Milieuklachten en meldingen Natuurontwikkeling m Provincie Zeeland BLEIJENBERG Voor het betere werk ga je naar de Berk Kloostergang Abdij open Restitutie waardekaarten PSD m iOfficiële Mededelingen JÉ Medewerker Technische Dienst m/v ELEKTROMONTEURS Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 31/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Het Natuurgebiedsplan Zeeland 2001 vormt de basis van het Zeeuwse natuurbeleid waar het gaat om het aankopen, inrichten en beheren van bestaande en nieuwe natuurgebieden. Op 15 juli 2003 hebben Gedeputeerde Staten ondermeer de natuurontwikkelingsplannen Oranjebosch (16 ha) en Zwinpolder (48 ha) vastgesteld. Diversen Mandaat selectie financieel informatie systeem Milieu Ontwerp-vergunning Sea Way Refining B.V. Besluit accepteren melding ATOFINA Vlissingen BV met een zonnig humeur en twee rechterhanden die hij/zij graag uit de mouwen steekt. Het gaat om een functie voor twee dagen in de week. Ben je 20 jaar of ouder en heb je een LTS-opleiding of ben je afkomstig uit het leerlingwezen, neem dan contact op met de heer E.M. de Nooijer. Telefoon: 0113 - 37 17 51 Beloning conform de CAO voor de Verblijfsrecreatie. RCN de Schotsman Schotsmanweg 1 Kamperland nooijer@rcn-centra.nl uitzendorganisatie ▼«ÊS Lassers 1e pijpfitters Bankwerkers IJzerwerkers Beveiligers Abdij Nieuws Het milieu is een zaak die ieder een aangaat. Soms gaan er din gen mis, soms zijn er klachten of wordt er iets gesignaleerd dat niet door de beugel lijkt te kun nen. Dit soort zaken of zichtbare verontreinigingen mogen niet worden genegeerd. Milieuklachten De milieuklachtentelefoon is be doeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkom stig van bijvoorbeeld bedrijfsacti viteiten, landbouwactiviteiten of horecagelegenheden. Bodem- of waterverontreiniging kan even eens bij dit punt worden gemeld. Het milieuklachtennummer - 0118-412323 - is permanent bereikbaar. De milieuklachtentele foon is met bedoeld voor: alge mene milieuvragen en klachten over bijvoorbeeld het ophalen van huishoudelijk afval. Hiervoor kunt u bij uw gemeente terecht. Dubieuze stoffen Bij het milieumeldpunt is ook het Meldpunt dubieuze stoffen onder gebracht. Hier kunnen meldingen worden gedaan van vondsten, bij voorbeeld op het strand of langs de zeedijk, die gevaarlijk zijn voor het milieu of de volksgezondheid. Daarbij kunt u denken aan: verdo vende middelen; injectiespuiten; olie; munitie en ander oorlogs materiaal. De brandweer, in samenwerking met de gemeente of Rijkswaterstaat, zullen actie ondernemen om de melding te onderzoeken en zonodig de aan getroffen, dubieuze stoffen op te ruimen. Milieudelicten Wie getuige is van een milieude lict kan hiervan melding maken bij het algemene nummer voor milieuklachten. Bij milieudelicten moet worden gedacht aan: het dumpen van afval in bermen en sloten; het illegaal dempen/gra ven van sloten; lozen van olie en dergelijke. Vliegtuiglawaai Voor overlast van vliegtuigen, bij voorbeeld straaljagers van de luchtmacht of vliegtuigen van vliegveld Midden-Zeeland kan rechtstreeks een klacht worden ingediend via nr. 06-0226033 voor militaire luchtvaart zoals straaljagers/helikopters/lesvlieg- tuigen. Voor telefonische klachten over vliegverkeer van het vliegveld Midden-Zeeland is het telefoon nummer 0113-670018. Zwemwater Voor vragen of klachten met be trekking tot zwemwater in zwem baden of oppervlaktewater is de zwemwatertelefoon het meldpunt. Dit meldpunt is gehuisvest bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland. Het nummer is 0118-631967 (bereikbaar tijdens kantooruren). Gemelde klachten via dit nummer kunnen helpen de zwemwater kwaliteit te verbeteren en de vei ligheid te vergroten. De zwem watertelefoon dient ook voor actuele informatie over de kwali teit en veiligheid van zwem- gelegenheden. Deze informatie heeft betrekking op het Veerse Meer, het Zoommeer, de Ooster- schelde, de Westerschelde, de Noordzee en zwembaden en sauna's in Zeeland. Regelmatige controles zorgen voor actuele en betrouwbare gegevens. Klachtenfolder Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder Milieu klachten meldingen over het milieu. Op de website van de provincie - www.zeeland.nl - is ook al deze in formatie te vinden. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het Informatie centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. gebied, 't Vienkennist, en het noordelijk deel, de Noordelijke Zwinpolder, worden gescheiden door het Uitwateringskanaal. Na de inrichting van de natuurgebie den vormt de Zwinpolder samen met een aantal andere polders en de wallen van Retranchenment een aaneengesloten natuurgebied aan de rand van het "Eiland Cad- zand". Vooral de Boomkikker zal door de aaneenschakeling van de diverse gebieden profijt hebben. Voor deze zeldzame soort wor den mogelijkheden aanwezig geacht voor een nieuwe vesti gingsplaats van de Boomkikkers. In 't Vienkennist worden enkele drinkpoelen gegraven waarin zoetwatergemeenschappen zich kunnen ontwikkelen. Verder wordt door ontgraving de bestaande kreekloop uitgebreid. De kreek loop en aansluitende oeverlanden staan in de winter onder water en vallen in de zomer droog. Daar door ontstaat schraal grasland, dat lijkt op natte duinvalleien met bijbehorende plantensoorten zoals Rietorchis, Moeraswespen- orchis en Stijve Ogentroost. Door de aanwezigheid van ruigte en struiken in de directe nabijheid van de poelen kunnen Kam- salamanders en Boomkikkers hier een prima leefgebied krij gen. De Noordelijke Zwinpolder zal worden gekenmerkt door plaatse lijk open zoet water met vochtige oeverranden die overgaan in heu velachtig grasland met meidoorn en braamstruiken op de hoger In het Natuurgebiedsplan Zeeland 2001 is ten westen van de Beek hoekspolder 31 ha. begrensd als nieuwe natuur. Door de uitvoering van het landinrichtingsproject Walcheren komt een groot deel van de percelen vrij voor natuur ontwikkeling. Het gebied krijgt de naam Oranjebosch, ligt tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder en grenst aan het voormalige water wingebied Oranjezon. Het gebied is vanaf de Koningin Emmaweg te Vrouwenpolder goed te over zien. Het is de bedoeling dat er een geleidelijke overgang komt van bos naar open polder. Op ver schillende plaatsen zullen openin gen worden gemaakt in de smal le beplantingsrand van het duin gebied zodat een open verbin ding ontstaat. Verder worden lage zandduintjes gemaakt en op sommige plaatsen wordt de bodem wat afgegraven en de voedselrijke toplaag van het ge bied zoveel mogelijk afgevoerd. Samen met een paar aan te leg gen poelen vormt zich op termijn dan een goed leefgebied waarin diverse vogels, die nu niet meer voorkomen in het gebied, terug kunnen keren. Gedacht wordt aan Steenuil, Grauwe Klauwier, Roodborst- tapuit en Patrijs. De poelen zullen ongetwijfeld grote aantrekkings kracht uitoefenen op amfibieën en libellen. De Damherten uit het aangren zende gebied krijgen door de natuurontwikkeling ook meer ruimte. Om te voorkomen dat de dieren te ver uitzwermen en om de jonge aanplant te beschermen zullen rasters worden aange bracht. Behalve geleide excursies buiten het broedseizoen zal het gebied niet toegankelijk zijn voor publiek. Zwinpolder Tussen Sluis en Retranchement ligt de Zwinpolder. Het zuidelijke gelegen randen. De lagere delen van het gebied komen in de win ter onder water te staan. Grutto, Tureluur en Slobeend vinden deze drassige oeverlanden een prime plek om te verblijven. Het gebied is vanaf de Schenkel- weg via een recreatief fiets/-voet- pad goed te overzien. Een spe ciaal aan te leggen rustpunt voor fietsers en wandelaars zorgt voor een extra bijdrage aan de bele ving van de natuur in dit mooie gebied. Andere plannen Behalve deze twee plannen heb ben Gedeputeerde Staten ook een natuurontwikkelingsplan vast gesteld voor het Schor van Osse- msse (16 ha) en een natuurcom pensatieplan voor het tracé Rond weg Breskens (2 ha). Informatie De natuurontwikkelingsplannen kunnen worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De Kloostergang in de Abdij van Middelburg is weer goed deels toegankelijk voor het publiek. Daardoor is ook de kruidentuin op het Muntplein, dat het cen trum van de gang vormt, weer te bezoeken. De tuin wordt door vrijwilligsters onderhou den. Via het Bureau voor Toerisme zijn op aanvraag groepsrond leidingen door het openbare deel van de Abdij te boeken (telefoon 0118-659965). De Koorkerk en de Nieuwe Kerk, die ook onderdeel van de Abdij zijn, zijn de hele week open. Op werkdagen zijn er gidsen in de gebouwen die achtergrondinformatie kunnen verschaffen. Op donderdagen en in de weekeinden zijn er bezinmngs- en muzikale activi teiten in de kerkgebouwen. De Lange Jan is te beklimmen. De openstelling van de kloos tergang is op werkdagen van negen uur 's morgens tot zes uur 's avonds; de kerken zijn geopend van half elf tot vijf uur. Restitutie van de bootkaarten van de Provinciale Stoombootdiensten is nog steeds mogelijk. Wie nog in het bezit is van een of meerdere waardekaarten kan restitutieformulieren aanvragen. Er moet reke ning worden gehouden met inhouding van vijf euro administratie kosten. De verwerkingstijd is ongeveer acht weken. Per waardekaart moet een speciaal formulier worden ingevuld. Dit kan worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. Gil8-631400, e-mail: