'Ik heb zelf ook armoede gekend' Jazz met uitzicht op zee tiet weten waard Start cursusjaar MIKV Monique Nuijten terug bij af Dichters opgelet! de Streeknieuws Afsluiting muziekreeks Zijdemuseum Meliskerke GOESENAAR BEGINT VOEDSELPROJECT VOOR ARMEN MTV WIL WEER NAAR DE TOP www.de-faam.nl r 'ie woensdag 10 september 2003 pagina 17 Nieuwe senioren woningen Start praktijkgerichte cursussen Kinderkleding- beurs Sloe derby in ere hersteld Lezing over voedselallergie GOES - "Ik ben gezegend. Ik heb werk". Marinus Weulink uit Goes beseft zijn geluk. Want er zijn men sen die tot hun oren in de schulden zitten en dat als een loodzwaar geheim meedragen. Voor die mensen is Weulink samen met zijn vrouw Corry een voedsel- project begonnen. De hulp van de stichting De Hel pende Hand blijft niet voorbehouden aan Beveland. Ook Walcherse minima kunnen zich aanmelden. DOMBURG - Zeeland stroomt de derde week van sep tember weer massaal vol, als van dinsdag 16 tot en met zondag 21 september het festival Jazz by the Sea op het programma staat. In de plaatsen Domburg, Meliskerke, Oostkapelle, Veere, Vrouwenpolder, Westkapelle, Zoutelande en Vlissingen krijgen bezoekers in een tijdsbestek van zes dagen meer dan zestig optredens te zien. MIDDELBURG - Eén van de meest aansprekende na men in de Zeeuwse turngeschiedenis, Monique Nuijten, keert terug naar haar oude honk, namelijk de Middelburgse gymnastiekvereniging MTV. De turnster met wereldervaring zal er de trainingen gaan verzor gen bij de selectie. Die afdeling is nieuw leven ingebla zen. De MTV-selectie sportte jaren in de nationale top. THUIS IN JE BUURT Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl MIDDELBURG - Woongoed Middelburg bouwt samen met de SPOW en de SVRZ, op het terrein van Hof ter Veste, dertig appartementen en vier groepswoningen. Deze ko men in de plaats van vieren twintig verouderde woningen van de SPOW. Hierover was drie september een informatiebijeenkomst. De senioren die nu in een verou derde woning wonen, zijn verzekerd van een nieuw huis. De vier groepswoningen zijn bedoeld voor mensen die verpleegzorg nodig hebben. De bouw start eind 2004 en de oplevering is begin 2006. MIDDELBURG - In Middel burg starten eind september twee praktijkgerichte cursus sen. De cursus 'Haal meer uit je leven' begint dinsdag 23 september en 'Ontpop jezelf' met behulp van het Enneagram op woensdag 24 september. 'Haal meer uit je leven' is gericht op het verbe teren van je levenskwaliteit. 'Ontpop jezelf' is gericht op het ontplooien van jezelf door het Enneagram. 'Haal meer uit je leven' is zeven dinsda gen en 'Ontpop jezelf' zeven woensdagen. De cursussen zijn ook in het weekend te vol gen. Het aantal plaatsen is beperkt. Meer informatie: Marja Ottema, tel: 0118- 611630 MIDDELBURG - De werk groep Georgië houdt zaterdag 27 september een kinder- kledingbeurs in het jeugd- gebouw van de Hofpleinkerk aan het Hofplein (naast de kerk). De beurs is van 9.00 tot 11.30 uur en de helft van de opbrengst is bestemd voor een straatkinderenproject in Georgië. Het inleveren van kinder kleding (heel, schoon, eigen tijds en zowel voor het najaar als winterkleding) kan vrijdag 26 september van 18.00 tot 20.00 uur in hetzelfde ge bouw. NIEUWDORP - Het is veertig jaar geleden, maar zaterdag 27 september is het zover. Nieuwdorp 1 voetbalt tegen Arnemuiden 1 in de tweede klasse E. In de jaren vijftig was deze derby een hoogtepunt in het Zeeuwse zaterdag- competitievoetbal. Het be stuur van SV Nieuwdorp invi teert de spelers en kaderle den, uit de periode 1950- 1960, voor deze wedstrijd. Hiervoor hebben ze namen en adressen van de oud-spe lers nodig. Reactie is welkom. Voor inlichtingen: Monique den Hamer, tel. 0113-612489 of de hamers@zeelandnet.nl MIDDELBURG - Meer weten over voedselallergie? Dat kan. Maandag 29 september spreekt G.J. van Es uit Noordgouwe op uitnodiging van de Stichting Voedsel allergie Zeeland in Het Pallet aan de Reigersbergstraat in Middelburg over bio-reso- nantie. Hij laat met hulp van apparatuur zien wat bio-reso- nantie inhoudt. Het begint om 20 uur, van tevoren aan melden (0118-642799) is ge wenst. door Dennis Rijsbergen Het begon allemaal door een programma op de