Gebieds Gerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen Toekomst voor het verleden [M] Provincie Zeeland 40% 50%J Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen 39 Officiële Mededelingen WÊÊÊl mÊÊmmmmmÊMÊmmmÊmmmËÊm w i mm WVOORDEEL' Zwemlocaties Milieu Ontgronding Ooster- Nieuwlandpolder Besluit accepteren melding ThermPhos International B.V. Vergunning ontgron ding bluswatervijver Vrouwenpolder Saneringsplan Het Groene Woud 1 te Middelburg TUNIM 1 Dixan 9 lYlegaperls m navul 1,35 kg ÜWVOÖBDEËLl 1 Page Keukenpapier elders 4,98 SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Best.Nr.: 050444 Snurkstopper "Silent Night" Smith's Mixpack 6 soorten chips Nivea Shampoo Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 33/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuwsbrief nummer acht van het project Gebieds Gerichte Aanpak (GGA) West Zeeuwsch-Vlaanderen is uit. Hierin aandacht voor het gebiedsplan dat bijna klaar is. De gebiedscommissie is druk bezig om de opmerkingen van de ver schillende achterbannen te ver werken. De commissie rekent erop dat de definitieve tekst eind september klaar is waarna, tijdens de ko mende wintermaanden, iedereen de gelegenheid krijgt om op het plan te reageren. Verder wordt de nieuwe voorzit ter en een nieuw lid, respectieve lijk Gedeputeerde Thijs Kramer en Leo D'Hoore, van de gebieds commissie voorgesteld. Ook wordt teruggekeken op het werk bezoek dat een aantal staten leden in juni brachten aan het gebied om te worden geïnfor meerd over de noodzaak van een gebiedsplan. Deze onderwerpen en meer in de nieuwsbrief GGA West Zeeuwsch- Vlaanderen. Een abonnement is gratis te bestellen bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op de website van de provin cie is uitgebreide informatie over zwemlocaties. Er is een digitale kaart met alle zwem plaatsen in oppervlaktewate ren in Zeeland. Er kan wor den ingezoomd op een zwemlocatie waar informatie wordt verstrekt over aanwe zige voorzieningen zoals EHBO-post, reddingsbrigade, drijflijnen, toiletten, afvalbak ken, horeca, parkeergelegen heid ënz. Door middel van kleuren wordt aangegeven of de zwemwaterkwaliteit vol doende is, of er een negatief zwemadvies is of een zwem- verbod en wat de actuele zwemwatertemperatuur is. De kaart kan worden uitvergroot zodat de route naar de zwemlo catie zichtbaar wordt. Metingen Op basis van wetgeving moet de provincie erop toezien dat op locaties waar door meer dan 50 mensen wordt gezwommen, de veiligheid en de hygiëne van het zwemwater in voldoende mate is gewaarborgd. Elk jaar van 1 mei tot en met 30 september meet de provincie Zeeland de kwaliteit van het zwemwater. Zij doet dat in samenwerking met Rijks waterstaat directie Zeeland, Waterschap Zeeuwse Eilanden en Waterschap Zeeuws- Vlaanderen. Minimaal eens per twee weken wordt het water op 56 verschillende locaties onder zocht. Over het algemeen voldoet de kwaliteit van het zwemwater aan de wettelijke normen. Meldingen Klachten over gevaarlijke of onhygiënische zwemlocaties kunnen worden gemeld via het telefoonnummer 0118-631967 of per e-mail: zwemwater@zee- land.nl. Acute klachten over zwemwater kunnen buiten kan tooruren worden gemeld via de milieuklachtentelefoon: 0118- 412323. Informatie De informatie over zwemwater- kwaliteit is te vinden via www.zeeland.nl/Over Zeeland/ zwemwaterkwaiiteit. Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door de Dienst Landelijk Gebied te Goes, namens de landinrichtingscom missie Walcheren, aangevraagde vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet voor het uit voeren van ontgrondingswerk zaamheden ten behoeve van de natuurtechnische inrichting van een deel van de Ooster- Nieuwlandpolder, gelegen ten zuidoosten van Vrouwenpolder, verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de ont gronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerp beschikking en de overige stuk ken liggen van 14 augustus tot en met 11 september 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud-1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, als mede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Na 11 september 2003 tot einde beroepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantoor uren. Tot en met 11 september 2003 kan een ieder gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp beschikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische afspraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het lossen van fos for van een spoor- of tankcontai ner in 1 