Open Monumentendag 2003 Start DELTA Profronde op Markt Collecte voor kankerbestrijding Containerkunst op Abdijplein Middelburg start project sociale kwaliteitsatlas Kapaanvragen woensdag 3 september 2003 de FAAM Zaterdag 13 september is het Open Monumentendag. Komt u ook een kijkje nemen? Open Monumentendag wil ie dereen de gelegenheid geven kennis te maken met het cul turele erfgoed van de Neder landse steden. Tussen tien en vijf uur openen veel monu menten hun deuren. Toegang is gratis. De opengestelde monumen ten zijn herkenbaar aan de Open Monumentendagvlag. ledereen kan een kijkje nemen in deze gebouwen. Soms wordt er iets extra's georgani seerd, zoals een tentoonstel ling of een rondleiding. Stadswandeling met gids Op de Open Monumentendag worden gratis rondleidingen door het Middelburgse cen trum gegeven. De gids neemt u mee langs fraaie monumentenpanden en door smalle straatjes. De rondlei dingen vangen aan om 10.00, 11.45 en 13.30 uur en starten voor het stadhuis aan de Markt. De monumenten Gedurende de dag kunnen belangstellenden een bezoek brengen aan de volgende Middelburgse monumenten: Het Abdijcomplex en de Lange Jan: 207 treden de hoogte in! Engelse Kerk, Bodenplaats: een overblijfsel van het Cellebroedersklooster dat daar tussen 1471 en 1484 gevestigd was; Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30: de jongste van de drie Middelburgse schutterijen; Van de Perrehuis, Hofplein 16: een unieke combinatie van oud en nieuw. Het Van de Perrehuis sluit de deuren om vier uur; Oostkerk, Oostkerkplein: een gaaf voorbeeld van classicistische barok uit de 17de-eeuw; Stadhuis, Markt: een van de mooiste stadhuizen van het land staat in Middelburg. Baron Chassee, Gortstraat 30: fraaie schoorstenen, betim meringen en schilderingen in dit mooie patriciërshuis; Molen Buiten Verwachting, Nieuw-en Sint Joosland: een uit 1874 daterende korenmolen; Lutherse Kerk, Zuidsingel 60: een eenvoudige bakstenen zaalkerk met een mooi orgel; Pakhuis de Kemel, Kinderdijk 88, terug naar de 17de-eeuw in dit VOC-pakhuis; Gasthuiskerk, Lange Delft 94: met authentiek 16de-eeuws Madonnabeeldje; Petrus -en Pauluskerk, Lombardstraat 1: bezoek de speciale kapel in het kerkge bouw, gewijd aan Onze Lieve Vrouw van den Polder, waarin zich een 16de-eeuws paneel tje met een afbeelding van Maria bevindt; Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62: het interieur wordt bepaald door een hoge kerkruimte die een classicistische afwerking kent; Nederlands Hervormde Kerk van Sint-Laurens, Van Cittersstraat 69: in het sfeer volle interieur vallen de preek stoel, het doophek en enkele wapenborden op; Croonenburg, Singelstraat 41 mooi hoekhuis uit de 16de eeuw; Galerie T, Turfkaai 25: Bezoek galerie, tuin en kelder. In de kelder is een gesloten beerput aanwezig; Leger des Heils, Hoogstraat 20: Gebouw uit 1592. Aanvan kelijk een zeepziederij, daarna een kerk en nu eigendom van het Leger des Heils; Stadstuin Kwekerij, Langevielesingel 12: op het dak van de laatstgebouwde schuur zijn speciale dakpan nen aangebracht die het voor de gierzwaluw mogelijk maken zich te vestigen. Tegenwoordig exploiteert zorginstelling 'Arduin' de kwekerij. Notariskantoor, Wagenaar- straat 1Aan de zijgevel van dit mooie pand is een unieke laat middeleeuwse houten gevel aangebracht die oorspronkelijk afkomstig is uit de Lange Delft. Kinderboerderij De Klepper hoeve, Meiveldpad 55: Boer derij uit het midden van de 19de eeuw. Gemeente Middel burg kocht de boerderij in 1968 aan richtte het in als kinder boerderij. Pendelbus Tussen de bushaltes Nieuwe Haven in Middelburg en het Bellamypark in Vlissingen rijdt op deze dag een oldtimerbus die monumentenbezoekers gratis vervoert. Om meer te weten te komen over de geopende monumen ten op Walcheren kunt u vanaf donderdag 4 september een gratis exemplaar van de Walcherse monumentenfolder ophalen bij de afdeling Commu nicatie aan de Stadhuisstraat 2. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16.00 uur. Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 De handige informatiegids Thuis in Middelburg 2003-2004' is uit. Een wegwijzer naar vere nigingen en organisaties in de gemeente Middelburg. In de gids vindt u onder andere de adressen en telefoonnummers van sportverenigingen, huisartsen, culturele instellingen. Daarnaast is ook het overzicht van de ge meentelijke organisatie in het boekje overgenomen. Wanneer u de gemeentegids niet heeft ontvangen kunt u contact op nemen met de afdeling Communica tie, telefoon 67 54 50. Of stap binnen om de gids op te halen. Afdeling Com- municatie is gevestigd aan de Stadhuisstraat 2 en dagelijks geo pend van acht tot vier uur. Ook in september vergade ren de commissies en de ge meenteraad van Middelburg. Op dinsdag 9 september verga dert de commissie Stads ontwikkeling. De commissie Maatschappelijke Zaken komt woensdag 10 september bij een. Op maandag 15 septem ber praten de leden van de com missie Stadsbeheer met elkaa De commissie Algemeen Be stuur vergadert dinsdag 16 sep tember. De gemeenteraad van Middelburg vergadert maanda 22 september. Alle vergaderii gen beginnen 19.30 uur in d. raadszaal van het stadhuis. U bent van harte welkom. De gemeente Middelburg wil in de toekomst haar beleid beter afstem men op de wensen van haar inwo ners. Daarom worden er onder de titel 'Bewoners in beeld' vanaf vol gende maand tot juli 2004 sociale kwaliteitsatlassen ontwikkeld voor de Middelburgse wijken en kernen. Scoop, het Zeeuws instituut voor Zorg, Welzijn en Cultuur, voert het project in opdracht van de ge meente uit. De sociale kwaliteitsatlas sluit aan bij de projecten stedelijk sociaal beleid en wijkaanpak, die reeds lopen binnen de gemeente Middelburg. Inwoners van de verschillende wijken en organisa ties in de gemeente worden intensief betrokken bij het opstellen van deze kwaliteitsatlassen. Zo is er ruimte voor discussie tijdens bewonersavonden, worden mensen op straat onder vraagd en staat het organiseren van paneldiscussies op de planning. Ook Voor het kappen van een boom moeten zowel u als de gemeente een aanvraag indienen. De kap aanvragen leest u op deze pagina. Gemeente Middelburg heeft particu liere aanvragen ontvangen voor de kap van een esdoorn aan de Mazzinilaan 87; een blauwspar aan Duunmede 37; twee treurwil gen en abelen aan de Nadorstweg 29; drie sparren aan de Van Kleffenslaan 37 en twee berken en sierkersen aan de Noordweg 497. De gemeente zelf heeft aanvra gen ingediend voor de kap van een eik aan de Van Kleffenslaan 2 en 26 iepen, wilgen, meidoornen en esdoornen op de begraafplaats aan de Kasteelstraat in Sint Laurens. In de algemene plaatselijke ver ordening zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de Middelburgse jeugd krijgt de kans om via een enquête mee te praten over bijvoorbeeld uitgaan en veilig heid in Middelburg. Inwoners en or ganisaties kunnen dus op diverse manieren en momenten meningen en visies inbrengen. Daarnaast verzamelt Scoop de ko mende maanden allerlei cijfermatige gegevens over de verschillende wij ken en kernen, wordt een beleids analyse gemaakt en worden amb tenaren en bestuurders geïnter viewd. Dit alles resulteert in één so ciale kwaliteitsatlas voor de ge meente Middelburg, waarin conclu sies en aanbevelingen voor het toe komstige Middelburgse beleid be schreven staan. De ontwikkelingen op het gebied van de sociale kwaliteitsatlas zijn tijdens de duur van het project te