I N ECITY Streetparade op zoek naar perfectie wereldmuziek in Domburgse duinen Kunst en natuur gaan hand in hand XPOSITI E CHUTTERSHOF voor midden-zeeland CFI l L M W E E K FILMWEEK REGIONALE Woensdag 13 augustus 2003 de FAAM 11 VLISSINGEN WWW.CINECITY.NL première CARIBBEAN première voorpremière] BASIC ®tt LARA CROFT TOMB RAIDER: THE CRADDEL OF LIFE liiillfff iliPir cijiiii W w TERMINATOR SMBAD De Hield vmm de M/mmm zeeën. TROTLLE ItlBJCS !i!Jl»Sliilf¥ KNORRETJES GROTE FILM Dl SCHIPPERS KAMELEON MIDDELBURG www.schuiiershoftheaterjii IlIJii m IIRjIIlIII LI HLS KEN PARK BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) MIDDELBURG - Mental Theo - de clowneske en altijd ge bruinde presentator van TMF - landt 23 augustus met een parachute op Hof vanTange in Middelburg. Tenminste, als de organisator Martin Priem van de Brooklyn Streetparade(BSP) voor dit ludieke programmaonderdeel een vergunning bemachtigt. De derde editie van BSP gaat een stap verder dan de vorige jaargangen. "Als je zo'n eve nement organiseert moet je steeds een stukje perfectie aanbrengen, elk jaar beter worden." DOMBURG - Weemoed, verlangen, hartstocht en vurig ritme. De muziek die de organisatie van de Domburgse Duinconcerten het publiek voorschotelt, roept allerlei ge voelens op. Van swingende salsa tot klassiek piano, van cajun tot fado, het is allemaal te horen van donderdag 21 tot en met dinsdag 26 augustus. WEMELDINGE - Zeventien locaties waar kunstenaars met kunst en natuur de bezoeker in vervoering trach ten te brengen. Dat is de kunst- en natuurroute op za terdag 16 augustus tussen 10.00-17.00 inWemeldinge. Donderdag 7 augustus t/m woensdag 13 augustus Dagelijks «13.45 «15.30 «19.00 «21.00 «21.22 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Droomverwezenlijking van cast en filmmakers leidt tot spectacu lair vermakelijke piratenfilm Dagelijks «21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Wat lijkt op een ongelukje blijkt een val van een kanibaal Zaterdagnacht 24.00 uur Er is altijd een mogelijkheid van twee waardheden. De waarheid die we zien en de waarheid er achter. John Travolta speelt Tom Hardy, een ex-leger ranger die een DEA agent geworden is. Dagelijks «13.45 «16.15 «19.00 «21.45 uur Zaterdagnacht 24.15 uur Tomb Raider Lara moet het in haar zoektocht naar de Doos van Pandora opnemen tegen de slechte Chen Lo, hoofd van een Chinees misdaadsyndicaat. Dagelijks «16.15 «19.00 «21.45 uur Een vader raakt zijn baan kwijt en begint met een paar vrienden een kinderopvang. Dagelijks «13.45 uur, niet op zaterdag Normale tiener is onhandig met meisjes maar blijkt ClA-agent. Dagelijks «19.00 «21.45 uur Zaterdag «24.00 uur Niet op maandag 21.45 John Connor bindt de strijd aan met een vrouwelijke Terminator. Zijn enige hoop op overleving is T-800 (Arnold Schwarzenegger). Dagelijks «13.45 «19.00 uur Daphne Reynolds ontmoet in deze film haar vader (de bekende politicus Lord Henry Daswood). De verschijning van Daphne in Henry's milieu veroorzaakt veel ophef. Toch bewijst ze dat liefde alles overwint. Dagelijks 16.15 uur. Het klassieke verhaal over de zeerovende avonturier Sinbad. Dagelijks «13.45 «19.00 uur De vader van Max wordt door de maffia vermoord. Het is aan de Angels om te voorkomen dat Max hetzelfde lot ondergaat. Dagelijks 21.45 uur Alles verandert als Bruce (Jim Carrey) aan het einde van de slechtste dag van zijn leven kwaad wordt op God. Dagelijks «16.45 uur. Vin Diesel is vervangen doorTyrese Gibson, maar de andere ingrediënten zijn hetzelfde gebleven: snelle auto's en nog meer actie. Dagelijks «13.45 «16.15 uur De vriendjes uit Het Honderd Bunderbos ontdekken dat je niet groot hoeft te zijn om grote dingen te doen. Dagelijks «13.45 «16.15 uur 19.00 uur De 'beruchte' tweeling van smid Klinkhamer uit het Friese dorp Lenten heeft maar één droom: een eigen boot. Maandag «22.00 uur