EC I T Y dé uitgaanskrant Afrikaanse muziekhistorie op de planken Toverlantaarn in sprookjeskapel Avondje Mars XPOSITIES Schlagerexpress komt naar Vlissingen CHUTTERSHGF Mini's bezetten Cine City REGIONALE FILMWEEK THE ITALIAN IOB RODE PLANEET IN ZICHT Basic 36©* Wrong Turn §6©*-»; Lara Croft Tomb Raider: The craddle of Site se©*# Terminator 3 ss©* Wit at a girl warts §6© Sinbad: De held van de seven zeeën, ss© €ltarSie*s Jktgalss Pull Trottle §b©& Bruce Almighty 2 Fast 2 Furieus 36©* sdipms mn de Kameleon^® SNEAK PREVIEW 36© FILMWEEK Mem Patik Woensdag 27 augustus 2003 de FAAM 13 vussingen www.cinecity.nl H man apart voorpremière] voorpremière Pirates @f The Caribbean Daddy Day Care Agent Cody Banks 36©*# Knorretjes Crete Film i® MIDDELBURG www.schuttershoitheaier.ni F3inzomer:lris Le Fils BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) MIDDELBURG - Een eer betoon aan de Zuid-Afri kaanse muziek. Zo zou je de West-End musical show, Umojo, the spirit of togetherness zeker kun nen noemen. Het leven dige dans- en zang spektakel trekt vanaf sep tember tot en met novem ber door Nederland en doet op dinsdag 16 en woensdag 17 september de Stadsschouwburg van Middelburg aan. HOOGELANDE - De Kapel van Sint Maarten in het Walcherse dorpje Hoogelande is zondag 7 september het domein van kunstenaarscollectief Diascoop. De toch al sprookjesachtige sfeer rondom het kleine kerkje wordt versterkt door een voorstelling met grote toverlantaarns. VLISSINGEN - De film The Italian lob beleeft donder dag 28 augustus zijn voorpremière in bioscoop Cine City in Vlissingen. Zaterdag (30 augustus) wordt boven dien nog een flink uitgepakt met een soort Mini-meet ing. Het kleine autootje speelt namelijk een grote rol in The Italian Job. MIDDELBURG - Vanavond (27 augustus) staat planeet Mars extreem dicht bij de Aarde. Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen zoemt daarom, voor wie er snel bij is, letterlijk en figuurlijk in op de Rode Planeet. VLISSINGEN - Het Dijktheater in Vlissingen is zaterdag 30 augustus het terrein van een groots Schlagerfestival georganiseerd door de Duitse omroep WDR-4. Donderdag 28 augustus t/m woensdag 3 september Zaterdagnacht 24.00 uur SB De strijd van Sean Vetter en Demetrius Hicks tegen een machtig drugskartel loopt uit de hand wanneer de vrouw van Sean wordt vermoord. Dagelijks 16.15 en 19.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Er is altijd een mogelijkheid van twee waardheden. De waarheid die we zien en de waarheid er achter. John Travolta speelt Tom Hardy, een ex-leger ranger die een DEA agent geworden is. Dagelijks 13.45 15.30 19.00 21.00 22.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectacu lair vermakelijke piratenfilm Dagelijks 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Wat lijkt op een ongelukje blijkt een val van een kanibaal Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.15 uur Tomb Raider Lara moet het in haar zoektocht naar de Doos van Pandora opnemen tegen de slechte Chen Lo, hoofd van een Chinees misdaadsyndicaat. Dagelijks 16.45 18.45 21.45 uur Een vader raakt zijn baan kwijt en begint met een paar vrienden een kinderopvang. Dagelijks 13.45 uur, niet op zaterdag Normale tiener is onhandig met meisjes maar blijkt ClA-agent. Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Niet op maandag •21.45 John Connor bindt de strijd aan met een vrouwelijke Terminator. Zijn enige hoop op overleving isT-800 (Arnold Schwarzenegger). Dagelijks 13.45 19.00 uur Daphne Reynolds ontmoet in deze film haar vader (de bekende politicus Lord Henry Daswood). De verschijning van Daphne in Henry's milieu veroorzaakt veel ophef. Toch bewijst ze dat liefde alles overwint. Dagelijks 13.45 uur. Het klassieke verhaal over de zeerovende avonturier Sinbad. Dagelijks 13.45 uur De vader van Max wordt door de maffia vermoord. Het is aan de Angels om te voorkomen dat Max hetzelfde lot ondergaat. Dagelijks® 21.45 uur Alles verandert als Bruce (Jim