de Podium 'Techniek en leeftijd staan niet stil' Middelburgse in Lion King Gerard de Nooyer opent kunstveld RCS Strijd op Tweede Folkloristische Dag Zeeland op televisie tiet weten waard Winnaars tekenwedstrijd ^agenda PIET DEKKER, ORGANISATOR VAN MARKTEN STOPT www.de-beuelander.nl Prijswinnaar Mozart speejt op Mosseldag Russisch folkore in Zeeland Voetvolleybal in Zoutelande woensdag 13 augustus 2003 pagina 13 MIDDELBURG - Hoe stel je je iemand voor die al twintig jaar bij de organisatie van de midzomer- nachtmarkt is betrokken? Een jonge knul, met een vlotte babbel zoals het een marktkoopman be taamt? In het geval van Piet Dekker is het toch iets anders. Deze inmiddels 72-jarige, rustige man heeft jarenlang deel uitgemaakt van het kloppend hart achter niet alleen deze markt, maar ook de Goese nachtmarkt en de Ruyter jaarmarkt. ...Je bouwt een klantenkring op... MIDDELBURG - De Middelburgse Conchita Zand bergen uit Middelburg speelt vanaf volgend jaar april in de musicalversie van de Disneyfilm de Lion King, een nieuwe loop van den Ende productie. De 21-jarige dan seres timmert hard aan de weg in de nationale musical wereld. Eerder had ze rollen in Fame en Aïda. OOST-SOUBURG - Profvoetballer Gerard de Nooyer opent op zaterdag 30 augustus het nieuwe kunst grasveld van RCS in Oost-Souburg. MIDDELBURG - Meer dan tweehonderd ringrijders verschijnen op donderdag 14 augustus aan de start van de Tweede Folkloristische Dag op het Molen water in Middelburg. Op de zes banen strijden de ruiters in dertig beurten om de Simon Lous-trofee. Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl GOES - Heel wat mooie kunstwerken leverde de kleur plaatwedstrijd van de Faam op. De makers van de dertig mooiste tekeningen zouden een kaartje verdienen voor de voorstelling van Bassie en Adriaan in de Halve Maen in Oostkapelle. Helaas is Adriaan ernstig ziek geworden en gaat het optreden niet door. Om de teleurstelling enigs zins te verzachten heeft De Faam kaartjes voor Circus Herman Renz weten te regelen. THUIS //V JE BUURT irtMnconAr. ia iitniic. DONDERDAG 14 AUGUS TUS Vismarkt, Middelburg; Antiek-, kunst- en ambachtenmarkt, 9 -16 uur. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Sint Jacobskerk, Vlissingen; Middagpauzeconcert, 12 uur. Schaapskooi, Nisse; Vertelavond en wandeling, 21 uur. ZATERDAG 16AUGUSTUS Carillon Sint Jacobskerk, Vlissingen; Beiaardconceret, 15-16 uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Inloopconcert Jos Vogel, 16 uur. ZONDAG 17 AUGUSTUS Oostkerk, Middelburg; Kamerorkest van Junge Deutsche Sinfonie, 19 uur. Manhuistuin, Goes; Manhuistuinconert, 12.30- 13.30 uur. MAANDAG 18 AUGUSTUS Markt, Middelburg; Boeken- en verzamelmarkt, 11-17 uur. Grote Kerk, Veere; Nationaal Jeugdorkest, 20 uur. DINSDAG 19 AUGUSTUS WOENSDAG 20 AUGUSTUS Imkerij, Poppendamme; Trekpaardendemonstratie, 14-17 uur. Café Popeye, Vlissingen; Coverband Copycat, 20 uur. Dorpskerk, Oostkapelle; Zomeravondconcert, 20 uur. Café Desafinado, Middel burg; Light Hous Quintet, 21 uur. ARNEMUIDEN - De reis naar Parijs die de Franse jamfabrikant St. Dalfour beschikbaar stelde is ge wonnen door de mevrouw Meerman en meneer Muis. De prijs werd in su permarkt de Golff in Arnemuiden uitgereikt. Deelnemers aan de wed strijd moesten op een zo origineel mogelijke ma nier laten weten waarom zij of hij een weekend naar Parijs verdiende. YERSEKE - Muziek vereniging Mozart uit Yerseke geeft op vrijdag 15 augustus om 19.30 uur een concert op het Kerk plein in Yerseke. Aan dit concert doen de jeugd- fanfare, de fanfare en de slagwerkgroep van Mozart mee. De volgende dag speelt de dweilband van Mozart om 13.00 uur op de braderie van de Mossel dag. Vanaf 14.00 uur vaart de dweilband mee op een van de mosselboten. Het programma wordt afge sloten met de taptoe op het parkeerterrein bij de Prins Willem Alexander haven. Die begint om 19.30 uur. KAMPERLAND - Studen ten van het folklore-en