van de 4 fosfortanks. Vorig jaar hebben Provinciale Staten (PS) de nota 'Toekomst voor het verleden, 1 O-puntenplan voor de Zeeuwse Cultuurhistorie' vastgesteld. Een groot gedeelte van het beschikbaar gestelde bedrag is bestemd voor de uitvoering van het Maritiem erfgoed. Voor het overige bedrag heeft Provinciale Staten een voorstel gedaan aan Gedeputeerde Staten (GS). Cultuurhistorie staat volop in de belangstelling van publiek en poli tiek. Dat is niet zo vreemd, want de cultuurhistorie is niet weg te denken uit ons dagelijks leven en onze leefomgeving. Cultuur historie wordt vaak als iets van zelfsprekends gezien. De uitdaging voor de komende jaren is het belang van cultuurhis torie opnieuw te benoemen en in haar vele verschijningsvormen te gebruiken als inspiratiebron voor de ontwikkeling van de toekomsti ge samenleving. Het 10-punten- plan is bedoeld om partners (rijk, gemeenten, andere organisaties en particulieren) te mobiliseren Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 17 september 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 17 september 2003 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. en te stimuleren samen met de provincie Zeeland deze uitdaging op te pakken en aan het werk te gaan. Financiën Eén van de belangrijkste rand voorwaarden voor het voeren van actief beleid tot het behoud, de inpassing en ontsluiting van het culturele erfgoed in onze provin cie, is te beschikken over ver schillende geldstromen. Dit zijn (structurele) provinciale middelen voor uitvoering van cultuur- en landschapsbeleid, diverse reser ves, rijksbijdragen en Europese subsidies, al dan niet met provin- Nieuws Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. M.J. Provoost (tel. 0118-631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunning inge volge de Ontgrondingenwet ver leend aan A. Verburg te West- kapelle voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een bluswatervijver op het perceel Rijkebuurtweg 8 te Vrouwen polder. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 14 augustus tot en met 25 septem ber 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en ciale medefinanciering. Voor een aantal actiepunten uit het 1 O-pun tenplan hebben PS een budget van €435.000,- beschikbaar gesteld. Het grootste gedeelte (€160.000,-) gaat naar het Maritiem erfgoed, €25.000,- is bestemd voor incidentele subsi dies cultureel erfgoed. PS heb ben GS voorgesteld het overige bedrag te besteden aan een aan tal andere actiepunten. Actiepunten GS hebben ingestemd subsidie te verlenen aan Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ). Zij zijn verantwoordelijk voor het be houd en herstel van cultuurhisto rische elementen op erven (o.a. hekwerken) en in het buitenge bied voor bruggetjes en coupu res. De zogenaamde kleine land schapselementen. Er is ook aandacht voor de ver dedigingswerken. In het kader van het Belvedere-project Valo risering Staats-Spaanse Linies zal de Olieschans nabij Aardenburg worden hersteld. In de omgeving van deze plek vindt eerst uitge breid archeologisch onderzoek plaats. Voor dit onderzoek wordt subsi die verleend. Zo ook voor het project Observatiebunker Oranje molen in Vlissingen en de Ring- walburg in Burgh. In het kader van de historische infrastructuur wordt subsidie verleend voor het herstel van kerkepaden in Zee land. Het betreft kerkepad Schapershoek-Boschkapelle nabij Vogelwaarde. Tevens wordt subsidie verleend aan het behoud en restauratie van de goederenloods in Goes. Deze wordt o.a. voorzien van his torische houten laadperrons, his torische verlichting en schilder werk. Het project is in handen van de Stichting Stoomtrein Goes- Borsele. 'k,- VERKEER Wegen zó inrichten, dat de kans op ongevallen zo minimaal moge lijk is. Dat het uitgangspunt van Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarbij worden niet alleen de verkeers- onveilige plekken aangepakt, maar wordt op alle wegen in West Zeeuwsch-Vlaanderen de verkeersveiligheid verbeterd. Bijvoorbeeld door het aanleggen van rotondes, snelheidsremmers, parallelwegen en fietspaden. In het project werken overheden samen die verantwoordelijk zijn voor het beheer van alle wegen in het gebied: de gemeente Sluis, Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, provincie Zeeland en Rijkswater staat directie Zeeland. Verder wordt nauw samengewerkt met het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland, 3VO, Open baar Ministerie, Regiopolitie Zee land en de Dienst Landelijk Ge bied. Na de Provinciale Verkiezingen