efe Ffl?ÜII Ter zake Pod IUM Feestelijke heropening van Eijkeren Stroo Bestrating voor vakwerk Sponsorcontracten VCV verlengd if Koersbal in Dorpshuis es r XPOSITIES Hillebrand sponsort twee motorcrossers REGIONALE VOLOP BELANGSTELLING VOOR OPEN DAG woensdag 10 september 2003 pagina 11 AGENDA Rommelmarkt in Scheldehof Zeeuws Museum houdt serie debatten Solo-expositie Paalvast MIDDELBURG - "De belangstelling was boven ver wachting", stellen Freddie en Carolien van Eijkeren vast. "We waren op tijd klaar met verbouwing, hadden de afgelopen week de tijd om de puntjes op de i te zet ten. En zaterdagavond waar we Idaar. Toen zeiden we: 'Laat maar komen jongens!'." OOST-SOUBURG - Stroo Bestrating staat volgens eige naar Ronny Stroo voor "secuur en netjes werken in mooie vormen en kleuren in alle voorkomende bestra ting met steen". De eigenaar had altijd al het idee om ooit voor zichzelf te beginnen en in januari van dit jaar was het zo ver. "Bij mijn vorige baas had ik altijd veel te maken met dit werk: graafwerk en straten maken. 'Doe het, we helpen elkaar', zeiden andere stratenmakers tegen mij. En er komt een dag dat je die knoop door hakt en zo is Stroo Bestrating begonnen", aldus Stroo. VLISSINGEN -V.C. Vlissingen heeft met de twee hoofd sponsors Kojo Engineering en C-Services Holland, beide Vlissingse bedrijven, haar sponsorovereenkomst met drie jaar verlengd. Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl 1 11 DONDERDAG 11 SEPTEMBER Koorkerk, Middelburg, Mini- concert, Cora Roelse, trompet en René Molenaar 15.00-15.30 uur. VRIJDAG 12 SEPTEMBER Podium 't Beest, Beesten markt 3, Goes. Muziektheater,: Jan Rot, Muziek voor miljoe nen. St. Jakobskerk, Vlissingen, klassieke muziek Brahms, aanvang 20.15 uur ZATERDAG 13 SEPTEMBER Grote Kerk, Goes. Orgel concert, Kees van Eersel, 20.00 uur. Podium 't Beest, Beesten markt 3, Goes. Muziektheater, Jan Rot, Muziek voor miljoe nen, 20.30 uur. Kaj Munk, Hansweert. Caba ret, Onno Innemee, 'En Nou?' Zijdemuseum, Dorpsstraat 3, Meliskerke.Traditionele volks muziek en licht klassieke wer ken, vanaf 14.00 uur ZONDAG 14 SEPTEMBER Tapperij 's Lands Welvaren, A. de Koningstraat 5, Kwaden- damme,The Old Firm, celtic folk rock. Aanvang 17.00 uur. MAANDAG 15 SEPTEMBER DINSDAG 16 SEPTEMBER Hotel Willebrord, Smidsstraat 17, Zoutelande. Jazz-, dans- en showorkest, Swing Match, 19.00-22.00 uur WOENSDAG 17 SEPTEMBER Stadsschouwburg, Middel burg. Musical, Umoja, the spi rit of toghetherness, 20.00 uur Café Popeye, Vlissingen, Copycat, 22.30 uur. Muziektent, Langstraat, Zou telande. Jazzband, The Dixieland Crackerjacks, 20.00 - 23.00 uur. St. Jakobskerk, Vlissin gen, concert, koormuziek, "Scharzmeer Don Kosaken", 20.00 uur. VLISSINGEN - De Stichting Werkt voor Ouderen houdt: vrijdag 19 september een rommelmarkt op het terras van Zorgcentrum Scheldehof aan het Stadhuisplein 22 in Vlissingen. De rommelmarkt duurt van 11.00 tot 15.00 uur. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum begint vrijdag 19 september met een reeks de batten. Daarin zoekt het naar perspectieven op kunsten re ligie, politiek en landschap, architectuur en geschiedenis, gemeenplaatsen en eigenhe den. Valentijn Byvanck, direc teur van het Zeeuws Museum, is gespreksleider en gastheer. Het debat op de negentiende gaat over de watersnoodramp van 1953 en de verslaggeving daaromheen. Sprekers zijn onder andere Kees Slager, documentairemaker en au teur van De Ramp en Flip Feij, directeur Omroep Zeeland. De middag is van 13.30-16.30 uur in het Roosevelt Study Center, Abdij 9, Middelburg MIDDELBURG - Michiel Paalvast houdt tot en met zondag 21 september een solo-expositie in het atelier op de Balans 17 in Middelburg. De uit Veere afkomstige Michiel Paalvast heeft twee maanden intensief gewerkt en gezocht naar schilder kunstige op I ossin genHet re sultaat bestaat uit twee dummies, vijftig