POD IUM Voordeel bij Beautysalon Dolfina XPOSITIES Uw hulp doet veei goed! spORT Blijft nog in Vlissingen tot en met 9 augustus Nu: DE HELFT VOOR DE HELFT tot en met 9 augustus Ter Zake Twintigste Midzomernachtmarkt op Boulevards in Vlissingen tslGS*. 75.000,- Na 9 augustus is de winkel weg uit Vlissingen Alles ook in GROTE maten. SCHOONHEIDSPECIALISTE IN VEERSCHE POORT BON VOOR ALTIJD WINST Torenweg 5 (straatje rechts naast de HEMA) woensdag 30 juli 2003 pagina 8 EN DA MIDDELBURG - Beautysalon Dolfina is sinds januari actief in Watersniphof. Eigenares Bianca van der Ende zag na een verhuizing een mooie gelegenheid om iets voor zichzelf te beginnen. "In het nieuwe huis hadden wij een kamer over dus dat kwam goed uit," vertelt Van der Ende. ...de producten zijn niet op dieren uitgetest... VLISSINGEN - Vrijdag 1 augustus gaat de midzomer nachtmarkt met veel inarktspektakel voor de twintig ste keer van start. Wethouder Piet van der Maden opent om 20.00 uur met een korte speech en kanongebulder de grootste nacht markt aan de Noordzee op de Vlissingse Boulevards Bankert, Evertsen en De Ruyter. Deelnemers van de Postcode Loterij maken een groot verschil 1 miljard euro Een mooiere wereld Als u de bon instuurt vóór 6 augustus maakt u ook nog exclusief kans op een voetbal clinic van Ruud Gullit voor kinderen van 12 tot 14 jaar! ®\Ja, ik wil kans maken op alle prijzen van de Postcode Loterij. Ik steun daarmee 44 goede doelen voor mens en natuur. Ik wil graag (aankruisen a.u.b.): POSTCODESTRAATPRIJS postcode 9073 TS in Marrum met 6 winnende loten Winnen doe je bij... de Postcode Loterij! 's Maandags gesloten. Di. tot Do.: 12.00 tlm 17.00 Vr. en Za.: 10.00 t/m 17.00 DONDERDAG 31 JULI Vismarkt. Middelburg; Antiek-, kunst- en ambachten markt, 9-16 uur. Koorkerk, Middelburg; Mini- orgelconcert, 15-15.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; WilJy DeVLlle band, 21 uur. De Schotsman, Kamperland; Cir cus Bongo, 19 uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Gijsbrecht van Aemstel, 20.15 uur. Muziektent, Zoutelande; Open- luchtconcert, 20 uur. VRIJDAG 1 AUGUSTUS Sint Jacobskerk, Vlissingen; Middagpauzeconcert, 12 uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Gijsbrecht van Aemstel, 20.15 uur. ZATERDAG 2 AUGUSTUS Zijdemuseum, Meliskerke; didgeridoo-muziek, 14-17 uur. Markt, Veere: Shantykoor Veerse Scheepstuig, 14.15 uur. Sint Jacobskerk. Vlissingen; Gijsbrecht van Aemstel. 20.15 uur. ZONDAG3AUGUSTUS Abdijplein, Middelburg; Kunst in de openlucht, 12-17 uur, Sint Jacobskerk, Vlissingen; Gijsbrecht van Aemstel, 20.15 uur. MAANDAG 4 AUGUSTUS Markt, Middelburg; Boeken-en verzamelmarkt, 11-17 uur. Nederlands Hervormde kerk, Aagtekerke; Samenzangavond, 19.30 uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Gijsbrecht van Aemstel, 20.15 uur. DINSDAG 5 AUGUSTUS Biologisch Museum, Oostka- pelle; Roofvogelshow, 16.30 uur en 19 uur. Camping Olmenveld, Seroos- kerke; Circus Bongo, 19 uur. WOENSDAG 6 AUGUSTUS Imkerij, Poppendamme; Trekpaardendemonstratie, 14-17 uur. Café Popeye, Vlissingen; Cover band Copycat. 20 uur. Kerk, Oostkapelle; Harp- en fluitconcert, 20 uur. Centrum, Vrouwenpolder; Circus Bongo, 19 uur. Markt, WestkapeÜe; Roofvo-gei- show, 19 uur. door Léon Janssens "Mijn diploma heb ik jaren gele den al gehaald maar nooit iets mee gedaan. In de opleiding en stages heb ik de nodige ervaring opgedaan. Ik geef schoonheids- beh an delingen, pedicure, ik zet gell- nagels van Bio Sculpture Geil, defi nitieve haarverwij- dering door middel van flitslicht (Plas- malite), benen har sen, bikini-lijn aanbrengen, gezichtsbehandeling, lichaams massage. De producten waar mee ik werk zijn van het merk Dermaprima, op een natuurlijke basis en niet op dieren uitgetest voor allergische reacties." Bianca koos voor haar beauty salon