Verrassingsfilm voor de liefhebber. Zaterdag «19.30, dinsdag 20 uur, woensdag 20 uur, Een cinematografisch portret van de beroemde Britse schrijfster en filosofe Iris Murdoch. Vrijdag «19.30, zondag «20 uur, maandag 20 uur. Vader werkt in een heroriënteringsinstelling, waar de moordenaar van zijn zoon als ex-gedetineerde een opleiding krijgt. Donderdag 20 uur, vrijdag 22.00 uur, zaterdag 22 uur, Shockerende Amerikaanse jeugdcultuur in nieuwste film van Larry Clark. Presentator Mental Theo maakt van de Streetparade een compleet tv-programma. FOTO: PR door Daniël Rouw Een tafel, een stoel, een stapel papier, een mobiele telefoon en de persoon Martin Priem: de or ganisatie van de Streetparade in een notendop. Er zijn echter ook anderen die zich bezig houden met het regelen van het evene ment. De stichting waar het feest in onder is gebracht wordt, naast Priem, aangestuurd door Kees Kik en Rob van Poepéle. Priem nam driejaar geleden vanuit zijn ondernemerschap van café Brooklyn in Middelburg het ini tiatief voor de eerste Streetparade. Een eindfeest op locatie Hof van Tange werd vorig jaar aan de parade toegevoegd. Het doel van Priem was vanaf het begin, opvallend genoeg, geen winst behalen. Hij zet zijn pijlen op promotie. Reclame voor Zee land, voor Middelburg en ook voor de horeca is zijn streven. "Ik roep het al zo lang," Priem zucht erbij. "Er is te weinig te doen voor de Middelburgers en toeristen. Met dit soort feesten laat je zien hoe leuk Middelburg is. De horeca hier is namelijk zo divers. Vanalles heb je wat: dance, Nederlandstalige muziek, feest- cafés, rock en dat alles op zo'n kleine loopafstand." Priem is tevreden dat er deze edi tie zoveel horecaon- dernemingen aansluiten bij het evenement. "Alle cafés doen zo wat mee met afterparty's. Dus, voor ieder wat wils, ook na het feest. In het begin zagen veel on dernemers het toch als 'het feestje van Martin'. Dat is voor bij. Als we onze krachten bunde len kunnen we veel meer berei ken," meent Priem. Het evenement van dit jaar wordt wederom gekenmerkt door een slinger van vrachtwa gens met daarop dj's en naar ver wachting veel swingende licha men. De wagens worden door talloze bedrijven uit regio opgetuigd. De organisatie van de Streetparade ziet toe op een goede versiering van de voertui gen. "Want," zegt Priem, "de wa gens moet er goed uitzien, daar schort het bij andere, soortgelijke feesten nogal eens aan." Het eindfeest op het Hof van Taugé zal talloze disc-jockey's de moge- lijkheid geven hun muziek- mengsels aan het publiek over te brengen. "Er zijn zoveel goede dj's dit jaar. Alle toppers, zeg maar idolen, zijn zowat aanwe zig. Erick E, Jurgen, Juan Sanchez, te veel .om op te noe men. Roog is er ook bij, in mijn ogen de beste van Nederland. De komst van MentalTheo is ook erg leuk. Van de Streetparade maakt hij een compleet tv-pro gramma." Priem somt op wat nog toegevoegd wordt aan het spektakel: "Veel danseressen en dansgroepen op vaste plaatsen in de stad. Zelfs een graffitiworkshop op de Markt. Er moet wat te zien zijn voor jong en oud. Dat vind ik zó belangrijk." Het succes van voorgaande Streetparade's laat zich volgens Priem niet in één woord vangen. "Middelburg heeft helemaal geen historie in dit soort feesten, ook niet tijdens carnaval bijvoorbeeld. Plet zit hier blijkbaar toch in de mensen om zich helemaal te uiten. Belang rijk aan de Streetparade is een mooie entourage en dat het voor iedereen leuk is. We krijgen alleen maar positieve reacties én er zijn ook geen calamiteiten. Dat is de kracht. In de afgelopen parades heb ben we ons daarin bewezen. We gaan ervoor dat de boel weer per fect loopt, dan is het sowieso een ge slaagd feest. Nu nog hopen op mooi weer."Meer informatie op www.streetparademiddelburg.nl. Zes muzikale zwoele zomera vonden in de duinen. Aan de voet van de Hoge Hil bij duin overgang de