Nieuwe Partyservice in Zeeland Groei bij DGA Middelburg 1 p Financiële adviezen op maat Verkoop Kinder postzegels begint XPOSITIES Ter Zake REGIONALE Telefoon armoedeproject Nationale Ziekendag TE KOOP: KANT-EN-KLAAR FEEST LEERLINGEN OP PAD www.de-faam.nl Glascollectie van Het Huis. I GELD&GOED woensdag 3 september 2003 pagina 19 Reis gewonnen Gratis zwemmen in Sportpunt Fietsadvies tijdens prof ronde Cursus Engels in Goes Taalcursus in De Pit Bijbelcursus in Goes MIDDELBURG - 'Uw feest, onze zorg', dat is het motto van Parrots Party's. Het nieuwe bedrijf van Yvette de Graag uit Middelburg organiseert kinderfeestjes. Een Chique De Friemelfeest, maar ook kraamfeesten staan op het programma. MIDDELBURG - DGA Financieel Adviseurs (voorheen De Graaf Assurantiën) uit Middelburg nam onlangs vijf portefeuilles met leningen voor particulieren over. Daarmee is het bedrijf meteen één van de grootste tus senpersonen voor consumptieve kredieten in Neder land. MIDDELBURG - Financieel advieskantoor Geld en Goed werd 23 augustus geopend. Directeur Anton de Waal en zijn team zijn er klaar voor om hun klanten in de Middelburgse Segeerstraat van dienst te zijn op ge bied van verzekeringen, hypotheken, spaaradviezen, adviezen op het gebied van financiering en leasing, bedrijfskredieten. Kortom alles wat met financiering te maken heeft, voor bedrijven en particulieren. GOES - De provincie Zeeland zet zich dit jaar met 229 basisscholen massaal in voor de jaarlijkse Kinder postzegelactie van de Stichting Kinderpostzegels Ne derland. THUIS IN JE BUURT Enkelvoudig per paar 90,- Multifocaal per paar€ 200,- zomerrondgang harmonie Scheldegalm 1,1/ GOES - Riet Korsuizé uit Goes heeft met het meedoen aan de actie 'Met tien lege batte rijen kom je nog eens ergens' van Stichting Batterijen een reischeque ter waarde van vierhonderdvijftig euro ge wonnen. De landelijke cam pagne loopt nog tot eind dit jaar met twee keer per maand een trekking van prijzen. De lege batterijen kunnen in de verzameltonnen van deelne mende winkels en super markten gedeponeerd wor den. Zwembad Sportpunt Zeeland in Goes doet mee aan de ac tie van toetjesfabrikant Mona om gezinnen op alle woens dagen in de maand septem ber gratis te laten zwemmen. Gezinnen die voor gratis en tree in aanmerking willen ko men. moeten aan de kassa twee actiestickers tonen die op alle Mona-puddingen zit ten. Voor meer informatie www.delekkerstedag.nl. GOES - Batavus-dealer Jeremiasse uit Goes geeft tij dens de Delta Profronde za terdag 6 september samen met fietsfabrikant Batavus een Batavus on Tour roadshow. Al ruim voor door komst van de eerste renners worden de toeschouwers uit gedaagd om het tegen elkaar op te nemen door mee te doen aan publieksspellen. De Goese fietshandelaar Jeremi asse geeft bezoekers aan de roadshow advies en begelei ding over verschillende mo dellen. GOES - English 4 You geeft voor het tiende jaar cursussen Engels in Goes. Deze maand begint de nieuwe cursusreeks voor zowel beginners als gevorderden. Voor de beginnerscursus is geen voor opleiding nodig. De cursus sen bestaan uit vierentwintig lessen van een uur. Voor infor matie en inschrijven. 0113- 251621. GOES - Adri de Schipper be gint vanaf 16 september met cursussen Frans en Spaans in wijkgebouw De Pit in Goes. Zowel overdag als 's avonds zijn er lessen. De dinsdag avond is voor de beginners. 