de naam Dolfina omdat zij verzot is op dolfijnen en die ko men in de salon duidelijk in beeld. Toepasselijk, want een dolfijn staat voor reinheid, vrijheid, schoonheid, vriend schap en intelligen tie en; "Een dolfijn staat ook voor een vrouw", weet Bianca. Beautysalon Dolfina, aangesloten bij Anbos, verzorgt tevens bruids make-up en is er voor alle andere gelegenheden waarbij men er extra verzorgd uit wil zien. "En niet alleen voor vrouwen, mannen kunnen ook," geeft van der Ende aan. "Ik werk Bianca van der Ende toverde een ongebruikte kamer om tot volwaardig schoonheidssalon. FOTO JAAP WOLTERBEEK alleen op afspraak, overdag en's hun eerste behandeling tien pro- Middelburg, telefoon 0118 - avonds. Er is hier gratis vrije par- cent korting." 615028. Meer informatie is ook te keerruimte voor de deur. Boven- Beautysalon Dolfina is te vinden vinden op de website: dien krijgen nieuwe klanten op aan de Watersniphof 25 in www.beautysalon-dolfina.nl Twee kilometer lang is de nacht- markt, met daarop driehonderd kramen die het publiek een ruime verscheidenheid bieden. Van het Wooldhuis tot aan het standbeeld van Michiel De Ruyter, modern en verlicht en hier en daar wat nostalgie. De organisatie is in handen van Willem de Smit, Henry Smulders, John Schets en Piet Dekker. "We zijn er al vanaf januari mee be zig," vertelt Piet Dekker, "En ik kan je verzekeren, het is een hele klus. Twintig jaar geleden zijn we klein begonnen met twintig kra men en dat is enorm uitgegroeid, de boulevards worden volledig gebruikt. We zijn nog steeds bezig; er is aanwas van nieuwe klanten. Het is een interessante markt met le vendige standwerkers die met boeiende verhalen hun product aan de man brengen en stille kra men die met hun uitstraling de aandacht van het publiek weten te vangen." Naast de markt zijn er nog tal van andere activiteiten zoals een drie uur durend wisselend optreden van Ons Boeregoed met dans paren en een presentatiegroep met uitleg over de oude Zeeuwse klederdrachten van 1850 - 1940. Ieder half uur wordt deze presen - talie afgewisseld met een optre den line dancing van de Coun try Coast Dancers. Verder te zien zijn Oude Am bachten, antieken curiosa, glas blazen, glasgraveren, zeemans- knoopwerk, Fries houtsnijwerk, manden maken, stoelen matten en een klederdrachtgroep van Mooi Zeeland die boerinnen mutsen en doeken plooit, kraal- kant maakt en poppen aan kleedt. Interscaldis brengt Schotse muziek, muziek van the Highlands, doedelzakken en pij pers. Voor kinderen zijn er ondermeer een draaimolen en een lucht kussen. "Afhankelijk van hel weer verwachten wij vijfenveertig- tot tachtig duizend bezoekers," zegt Dekker. De midzomernachtmarkt wordt om 00.30 uur afgesloten met een spectaculair vuurwerk. MIDDELBURG Preséntatieruimte CAESUUR, Lange Noordstraat 67: Travel Scape (installatie van kunstenaar Kris van Dessel); t/m 6 september - doorlopend. Galerie 'T', Turfkaai 25-27: op de parterre schilderijen van Jeannette Héman en bronzen van Wies van Dort, in de kelder etsen van Han van Hagen en (via de beeldentuin) in de expositieruimte aan de Vismarkt werk van diverse kunstenaars; t/m 30 augustus - don derdag, vrijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur en eerste zondag van de maand 13.00-17.00 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19: grafiek van Wim Zuiné; t/m 16 augustus - donderdag, zaterdag en zondag 14.00- 16.30 uur. Galerie Icon, Bree 1: 'Stad en land en strand in Zeeland' (schilde rijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie-France Barbier, Ligthart Schenk, Leenden van der Pool, Henk Glerum en George Tamsbn); t/m 31 augustus - dinsdag t/m zaterdag 12.00- 16.00 uur. De Vleeshal, Markt 1 De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7: 'The Royal Art Lodge - Ask the Dust' (reizende