Lekker, lekker... Kenteken beter voor september aanvragen F3313r verovert vaderlandse podia Groot succes voor Drentse Jannes met tropische hit 'Een Zomerdag' Puzzelland Webwetensw@@rdig heden Het boek woensdag 27 augustus 2003 de FAAM 19 Muziek en meer 8 9 10 11 In de sterren. RAM Privé; nuttige gesprekken en saaie visites wisselen elkaar af. Liefde: laat je niets meer wijsmaken. Topdag; woensdag. Geld: probeer eerst meer overzicht te krijgen. STIER Privé: goede week, je vrienden zien je graag komen. Liefde: voor je partner is niets je te veel. Topdag: vrijdag. Geld: zeer vindingrijk... TWEELINGEN Privé: een superweek, al les loopt naar wens. Top dag: donderdag. Liefde: je hart klopt on rustig: je wordt begeerd! Geld: geen bijzonderhe den. KREEFT Privé: eindelijk heb je tijd een aantal oude dos siers door te nemen. Liefde: je hebt alleen oog voor je partner. Topdag: zaterdag. Geld: de planning klopt. LEEUW Privé: met je organisatie vermogen heb je alles in de hand. Topdag: dins dag Liefde: je hebt wat aan dacht nodig. Geld: geen problemen. MAAGD Privé: gun je zelf een paar luie uurtjes. Liefde: iemand heeft dui delijk een oogje op jou. Topdag: maandag. Geld: goed voor investe ringen. WEEGSCHAAL Privé: eindelijk krijg je de waardering die je ver dient. Liefde: niet meteen ner veus worden als hij/zij te laat komt. Topdag: don derdag. Geld: iets te lichtzinnig met uitgaven. SCHORPIOEN Privé: je wordt overladen met complimenten. Top dag: woensdag. Liefde: bij een avontuur tje dicteer jij de spelre gels. Geld: uitstekend. BOOGSCHUTTER Privé: bemoei je er alleen mee als het gevraagd wordt. Liefde: geweldige eroti sche uitstraling. Topdag: vrijdag. Geld: geen risico's ne men. STEENBOK Privé: je helpt anderen. Topdag: zaterdag. Liefde: toon je partner nu eens je gevoelens. Geld: veel goede ideeën. WATERMAN Privé: veel mensen be moeien zich ineens met jou. Liefde: stel je er niet te veel van voor. Topdag: donderdag. Geld: je bent te vrijgevig. VISSEN Privé: een afwisselende week met veel actie. Topdag: zondag. Liefde: je brengt je zelf in een onmogelijke posi tie. Geld: houd de hand op de knip. Het is weer virus-tijd. Na een korte periode van relatieve rust dui ken de laatste weken plotseling weer enkele vervelende varianten op die in sommige gevallen heel vervelende gevolgen kunnen hebben. Zo was er eerst de ophef over het Blaster-virus, dat ern stige schade aan de computer kan aanrichten. Afgelopen week kwam daar ineens GrayBird.E oftewel Backdoor-ARR bij, Gray Bird.E is een zogenoemd Trojaans Paard. Dit is een soort virus dat in eerste instantie weinig lijkt te doen. Maar helaas heeft het beestje een vervelende bijwerking. Wie GrayBird.E installeert zet zijn pc open voor hackers. Die kunnen vervolgens zich een voudig toegang verschaffen om eens lekker rond te neuzen. Op die manier kunnen ze van allerlei privé-gegevens van de pc-be- zitters achterhalen. Het vervelende van de GrayBird.E is dat deze aan de argeloze computergebruiker voordoet als een manier om eventuele problemen met Blaster op te lozen. Het Trojaanse Paard komt binnen via een e-mail die zogenaamd afkomstig is van microsoft. De afzender is webmaster@microsoft.com, maar dal is een vals adres. In de mail staat dat Microsoft een gratis op lossing aanbiedt tegen Blaster en gebruikers aanraadt de bijgeslo ten 'fix' (oplossing) te downloaden. Die fix is GrayBird.E. Wie dit mailtje tegenkomt kan het het beste gewoon weggooien. In Nederland is verder een nieuwe versie van het Sobig-virus in op mars. Net zoals de eerdere varianten gaat het hier om een mass- mailer. Het virus nestelt zich in op een pc en stuurt zichzelf door naar alle e-mail adressen