Ploegenvoorstelling Eneco Tour Binnenstad vol, parkeergarages niet Stoelen kunstwerk Rebecca opgeknapt Bier op bestelling 1 Kermis in Middelburg: groot spektakel Laat de albatros niet verdrinken! woensdag 30 juli 2003 de FAAM Warenmarkt op Damplein Magistraatnieuws is uit Fontein Balans staat droog Praat mee over de Stromenwijk Kapaanvragen VLISSINGEN - Het bedrijfje Party Service dat het echtpaar Anika en Antoine van Zoest nu ruim zeven maanden exploiteren, is uitgebreid met dranken service aan huis. De nieuwe loot heet Biertaxi. Met dat initiatief bereikt Van Zoest dorstige kelen tot in de kleine uurtjes. "Als mensen bellen, hebben ze bin nen een half uur hun kratje gekoeld bier thuis", ver klaart de 29-jarige ex-zeeman. bij de infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat 2. De infowinkel is iedere werkdag geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Meer info: www middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 informatienummer (0118) 67 55 55 Niet alleen op 19 augustus, als de wielerwedstrijd Eneco Tour begint, heeft u de kans om de renners van dichtbij te zien. Op maandag 18 augustus is er op de Markt in Middelburg een uitgebreide ploegen voorstelling. Er zijn optredens van diverse artiesten. Ook voor kinderen zijn er leuke at tracties. Op deze vooravond van de wed strijd hebben de renners wat meer tijd, zodat dit de ideale gelegenheid is om een handte kening van uw favoriete wielren ner te bemachtigen. Het pro gramma begint om 17.00 uur. Vanaf 14.00 uur zijn er al attrac ties voor kinderen. De ploegen worden tussen 18.00 en 19.00 uur aan het publiek voorgesteld. Veel renners die furore maken in de Tour de France verschijnen dan op het podium. Daarna volgt er nog een avond vol entertain ment. De wielerkennis van het publiek wordt getest met kans op bijzondere prijzen zoals gesigneerde wielershirts. De vijfdaagse wedstrijd heeft zich in de afgelopen jaren ont wikkeld tot een grote aantrek kelijke wielerwedstrijd. Renners van ploegen als Rabobank, Telekom, Lotto-Domo, Bianchi, US-Postal, Quick Step, Bank giroloterij en Gerolsteiner trek ken dit keer als kleurrijk lint over de Zeeuwse wegen. Vanaf de Middelburgse Markt wordt de negentiende eerst een rondje Walcheren gedaan alvo rens de karavaan via Noord- Beveland, Schouwen- Duiveland naar Rotterdam rijdt. Alle grote Zeeuwse badplaat sen worden aangedaan. Een ideale gelegenheid voor de toe risten en wïelerliefhebbers om de renners aan te moedigen. Ploegen en renners De namen van de ploegen en renners die meerijden worden op 11 augustus tijdens een perscon ferentie bekendgemaakt. Dit ge beurt in het Middelburgse stad huis. Namen als Michael Boogerd, Erik Dekker, Jan Ullrich, Johan Musseuw, Tom Boonen, Paolo Bettini, Servais Knaven, Peter van Pethegem, Axel Merckx, Max van Heeswijk en nationaal kampioen Rudy Kemna zullen hoogstwaar schijnlijk op de deelnemerslijst staan. De renners zien de Eneco Tour als de ideale voorbereiding op de najaarsklassiekers, zoals: Parijs- Brussel, Parijs-Tours en de Ronde van Lombardije. Michael Boogerd wil de Eneco Tour rijden om zijn conditie aan te scherpen. Hij staat tweede in het wereldbekerklasse ment achter de Italiaan Paolo Bettini. Voor andere renners biedt de Eneco Tour een laatste kans om zich in de selecties te rijden voor het wereldkampioenschap. Al deze belangen staan garant voor een levendige koers. Vrijdag 1 augustus vanaf 15.00 uur is de Middelburgse kermis open voor publiek. Op de Markt en Plein 1940 staan dan weer tientallen attracties. Een week lang is het centrum van Middel burg een plek voor spectacu lair vertier en ouderwetse ge zelligheid! De kermis blijft staan tot en met donderdag 7 augustus. De openingstijden zijn als volgt: vrijdag vanaf 15.00 tot 00.00 uur; zaterdag vanaf 10.00 tot 01.00 uur; zondag vanaf 10.00 tot 23.00 uur; maandag tot en met donder dag vanaf 10.00 tot 00.00 uur. De afgelopen jaren werd op woensdagavond altijd een groots vuurwerk afgestoken dat werd aangeboden door de kermis exploitanten en de Gemeente Middelburg. Vanwege de door het Rijk aangescherpte veiligheidseisen is dit niet meer mogelijk. Dolle Donderdag De drukste dag van het jaar in Middelburg is Dolle Donderdag. Dat is dit jaar op donderdag 7 augus tus. Er is dan kermis op de Markt en Plein 1940, een Standwerkers concours in de Lange Delft en de weekmarkt vindt plaats op de Dam. