Speciale uitgave over 225 jaar Tekenacademie Herfstronde wijktafels Open dag Roosevelt Academy s i tóthm* Werkzaamheden Oranjelaan en Binnenstad woensdag 27 augustus 2003 de FAAM ARNEMUIDEN - In Arnemuiden worden van donder dag 28 tot en met zaterdag 30 augustus voor de zesde keer de Koopjesdagen gehouden. De Arnemuidse Koopjesdagen staan bekend om de vele super voordelige koopjes die tijdens de laatste stuiptrek van de uitverkoop aangeboden worden. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16.00 uur. Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Informatienummer (0118) 67 55 55 Voor het eerst sinds ruim hon derd jaar krijgt de Middelburgse Teekenacademie subsidie van de gemeente in plaats van dat ze zelf subsidie geeft. De ge meente besloot onlangs een kleine subsidie te verstrekken voor het boek '225 jaar Teeken Academie' dat uitgegeven wordt door de Stichting Zeeuwse Katernen Voorzitter van het bestuur Albert Meijer licht de plannen toe: 'Vroe ger, tussen 1778 en 1867, had Middelburg een echte teken academie. Kinderen die talent had den, konden daar leren tekenen op kunstzinnig of technisch gebied. Zo'n 130 jaar geleden werd het onderwijs door de overheid opge pakt. Een zelfstandige teken opleiding werd daardoor overbo dig. Het gebouw en een aantal werken werden verkocht en er werd een fonds opgericht. Uit dat fonds wordt nu al meer dan hon derd jaar subsidie verstrekt om het tekenonderwijs te stimuleren.' Al met al bestaat de Middelburgse Teekenacademie 'Vernuft en Vlijt' nu 225 jaar en het bestuur van de stichting wilde daarom een feestje vieren. In het kader van het jubi leum worden begin januari maar liefst vier tentoonstellingen geor ganiseerd. In dit verband verschijnt ook het boek dat wordt geschreven door de kunsthistorica Katie Heyning in nauwe samenwerking met vele anderen. Het boek maakt straks onderdeel uit van de serie Grote Zeeuwse Katernen. In deze serie verschenen eerder werken zoals bijvoorbeeld 'Van den Storm in de Stilte' over de Zeeuwse schilders familie Schütz. Tentoonstellingen De tentoonstellingen lopen gelijk tijdig onder meer in de Zeeuwse Bibliotheek en in de Drukkery. De tentoonstelling in de Drukkery be staat uit portretten van het stads bestuur, gemaakt door vijftien leerlingen van het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vor ming (MIKV). Deze leerlingen zijn de afgelopen twee jaar ge subsidieerd door de Teeken academie. In vroeger tijden lie ten de heren en dames van de Magistraat (het stadsbestuur) zich vaak portretteren. Met een knipoog naar die tijd, is dat nu ook weer eens gedaan. De tentoonstelling die in de Zeeuwse Bibliotheek wordt opge zet krijgt een educatief tintje. Aan de ene zijde komen werken te hangen van leerlingen die tweehon derd jaar geleden op de school za ten. Aan de andere zijde de werken van scholieren van het voortgezet onderwijs op Walcheren. Meijer houdt twee werken omhoog van vroeger en nu: 'Zie je het verschil?', vraagt hij. 'De leerlingen van toen waren vreselijk minutieus. De wer kelijkheid moest zoveel mogelijk worden benaderd. Tegenwoordig gaat het veel meer om de expres sie. Wat de kunstenaar erbij voelt.' Subsidie In de begintijd toen de academie nog als school bestond, werd de Teekenacademie gesubsidieerd door de stad. 'De Gemeente was trots op de opleiding. Iedere grote stad had een eigen academie. Am sterdam had er een, en Haarlem, dus Middelburg kon niet achterblij ven.' Na 1867 heeft de Teekenacademie nooit meer een beroep hoeven doen op gemeentegeld, tot nu. 'We willen graag dat de Stichting Zeeuwse Katernen een mooi uitge voerd, serieus boek maakt over de Academie. Daarom dragen we ste vig aan de uitgave bij. Maar we wil len niet al ons geld in onze stichting daaraan uitgeven. We willen ook de komende jaren nog subsidies kunnen geven voor tekenlessen'. Tussen 1789 en 1840 leerden duizenden Middelburgse jongens, 'kunstenaars' en ambachtslieden, tekenen in dit gebouw aan de Latijnse Schoolstraat. Prent: Zeeuws Archief, Zelandia lllustrata II 686 (eigendom Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. De wijktafels vormen het wijkoverleg tussen bewo ners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals bijvoorbeeld Politie, Stadstoezicht, Woongoed en wijkverenigingen. In septem ber begint de herfstronde van de wijktafels. Onderwerp van gesprek is de gang van zaken in uw wijk en de bevordering van de leef baarheid in het bijzonder. De wijktafels zijn openbaar en daarom zonder uitnodiging toe gankelijk voor alle inwoners van de gemeente Middelburg. Hier onder een vermelding van de data van de wijktafels en de locatie: Woensdag 3 september, Arnemuiden, De Arne Donderdag 4 september, Noord, Schouwburg, Bolwerk- zaal Woensdag 17 september, Zuid, Palet Dinsdag 23 september, West, Kerkcentrum de Morgenster Woensdag 24 september, Dauwendaele, Ontmoetings centrum Dauwendaele Donderdag 2 oktober, Binnen stad, Schouwburg Alle wijktafels beginnen om 20.00 uur en zijn uiterlijk 23.00 uur afgelopen. Agenda's en verslagen van eerder gehou den wijktafels kunt u raadple gen via de internetsite van de gemeente. Hier komt u als volgt: www.middelburg.nl, dan klik ken op 'wijkbeheer in Middel burg'. U kunt voor meer infor matie ook bellen met de tele foonnummers 67 55 20 en 67 57 88. Vanaf september 2004 heeft Middel burg een universiteit, de Roosevelt Academy. In aanloop daar naartoe, kan iedereen alvast kennis maken met de Roosevelt Academy. Spe ciaal voor middelbare scholieren wordt een open dag gehouden, voor andere geïnteresseerden is er een informatieavond. Zaterdag 27 september houdt de Roosevelt Academy een open dag in het stadhuis aan de Markt in Middel burg. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur Deze dag is be doeld voor leerlingen uit klas 5 en 6 VWO die (met of zonder hun ouders) kennis willen maken met het onderwijsprogramma van de Roose velt Academy. Hoe ziet de studie er uit? Wat zijn de mogelijkheden na een bacheloropleiding aan de Roosevelt Academy? Hoe is het om 'op campus' te wonen? Wat heeft Middelburg te bieden op het gebied van sport, cul tuur, vrije tijd? Op deze en andere vragen geven medewerkers van de Roosevelt Academy en vertegenwoordigers van diverse organisaties uit Middel burg en omgeving antwoord. Ook is er in het stadhuis een informatie markt, wordt een video over de Roosevelt Academy getoond en is er de mogelijkheid een 'academi sche rondwandeling' door de stad te maken. Meer informatie over de open dag is te vinden op www.rooseveltacademy. nlAanmel den voor de open dag kan via de website. Bellen met de Roosevelt Academy kan natuurlijk ook: tele foon (0118) 88 68 35. Informatieavond De open dag is dus uitsluitend be doeld voor scholieren. Daarnaast houdt de Roosevelt Academy ook nog een informatieavond voor ieder een die meer wil weten over deze Zeeuwse universitaire opleiding. En wel op maandag 29 september van 19.30 tot 22.00 in het stadhuis aan de Markt. Prof. dr. H.P.M. Adriaansens gaat tijdens zijn prese: tatie in op het onderwijsprogramn i van de Roosevelt Academy, de can pus, het soort student dat in Midd<1 burg komt studeren en de beteken van de Roosevelt Academy voor Zeeland Tijdens deze avond zijn oo; andere medewerkers van de Roos velt Academy aanwezig om alle rrv gelijke vragen te beantwoord';n. evenals bestuurders en medewe kers van de gemeente Middelhui Meer informatie over deze informatieavond is te vinden on www.rooseveltacademy.nl en op website van de gemeente Middi burg www.middelburg.nl. Voor de informatieavond op 29 sep tember kunt u zich aanmelden do< v te bellen met de Roosevelt Academy: 0118 88 68 35 of door er n briefje te sturen naar Gemeend- Middelburg, antwoordnummer 76 4330 WB Middelburg Vermeld m .4 hoeveel mensen u wilt komen on noteer uw adresgegevens en tele foonnummer. In september beginnen in het centrum en in Nieuw Middel burg wegwerkzaamheden. Het gaat om de Oranjelaan, de Kinderdijk en de Stadhuis straat. Hieronder lees je wat voor gevolgen dat heeft voor verkeersstromen en dergelijke. Omwonenden zijn per brief geïnformeerd. Oranjelaan De Oranjelaan krijgt een nieuwe riolering en de laan wordt op nieuw bestraat Het werk begint maandag 1 september. De aan nemer voert de werkzaamheden in twee fasen uit. Eerst wordt er vanaf de kruising Prins Mauritsstraat tot en met de krui sing Prins Johan Frisostraat ge