19.00 uur Frans en 20.10 uur Spaans. Op de vrijdagmorgen zijn er conversatielessen in Spaans om 9.00 uur en Frans om 10.15 uur. De conversatie lessen zijn bedoeld voor cur sisten met een basiskennis van de betreffende taal. De lessen kosten negentig euro per vier maanden. Voor in schrijven en informatie: Adri de Schipper. 0113-551980 of 06-51181564. GOES - De Evangelische Toe rusting School in Goes start deze maand met de inter kerkelijke bijbelcursus. De lessen zijn voor iedereen die de Bijbel beter willen leren kennen. Het programma be staat uit vier delen: bijbel- kunde, bijbelleer, bijbeluitleg en bijbels leven. Voor meer informatie H. Dommisse, 0113-600156. De Evangeli sche Toerusting School is on derdeel van de stichting Evan gelische Bijbel Scholen in Veenendaal. Bij dat het hoofdkantoor is ook een informatiebrochure aan te vragen, 0318-554466 of www.ebsveenendaal.nl. i jji ivuur. JVTAiN l-Ein-ivm/uv rEJüoi De Graag neemt de klant alle zorg voor de uitvoering uit han den: van het sturen van uitnodi gingen tot de bedankjes. "Het idee is ontstaan tijdens het orga niseren van een buurtbarbecue", vertelt Yvette, "dat was zo'n succes, dat ik eigenlijk wel meer wilde. Ik assisteer in de buurtspeeltuin en op de zondags school, dus heb ik ook veel met kinde ren te maken. Wat ik heel erg leuk vind. Dat alles heeft ertoe geleid een partyservice te starten. Toen ik klein was wilde ik altijd een speelgoedwinkel beginnen die iets met Parrot zou gaan heten. Daar komt dus de naam van daan". Yvette heeft zelf twee dochters: Carmen en Feline van vijf en driejaar. Een kinderfeestje duurt onge veer 2,5 uur. Het kan bestaan uit ontvangst met ca deautjes, taart en li monade, schmin ken, knutseluurtje, snoepkwartiertje, spelletjes. Ook kan de feesttaart wor den verzorgd en het trakteren op school. Voor kinde ren van vier tot zeven jaar zijn er bijvoorbeeld de Puntmutsen party, het Vroegerfeest, het Berenboeltje of het Chique de Friemelfeest met lippenstift van mama en de stropdas van papa. ...toen ik klein was wilde ik een speelgoedwinkel beginnen... Yvette de Graag: "Ik vind werken met kinderen gewoon heel erg leuk". Voor de oudere kinderen van ze ven lot twaalf jaar zijn er de Klanten van Eurokrediet (Scliijndel), Hollandse Krediet Centrale (Den Bosch), Aeffect (Putten), Van den Ende (Brielle) en een deel van Tel- geld (Tilburg) gingen over naar DGA. Toch is de groei van DGA niet alleen door de overnames te verkla ren. Directeur Frans Kaf: "Krediet verstrekkers hebben vaak een slechte naam. Wij hebben daar ge lukkig weinig last van. Door onze service en kwaliteit bevelen onze klanten ons zelfs aan bij hun vrien den en familie." Ook het lidmaat schap van de Nederlandse Vereni gingvan Financiële Dienstverleners blijkt goed aan te slaan. "Onze adviseurs hebben kennis van zaken. Niet alleen van kredieten, maar ook van assurantiën en hypotheken. Combineer dat vertrouwen met ex treem lage rentetarieven en je hebt het geheim van DGA ontrafeld." Door de groei van het financieel ad viesbureau moesten ook nieuwe medewerkers aangetrokken wor den. Boudewijn Smit en jan Brou wers traden onlangs in dienst als adviseur, een complete tele- marketingafdeling wordt op poten gezet. Het totaal aantal medewer kers komt daarmee op dertig. Om de groei van het bedrijf te vie ren is er een speciale actie georga niseerd. Wie een beschermde lening van minstens tienduizend euro neemt, krijgt er een gratis vakantie in Turkije bij. Niet alleen de vliegreis, maar ook het zevendaags verblijf in een vijfsterrenhotel wordt dan be taald. Meer inlichtingen: 0800-0221415. Anton de Waal: "Ik houd van cijfers en van