semble Karousel uit Jaroslawl in Rusland ge ven op maandag 18 augus tus om 19.30 uur een voor stelling op camping De Schotsman in Kamper land. De vierentwintig dansers en danseressen, zes muzikanten en een zangeres zijn ook te zien in Zierikzee op dinsdag 12 augustus vanaf 12.00 uur op het Havenplein. Don derdag 21 augustus vanaf 12.00 uur is het Russische gezelschap te bewonderen in het centrum van Burgh Haamstede. Door Ditty Nieuwenhuize "Ik was wel een beetje pissig dat ik moest stoppen. Ik kan redelijk met een computer overweg, maar de veranderingen op dat gebied gaan me te snel. De tech niek slaat niet stil en leeftijd kun je ook niet stil zetten", vertelt Dekker. Al van jongsaf aan is hij betrokken bij de markt. In 1948 hielp hij nog zijn vader om een zaak op te zetten die steeds verder groeide. Zelf heeft Dekker een kwekerij gehad die met de bloemen en groenten ook letterlijk de markt op ging, Wat hem zo aantrekt in deze manier van verkoop, is het di recte contact met de klanten. "Je bouwt een klantenkring op. Dat kan in een winkel ook wel maar dat is toch anders." Als voorzitter van de stichting CVAH (Centrale Vereniging Am bulante Handel) is Dekker ook jarenlang actief geweest achter de schermen van de drie mark ten. Hij schreef onder meer kooplieden aan om een kraam te bemannen, plaatste adver tenties en regelde de beno digde vergunningen. "De nachtmarkt in Vlissingen is heel klein begonnen. Met vier man hebben we deze markt vanuit de stichting steeds verder uitgebreid. We werken met eenheden tijdens het plannen van de kraampjes. Eén kraampje is één eenheid. Een wagen be staat uit drie eenheden. Toen we met de nachtmarkt begonnen had den we dertig eenheden. De laatste keer waren dat er driehonderdvijfentwintig." Dekker praat erover alsof hij helemaal niet is opgehouden met zijn werkzaamheden voor de stichting. Dat blijkt ook wel als de telefoon gaat. "Dat was de marktmeester. De reclameborden langs de kant van de weg hadden 1 augustus al weggehaald moeten worden. Ze hangen er nog. Straks maar even ie mand bellen. Deze midzomer- man naar om de nieuwe garde nachtmarkt was de laatste op te zadelen met lopende za- marktwaarikbij ken. "Ik blijf nog de rest van betrokken was. het jaar bij de Ook bij de na- •••'K W9S Wel een beetje Stichting om sleep dus. Het pissig dat ik moest de boekhou- hoort er alle- Stoppen... dingafteron- maal bij." Er ko men twee nieuwe leden in de stichting om de plaats van Dekker op te vullen. Dekker is er niet de den. Ik kan dat toch niet zomaar aan die twee nieuwe geven en zeggen, zoek het maar uit." De Middelburger verveelt zich nog niet. Hij heeft een grote tuin die hij onderhoudt. Bo vendien heeft hij nog de no dige huisdieren om voor te zorgen; een hond, een kanarie en een aquarium vol vissen. En, zoals hij zelf zegt: "Ik hoef niet meer om zeven uur de barricade op. Tegenwoordig is het half tien, soms zelfs tien uur." De Middelburgse Conchita Zandbergen timmert aan de weg in het musicalwereldje. F0T0: PR De basis voor de musical- avonturen van Conchita werd ge legd bij The Ultimate Dance Company van haar broer Marlon Zandbergen. Deze dans- entertainment-groep uit Middel burg geeft voorstellingen door het hele land, onder meer in disco's en clubs en op bedrijfsfeesten. Conchita begon er op haar zeven tiende als aankomend danseres. Ze ontwikkelde zich tot trainée-danseres, zodat ze zich ook met de leiding en de choreografie van de groep kon bezig houden. Ze kreeg de smaak te pakken en besloot te gaan zingen en acte ren. De musicalwereld lonkte en Conchita deed auditie voor een rol in Saturday Night Fever. Hoewel ze net niet het juiste typetje voor de rol bleek, haalde ze wel de laatste ronde. En ze had indruk gemaakt, want niet veel later werd ze gevraagd voor een rol als slavin in Aïda. Het afgelo pen jaar schitterde Conchita in het ensemble van deze succes volle musical. De laatste voor stelling vond begin