die op die pc te vinden zijn. Het virus is niet echt schadelijk voor de pc. maar wel vervelend. Vanwege het actieve karakter verspreidt het virus zich snel en is er dus een flinke kans dat een willekeurige gebruiker het een keer tegen komt. Sobig is niet te herkennen aan de afzender, aangezien die vervalst wordt, maar meestal is de inhoud van de mail een zin als 'See the attached file for details' of 'Please see the attached file for details'. Het onderwerpveld varieert maar begint vaak met Re: (reactie). Meer informatie valt te lezen op http:/Avww,virusa- lert.nl/?show=virus&id=547. Tenslotte is er ook nog nieuws uit de wereld van de zogenoemde hoaxen. Een hoax is een nepvirus bedoeld om verwarring te stichten. Hoewel de hoax altijd onschuldig is, kan de schade voor de gebruiker best groot zijn. Wie immers in paniek op een nep-vi- rusmelding reageert en bestanden begint weg te gooien kan zijn computersysteem aardig beschadigen. Dc bekendste hoax is waarschijnlijk het beertje, oftewel JDBGMGR-hoax. In een mail tje verontschuldigt iemand zich: zijn systeem is geïnfecteerd en hij schrijft alle adressen aan die met hem contact hebben gehad. Maar gelukkig is het virus snel uit te schakelen door het .IDBGMGR bestand te verwijderen. Het bestand is echter geen virus maar een onderdeel van Windows dat tc maken heeft met Java. De nieuwe hoax speelt in op de door stichting Brein aangekon digde aanpak van Kazaa-gebruikers. Een dreigende mail komt binnen: „Helaas hebben wij bij u geconstateerd dat u meer dan 250 mp3-bestanden heeft gedownload. Over deze muziekbestan den zijn geen auteursrechten betaald. Deze zullen alsnog bij u verhaald worden", zo staat er te lezen. Voordat heel Nederland nu massaal zijn mp3's gaat weggooien, het betreft hier een grap. Bu- ma Stemra stelt niets met de gewraakte mail te maken te hebben. Echte overzeese Hollandse pannekoeken Ingrediënten voor 3 personen: Bloem of zelfrijzendbakmeel, 2 ei eren, melk, zout, olie, kaneel. Zonder beslag geen pannenkoeken dus dat maken we eerst: Doe een lekkere hoeveelheid bloem of meel in de beslagkom (we heb ben, per ongeluk, ontdekt dat het bakmeel betere pannenkoeken maakt). Roer er met de garde even goed doorheen, dan krijg je minder klontjes. Giet er melk bij, maar let op dat er niet teveel melk in gaat, want dan word het beslag heel dun. Doe de eieren eerst in het schaaltje, dan kan je zien of er schilletjes tussen zit ten. Zitten er geen schilletjes tussen, dan kunnen ze bij het beslag in en weer even goed roeren/klutsen. Vergeet niet om er wat zout bij te doen, anders zijn de pannenkoeken nogal flauw. Is het be slag van goede dikte? Nu kan ook het kaneel erin, het kan gelijk door het beslag heen. Ga je ook kaaspannenkoeken maken, wacht dan even met het kaneel, die zijn lekkerder zonder. Dan kan de koekenpan op het vuur. Doe er een klein scheutje olie in, niet te veel, anders glijden de pannenkoeken uit de pan. Als de olie heet genoeg is, is dat het startsein voor het bakken van deze heerlijke, overzeese, Hollandse pannenkoeken Ze zijn het lekkerst met ge woon een bergje suiker, wat aardbeienjam of de kaas. Faam extra Vanaf 1 september wordt alleen een nieuw kenteken afgegeven na een dure keuring. Dus vraag het voor die tijd aan. (foto:pr). Het is nog even vakantie. Cara van en auto zijn ingepakt. Pas poorten, rijbewijs en kenteken bewijs van de auto liggen in het dashboardkastje. O bent er klaar voor. Toch niet! Want heeft u wel aan het kentekenbe wijs voor uw caravan gedacht? IJ heeft nog tot 1 september om hem aan te vragen. Na die da tum krijgt u alleen een kente ken na een dure keuring. Dus wees er snel bij. Mieks wereldrecepten