Carrey) aan het einde van de slechtste dag van zijn leven kwaad wordt op God. Dagelijks «16.30 uur. Vin Diesel is vervangen door Tyrese Gibson, maar de andere ingrediënten zijn hetzelfde gebleven: snelle auto's en nog meer actie. Dagelijks 13.45 16.15 uur De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Dagelijks 13.45 16.15 uur 19.00 uur De 'beruchte' tweeling van smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Maandag 22.00 uur Verrassingsfilm voor de liefhebber. Zaterdag 19.30, dinsdag 20 uur, woensdag 20 uur, Een cinematografisch portret van de beroemde Britse schrijfster en filosofe Iris Murdoch. Vrijdag 19.30, zondag 20 uur, maandag 20 uur. Vader werkt in een heroriënteringsinstelling, waar de moordenaar van zijn zoon als ex-gedetineerde een opleiding krijgt Donderdag 20 uur, vrijdag 22.00 uur, zaterdag 22 uur. Shockerende Amerikaanse jeugdcultuur in nieuwste film van Lany Clark. De bezetting is top met vijfen veertig van de beste Zuid-Afri kaanse dansers, zangers en mu zikanten. Umoja biedt het publiek een fas cinerende kijk op de belangrijk ste songs uit de rijke Afrikaanse historie. De musical is ontstaan uit een project in de buitenwijken van •Soweto. Om jong talent van de straat te houden werd een dans school opgestart. Aan de hand van de opzwepende dansers, de prachtige stemmen en muziek van onder andere Ladysmith Black, Mambazo, De toverlantaarn wordt gezien als de voorloper van fotografie en film. Al in de zeventiende eeuw werden op kermissen en in rond reizende theaters shows gegeven met de 'laterna magica', de tech nische voorloper van de dia projector. Handgeschilderde glasplaten in frames - waarin plaatjes konden worden ver schoven of gedraaid - werden met fel licht op een doek of wand geprojecteerd en gaven zo de il lusie van bewegend beeld. Kunstenaarscollectief Diascoop maakt gebruik van meerdere projectoren in een hoge stellage. Anders dan bij de diaprojector is het kader rond, alsof je door een verrekijker tuurt. Door het bewe gingen van de platen of projec tor ontstaat zo een voorstelling die iets wegheeft van een show met wajangpoppen. Vorig jaar gas Diascoop de voor stellingen Slagwerk en Moiré: ex- perimentele toverlantaarn voorstellingen waarbij alles live op het podium gemaakt wordt. Beide voorstellingen zijn geïn spireerd op abstracte animatiefilms uit de jaren twin tig. Delen emit zijn te zien in de Kapel van Sint Maarten, aange vuld met muziek en andere toverlantaarnvoorstellingen. De uitvoerende kunstenaars zijn Ida Lohman, Yarre Stooker en Francien van Everdingen. De voorstelling begint om 14.30 uur, kaarten zijn voor 12,50 euro verkrijgbaar via 0118-627382 en vlak voor aanvang bij de kassa. Hugh Masekela en Miriam Makeba wordt het publiek mee genomen op een reis waarin het verhaal van de Afrikaanse mu ziek van vroeger tot nu wordt ver teld. Verschillende muziek stromingen wisselen elkaar af. Van de ritmische stammuziek tot de swingende gospel en de jazz uit Sophia Town. Kaarten kosten 35 euro, de voorstelling begint op beide dagen om 20.00 uur. De Mini speelt een hoofdrol in The Italian Job. FOTO BMW NEDERLAND Om zeker te zijn dat er om 13.45 uur genoeg Mini's op het plein voor de Vlissingse bioscoop zul len staan, mag iedereen die per Mini vervoert wordt (maar maxi maal twee personen per auto) gratis naar binnen voor de ver toning. De actiefilm, een remake van de gelijknamige film uit 1969, gaat over de perfecte roofoverval. Charlie Croker (MarkWahlberg) is het brein achter een spectacu laire goudroof in Venetië. Hij ver zamelt een team van experts en slaagt erin een enorme goud voorraad weg te slepen uit een zwaar bewaakt palazzo. Maar op hun reis naar vrijheid en rijkdom blijkt één van hen een verrader... Croker zint op wraak, waar een reusachtige verkeerschaos in Los Angeles en een intensieve kennismaking met de bloedmooie Stella Bridger (Charlize Theron) het gevolg van zijn. The Italian Job gaat in de rest van Nederland pas 4 september