augustus in het Circustheater in Scheveningen plaats. Tussen alle bedrijven door had ze in juni van dit jaar ook nog een hoofdrol in de musical Fame in stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom. Het is hard wer ken voor Conchita. Niet alleen volgt ze balletlessen bij de in de showwereld bekende Lucia Martens, ook heeft ze sinds een half jaar zangles. Nu Aïda er op zit, danst ze weer elk weekend bij de Ultimate Dance Company. Al met al is ze full time met haar vak bezig, zegt Marlon Zandbergen. "Je moet je blijven ontwikkelen en alle audities afgaan. Dat is soms best zwaar, zeker als je daar naast elke avond op de planken staat." Vermoeiend dus, maar noodzakelijk om Conchita's droom, een hoofdrol met dans èn zang, te verwezenlijken. Met haar nieuwe rol als leeuwin in de Lion King zet ze een weer een stap in die richting. De repetities begin nen eind januari eind januari 2004 en de première is in april. Met het nieuwe veld is volgens RCS-voorzitter VVessel Vermeulen een oplossing gekomen voor wat hij noemt de belabberde trainingsaccommodatie waarmee de club jarenlang kampte. Door de slechte velden kregen heel wat spelers last van blessures. Volgens Vermeulen haakten daardoor zelfs spelers af als lid. Het bedrijf Oranjewoud heeft sa men met TNO en tapijten fabrikant Desso een nieuw kunst grasveld ontwikkeld. Volgens de RCS-voorzitter is zijn club de eer ste in Nederland die een dergelijk veld heeft laten aanleggen. Het veld is gemaakt van een hoog waardig en afbreekbaar granulaatkorrel. Andere kunstvelden zijn gemaakt van stukjes autobanden en zijn dus slecht voor het milieu. RCS koos voor de milieu vriendelijke optie. Het veldengebrek van de ver eniging is nog niet helemaal opgelost, stelt Vermeulen. "We hopen dat in de nabije toe komst in goed overleg met de gemeente een tweede kunst veld gerealiseerd kan worden." Met een nog een extra veld kunnen de spelers twee keer in de week trainen. Doordat er nu te weinig velden zijn, kan maar een keer in de week ge traind worden. (advertentie) ZOUTELANDE - In Zoutelande is op donderdag 14 en vrijdag 15 augustus de vijfde editie van het plaatselijke beachvoetvolley- toernooi. Donderdag van 14.00 tot 21.00 uur zijn de eerste poulewedstrijden. De dag erna spelen de deelnemers de reste rende poulewedstrijden waarna de Finalewedstrijden volgen. Speciaal voor het evenement worden in de Langstraat velden van zeven bij veertien meter aan gelegd en voorzien van een laag van dertig centimeter zand. Aan het toernooi doen zestien teams mee. Die komen uit heel Zeeland, zoals Zoutelande, Westkapelle, Serooskerke, Arnemuiden, Middelburg en Rilland-Bath. Waar het op De Eerste Folklo ristische Dag vooral om het kijken en bekeken worden draait, gaat het op 14 augustus om de eer. De ringrijders zijn dan ook niet gehuld in Zeeuws klederdracht maar in het wedstrijdwit. Om 8.00 uur be gint de strijd. Tot 16.00 uur werken de ringrijders hun der tig beurten af en zijn er door zoveel mogelijk ringen aan de lans te rijgen, verschillende bekers in de wacht te slepen. Om 16.00 beginnen de ver schillende finales. Naast de Simon Lous-trofee kunnen de ruiters ook konink lijke prijzen te winnen, zoals de wisselprijs, een beeldje van koningin Beatrix. Een jury boordeelt bovendien de ver siering van de paarden, de ei genaar van het mooist ver sierde paard krijgt ook een beker. Krijn Coppoolse is een van de toppers. FOTO: LEO VAN DE BULCK GOES - Zeeland en het water, dat is het thema van de afleve ring van het programma Mar kant Nederland, dat de KRO op zaterdag 16 augustus om 18.30 uur op Nederland 1 uitzendt.Een cameraploeg van Markant Nederland ging mee met een door de VVV georgani seerde busreis langs de plaat sen waar de watersnoodramp van 1953 nog voelbaar is. Daar naast nemen de programma makers een kijkje bij Jeroen Tramper, havenmeester van zeilschool de Viking aan het Veerse Meer. Deze aflevering belicht de ver