In 'Eco Nostra' stelt auteur Peter Siebelt het netwerk achter Vol- kert van der Graaf aan de kaak. Hij constateert met namen en toenamen gelaagdheden die de milieuactivist uit Harderwijk een vrijbrief hebben gegeven voor de moord op Pim Fortuijn. De Landbouw Universiteit Wa gen ingen en met name prof. Lu cas Reijnders zou hem indirect criminele gedachten hebben in geblazen. Volkert bewees de sidderende milieubeweging naar de mening van Siebelt een enor me dienst door de werkelijke re den voor de schanddaad- het stellen van het dier boven de mens - te verzwijgen. In het op zienbarende relaas stelt hij dat een te lakse overheid en een jus titie met sympathisanten op ni veau te blameren zijn. Het was voor hem alleen de vraag wan neer de moord op Fortuyn zich zou voltrekken. Hij ontwaart een spekkoek met aan de top men sen die activisten het verkeerde gedachtegoed meegeven. Noemt minister Brinkhorst "een man netje om in de gaten te houden". Uitgeverij Aspekt. Paperback. 238 blz. Prijs 22 euro. Dick van der Veen. Zelf spelt de band zijn naam met drieën: F33L3R. In kran tenkolommen leest Feeier wat makkelijker. Weer een kwar tet Nederlands rocktalent. Binnenkort staan ze op het Lowlands Festival. Feeler is de broers Eef en Jeroen Riet (respectievelijk gitaar en zang), Matthijs Gaspar (bas) en Joehem Aarts (drums). Driejaar geleden doken de eerste demo's op. 'Eventide' haalde het compi latie-album van Fret Magazine, waarmee het balletje voor Feeier begon te rollen. Dc band maakte naam, dankzij een slim pr-be- leid, al maar positieve reacties van het concertpubliek en vruchtbare samenwerking met producer Gordon Groothedde. Feeier reisde als support act mee met Stone Sour, viel in voor Int- wine. Begin dit jaar waren ze present op het Eurosonic muziekfeestje in Groningen; deelname aan Fields of Rock ging niet door omdat Eef Riet met zijn motor onderuitging en tijdje niet zijn gitaar kon bedienen. CNR Re cords nam Feeier onder zijn hoe de. Onder de vlag van die pla tenmaatschappij verschijnt een week voor Lowlands de eerste single 'Heaven sent' en even na het festival het titelloze debuut album. Feeier maakt stevige gitaarrock, energiek en melodieus. Heeft lef genoeg om zich in een ballad te laten begeleiden door violisten en cellisten ('Like fireflies'). Het binnenkort van de radio bekende 'Heaven sent' begint ook lieflijk, maar het duurt niet lang of de strijkers krijgen gezelschap van gespierde elektrieke gitaren. Het is een hitpotent liedje, waarvan eerdaags ook een videofilmpje beschikbaar komt. 'Engine', het openingsnummer van de cd, is meer karakteristiek voor de po diumkunsten van Feeler. Inplug gen, volumeknoppen ver naar rechts en rocken. Met ingang van 1 september aan staande moeten alle aanhangwa gens, caravans en opleggers met een toegestane maximale massa van meer dan 750 kilo namelijk een eigen kentekenbewijs heb ben. Zonder kentekenbewijs mo gen ze niet meer de openbare weg op. Dat zijn niet alleen cara vans, maar bijvoorbeeld ook sommige boedelbakken, boot trailers. bedrij ^aanhangwagens, marktwagens, opleggers, auto- transporter en paardentrailers. Kortom, wat er ook aan de haak hangt, boven de 750 kg een eigen kenteken! In totaal krijgen onge veer 740.000 aanhangwagens een nieuw kenteken. De aanvraag is simpel. Als u vóór 1 september met rijbewijs en het registratiebewijs van de aanhangwagen naar het postkan toor gaat, kunt u voor een bedrag van 15 euro het registratiebewijs omwisselen voor het nieuwe ken tekenbewijs. Heeft u geen regis tratiebewijs. dan kunt u met het VIN (chassisnummer) en het merk van dc aanhanger een aan vraag indienen. Bij een goede aanvraag stuurt de RDW binnen