werkt. Wanneer die klus geklaard is gaat de aannemer verder vanaf de kruising Prins Johan Frisostraat tot de Nassaulaan. Naar verwachting is het werk half november 2003 afgerond. Kinderdijk Het hoofdriool op de Kinderdijk verkeert in slechte staat en daarom worden er op maandag en dinsdag, 15 en 16 september, werkzaamheden verricht. Op maandag zal ten hoogte van huis nummer 14 een kunststofkous in het riool worden aangebracht. Dinsdag vindt hetzelfde werk plaatst vanaf huisnummer 16 tot en met 88. Bewoners wordt ver zocht op de dag van het aanbren gen van de kous zo weinig mo gelijk gebruik te maken van huis houdelijke apparaten (onder an dere douche en wasmachine), die afvalwater lozen op de riole ring. Dit omdat gedurende de uithardingperiode van de nieuw aangebrachte kunststofkous (circa 24 uur) de huisafvoer niet kan lozen op de riolering Nadat de kous is uitgehard, wor den de aansluitingen van bin nenuit opengeboord. Het is mo gelijk dat tijdens de werkzaam heden een lijmlucht vrijkomt (styreen), nodig om de kunststofkous te laten uitharden. Door het gebruik maken van een zgn. koolcontainer wordt de overlast van de lijmlucht tot een minimum beperkt. De lijmlucht is niet gevaarlijk voor de gezond heid. Indien het tijdens het aanbren gen van de kous veel regent, dan kan het noodzakelijk zijn regenwaterafvoeren van uw woning/winkel af te koppelen van het riool. Het afkoppelen zal door het aannemingsbedrijf uit gevoerd worden en na de werk zaamheden zal de aansluiting hersteld worden. Stadhuisstraat Op maandag 15 september begin nen de herbestrating- werkzaamheden van de Stadhuis straat tussen de Lange Noordstraat en de Herenbrug (Herengracht). De werkzaamheden zullen naar ver wachting half december gereed zijn, afhankelijk van het weer. Voor de uitvoering van de werk zaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. Het doorgaande verkeer zal ge stremd zijn van 15 september tot 22 november. Het parkeerterrein aan de Bodenplaats blijft bereikbaar. Het verkeer naar de binnenstad zal omgeleid worden via Klein Vlaan deren en de Korte Noordstraat. Het verkeer dat de binnenstad uit gaat zal omgeleid worden via de Balans en de Sint Pieterstraat. Het werk begint aan de kant van de Lange Noordstraat en eindigt bij de Heren- brug. De oude bestrating wordt verwij derd en op een nieuwe puin- fundering zal de nieuwe bestrating worden aangebracht. Voor de rij baan worden nieuwe gebakken klinkers dikformaat gebruikt; voor de trottoirs klinkers waalformaat. Voor meer informatie is de heer C. Mouthaan van de dienst Stads beheer bereikbaar onder telefoon nummer 67 53 91 Vorige week maandag en dinsdag was het op de Markt een drukte van jewelste in verband met de ploegenpresentatie en de start van de Eneco Tour. In de reclamekaravaan mocht een stukje Middelburg promotie niet ontbreken. Daarom was de reusachtige Middelburg M onderdeel van de reclamekaravaan. De M is gemaakt door de medewerkers van Bouwkundig Beheer in verband met de nieuwe huisstijl (foto: Gemeente Middelburg) Streetparade Middelburg 2003 MIDDELBURG-Tot ver buiten het centrum was de stampende beat van de Middelburgse Streetparade zaterdag te horen. Een foto impressie. Dansen op een gigantische - piepschuimen - Cadillac. Swingen voor het podium van festivalterrein Hof van Tange. Hof van Tange biedt prima overzicht voor de politie. FOTO'S ELLEN DE DREU Mm&zszze&zsszfvai Koopjesdagen in Arnemuiden Alles mag, alles kan. Danseressen helpen de dj een handje bij het visuele aspect van de show. Absolute stuntprijzen en heel veel gezelligheid, dat is waar het om draait in Arnemuiden. De onder nemers van 3xN Mode, Walky Schoenmode, jan de Nooijer Meubelstoffering en Modehuis Janny trakteren iedereen drie da gen lang op sensationele koopjes. "We doen dit nu voor de zesd keer en het idee is zomaar een succes", laten de deelnemende zaken weten. "Elke zomer en wi i ter maken we schoon schip on: ruimte te maken voor de nieuw collecties, die overigens al voor een deel binnen zijn. En hoe raai je beter van je spullen af dan dooi ze voor een spotprijs aan te bic den. Het werkt goed en het is bo vendien nog hartstikke gezellig ook!"

de Faam | 2003 | | pagina 3