Zeeland Woonzorgland Vergaderingen statencommissies m Provincie Zeeland Zwemwedstrijden Kanaal door Walcheren In beroep In beroep II Invoering maandelijkse test luid alarm Officiële Mededelingen Astma Fonds Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregel op prov. weg Seroos- kerke-Westkapelle (N287), nabij Domburg Verkeersmaatregelen op prov. weg Middelburg-West- kapelle (N288), nabij Zoutelande Milieu Vergunningen auto- demontagebedrijf H.C. Stouten B.V. Gedoogbeschikking Flushing Marine Terminal Stevedoring B.V. te Moerdijk-Plaza Ontwerp-besluit wijziging vergunning ThermPhos Inter national B.V. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 35/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws De provincie heeft een brochure uitgebracht, die weergeeft op welke wijze de provincie de tot standkoming van zorgwoningen met zorg en welzijn wil bevorde ren. Aandacht voor het onderwerp wonen, zorg, welzijn en dienstver lening is van maatschappelijk belang. Het aantal zorgbehoeven- den, met name ouderen, blijft stij gen de komende jaren. De trend dat zorgplaatsen worden omge zet naar zorgwoningen en dat grote zorginstellingen worden omgevormd tot bijvoorbeeld kleinschalige groepswoningen wordt naar verwachting doorge zet. Woningcorporaties, gemeenten, zorginstellingen maar ook wel- zijnsinstellingen staan voor de moeilijke taak een samenhangend aanbod wonen met zorg, welzijn en diensten te creëren die tege moet komt aan de vraag. De pro vincie zet in op verdergaande samenwerking, stimulering van regionale spreiding en realisering van voldoende zorgwoningen. De brochure 'Zeeland Woonzorg- land' is aan te vragen bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres:infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 30 augustus moet de scheepvaart op het Kanaal door Walcheren, ter hoogte van de Loskade in Middelburg, rekening houden met beperkte doorvaart en een aangepaste snelheid. Het kanaal is van 10.30 uur tot 16.30 uur versmald om er zwem wedstrijden mogelijk te maken. Op zondag 7 september worden ook zwemwedstrijden gehouden in het Kanaal door Walcheren tussen de Keersluisbrug tot ten noorden van de draaibrug Souburg. De zwemmers worden bege leid en aangemoedigd vanaf de westelijke oever. Om die reden wordt het westelijk fietspad langs het Kanaal door Walcheren die dag van 10.30 uur tot 17.30 uur voor doorgaand verkeer afgeslo ten. De afsluiting geldt vanaf de Keersluisbrug tot aan de draai brug in Souburg. De doorgaande scheepvaart is dan gestremd tus sen 11.00 uur en 13.30 uur en tussen 14.00 uur en 16.30 uur. Woensdag 3 september is er een zitting van de hoorcommissie bestemmingsplannen. De zit ting, die om 9.30 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 in Middelburg. Rechtshulp Zuid-Holland Zuid namens de stichting Schoon Genoeg en de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, Flos Dieleman Advocaten namens J. van Munster, stichting Plus Min, A. Ruijtenberg, Van Pijkeren Van Leeuwen Advocaten namens C. Kooman en VOF Chanremo, Boomgaardcamping Tentebosch, Vereniging van Huiseigenaren en de Vereniging van Zakelijk Gerechtigden Scalde- Oort hebben bedenkingen inge diend tegen de bestemmingsplan nen 'Compensatielocaties Ramp- weg, Zoomgebied en Burgh- en Westlandpolder' van de gemeen te Schouwen-Duiveland. De stichting Schoon Genoeg maakt onder andere bezwaar tegen de versnipperde aanpak via drie deelplannen. De plannen beperken zich tot de aanleg van recreatiebedrijven. Er wordt niet aangegeven hoe deze invulling samenhangt met de omgeving. J. van Munster maakt onder andere bezwaar, omdat de Kop van Schouwen zich niet leent voor planvorming die vooral is geba seerd op toevallige beschikbaar heid van gronden. Stichting Plus Min maakt onder andere be zwaar, omdat de geplande komst van een camping de stichting in haar bestaan bedreigd en het landschap wordt aangetast. Tijdens de hoorzitting worden alle bovengenoemde bezwaarmaken- de partijen in de gelegenheid gesteld hun bedenkingen nader toe te lichten en eventuele vra gen van de hoorcommissie te beantwoorden. De gemeente Schouwen-Duive land is gevraagd te reageren op de ingediende bedenkingen. Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Commissie Om gevingsbeleid, Sub-commissie gemeentelijke plannen, verzocht advies uit te brengen over de vastgestelde bestemmingsplan nen en de daartegen ingebrachte bedenkingen. Na de hoorzitting zullen Gedeputeerde Staten een besluit nemen over de bestem mingsplannen. Statencommissies brengen advies uit aan Provinciale Staten (PS). De werkwijze van de commissies is vooral gericht op informatievoorziening en is procedureel of voorbereidend van aard. Begin september vergaderen de commissies Economie en Mobiliteit, Sociale en Bestuurlijke Zaken, Ecologie en Water, Ruimte en Onderzoek. Maandag 1 september 2003, aanvang 13.30 uur, vergadert de commissie Economie en Mobiliteit. In de vergadering worden o.a. de volgende onder werpen behandeld: de bijdrage aan Gigaport, Zeeuws Partici patiefonds B.V., ontwikkelingen Euregio Scheldemond, ETIN-rap- port 'Logistieke arbeidsmarkt in de Zeeuwse Havens', nota inzake exploitatiebijdrage openbaar ver voer, brief van Platform N57 en een brief van Dorpsraad Seroos- kerke, waarin wordt gevraagd het nut en de noodzaak van de N57 te heroverwegen. Dinsdag 2 september 2003 begint de vergadering van de commissie Sociale en Bestuur lijke Zaken om 19.00 uur. Er wordt onder meer gesproken over de 10e wijziging begroting provincie 2003, het opknappen van het gebouw aan de Sint Pieterstraat en huisvesting Statengriffie en fractiekamers aan de Balans 25, communicatie traject Wet op de jeugdzorg met gemeenten, subsidieverordenin gen jeugdzorg, beleidskader Sociale Zorg 2004;startnotitie sociaal beleid, brief van GS over de cultuurnota 2005-2008, brief van POSO Zeeland met rapport 'Leefbaarheid, Platteland, Oude ren, Zeeland'. Woensdag 3 september 2003 is het de beurt aan de commissie Ecologie en Water. Deze verga dering begint om 13.30. Hierin worden onder andere de volgen de onderwerpen besproken: brie ven van GS over de totaalrappor tage nulmetingen professionalise ring milieuhandhaving, de voort gangsrapportage 2002 Natuur compensatieprogramma Westerschelde, nota 'Kansrijke oplossingen Volkerak-Zoommeer' en een brief van Dienst Landelijk Gebied Zeeland met het verzoek om een werkbezoek. Vrijdag 5 september 2003, aanvang 9.00 uur, vergadert de commissie Ruimte. Er wordt o.a. gesproken over de Start notitie Integraal Omgevingsplan, de vierde Voortgangsrapportage Rondom het Veerse Meer, nota met plan van aanpak Streekplan herziening Vitaliteit en Kwaliteit. De commissie Onderzoek ver gadert op 8 september a.s. en staat volgende week in Abdij- nieuws. De commissievergaderingen wor den, tenzij anders vermeld, gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De vergade ringen zijn openbaar en aan het begin ervan is er spreekrecht voor het publiek. De volledige agenda's en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adresunfocen- trum@zeeland.nl Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De agenda's kunnen ook worden geraadpleegd via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Op 2 september 2003 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provin ciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting De Faunabescherming in Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS van 4 juli 2003 over de ver leende ontheffing ex-artikel 68 van de Flora- en faunawet aan Faunabeheereenheid Zeeland voor het doden, verwonden, van gen, bemachtigen of opsporen van hazen waarbij gebruik wordt gemaakt van een geweer binnen het werkgebied van de Fauna beheereenheid in de provincie Zeeland en ter voorkoming of beperking van schade aan fruit- percelen en percelen vollegronds- groenten. om 15:00 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Trech ter te 's-Heer Hendrikskinderen behandeld tegen een besluit van GS van 4 juni 2003 over de ver antwoording van de provinciale subsidies 2000 en 2002. om 15:30 uur wordt het be zwaarschrift van Motorsport vereniging De Uitlaat te Nieuw- en Sint Joosland behandeld tegen een besluit van GS van 12 mei 2003 inzake de acceptatie van de melding ingevolge artikel 8.19 tweede lid onder b van de Wet milieubeheer over de verschui ving van het crosscircuit. om 16:00 uur wordt het be zwaarschrift van Sea Way Refining te Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 20 mei 2003 inzake het verzoek tot uitsluiting van de PEPP-fabriek over het Veiligheidsrapport inge volge BRZO-1999. Voor meer informatie over deze zaken kan op werkdagen tijdens kantooruren contact worden opgenomen met de secretaris van de adviescommissie bezwaarschriften: mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118- 631377. Met ingang van 1 september a.s. is maandelijks, op de eer ste maandag van de maand om 12.00 uur, het luide alarm in Nederland hoorbaar. De regio nale brandweren testen vanaf die datum het landelijke waar- schuwings- en alarmeringsstel sel (WAS). Uit onderzoek blijkt dat het geluid van het alarmsignaal niet of te weinig wordt herkent. Om de herkenbaarheid van het sig naal blijvend te vergroten, wordt de maandelijkse test ingevoerd. Het testsignaal duurt 1 minuut en 26 seconden. Campagne Op 25 augustus is gestart met de landelijke voorlichtingscam pagne rampenbestrijding van Postbus 51. De campagne is zowel op radio te horen als op televisie te zien. Ook wordt, door middel van advertenties, aandacht geschonken aan het luide alarm in de regionale och tendbladen. De campagne duurt 1 week en wordt elke laatste week van september, oktober en november herhaald. Met de invoering van de maan delijkse luide test vervalt het proefalarm dat één keer per jaar op de eerste woensdag in juni werd gehouden. delburg, Abdij 6 kamer D110, op weekdagen van 9.00-16.