infocentrum@zee- land.nl Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopendjvan 9,30 tpt 12,30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij in hun vergadering van 15 juli 2003 hebben vastgesteld het besluit mandaat selectie financieel infor matiesysteem. Dit besluit treedt in werking op 29 juli 2003 en vervalt op 24 december 2003. Het besluit ligt van 30 juli t/m 27 augustus 2003 ter inzage bij het informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Tel. 0118-631400, geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Sea Way Refining B.V. te Vlissingen-Óost voor het opslaan van 18.000 ton recyclebare Hoge Dichtheid Poly Ethyleen (HDPE) ter verwerking in de polyethyleen-polypropyleen (PEPP) recycling fabriek. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 31 juli 2003 tot en met 27 au- gustus 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en bij de afdeling pu- bliekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 28 augustus 2003 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Direc tie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per- mmmmmmmitiiiiii soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 20 augustus 2003 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631071). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager m de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard, (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van ATOFINA Vlissingen BV. De mel ding heeft betrekking op het plaatsen van een latexopslagtank met latexpomp om de gecombi neerde productie van D&P latex mogelijk te maken. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 3 september 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 september tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Acupunctuur Alle pijnthcrapieën. zoals migraine, rug- en nckklachten etc verlammingen, onbegrepen pijnklachicn, artlirose. bedplassen HCG-dieet gewichtsverliestherapie De gezonde en verantwoorde manier om overgewicht kwijt te raken. Chelatietherapie De moderne Amerikaanse irifuuslhèntpic voor hart-, bloedvatenziekten, reumatoïdc cn vcroudcringsklacluen. zowel therapeutisch als voorkomend. Niet Toxische Kanker-therapie vlgs. Houtsmuller. Bio-Medisch Centrum P. J. C. Riethoven, arts. Lid NAAS/NGVA. Academy Chinese Geneeskunde, Beijing. China, Wijngaardstraat 37 - Goes - Tel. 0113-223999 ma. di, do, vrij Verzekcrings- en ziekcnfondsvergocding O m Tfi. tQ a> N'? Q §H§ Biedt zich aan: Wij zijn met spoed op zoek naar een werkgever voor een zeer ervaren en gekwalificeerde all-round onderhoudsmonteur/bankwerker. In het bezit van eigen vervoer en alle veiligheids certificaten. Ervaring in zowel scheepsbouw als petro-chemie Schoonmaakmedewerkers m/v Voor diverse opdrachtgevers zijn wij op zoek naar ervaren en gemotiveerde schoonmaakmedewerkers m/v die in de avonduren en in de vakantieperiode willen werken Werkzaamheden op diverse plaatsen in Zeeland. Vervoer wordt geregeld Algemeen medewerkers Voor diverse opdrachtgevers zijn wij met spoed op zoek naar zeer gemotiveerde werkers die van alles willen aanpakken en over technisch inzicht beschikken. Spreekt een van deze vacatures je aan kom langs of bel Jobs interim Tel: 0113-226971 Piet Heinstraat 6 Fax: 0113-323660 4461 GL Goes E-mail info@jobsinterim.nl RCN de Schotsman, een kampeer- en bungalowbedrijf aan het Veerse Meer, is op zoek naar een DF SCHOTSMAN VEERSEMEER KAMPEREN STACARAVANS BUNGALOWS SCHOONMAAKBEDRIJF Voor diverse industriële objecten zijn wij op zoek naar INDUSTRIËLE SCHOONMAKERS(STERS) De werkzaamheden vinden overdag en s'avonds plaats. Tevens dient u in het weekend beschikbaar te zijn Functie-eisen: - beschikken over een goede fysieke conditie - geen hoogte - of engtevrees - beschikbaar op onregelmatige werktijden - in bezit van rijbewijs B - bij voorkeur ervaring in genoemde functie Wij bieden u een prettige werkomgeving alsmede een salaris conform CAO Schriftelijke reacties kunt u richten aan: Schoonmaakbedrijf Bleijenberg T.a.v. Dhr. D. Hindori Postbus 230 4380 AE Vlissingen Voor inlichtingen kunt u van ma t/m vr tijdens kantooruren bellen met ons kantoor op telefoonnummer 0118-417500 Schoonmaakbedrijf Bleijenberg b.v. Scheldesiraat 98. Postbus 230. 4380 AE Vlissingen Tel 0118-417500. Fax: 0118-418107 info@bleijenbergbv.nl, www bleijenbergbv.nl Voor relaties in Zeeland zijn wij op zoek naar: (voor langdurige projecten) (met ECABO diploma Beveiliger of ABM) Heb je interesse? Meer info? Neem contact op met John van Nunen De Berk Uitzendorganisatie b.v. Badhuisstraat 141 4382 AL Vlissingen Tel: (0118)4115 81 Fax: (0118)41 15 91 www.deberk.org e-mail: deberk@zeelandnet.nl Mime* stcffai, mmtth.

de Faam | 2003 | | pagina 7