televisie. Het project Tussen Wal en Schip van Jan Bosman uit Bergen op Zoom kwam aan de orde. Iemand die bij bakkers, groenteboeren en supermarkten voedsel los peutert om het vervolgens te ver delen onder bijstandsmoeders, arme ouderen en jonge gezinnen die financieel in de penarie zit ten. "Dat programma heeft me geraakt," zegt Weulink. Later kwam hij bij bakkerij de Gouden Korenaar in Goes en opeens schoot het project van Bosman door zijn hoofd. Weulink vroeg bak ker John van Dom melen of hij wat brood kon missen. "We zijn toen rond de tafel gaan zitten. En uiteindelijk kreeg ik zijn steun." Weulink is niet altijd een mens geweest die zich het lot van an deren aantrok. "Voor mijn huwe lijk reisde ik zes jaar met de ker mis mee. Ik leefde in een totaal andere wereld." Maar het leven had een verrassing in petto. "Ik ben christen geworden. Dat was het keerpunt. Nu kan ik liefde geven. Vroeger kende ik geen liefde. Ik ging over lijken." De Goesenaar beseft dat hij zich heel wat op de hals haalt. Het project in Bergen op Zoom is een doorslaand succes, dat in Rotter dam geheel uit de hand gelopen in een grote organisatie waarbij vele vrijwilligers werken. "We beginnen in Midden-Zeeland. Mocht het groter worden, dan zien we dat dan wel weer. Ik heb Bosman ontmoet. Misschien dat we in de toekomst kunnen sa menwerken." ...vroeger kende ik geen liefde, ik ging over lijken... Weulink en zijn vrouw denken dat er in Goes genoeg mensen in stille armoede le ven. Die bereiken is moeilijk. "Er is veel schaamte. Je vertelt je buurman niet zo maar even dat je flinke schulden hebt." In samen werking met zijn kerkelijke ge meente stuurt Weulink de ko mende tijd brieven naar instan ties als het Leger Des Heils, maat schappelijk werk en de sociale dienst. "Die weten welke mensen hulp kunnen gebruiken." Men sen die van het gratis voedsel ge bruik willen maken, hoeven zich bij Weulink niet te schamen. "Ik heb zelf ook armoede gekend. Ik kom uit een heel arm gezin van zes kinderen." Bakker John van Dommelen (rechts) geeft Marinus weulink twee keer per week een bak brood. FOTO: DENNIS RIJSBERGEN Hoewel Weulink en zijn vrouw pas zijn begonnen, hebben ze al aardig wat vaste klanten. Een echtpaar met drie jonge kinde ren dat door allerlei ziekenhuis ellende met een flinke huur schuld kampt. "En een weduwe die het niet meer kan bolwerken. Ze krijgen een paar halve broden per week en daar zijn ze heel blij mee." Weulink wil wel kritisch blijven. "Ik ga het eten persoon lijk brengen. Zie ik dat er drie kratten bier in de keuken staan, of dat de persoon in kwestie aan de drugs is, dan gaat het niet door. Kun je kratten bier kopen of drugs dan kun je ook brood kopen." Verder is het de bedoe ling dat Weulink iedere klant door Albert Budding Het jaarlijks terugkerende evene ment, dat dit jaar alweer voor de dertiende keer wordt gehouden, geldt als één van de hoogtepun ten van het jaar voor de jazz liefhebber. Het festival dat vorig jaar tussen de 20.000 en 25.000 bezoekers trok leeft meer dan ooit tevoren. En het mooiste van het festival is volgens Douwe Mulder, bestuurslid van de stich ting Jazz by the Sea en program meur, "dat het gratis is". Het festival, dat is ontstaan om het toeristenseizoen te verlengen omdat september voor de horeca nogal een rustige maand was, is nu niet meer weg te denken uit het rijtje jazzfestivals. Begonnen met ze ven bands en nu uitgegroeid tot een festival met meer dan zestig optredens. "De bands die hier komen zijn grotendeels oude stijl jazzbands", vertelt Mulder. "Ne derland heeft een heel groot scala aan oude stijl jazzbands (jazz uit de jaren twintig en der tig) en zodoende hebben wij ie der jaar genoeg nieuwe bands." Mulder, die het hele jaar door bezig is met het zoeken naar juiste bands, reist stad en land af op zoek naar goede en het liefst nog onbekende bands. "Ik ga grote festivals af in Wageningen en Enkhuizen en als ik daar een geschikte band zie, dan probeer ik die te contracteren. Ook luis ter ik veel naar cd's en krijg ik veel ...we zoeken veel bandsnètonder de top... muziek toegestuurd. Uit dit rijke aanbod probeer ik dan het Jazz by the Sea festival samen te stel len", aldus de grote man