olieverf- schetsen en schilderijen op papier en acht schilderijen die zich nog in verschillende stadia van wording bevinden. De expositie is te bezichtigen van maandag tot en met don derdag van 9.00 tot 17.00 uur. door Léon Janssens Om 19.30 uur gingen zaterdag de deuren open. Ruim driehonderd belangstellenden konden in een ongedwongen sfeer kennis ne men van de grote verandering van 'hun' dansschool: ruim 175 vierkante meter erbij. Ze hoef den zich geen mo ment te vervelen, want er waren tal van demonstraties, zoals Break Dance, Street Dance, Ball room dancing en Latin. "Er wa ren veel jongelui, maar ook veel stellen. Echt een goed gemixt ge zelschap", vertelt Freddie. "Er kwamen mensen voor alleen informatie of om zich op te ge ven voor dansles in allerlei gen res. Vooral Street Dance was po pulair. Bovendien komen veel mensen die in het verleden ge danst hebben terug. We kregen geweldige positieve reacties op de nieuwe situatie, echt heel veel mensen waren aangenaam ver- ...we hebben er zelf ook plezier in... rast. De dansvloer is verdubbeld en de spiegels langs de wanden zorgen nog eens voor een extra ruimte-effect. Ideaal voor break- en street-dansers want zo is het moge lijk om jezelf voor de spiegel te corrigeren. En daarnaast kun je jezelf in de spiegel bezig zien. En ook de zitruimte rond de dansvloer is uitgebreid, zonder dat daarbij afbreuk wordt gedaan aan de dansvloer zelf." Danslessen bij Dancemasters van Eijkeren worden gegeven door Freddie en Carolien. Judy Kooger verzorgt Street Dance en David Magee neemt de Break Dance-lessen voor zijn rekening. "Street Dance is ook populair bij twintigplussers", laat Freddie weten. "De tendens is dat als er wat in de dansschool gebeurt, dat dat ook wel eens door ande ren wordt meegepikt. Dancemasters van Eijkeren staat dan ook voor continu en profes sioneel dansles geven." Bij Dancemasters van Eijkeren hebben een aantal dansparen van hun hobby een sport ge maakt. Deze mensen nemen op hoog niveau landelijk aan dans wedstrijden deel. De beide eige- "We werken voor particulieren, bedrijven en instellingen en doen alle voorkomende bestratingwerkzaamheden zoals opritten, parkeerterreinen, terraswerk, stoepen en speciale wensen. Indien nodig maken wij een afspraak met de klant om op locatie te bekijken wat de moge lijkheden zijn. Bovendien kan het zijn dat de klant zelf nog ma teriaal heeft wat we opnieuw kunnen verwerken." Hoewel sommigen precies we ten wat ze willen kan Stroo des gewenst ook zelf een ontwerp maken. Hij geeft advies en brengt een offerte uit. De uitvoering van het werk en de kleurstelling ge beurt altijd in overleg met de klant. Stroo Bestrating werkt ook wel samen met andere bedrijven. Zo is onlangs nog een schoolplein in Oost-Souburg bestraat in sa menwerking met een ander be drijf. "We hebben goede contac ten onderling en houden elkaar op de hoogte", laat Stroo weten. "Zo blijkt dat 'wildverband', waarbij allerlei verschillende maten door elkaar gelegd wor den maar er toch ook weer een verband is, het erg goed doet. Het ziet er losjes uit en geeft een heel speciaal effect." Stroo Bestrating is gevestigd aan de Ritthemsestraat 2 in Oost- Souburg. Telefonisch is het be drijf bereikbaar op 0118-472239. Ronny Stroo wilde altijd al voor zichzelf beginnen. FOTO JAAP WOLTERBEEK Vlissingen is door de jaren heen de meest succesvolle Vlissingse voet balclub geweest en als het aan Koos van den Hengel, directeur van Kojo, ligt, blijft het niet alleen bij successen uit het verleden. "V.C. Vlissingen moet ambitieus zijn en het hogerop zoeken", aldus Van den Hengel. "Sinds Kojo en C-Services begin 2001 hoofdsponsor werden, heb ben ze de club geprikkeld met hun contractvorm", aldus voorzitter Piet de Jong. Het unieke van de overeenkomst is dat de sponsorprestaties van het eerste elftal, verbeteringen in de structuur van de