeer vanaf de Ramstraat. De twee parkeervakken in de Rozemarijnstraat vervallen hier mee ook. De Doopsgezinde kerk aan de L Op zaterdag 13 september is het Open Monumentendag. Komt u ook een kijkje nemen? Open Monumentendag wil ieder een de gelegenheid geven ken nis te maken met het culturele erfgoed van de Nederlandse ste den. Tussen tien en vijf uur ope nen veel monumenten hun deu ren. Toegang is gratis. De open gestelde monumenten zijn her kenbaar aan de Open Monumentendagvlag. ledereen kan een kijkje nemen in deze gebouwen. Soms wordt er iets extra s georganiseerd, zoals een tentoonstelling of een rondlei ding. Stadswandeling met gids Op de Open Monumentendag worden gratis rondleidingen door het Middelburgse centrum gege ven. De gids neemt u mee langs fraaie monumentenpanden en door smalle straatjes. De rond leidingen vangen aan om 10.00, 11.45 en 13.30 uur en starten voor het stadhuis aan de Markt. De monumenten Gedurende de dag kunnen belangstellenden een bezoek brengen aan de volgende Middelburgse monumenten: ge Noordstraat Het Abdijcomplex bestaat uit de Nieuwe Kerk, Wandelkerk, de Abdij toren Lange Jan en het Zeeuws museum. In het museum kunt u de tentoonstelling De ramp van 53 door het oog van de media bezoe ken. Abdijrondleidingen starten bij het Zeeuws museum en duren on geveer een uur. De aanvang is op zaterdag en zondag om 12.30 en 14.30 uur. Engelse Kerk, Bodenplaats: een overblijfsel van het Cellebroedersklooster dat daar tus sen 1471 en 1484 gevestigd was; Kloveniersdoelen, Achter de Hout tuinen 30: de jongste van de drie Middelburgse schutterijen; Van de Perrehuis, Hofplein 16: een unieke combinatie van oud en nieuw. Het Van de Perrehuis sluit de deuren om vier uur; Oostkerk, Oostkerkplein: een gaaf voorbeeld van classicistische barok uit de 17de-eeuw; Stadhuis, Markt: een van de mooi ste stadhuizen van het land staat in Middelburg. Baron Chassee, Gortstraat 30: fraaie schoorstenen, betimmeringen en schilderingen in dit mooie patrici rshuis; Molen Buiten Verwachting, Nieuw en Sint Joosland: een uit 1874 da terende korenmolen; Lutherse Kerk, Zuidsingel 60: een eenvoudige bakstenen zaalkerk met een mooi orgel; Pakhuis de Kemel, Kinderdijk 88, terug naar de 17de-eeuw in dit VOC-pakhuis; Gasthuiskerk, Lange Delft 94: met authentiek 16de-eeuws Madonnabeeldje; Petrus -en Pauluskerk, Lombardstraat 1bezoek de spe ciale kapel in het kerkgebouw, ge wijd aan Onze Lieve Vrouw van den Polder, waarin zich een 16de-eeuws paneeltje met een afbeelding van Maria bevindt; Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62: het interieur wordt bepaald door een hoge kerkruimte die een classicistische afwerking kent; Nederlands Hervormde Kerk van Sint-Laurens, Van Cittersstraat 69: in het sfeervolle interieur val len de preekstoel, het doophek en enkele wapenborden op; Croonenburg, Singelstraat 41: mooi hoekhuis uit de 16de eeuw; Galerie T, Turfkaai 25: Bezoek galerie, tuin en kelder. In de kel der is een gesloten beerput aanwezig; Leger des Heils, Hoogstraat 20: Gebouw uit 1592. Aanvankelijk een zeepziederij, daarna een kerk en nu eigendom van het Foto: Afdeling Communicatie Leger des Heils; Stadstuin Kwekerij, Langevielesingel 12: op het dak van de laatst- gebouwde schuur zijn speciale dak pannen aangebracht die het voor de gierzwaluw mogelijk maken zich te vestigen. Tegenwoordig exploiteert zorginstelling Arduin de kwekerij. Notariskantoor, Wagenaarstraat 1: Aan de zijgevel van dit mooie pand is een unieke laatmiddeleeuwse houten gevel aangebracht die oor spronkelijk afkomstig is uit de Lange Delft. Kinderboerderij De Klepperhoeve, Meiveldpad 55: Boerderij uit het mid den van de 19de eeuw. Gemeente Middelburg kocht de boerderij in 1968 aan richtte het in als kinder boerderij. Pendelbus Tussen de bushaltes Nieuwe Haven in Middelburg en het Bellamypark in Vlissingen rijdt op deze dag een oldtimerbus die monumentenbezoekers gratis vervoert. Om meer te weten te komen over de geopende monumenten op Walcheren kunt u een gratis exemplaar van de Walcherse monumentenfolder ophalen bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Foto: afdeling Communicatie aan de Waldammeweg. Maar liefst 173 kunststof en houten regen tonnen gingen van de hand. ladesh. Middelburgers haalden af gelopen zaterdag hun bestelling op bij de gemeentelijke werkplaats prijs een regenton worden besteld. Vijf euro van iedere verkochte ton is voor een drinkwaterproject in Bang- De actie een ton voor water is geslaagd. Via gemeente Middel burg kon voor een aantrekkelijke

de Faam | 2003 | | pagina 3