Oase verschijnt ook dit jaar weer een openlucht theater. De Pit, zoals dat theater heet, is de knusse huiskamer aan zee waar de groep Ritmundo de reeks opent met pakkende en dansbare muziek uit Afrika en Latijns-Amerika. Een dag later, op vrijdag 22 augustus, is het de beurt aan cajunband Allez Mama. De zaterdagavond is voor MonicaTriga. Deze in Nederland opgegroeide Portugese zingt de sterren van de hemel met gevoe lige Fado-nummers. Deze ty pisch Portugese volkszang staat bol van gevoel en melancholiek. Diavolo Chamber Orchestra staat de volgende dag op de plan ken. Dit ensemble speelt licht klassieke muziek met een men geling van virtuoze ragtime. Pianiste Iryna Zhynkina staat borg voor een romantische uit voering. Zij speelt maandag 25 augustus in de Pit. Het cello octet van Conjunto Iberico sluit de reeks Duinconcerten. Deze groep muzikanten is internatio naal een begrip. Een klein kamerorkest met mediterrane hartstocht. De Pit biedt per concert plaats aan tweehonderd bezoekers. De optredens beginnen om 21.30 uur. Kaarten kosten tussen 7,50 en 20 euro, afhankelijk van wie er op het podium staat. Mocht regen roet in het eten gooien, dan wijkt de organisatie uit naar het theater in Hof Domburg. Fado-zangeres Monica Triga FOTO: PR Wie de route aflegt, vindt ver schillende kunstuitingen en natuurobjecten op zijn pad. Zo houdt Hof Overwellingen een open tuin. "Een lust voor het oog", stelt Henk Bisschop voor zittervan de Stichting Kunst- en NatuurkringWemeldinge die de route uitstippelt. Ook de eeu wenoude hoogste Vliedberg van Zeeland is in het kunstzinnige parcours opgenomen. Het is kijken, genieten en mee doen tijdens de kunst- en natuurroute. Zo nodigt kunste naar Marlou Pluymaekers de bezoekers uit een gedicht voor te dragen, staande op de 'blauwe trap' die naar de nok van een typische Zeeuwse schaapsschuur leidt. Voor ieder voorgelezen gedicht krijgt de dichter in spe een gedicht ca deau. Verder is de Maartenskerk te bezichtigen en vertellen gidsen interessante verhalen over de bouw van het godshuis, het or gel en de beschilderingen. In de koorkerk exposeren kunste naars, terwijl op gezette tijden het orgel wordt bespeeld en is er een optreden van een koor. Op verschillende locaties speelt Kit ty Wille van de muziekschool samen met een leerling gitaar. En op weer een andere stek be speelt Yvonne Vonk de harp. De compacte route, is per fiets, te voet of met de auto af te leggen. E ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden, Langstraat 35, Wendy Marteijn/ Hulsteijn, foto's 'Hedendaagse Arnemuidse Vrouwen in Kleder dracht', t/m 1 november, woens dagvan 13.30-16.30 uur, zaterdag van 13.30-16.30 uur. BAARLAND G Achttien 88, Oude Polderdijk 2: art quilts van Jaqueline de Jong en keramiek van Betsie Sinke en Petra Bouman; zaterdag en zon dag van 11.00 tot 17.00 uur t/m 24 augustus. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Mu seum, Ooststraat 10a: 'Vaarzon Morel, een schildersfamilie (uit Veere)met vooral werk van 'père' Willem Ferdinand Abraham Isaac (1868-1995) en verder ook vanWillemsenior(1901-1982) en Wim junior (1932); t/m2 novem ber - dinsdag t/m zondag 13.00- 17.00 uur. Badhotel Domburg, Domburgseweg la: schilderijen van kunstenaars van atelier 'De Glazen Pui' uit Vlissingen; het hele jaar door - dagelijks tot 23.00 uur. GOES De Peylers, werken van Henny van Zinderen, tijdens openings uren van de praktijk, tot en met 30 september. Serviceflat de Schakel, 's-Gravenpolderseweg 9: aqua rellen en olieverfschilderijen van mevrouw C. Bruijnzeel uit Drie wegen: t/m half augustus. Galerie Atelier de Kaai, J.A. van der Goeskade 65: 'Vrije vogels' (schilderijen en keramiek van José Murre en Sia Braakman); t/m 31 augustus - maandag t/m vrijdag 9.00-16.00 uur. Sanquin Bloedbank, 's-Gravenpolderseweg 4a: 'Door de lens van de camera krijgt het zien een andere