volgen via www.middelburg.nl. de gemeentegrenzen van Middel burg. Het is verboden zonder kap- vergunning houtopstanden te vel len. De vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen. Ook niet voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter geme ten op 1 meter boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. Voor een reactie kunt u terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheervia telefoon 67 5312 of e-mail naarharklo@middelburg.nl. Belanghebbenden kunnen tegen de rooiaanvragen, binnen de termijn van veertien dagen na publicatie, een zienswijze indienen. Voor meer informatie of voor het indienen van een rooiaanvraag kunt u ook terecht op www.middelburg.nl Surf via 'Milieu, groen en afval' naar 'Groen- beheer'. De start van de DELTA-profronde op de Markt. De 43e DELTA Profronde gaat zaterdag 6 september om half een op de Markt van start. Dit grootste sport evenement van Zeeland is een voortzetting van de ronde die eerst bekend stond als de Ronde van Midden Zeeland. Henk de Kraa, algemeen direc teur van DELTA, schiet de ren ners om half een weg. Zeventien professionele ploegen met toppers uit de Tour de France banen zich dan een weg door de provincie. Onder hen de Italiaan Paolo Bettini, de huidige leider van de wereldbeker. De finish is rond vijf uur in de Anthony Fokkerstraat in Goes. Route De Markt is een ideaal decor voor de start. De renners tekenen om half twaalf op het podium het wedstrijdformulier. Wieler- speaker Cees Maas stelt de ren ners een voor een voor aan het publiek. Om half een gaan 190 renners van start. De ploegen rijden in Middelburg de route Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaande ren, Walensingel, Looierssingel, Foto: Frans Meijer het Groene Woud. Poelendaelesinge, Nieuw Vlissingseweg. Vervolgens naai Vlissingen, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle, Vrouwenpolder via de Oosterscheldekering na; Schouwen Duivenland. Verve' gens via de Zeelandbrug en Noord-Beveland naar finish plaats Goes. Kijk ook or www.deltaprofronde.nl De Nederlandse kanker bestrijding collecteert deze week door het hele land. Pro motie is een belangrijk onder deel van de collecte. Daaraan draagt burgemeester Schouwenaar zijn steentje bij Foto: afdeling Communicatie door een collecteposter achter een raam van zijn woning te hangen. De opbrengsten uit het hele land worden gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek, opleiding en begeleiding van kankerpatiënten. Een van de twee containerkunstwerken van Luc Deleu. Foto: Afdeling Communicate Mooi. Lelijk. Ongepast. Ver nieuwend. ledereen heeft wel een mening over de container kunstwerken die tijdens het Zeeland Nazomerfestival op het Abdijplein staan. Luc Deleu ontwierp de installatie in dracht van het ZNF. De kunstenaar wil met het bouw werk een relatie leggen met de structuur en architectuur van het Abdijplein. Deleu beschouwt deze industrieel gebouwde kisten als reusachtige bouwelementen en maakt ze tot triomfbogen, tot obe lisken, of stapelt ze op een hoop. Het werken met containers in de openbare ruimte is zijn handels merk geworden. Er verrijzen containermonumenten over heel de wereld. Het Nazomerfestival duurt nog tot en met zondag. Op het Abdijplein kunt u nog genieten van optre dens van Kamagurka en Jules Deelder, Twarres, Slam Poetry en Spinvis. De Cubop City Big Band sluit het festival zondag af met een swingend concert. Kijk voor het volledige programma op www.nazomerfestival.nl of haa! het gratis minizine op bij de afde ling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2. De imposante Oostkerk. Ook te bezoeken tijdens Open Monumentendag. Foto: Afdeling Communicatie

de Faam | 2003 | | pagina 3