expositie van het Canadese kunstenaarscollectief The Royal Art Lodge); t/m 31 au gustus - dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Kunstuitleen Zeeland, Balans 17: duo-expositie van Gust Romijn en Michiel Paalvast; t/m 5 september. Zeeuws Museum; 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kritische kijk op de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de herdenkingen in 2003); t/m 29 september - dagelijks 11.00-17.00 uur (woensdag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noordbolwerk 33: schilderijen in gemengde technieken van Annelies Spaans-Mooienaar; t/m 29 september - maandag t/m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinne tjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverfschilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Waterwoning Veersche Poort, Torenvalkpad 2: 'Hoven en pleinen', tentoonstelling nav boekje ir. Ben Gillissen over functie en beteke nis van pleinen in de stad; t/m eind augustus. Wandelperk, Abdijplein, schilderijen en etsen van Abraham Yakin. Zondag van 13..30 tot 17.00 uur, andere dagen van 10.30 tot 17.00 uur; t m 5 augustus. VEERE Grote Kerk, Oudestraat 26: World Press Photo; t/m 3 augustus - werk van Dora Dolz; t/m 3.1 augustus - maandag t/m zaterdag 11.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde noodboerderijen) en 'Heel de wereld trekt naar Veere' (over de Veerse schilderskolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november - maandag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. De Postcode Loterij is niet alleen de loterij van de grote prijzen. Onze loterij is opgericht om geld in te zamelen voor het goede doel. En om zo te werken aan een betere wereld voor iedereen. Wanneer we het nieuws op televisie zien, ga je haast denken dat er alleen maar ellende is op de wereld. De Postcode Loterij gaal niet bij de pakken neerzitten. Wij geloven in een betere wereld, waar we met z'n allen aan moeten werken! Om mens en natuur een beter leven te geven is veel geld nodig. Daarom gaal maar liefst 60% van uw inleg voor de Postcode Loterij naar goede doelen! Een druppel op de gloeien de plaat? Absoluut niet! Sinds haar bestaan heeft de Postcode Loterij al meer dan 1 miljard euro aan goede doelen kunnen schenken! De Postcode Loterij is trots op haar deelnemers, die elke maand bijdragen aan een mooie en rechtvaar dige wereld, voor iedereen! Doet u al mee aan de Postcode Loterij? Dan dan ken wij u namens al onze goede doelen voor uw deel name. Speelt u nog niet mee? Vul dan snel de bon in en stuur hem op. Want de wereld verbeteren? Dat kan niemand alleen. Daar heb ben we iedereen bij nodig! Bea Post. Nationale Postcode Loterij Ruud Gullit, ambassadeur van de Postcode Loterij, bezoekt hier een project van Unicef in Rusland. Ook dit project kwam tot stand dankzij deelnemers van de Postcode Loterij. Wilt u Ruud Gullit ontmoeten? Vul dan nu de bon in en doe mee! ^r 4 loten a €7,50* 3 loten a €7,50* 2 loten a 7,50* 1 lot a 7,50 Inclusief JackpotVerdubbelaar Ik wil loten zonder JackpotVerdubbelaar. Ik betaal dan 6,25 per lot Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (13 per jaar) de inleg van onderstaande rekening af te schrijven. de heer mevrouw 179.03.07 Naam: Adres- Postcode: OP Plaats: en voor lotnummer 9073 TS 006 extra: een BMW! Kijk naar de uitreiking in PostcodeLingo, elke vrijdag op Nederland 2 (Post)banknummer: Bel mij bij een prijs boven 5.000,- Tel: Datum: Handtekening: Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar bij Ledenservice, tel. 0900 - 300 1500 {20 cpm). De loterij is goedgekeurd door de Minister van Justitie onder nummer L.O. 890/0098/0251627 d.d. 20/12/2002. Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam. NATIONALE I ULOTERIJB www.postcodeloteru.nl

de Faam | 2003 | | pagina 8