achter het pro gramma. De muziekkeuze van Mulder wordt ook bepaald door de locatie waar de band komt spelen. "Ik ga eerst langs de restaurants en cafés die zich heb ben aangemeld. Vervolgens bekijk ik daar de inrichting van, hoeveel ruimte ze hebben en wat voor sfeer er hangt. Daarna vraag ik hoeveel geld ze voor een band over hebben en met deze gegevens ga ik op zoek naar de juiste band." Omdat het festival gratis is, moet de organisatie van Jazz by the Sea ...we zijn aardig op weg om meer jeugd te krijgen... zich in het bijzonder richten op de verhouding prijs en kwaliteit. Iets wat meestal zeer goed lukt. "Uit financiële overwegingen zoeken wij veel bands nèt onder de top", zegt Mulder. "Maar wij hebben natuurlijk ook bands van internationale allure (Shine) en mensen die al lang hun sporen hebben verdiend in de muziek. Ook hopen wij een springplank te zijn voor de jeugd (zoals The Oriental Jazzband). Het moet aansprekende muziek zijn. We proberen zoveel mogelijk men sen te bereiken. Het jazzpubliek is over het algemeen wat ouder, maar we zijn aardig op weg om meer jeugd te krij gen. Captain Gumbo zal volgens ons, met de opzwe pende en dansbare ritmes, de jeugd zeer aanspreken." Het meest blij is Mulder met de komst van The David Livingstone Jazz Messengers met zangeres Beverly Daley. Deze band speelt tijdens de jazz- kerkdienst. Mulder is zo vlak voor het festi val nog druk in de weer. "Arties ten bellen me op met de vraag of ze nog een folder kunnen krijgen of hoe ze hier moeten komen. En tijdens het festival zelf loo,p ik ook van hot naar her om alles in de gaten te houden." Hans Goovers, Douwe Mulder en Daan van de wekken zijn drijvende krachten achter Jazz by the Sea. FOTO JAAP WOLTERBEEK (advertentie) twee maanden helpt. "Daarna moeten ze het weer zelf probe ren te rooien." Projecten als die van Weulink zijn al vaker opgestart en weer een stille dood gestorven. Niemand wilde na melijk 'tweedehands voedsel'. Maar tijden zijn veranderd denkt Weulink. "De werk loosheid is in jaren niet zo hoog geweest als nu. Bovendien zijn veel mensen door de euro in pro blemen gekomen." Naast de broden van de Gouden Korenaar zoekt de Goesenaar ook andere leveranciers. Bij voorbeeld boeren die ons groen ten geven die de veilingen niet willen. Verder hoop ik dat fruittelers zich aanmelden." Ook is Weulink op zoek naar een goede computer waarop hij de administratie kan bijhouden. Wie Weulink wil helpen, kan bel len met: 0113- ...er is veel 226199. weulink schaamte... benadrukt nog eens dat de hulp niet alleen bedoeld is voor men sen uil Goes en omgeving. "Ook mensen van Walcheren die het niet meer kunnen bolwerken, mogen zich aanmelden. En dat geldt natuurlijk ook voor onder nemers. We zijn vooral op zoek naar fruit en groente, omdat daar zoveel onontbeerlijke vitamines en mineralen in zitten." Nuijten gaat de klus niet alleen klaren. Naast haar staat nog een oude MTV bekende, namelijk Jeannol Stroosnijder, die de functie hoofdtrainer kreeg toe bedeeld. Eva Huibregtse neemt de vooropleiding voor haar reke ning. Renate Mieras en Janny Vermeule kregen de choreografie toebedeeld. Vermeule is tevens coördinator. De trainingen wor den gehouden in samenwerking met de StichtingTurncombinatie ZWN (ZuidWest Nederland). Ver enigingen met talenten en aspi raties om de top te bereiken kun nen zich bij deze organisatie aansluiten. Harry Stapel is er verantwoorde lijk voor om het niveau op te kri k- ken. Dankzij deze constructie kunnen getalenteerde turnsters gewoon lid van hun eigen vere niging blijven. Ze hoeven daar- Weekenddiensten HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereik baar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestda gen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomend door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: A.R. Angkotta, Kinder dijk 50, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: C.J.E.M. Albers, bel- linkplein 3, 0118-644301 Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huis man worden zaterdag en zondag waargenomen door: W.J.M. Spek horst, J.W. Schuurmanstraat 7, Domburg, 0118-581271. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: R.P. redingius, Singel 26, Vlissingen, 0118-412644. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recep ten: zaterdag van 10 tot 19 uur: Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134. 24-uurs dienst: v.d. Sande, Badhuisstraat 30, 4381 LT Vlissingen, 0118-412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: H. Klompe, 0118-471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. de Pundert, 0118-471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. Sinke, 0118-626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, 0118-410910. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aan vragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. MIDDELBURG - Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vor ming (MIKV) begint maandag 15 september met een nieuw cursus jaar. Verschillende cursussen zoals toneel, tekenen, dansen, weven en keramiek zijn voor jong en oud te volgen. De hit uit Amerika is Ground control Pilates. Vele celebrities zweren hierbij. Het is een mind-body bewegingsvorm, die is gebaseerd op de concepten en methodes van Joseph H. Pilates, gecombineerd met oefe ningen uit de fitness branche. Aan te raden voor mensen met rug- of schouderklachten. Aanvang donderdagavond van 20.00-21.00 uur. Voor inlichtingen tel. 06- 53534417. GOES/MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft dit najaar in verschillende regio's de cursus 'Het (leren) schrijven van gedichten'. Er zijn zes werk bijeenkomsten en ze zijn be doeld voor poëzieliefhebbers die zelf wel eens een gedicht schrij ven. Docent is dichter Thom Schrijer. Een introductieavond in Goes is woensdag 17 september van 19.30-22.00 uur in boekhan del De Koperen Thin, Keizersdijk 16. In Middelburg is die op vrij dag 19 septembervan 9.30-12.00 uur in boekhandel de Drvkkery, Markt 51. Voor inlichtingen: ZVU-bureau tel. 0118-634800. door niet permanent verre reizen te maken om op niveau te kun nen trainen. Nuijten is trouwens tevens lid van de trainingsstaf van deze organisatie. Na een opstart van de MTV se lectie geelt de vereniging ook het komende seizoen lessen in trampoline springen. Deze les sen op de grote trampoline zijn bedoeld voor alle leeftijdsgroe pen. Op woensdagavonden begelei den Manita Hitijahubessy en Jos de Voogd de lessen. Hitijahubessy veroverde vele prijzen in het trampoline op de nationale en internationale po dia. Jos de Voogd heeft jaren lange ervaringen opgedaan bij Veldo.Voor meer informatie: Hitijahubessy 0118-615356 en De Voogd: 0118-628991. MELISKERKE - Ter afsluiting van de muziekreeks in Het Zijdemuseum aan de Dorpsstraat 3 in meliskerke, treedt zaterdag 20 september Quatre Tickets de Swing op. Deze musici brengen in het kader van Jazz by the sea 'Swing met een vleugje Django'. De aanvang is om 14.00 uur en de entree is gratis. Voor meer in formatie: www.zijdemuseum.nl. (advertentie) Oplage: 52.600 Kantoor Postbus 5, 4460 AA Goes Tel 0113-274000 Fax 0113-274010 Advertentieverkoop: Llnda Heikoop (0113)274013 (pnvé (0118) 641 569). Mineke Crucq (0113) 274017 (privé (0118)412199). Pieter Karman (bladmanager) (0113)274090 (privé (0113)613 394) (Chef-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274 021 privé (0118) 601 112 06-54267132 e-mail;red.faam@whk.wegener nl Redactieadres: Postbus 5. 4460 AA Goes lax nr.: (0113) 274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: offsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur Kleintjes: vrijdag 17 00 uur Tel.: 0113 274 000 De Faam Is een uitgave van Wegener Huls-aan-huls Kranten B.V. Op al onze advcrtentlccontructcn cn aanbiedingen daartoe zij" ™n toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis aan huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huls aan huiskranten BV Is een onderdeel van het Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wl) opgenomen In een bestand dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten cn producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zotgvuldlg geselecteerde derden. Als u up deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huls-nan-hulskranten BV. t.a.v. de hcc-r A.T Koolj Hoofd Marketing, postbus 6:12,75(1(1 AR Enschede.

de Faam | 2003 | | pagina 17