in première. Mars laat zich zien als heldere rode ster aan de hemel, hier rechts van de Middelburgse seismolen. FOTO RIJK-JAN KOPPEJAN In een avondprogramma neemt de sterrenwacht de aanwezigen mee op reis naar Mars. Eerst aan de hand van een korte film, daarna door een lezing van Jan Minderhout, onder meer over de vraag of er al dan niet leven kan zijn (geweest) op de planeet. Rijk-Jan Koppejan vertelt vervol gens iets over het waarnemen van Mars. Vanaf 22.00 uur kan iedereen - daarbij geholpen door de telescoop van de Zeeuwse sterrenwacht - zelf zijn oog laten vallen op de rode rotsen van Mars. En natuurlijk ontbreken ook de geluidsfragmenten van het beroemde hoorspel War of the Worlds van Orson Wells niet, dat in 1938 paniek veroorzaakte na uitzending op de radio. Men sen renden de straat op omdat ze geloofden dat de Aarde echt werd aangevallen door Mars mannetjes. De Sterrenwacht (Herengracht 24 in Middelburg) is vanaf 19.30 uur open. De toegang is gratis. E MIDDELBURG Presentatieruimte CAESUUR, Lange Noordstraat 67: Travel Scape (installatie van kunstenaar Kris van Dessel); t/m 6 september - door lopend. Galerie 'T', Turfkaai 25-27: op de parterre schilderijen van Jeannette Héman en bronzen van Wies van Dort, in de kelder etsen van Han van Hagen en (via de beeldentuin) in de expositieruimte aan de Vis markt werk van diverse kunstenaars; t/m 30 augustus - donderdag, vrijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur en eerste zondag van de maand 13.00-17.00 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19: grafiek van'Wim Zurné; t/m 16 augustus - donderdag, zaterdag en zondag 14.00-16.30 uur. Galerie Icon, Bree 1'Stad en land en strand in Zeeland' (schilderijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie-France Barbier, Ligthart Schenk, Leenden van der Pool, Henk Glerum en George Tamson); t/m 31 augustus - dinsdag t/m zaterdag 12.00-16.00 uur. De Vleeshal, Markt 1 De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7: 'The Royal Art Lodge - Ask the Dust' (reizende expositie van het Canadese kunstenaarscollectief The Royal Ait Lodge); t/m 31 augus tus - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Kunstuitleen Zeeland, Balans 17: duo-expositie van Gust Romijn en Michiel Paalvast; t/m 5 september. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dagelijks 11.00- 17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noordbolwerk 33: schilderijen in gemengde technieken van Annelies Spaans-Moolenaar; t/m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinne tjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Waterwoning Veersche Poort, Torenvalkpad 2: 'Hoven en pleinen', tentoonstelling nav boekje ir. Ben Gillissen over functie en betekenis van pleinen in de stad; t/m eind augustus. VEERE Grote Kerk, Oudestraat 26: werk van Dora Dolz; t/m 31 augustus - maandag t/m zaterdag 11.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na dé inundatie van 19.94 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naarVeere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november- maan dag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. Ook Benny Neyman zingt tijdens het Schlagerfestival in Vlissingen. FOTO: PR Een keur aan schlagerartiesten met in hun kielzog twaalf honderd televisiekijkers van de WDR-4, trekt met twee speciale treinen, de Schlagerexpress, naar Vlissingen. Het zijn grote en bekende namen in de schlagerwereld die de bühne van het Dijktheater betre den. Nicole won in de jaren tach tig het Eurosongfestival. Nu treedt ze op met nummers als Sommer Sommer en Meine Freundin. Ander toppers zijn Peter Orloff (een van Duitslands grootste talenten), de voorma lige kinderster Heintje Simons (bekend van Mama), Cindv und Bert, GabyAlbrecht, DieKolibris, WIND en Benny Neyman. Het Schlagerfestival begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur en wordt ook live uitgezonden op de Duitse televisie.

de Faam | 2003 | | pagina 13