mensen." FOTO JAAP WOLTERBEEK Anton de Waal werkte jarenlang als verzekeringsadviseur bij Tiel/ Utrecht verzekeringen, onderdeel van de ING-bank, waar hij het Rayon Middelburg in zijn pakket had. Toen door reorganisaties zijn baan kwam te vervallen heeft hij de keuze gemaakt te beginnen als zelf standig ondernemer. Hij heeft zijn eigen klantenportefeuillc overgeno men van de bank. "Dat was een in grijpende beslissing", vertelt hij, "maar zoals het eruit ziet is het wel een goede geweest". Met trots laat hij de geheel verbouwde moderne kantoorruimte zien. Waarin de kleu ren blauw en oranje, de kleuren waarvan hij houdt, zijn verwerkt. "Wij willen het vertrouwen van onze klanten krijgen en houden", zegt de Waal, "daarom geven wij ze per soonlijke aandacht. Ik houd van cij fers en van mensen en wij geven creatieve maar simpele adviezen. Wij hechten aan een goede commu nicatie, Dat de klant begrijpt waarom het gaat. Verder is het bij ons niet zo, dat zodra de deal rond is onze belangstelling voor de klant verslapt. Nee, een goede after sales service is een sterk punt van ons". Als voorbeeld noemt hij een hypotheekvorm met een variabele, of korte renteperiode, die hij vaak adviseert. In dat geval wordt de klant gewaarschuwd als de rente te ver gaat stijgen. Geld en Goed doet alleen zaken met gerenommeerde banken en verze keringsmaatschappijen. De zoge naamde A-labels. Verder is Anton's onderneming aangesloten bij ver schillende instanties. Zoals de SER (Sociaal Economische Raad) enSTE (StichtingToezicht Effectenverkeer) en ook de SKV (Stichting Klachten instituut Verzekeringen). Dus als een klant, een bedrijf of een particulier, een hypotheek of een verzekering wil afsluiten, wil sparen of advies wil. Bij Geld en Goed is de kwaliteit van het product gewaarborgd. Geld en Goed is te vinden aan de Segeerstraat 70 in Middelburg. Meer informatie: 0118-674187. Pollepelparty, kokkerellen en eten, en de Piratenparty met ka pitein Bonkepoot. Bovendien zijn er ook feestjes in de buiten lucht zoals een Picknickparty of een Strandfeest. Voor volwassenen worden huwelijks feesten georganiseerd en verzorgd, ook voor een trouwjubileum, zoals een zilveren bruiloft. Kraam feesten worden verzorgd, zodat de kersverse ouders zich hele maal op de nieuwe wereldburger kunnen concentreren. De bijbehorende ooievaar kan worden geleverd. Dan zijn er FOTO JAAP WOLTERBEEK Surpriseparty's. Het valt niet op dat er voorbereidingen voor een fuif worden getroffen, zodat de verrassing compleet is. "Ik ben heel flexibel en pas me aan, aan de wensen van mijn klanten", aldus Yvette. "Zo kan ik ook voor live-mu- ziek zorgen of voor een partytent. En de bedoeling is het betaalbaar te houden. Uiteraard is het wel belangrijk twee of drie weken van tevoren de afspraken te maken." Meer informatie is verkrijgbaar via 06-40234740 of www.parro tspartys. n 1 ...het is de bedoeling dat het betaalbaar blijft... In totaal gaan 7.848 leerlingen van groep 7 en 8 vanaf woensdag 24 september weer langs de deu ren om bestellingen voor Kinder postzegels en kaarten op te ne men. Met de opbrengst van de actie geeft de Stichting in het bin nen- en buitenland kinderen die dat nodig hebben, tijdelijk een steuntje in de rug. Ook in Zeeland zijn er projecten die in aanmer king komen voor steun van de Kinderpostzegels. Landelijk heb ben bijna zesduizend scholen zich aangemeld voor de Kinder postzegelactie 2003. Jaarlijks doen uit twaalf provincies zo'n 250.000 basisschoolleerlingen van groep 7 en 8 mee. Met