betekenis' (foto's van Hans Moerman gemaakt tij dens reizen door Azië, Zuid- Amerika en Afrika); t/m 23 sep tember - maandag, dinsdag en donderdag 14.00-20.00 uur en vrijdag 12.00-15.30 uur. Serviceflat de Horst, De Horst 48:aquarellen met het thema bloemen van Clara van der Linde; t m half augustus. Zorgcentrum Gasthuis, Kievitlaan 64: pentekeningen van de onlangs overleden Jan Weststrate; t/m 31 augustus. Lunchcafé Stadhuis Grote Markt: schilderijen van Coby van Minnen met het thema 'Zeeland op een rijtje'; tot en met 30 augustus (zondag en maan dag gesloten). GRIJPSKERKE Boerderijgalerie de Osseberg, Singelweg 11: 'Kunst/mode/ kunst', met werken van Els van Baarle, Digna Blaauw, Hanny Mallekote, Renée Mink, Anneke Pool, Maria Verboom en GerjanneWiersum - t/m 6 sep tember - dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur. HEINKENSZAND Informatiecentrum Stichting Zeeuwse Schaapskudde, Nieuw- kamerseweg3: foto's van Marian Aerssens uit Ellewoutsdijk; t/m 31 oktober, dinsdag t/m zondag 11.00-16.00 uur. KAPELLE Fruitteeltinuseum, Bieze- lingseweg 10: 'Fruitwereld' (de wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's); t/m 30 au gustus - woensdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. KATS Rozenkwekerij de Zeeuwse Rozentuin, KatseGroeneweg3: zomer (verkoop) tentoonstelling met sculpturen van Joseph Cals, porseleinen unica van Leen Quist, glasobjecten van Bert Frijns en kleuren en vormen op textiel en papier van Helen Briels; tot half september - dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur. Galerie kats, Dorpsstraat 16, te keningen en etsen van Anton Heyboer, donderdag en vrijdag 11-17.30 uur, zaterdag en zondag 12-17.30 uur. MEUSKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3: 'Books of Dreams' (met werk van Pat Hodson) en 'Dutch Embroidery' (met werk van de textielgroep Steekplus); t/m 27 augustus. MIDDELBURG Presentatieruimte CAES UUR, Lange Noordstraat 67: Travel Scape (installatie van kunstenaar Kris van Dessel); t/m 6 septem ber - doorlopend. Galerie'T', Turfkaai 25-27: op de parterre schilderijen van Jeannette Héman en bronzen van Wies van Dort, in de kelder etsen van Han van Hagen en (via de beeldentuin) in de expositie ruimte aan de Vismarkt werk van diverse kunstenaars; t/m 30 au gustus - donderdag, vrijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur en eer ste zondag van de maand 13.00- 17.00 uur. Galerie't Haentje te Paai t, Spanjaardstraat 19: grafiek van Wim Zurné; t/m 16 augustus - donderdag, zaterdag en zondag 14.00-16.30 uur. Galerie Icon, Bree 1:'Stad en land en strand in Zeeland' (schilde rijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie- France Barbier, Ligdiart Schenk, Leendert van der Pool, Henk Glerum en GeorgeTamson); t/m 31 augustus - dinsdag t/m zater dag 12.00-16.00 uur. De Vleeshal, Markt 1 De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7: 'The Royal Art Lodge - Ask the Dust' (reizende expositie van het Canadese kunstenaarscollectief The Royal Art Lodge); t/m 31 au gustus - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Kunstuitleen Zeeland, Balans 17: duo-expositie van Gust Romijn en Michiel Paalvast: t/m 5 sep tember. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslag geving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dage lijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noord- bolwerk 33: schilderijen in ge mengde technieken van Annelies Spaans-Moolenaar; t m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart-wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinnetjes); t/m31 decem ber. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Waterwoning Veersche Poort, Torenvalkpad 2: 'Hoven en pleinen', tentoon stelling nav boekje ir. Ben Gil lissen over functie en betekenis van pleinen in de stad; t/m eind augustus.

de Faam | 2003 | | pagina 11