anderende relatie tussen het water en de Zeeuwen. Soms is het water de vijand, een andere keer weer een vriend, aldus de programma makers. (advertentie) HUISARTSEN Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereik baar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestda gen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomend door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, 0118-644301 Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: F1J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huis man worden zaterdag en zondag waargenomen door: Dr Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 0118-581276 en Dr. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, 0118-561282. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: W. vd Heijden, Noordstraat 12,4361 BM Westkapelle. APOTHEKEN Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren van vrijdag t/m donderdag voor spoedeisende recep ten 24-uurs dienst: Apotheek Stromenwijk't Zand, Langevieleweg 79-83, Middelburg, tel. 635565. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20.00 uur: H. de Pundert, tel. 471140 Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Klompe 0118-471140. Middelburg: Van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. de Jonge, 0118-616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost Souburg, 0118-480860. Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerkc, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. DIERENAMBULANCE Voor de regio Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland: Dierenambulance Dierenbescherming, dagelijks van 09.00 uur tot 21.00 uur, tel. 0900-7673437. Dertig winnaars mogen dan ook gratis naai- de voorstelling van vrij dag 15 augustus op het evenemententerrein Westduin in Vlissingen. Het gaat om: Rico Geuzen uit Aagtekerke; Amandy de Wolf, Rowan van Belzen en Laura van Vliet uit Arnemuiden; Denny Dingemanse uit Gapinge; Famke Rijk uit Heinkenszand; MarkFonteyne uit Koudekerke; ManouVerwei, Boaz Colley, Wiebe de Bonte, San Miguel, Nikki Broos, Leon van Aartsen, Robbert Vos en Jaime Kor- ver uit Middelburg; Dies van Sluijs, Kees van Sluijs en Jos Wattel uit Nieuw- en Sint Joosland; Sjoerd Louwerse uit Oost-Souburg; Bram Kaland, Cheyenne O'Keefe, Annabel Taks, Elisabeth Bijl, Micha Flameling, Carlos Juliana en Celest van Leeuwen uit Vlissingen; Tijmen Jongepier en Christian Jongepier uit Vrouwenpolder en Ilona Dronkers, Adriaan Dronkes, William Dronkers en Lennart Janse uit Westkapelle. De winnaars hebben inmiddels him kaartjes per post ontvangen. Oplage: 52 600 Kantoor Postbus 5, 4460 AA Goes Tel 0113-274000 Fax 0113-274010 Advertentieverkoop: Linda Heikoop (0113) 274013 (privé (0118) 641 569) Mineke Crucq (0113)274017 (privé (0118)412199). Pieter Karman (bladmanager) (0113) 274090 (privé (0113)613 394) (Chef-) redactie Ellen de Dreu-Erkens (0113) 274 021 privé (0118)601112 06-54267132 e-mail:red.1aam@whk.wegener.nl Redactieadres: Poslbus 5, 4460 AA Goes fax nr.: (0113) 274010 Bezorging: 0113 274 000 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: offsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur Kleintjes: vrijdag 17 00 uur Tel. 0113 274 000 De Faam Is een uitgave van Wegener Huls-aan-huis Kranten B.V. Op ol onze advBrtenlleconinictcn en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Hen exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw-verzoek kosteloos toegezonden. Wegener HuIs-oan-hUllkmnicn BV is een onderdeel van het Wegcncr-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) Informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegenerofdooronszorgvuldlggesclccteordcdetden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener llnls-aan-hulskrantcn BV l.a.v de lieer AT. Kooij Hoofd Marketing, poslbus 28,7500 AA Enschede. Piet Dekker, marktman in hart en nieren stopt er mee FOTO: JAAP WOLTERBEEK

de Faam | 2003 | | pagina 13