de op brengst van de Kinderpostzegel actie worden verschillende grote en kleine projecten in Nederland en het buitenland financieel ge steund. Zo worden bijvoorbeeld projecten opgezet voor opvang en opleiding van minder valide kinderen, straatkinderen, wer kende kinderen en kinderen die slachtoffer zijn van geweld. Ook kinderen in Zeeland worden geholpen met steun van de Kinderpostzegels. Zo ontving Stichting Kind en Gedrag in Middelburg een bedrag van 47.500 euro voor onderzoek naar de relatie voeding en hyperactief gedrag bij. jonge kinderen met kenmerken van ADHD. De scholenactie is dë belangrijk ste actie van de Kinderpostzegels. Het is de actie vóór en dóór kin deren en die bestaat dit jaar vijfenvijftig jaar. Hoewel de eerste Kinderpostzegel dateert uit 1924, startte de Kinderpostzegelactie, waarin basisschoolleerlingen in het najaar van deur tot deur gaan om bestellingen op te nemen voor het goede doel, voor het eerst in 1948. Naar een idee van een onderwijzer uit Waarder (Zuid Holland) is men begonnen in vier plaatsen in Nederland. In vijfenvijftig jaar is de actie uitge groeid tot 1815 plaatsen. Met de scholenactie van vorig jaar heb ben de kinderen landelijk voor 8,6 miljoen euro aan bestellingen voor Kinderpostzegels en wens kaarten verzameld voor het goede doel. De Kinderpostzegel actie start op woensdag 24 sep tember als de basisschool leerlingen huis aan huis bestellin gen opnemen voor Kinder postzegels en wenskaarten. Tot eind september is het ontwerp van de nieuwe Kinderpostzegels een geheim maar kunnen de Kinderpostzegels van 2002 nog wel gewoon besteld worden via www.kinderpostzegels.nl. Dank zij de extra toeslag van 19 eurocent per zegel, krijgen kinde ren in Nederland en daarbuiten de kans om kind te zijn. (advertentie) (advertentie) Standaard inclusief ontspiegeling én beschermende hardingslaag. Alle sterktes, in glas en kunststof. Kortom, de Glascollectie van Het Huis biedt u optimaal kijkcomfort, voor een vaste, scherpe prijs. Het Huis Hardy mag gezien worden OPTICIENS VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, Langstraat 35, Wendy Marteijn/ITulsteijn, foto's 'Hedendaagse Arnemuidse Vrouwen in Klederdracht', t/m I november, woensdag van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30- 16.30 uur. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a: 'Vaarzon Morel, een schildersfamilie (uit Veere)', met vooral werk van 'père' Willem Ferdinand Abraham Isaac (1868-1995) eri verder ook van Willem senior (1901-1982) enWim junior (1932); t/m 2 november- dins dag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Badhotel Domburg. Domburgseweg la: schilderijen van kunste naars van atelier'De Glazen Pui' uitVlissingen; het hele jaar door - dagelijks tot 23.00 uur. GRIJPSKERKE Boerderijgalerie de Osseberg, Singelweg 11: 'Kunst/mode/kunst', met werken van Els van Baarle, Digna Blaauw; Hanny Mallekote, Renée Mink, Anneke Pool, Maria Verboom en Gerjanne Wiersum - t/m 6 september - dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur. MIDDELBURG Presentatieruimte CAESUUR, Lange Noordstraat 67: Travel Scape (installatie van kunstenaar Kris van Dessel); t/m 6 september - doorlopend. Kunstuitleen Zeeland, Balans 17: duo-expositie van Gust Romijn en Michiel Paalvast; t/m 5 september. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenking©! in 2003); t/m 29 september - dage lijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noordbolwerk 33: schilderijen in gemengde technieken van Annelies Spaans-Moolenaar; t/m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart-wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinnetjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7: Vergane Glorie van ver dwenen Zeeuwse boerderijen. Van 8 september tot en met 18 ok tober fototentoonstelling afkomstig van de Beeldbank Zeeland. Drukkerij, Markt 51: Zeeland Overtuigd. Een expositie van affi ches en posters, aanplakbiljetten en plakkaten over allerlei on derwerpen, van aankondigingen van concerten tot protesten te gen de vervuiling van de Oosterschelde. OOSTKAPELLE In lunchcafé De Orangerie schilderijen van Ruud Wuite, t/m 31 oktober - in het museum 'Dagroofvogels' (over het dagelijkse le ven van onder meer torenvalk, sperwer, buizerd en havik); t/m 2 november - dagelijks 10.00-17.00 uur. VEERE Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m I november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Willem3, Oranjestraat 4: Zondag 7 september opening geënsceneerde fotografie, open tot en met 2 november, donder dag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Zondag 7 septem ber opening tentoonstelling met films en fotografie. Duurt tot en met 2 november, geopend donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: 'Malleboten' (te keningen van de grootmeester van zeemanshumor Jan Sanders 1919-2000); t/m 14 september -'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); l/m 1 februari 2004 - maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Grand Café Arsenaal theater: maritieme aquarellen van Rijk Grisel; t/m 10 oktober, tijdens openingsuren. Gemeentearchief, Hellebardierstraat 2. Tot en met 10 oktober expo Parels in het Land over het Walchers landleven in de pe riode van 1940 tot 1945. Geopend op maandag tot en met don derdag van 09.00 tot 16.30 uur en de Open Monumentendag (3 september) van 10.00 tot 17.00 uur. WESTKAPELLE Het Polderhuis, Zuidstraat 154-156: 'Atlantikwall in Westkapelle', 'Scheepvaart en scheepsstrandingen' en 'Oud Speelgoed', van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur, tot en met 27 september. OOST-SOUBURG De Watertoren, Afslag Rijksweg A58: Opening zaterdag 6 septem ber 14.00 uur: Dartline, een performance van Marion van Wijk en Dalstar in wachthuisje Dartline (volg borden ferry Engeland. Om 14.30 uur: opening in de Watertoren van expo van Mary Sue Andersen. GOES - Stichting De Helpende Hand, een project van Marinus en Corry Weulink om Goesenaren die in armoede le ven te helpen met gratis voedsel pakketten, is nog steeds op zoek naar sponsors en bedrijven die voedsel willen leveren. De stich ting is te bereiken op 0113- 226199. Ook mensen die de hulp van de stichting willen inschakelen, kunnen op dit nummer terecht. KLOETINGE - In Amicitia in Kloetinge wordt op zaterdag 6 september de Nationale Zieken dag gevierd. Het programma biedt optredens van de cabaret groep van de Zonnebloem afde ling Goes en zangeressen Ella Priem en Lenie van Luyk. Vooraf is er een oecumenische gebeds dienst met pastor Ombelcts en dominee Hagen. Het feest is voor iedereen toegankelijk en is gra tis. Aanmelden kan via 0113- 342770 of 213758. marcheren al spelend vanaf 19.30 uur vanuit het verenigings gebouw aan de Boomdijk door verschillende straten. Bij slecln weer wordt het programma aan gepast. HANSWEERT - De harmonie en drumband van muziek vereniging Scheldegalm uil Hansweert houdt op woensdag 3 september een zomerrondgang door het dorp. De muzikanten

de Faam | 2003 | | pagina 19