club en de groei Het eerste elftal van VCV. FOTO RUBEN OREEL van het aantal leden gekoppeld zijn. De club krijgt kort gezegd 'loon naar werken'. VC. Vlissingen heeft de samenwer king met beide handen aangegre pen om de club weer goed op te bouwen en de clubmensen blaken van vertrouwen. Vrijwilligers, be stuurders, leden en sponsors heb ben er samen voor gezorgd dat de uitstralingvanVC. Vlissingen sterk is verbeterd en het ledenaantal aanzienlijk is gegroeid. Gesteund door het verlengde contract krijgt V.C. Vlissingen van Kojo en C-Ser vices nog eens drie jaar de tijd om uit te groeien tot een nieuw voetbalbolwerk. "De sponsors wil len een gezonde club met een goed V.C. Vlissingen 1 en daarach ter een brede vereniging die ieder jaar completer wordt", aldus be drijfsleider Ronald Passchier. De ambitieuze VC. Vlissingen wil de komende jaren met Kojo en C- Services verder groeien naar een club van formaat op de plaats waar het thuishoort op de Zeeuwse voetbalkaart. (advertentie) naren ondersteunen en begelei den dat. "Want daar hebben we zelf ook plezier in", zegt Carolien. met DJ Rutger B en zaterdag 13 september naar een openings party voor paren. Dancemasters van Eijkeren heeft een on derkomen aan de Wie ook kennis wil Walensingel 63a, maken met de vernieuwde dans- (achter de parking bij Cue school kan vrijdag 12 september Action) in Middelburg en het te- naar een grote openingsparty lefoonnummer is 0118-638370. ...dansvloer is verdubbeld... FOTO: FOTO VERSCHUREN Koersbalgroep Nieuwland speelt elke donderdagavond koersbal in de grote zaal van het dorps huis in Nieuw en Sint Joosland. De groep wordt gesponsord door wegrestaurant de Roode Leeuw en de Rabobank. Belangstellenden kunnen elke donderdagavond een kijkje ko men nemen. Er wordt dan ge speeld van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie over de koersbalgroep kan contact opge nomen worden met Ko de Visser, telefoon 0118-602255 of met Willy de Klerk, telefoon 0118- 602328. HORIZONTAAL: 1. Dwalen, onbeschoft: 2. gras land, windrichting, oude vocht maat: 3. behoeftigen, cadans: 4. grote bijl: 5. gemeente, droog plaats; 6. staren: 7. zeevis, ploeg; 8. ten gunste van; 9. eiland in de Middellandse Zee, achteraf; 10. zoon van (voor Schotse namen), oppervlaktemaat, rivier (Sp.); 11. boei, manier. VERTICAAL: 1Absurd, flauw schijnsel; 2. grond soort, Trans-Europa-express, drankgelegenheid; 3. Afrikaanse houtsoort, dopheide; 4. daar ter plaatse; 5. slaapziekte, rivier in Spanje; 6. pover; 7. zandplaat in zee, vaartuig; 8. loot; 9. volk, boven het genoemde; 10. waterkering, groente, Duits lidwoord; 11. zandspiering, narrenstok. 6 7 8 9 10 11 10 3 7 2 JPMO OPLOSSING: 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing voor donder dag 18september naar de redac tie van De Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzen dingen wordt een winnaar ge trokken. Die krijgt twee vrij kaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in De Faam van woensdag 24septem- ber bekend gemaakt. Y. Hof uit Oost-Souburg won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit De Faam van woensdag 27 augustus twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. E ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, Langstraat 35, Wendy Marteijn/ITulsteijn, foto's 'Hedendaagse Arnemuidse Vrouwen in Klederdracht', t/m 1 november, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30- 16.30 uur. GRIJPSKERKE Boerderij galerie de Osseberg, Singelweg 11, expositie van Simon Woudwijk, schilderijen en bronzen beelden en Ton Lamper, schil derijen en objecten; t/m 11 oktober. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur en na af spraak. MIDDELBURG Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dagelijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noordbolwerk33: schilderijen in gemengde technieken van Annelies Spaans-Moolenaar; t/m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toornstra van spottende boertjes en boerin netjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal,Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7: Vergane Glorie van ver dwenen Zeeuwse boerderijen. Van 8 september tot en met 18 ok tober fototentoonstelling afkomstig van de Beeldbank Zeeland. Drukkerij, Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van affi ches en posters, aanplakbiljetten en plakkaten over allerlei on derwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten te gen de vervuiling van de Oosterschelde. Ceasuur, Lange Noordstraat 67, tentoonstelling Kees Wijker, 'Krankzinnige beelden', van 13 september t/m 2 november. Ope ning zaterdag 13 september 16.00 uur. Stichting Kunstuitleen Zeeland, Balans 17. Solo-expositie Paalvast, werk van Michiel Paalvast, 8 t/m 21 september, openingstijden maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur. Galerie't Ilaentje te Paart", Spanjaardstraat 19, expositie Nynke van Amersfoort, dimensionaal werk. Openingstijden donderdag- zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur, en na af spraak. OOSTKAPELLE In lunchcafé De Orangerie schilderijen van Ruud Wuite, t/m 31 oktober - in het museum 'Dagroofvogels' (over het dagelijkse le ven van onder meer torenvalk, sperwer, buizerd en havik); t/m 2 november - dagelijks 10.00-17.00 uur. RITTHEM Fort Rammekens, Rammekensweg, fototentoonstelling, 'De vier seizoenen van Rammekens' van Jaap Klein en Karen van de Velde. Openingstijden dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. VEERE Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Willem 3, Oranjestraat 4: Geënsceneerde fotografie, open tot en met 2 november, donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tentoonstelling met films en fotografie tot en met 2 novem ber, geopend donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: 'Malleboten' (te keningen van de grootmeester van zeemanshumor Jan Sanders 1919-2000); t/m 14 september -'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t/m 1 februari 2004 - maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Grand Café Arsenaaltheater: maritieme aquarellen van Rijk Grisel; t/m 10 oktober, tijdens openingsuren. Gemeentearchief, Hellebardierstraat2.Tot en met 10 oktober expo Parels in het Land over het Walchers landleven in de periode van 1940 tot 1945. Geopend op maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. WESTKAPELLE Het Polderhuis, Zuidstraat 154-156: 'Atlantikwall in Westkapelle', 'Scheepvaart en scheepsstrandingen' en 'Oud Speelgoed', van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur, tot en met 27 september. Omdat eigenaar Cees van Belzen, directeur/eigenaar van Hillebrand konstruktie/ver- spanning, in het verleden ook een fanatiek motorcrosser was, is het eigenlijk geen verrassing dat het bedrijf juist twee talentvolle motorcrossers sponsort het ko mende seizoen. De gelukkige motorcrossers zijn Freddy Roelofs (links op de foto) en Patrick Polderman (rechts). Roelofs rijdt in de klasse 250-500 cc senioren en staat momenteel op de vierde plaats van het Zeeuws kampioenschap en op FOTO PR de tweede plaats om het kam pioenschap van MSV de uitlaat. En Polderman rijdt in de klasse 125 cc junioren. Hij staat mo menteel op de tweede plaats in het klassement van MSV de uit laat. Eigenaar Van Belzen van Hillebrand was in het verleden onder meer kampioen van de uitlaat 500 cc en reed in de top van Nederland, klasse senioren, van de KNMW. In de sponsoring van de motorcrossers ziet hij een stukje voortzetting van zijn eigen activiteiten overslaan op jongere talenten. Belangstellenden die zaterdagavond een bezoek brachten aan Dancemasters van Eijkeren konden genieten van tal van demonstraties. FOTO JAAP WOLTERBEEEK

de Faam | 2003 | | pagina 11