drie weken het kentekenbewijs op. En na I september? Ook dan kunt u een nieuw kentekenbewijs krijgen. Maar pas na een moeilij ke en dure keuring. De prijs van deze keuring is afhankelijk van het type aanhangwagen en begint bij 150 euro. Meer informatie: www.rdw.nl Een brochure is te verkrijgen op postkantoor en de ANWB-verkooppunten. HORIZONTAAL: 1. Naamspeldje, leer van Mo hammed: 2. Spaanse uitroep, ieder, atmosfeeroverdruk; 3. flauw, jong kind; 4. Noorse godheid; 5. gemeente, niets; 6. sport van een ladder; 7. lang werpig broodje, houtstof; 8. enz.; 9. enigszins geel, concert gebouw; 10. loot, stad in India, voorzetsel; 11. koningin (Fr.), gewicht van de verpakking. VERTICAAL: 1IJs dat niet op het water rust, roofdier; 2. Engels bier. scheepstouw, een zekere: 3. Griekse letter, veelvoudig; 4. daar ter plaatse; 5. echtgenoot, landbouwwerktuig; 6. soort tar we; 7. persoonlijk vnw., jas (Eng.); 8. naar mijn mening; 9. draagbalk, geur; 10. onheils godin, toverheks, afstamme ling; 11manieren, vis. Jannes geniet met volle teugen van het grote succes, (foto: Eva Posthuma). Zijn single 'Een Zomerdag' be stormt de hitlijsten. De sympa thieke zanger Jannes beseft nog maar nauwelijks wat hem overkomt maar geniet met vol le teugen. Avond aan avond staat hij op de planken en in korte tijd werd Jannes één van de meest gevraagde artiesten in ons land. „Het is een woord geweldig wat er op mijn weg komt." Jannes Woliers zingt zijn hele le ven lang al. Geboren in het Drentse Emmen werd muziek de kleine Jannes met de paplepel in gegoten. „Mijn opa speelde ac cordeon", vertelt Jannes, zittend aan het bureau van manager Ri chard Roelofs. „Ik vond het prachtig om naar hem te luiste ren en om van tijd tot tijd de lied jes die ik van buiten kende luid keels mee te zingen. Opa speelde alles. Muziek was zijn lust en zijn leven. Ook ik heb verschil lende instrumenten in de hand gehad. Op enkele er van heb ik gespeeld. Nooit echt geweldig overigens. Het was op een feest je bij vrienden dat een van de jongens mij een tip gaf om te gaan zingen. Een wereldidee, vond ik. Met steun van mijn ou ders en familieleden begon ik een zangcarrière. Niet wetende dat het zo'n succes zou worden." Jannes lacht. De sympathieke zanger geniet zichtbaar van zijn succes.„In eigen beheer hebben we een CD-single opgenomen. In de studio van Douwe Buiter. Boer Harms van de Dutch Boys. Het is een bescheiden hitje ge worden. Reden om op zoek tc gaan naar een producer die hel aandurfde om een album op te nemen. Het is Martin Sterken ge worden. De zanger en toetsenist van de Stemmingmakers. Het al bum 'Bella Bianca' werd een on verwacht succes. Vrijwel meteen besloten we een tweede album te maken. Korte tijd later hadden wc de eerste gesprekken met een platenmaatschappij. 'Van Casa blanca naar Napoli' luidde de ti tel. We hebben meteen goed uit gepakt. Met Rolus Karssen, de accordeonist van de Havenzan gers op accordeon, en het Jo- landa van de Wetering en Wiesje Westerlaken, het achtergrond koor van Frans Bauer, voor de achtergrondzang." Als je iets doet, moetje het goed doen luidt Jannes' devies. „Het geldt voor alles. Ieder optreden is voor mij een feest. Avond aan avond. De vaste mensen die ik in de achterliggende jaren om mij heen heb verzameld zijn mijn rotsen in de branding. Dagelijks komen er optredens bij en dc te lefoon staat werkelijk roodgloei end. Ik wil er zijn voor mijn fans en de liefhebbers van het Neder landstalige lied. Het is echt mijn muziek. Dat ik van mijn passie mijn beroep heb kunnen maken is m een woord geweldig. Voor lopig weet ik van geen ophou den. Ik ga als een speer."(door Willem Gunncman)

de Faam | 2003 | | pagina 19