heeft dhr. Hennekeij afscheid genomen als bestuurlijk voorzitter van Duurzaam Veilig. Zijn opvol ger is gedeputeerde Poppelaars. Verkeersslachtoffers Het gaat gelukkig de goede kant op met de verkeersveiligheid in West Zeeuwsch-Vlaanderen. In de jaren 1990 t/m 1995 vielen in de streek 331 verkeersslachtoffers. In 1996 t/m 2001 waren dat er 240. In 2002 is er eén verkeersdode gevallen in het projectgebied. Het aantal ziekenhuisopnamen als gevolg van een verkeersongeval in 2002 was 26. Werk in uitvoering Welke werkzaamheden verricht Duurzaam Veilig verkeer zoal? Regelmatig staan er voorlich tingsacties, gastlessen en ver keerscontroles op de agenda. Zo bezoekt tante Verkeersfee en het verkeersvogeltje Birdy al twee jaar lang de kleuters in West Zeeuwsch-Vlaanderen, Diverse werkzaamheden staan de komende tijd op stapel of zijn al bijna klaar, zoals de rondweg Draaibrug en de reconstructie van de wegvakken Draaibrug- Aardenburg. Zo ook Groede- Potjes waarbij parallelwegen, en voor zover met aanwezig, vrijlig- gende fietspaden worden aange legd. Verlenging projectduur Alle inspanningen moeten ertoe leiden dat na afronding van het project 60% minder slachtoffers vallen dan in 1986 (het referentie jaar). Toen waren er twaalf doden en 43 ziekenhuisgewonden te betreuren. 1991 was een ramp jaar. In dat jaar vielen 21 ver keersdoden en waren er 61 zie kenhuisgewonden. De looptijd van het project is in middels verlengt met twee jaar, tot 1 januari 2007 (liep tot eind 2004). Meer weten over het project? Voor uitgebreide en actuele infor matie over het aanpassen van wegen, verkeerscontroles, resul taten, communicatie en educatie kan de website www.duurzaam- veiligwzvl.nl worden geraad pleegd. MUI water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Van 14 augustus tot en met 25 september 2003 kunnen belang hebbenden tegen het verlenen van de vergunning beroep instel len bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegd heid komt toe aan de vergunning houder voor zover betreft de aan de vergunning verbonden voor schriften. De vergunning wordt op 26 sep tember 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoek laten uit voeren en een saneringsplan op laten stellen met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie het Groene Woud 1 te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens het saneringsplan vast te stellen. De ontwerp-beschikking ligt van 14 augustus tot en met 11 sep tember 2003 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werkda gen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de ontwerp-beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631735. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.S. Brand (tel. 0118-631735). Tijdelijke verkeersmaatregelen van kracht Werkzaamheden in de Westerscheldetunnel Als gevolg van werkzaamheden zal de Westerscheldetunnel in de nacht van 20 op 21 augustus van 01.00 tot 05.00 uur én in de nacht van 27 op 28 augustus van 00.00 uur tot 05.00 uur volledia ziin afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via Antwerpen; tijdelijke gele verkeersborden geven de route van de omleiding aan Uitgangspunt van deze werkzaamheden is dat de veiligheid van de weggebruikers en die van de onderhoudstechnici voorop staat. De afsluiting in de nacht van 20 op 21 augustus is nodig om een betere verkeersgeleiding bij tegenverkeer te realiseren en het ventilatieregime te optimaliseren. Tijdens de afsluiting in de nacht van 27 op 28 augustus worden proeven gedaan met alle veiligheidssystemen in de tunnel Door deze werkzaamheden wordt de veiligheid in de Wester scheldetunnel nog beter gegarandeerd Wte ESTERSCHEL O EE Wilt u meer informatie? Bel de klantenservice -vanuit Nederland: 0900-2358866 of 0900-BELTUNNEL - vanuit België: 0031-113 232 844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl 6 rol SCHLECKER Alleen bij SCHLECKER HOMESHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD 's-Gravenpolder. s-Gravenstrnat 47 - Middelburg Gortstraat 60-52 - Oost-Souburg Kanaalstraat 59 Advertentie geldig vanal 13-08.2003 t/m 26 08.2003 zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbobouderi .Dit i it apparaatje voor om de pols herkent het storende geluid en geeft dan een 30 Hz impuls af die geheel onschadelijk is. De "snurker" veranderd zonder wakker te worden zijn slaap-positie en het snurken stopt. 10 niveau's, incl. batterij en contact gel Slaat automatisch af na 8 uur. ^7T 250 ml diverse soorten -£5T per 100 ml. 0,78

de Faam | 2003 | | pagina 7