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om ver keersmaatregelen te treffen op een gedeelte van de provinciale weg Serooskerke-Westkapeile (N287) aansluitend aan de be bouwde kom van Domburg. Het betreft de invoering van een maximumsnelheid van 60km/h en 'bromfiets op de rijbaan' voor het gedeelte van de Domburgseweg, aansluitend aan de bebouwde kom van Domburg tot de Westhovenseweg (km. 12.170). Deze maatregelen houden ver band met de categorisering van het Zeeuwse wegennet waarbij dit weggedeelte is aangewezen als erftoegangsweg. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 27 augustus 2003 tot en met 8 oktober 2003 ter in zage bij de Directie Infra structuur en Vervoer te Mid- Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer J. Luitwieler, telefoon 0118-631028. Belanghebbenden kunnen tot en met 8 oktober 2003 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie Infrastructuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen bij de Rechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om ver keersmaatregelen te treffen op een gedeelte van de provinciale weg Middelburg- Westkapelle (N288), aansluitend aan de bebouwde kom van Zoute lande. Het betreft de invoering van een maximumsnelheid van 60km/h en 'bromfiets op de rijbaan' voor een gedeelte van de Westkapelse- weg, aansluitend aan de bebouw de kom van Zoutelande tot de Bucksweg (km. 11.500). Deze maatregelen houden ver band met de veiligheid op de hoofdrijbaan en het fietspad. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 27 augustus 2003 tot en met 8 oktober 2003 ter in zage bij de Directie Infra structuur en Vervoer te Mid delburg, Abdij 6 kamer D110, op weekdagen van 9.00-16.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer J. Luitwieler, telefoon 0118-631028. Belanghebbenden kunnen tot en met 8 oktober 2003 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie Infrastructuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen bij de Rechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van Autodemontagebedrijf H.C. Stouten B.V. te Seeroos- kerke om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren voor het veranderen en het in werking hebben na die veran dering van de inrichting aan de Oostkapelseweg 12 te Seroos- kerke De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 28 augustus 2003 tot en met 8 ok tober 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30-19 uur en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunnmg(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen tot en met 9 oktober 2003 tegen de vergun ningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 10 oktober 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een gedoogbeschik king aan Flushing Marine Terminal Stevedoring B.V. te Moerdijk- Plaza verleend, om tot 1 decem ber 2003, te gedogen dat, in afwijking van voorschrift 12.4 van de vergunning Wet milieubeheer, gelet op de bijzondere omstan digheden ten gevolge van de ber ging van het containerschip Pelican 1, gevaarlijke stoffen lan ger worden opgeslagen dan 3 x 24 uur. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 6 te Vlissingen-oost. Het gedoogverzoek en de ge doogbeschikking kunnen worden ingezien tot en met 2 oktober 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 oktober 2003 tegen de gedoogbeschikking schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773. Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. wijzigen. De wijziging betreft een correctie van een in een eerder verleende vergunning voor de zoutfabriek abusievelijk opgenomen emissie norm voor NOx. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631769) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 10 sep tember 2003 schriftelijk be denkingen tegen het ontwerp besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Astma Fonds advieslijn voor iedereen die te maken heeft met astma of COPD Bel: 0800-2272596 (gratis) werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden v/ww.astmafonds,nl

de Faam | 2003 | | pagina 9