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijderij op het Molenwater is op donderdag 14 augustus. Het parkeerterrein op het Hof van Tange is van 28 juli tot en met 11 augustus afgesloten. De kermisexploitanten maken in deze periode gebruik van deze parkeerplaats voor het stallen van hun vervoersmiddelen. Foto: Frank Viergever In verband met de kermis van 1 tot en met 7 augustus staat de warenmarkt van donderdag 7 augustus op het Damplein in plaats van op de Markt. De opstelling van de warenmarkt is anders dan u gewend bent. Ook omdat niet iedere standplaats houder zijn standplaats inneemt op die datum. De nieuwste uitgave van de nieuwsbrief van de Gemeente Middelburg en Woongoed Middelburg ligt voor u klaar bij de afdeling Communicatie. In deze Magistraatnieuws een ar tikel over het medisch diensten centrum; een overzicht van de winkels in het nieuwe winkelcen trum en een verslag van het inter net-experiment 'inspraak over herinrichting van de hoven'. Magistraatnieuws wordt in de wijk huis aan huis verspreid. De fontein op de Balans spuit deze zomer niet. Toen de fon tein dit voorjaar werd aangezet, stond de fonteinbak na drie da gen nog maar halfvol. Bij inspectie bleek dat onder de scheuren in het betonoppervlak het metsel- en voegwerk op is. De voegen zijn verzand en de stenen in de grond zijn verpulverd. Ge meente Middelburg heeft sterk het vermoeden dat dat ook het geval is onder de rotspartij die midden in de bak staat. De gemeente moet eerst toestemming van de monumentencommissie krijgen, voordat ze mag gaan restaureren. Naast die toestemming moet een bouwvergunning worden aange vraagd. Bovendien moet worden voldaan aan de huidige eisen van waterbeheer. De gemeente wil de fonteinbak deze winter vervangen. Voorjaar 2004 kan de fontein dan weer spuiten. Het plantsoen met fontein op de Balans werd in 1894 aangelegd ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Emma en Koningin Wil- helmina. Gemeente Middelburg heeft een onderzoek laten doen naar het parkeerbeleid. Een van de voornaamste conclusies is dat de par keerplaatsen in de binnenstad vaak vol zijn, maar de parkeerga rages niet. Hoe zit dat? Het toegenomen autobezit levert problemen op. Het stadscentrum met zijn kleine straatjes is niet ont worpen voor veelvuldig gebruik van auto's. Dit levert problemen op voor de bereikbaarheid, de doorstroming en het parkeren. Sinds kort is een gedeelte van de binnenstad afge sloten voor autoverkeer om het win kelend publiek meer ruimte te ge ven. De bedoeling is dat de auto mobilist zoveel mogelijk aan de rand van het winkelgebied parkeert en lopend verder gaat. Aan de rand van de binnenstad zijn een aantal parkeergarages en par keerplaatsen waar (bijna) altijd wel een plekje te vinden is. Deze par keergarages zijn op loopafstand van het winkelgebied. Veel mensen hebben het idee dat deze parkeer plaatsen ver van het gebied liggen. Dat is niet zo. Vanuit de parkeerga rage De Geere sta je meteen mid den in het centrum en vanaf Kousteensedijk en Hof van Tange is het maar een paar minuten naar de winkels. En zo zijn er nog meer parkeerplaatsen net buiten het winkelgebied. Hier parkeren scheelt de automobilist een hoop ergernis en zoekwerk en maakt een bezoekje aan Middelburg een stuk aangenamer. Middelburg heeft parkeergarages aan de Geere, de Kousteensedijk en Achter de Houttuinen waar je tussen 8.00 en 23.00 uur kunt par keren vooreen tarief van 0,75 euro per uur. Op maandag tot en met woensdag en zaterdag is het gra tis parkeren tussen 18.00 en 23.00 uur en op donderdag tussen 21.00 en 23.00 uur. Op zondag zijn de parkeergarages gesloten. In de garage is bijna altijd plek, er geldt een voordelig tarief, een on beperkte parkeertijd, je betaalt achteraf watje werkelijk hebt ver bruikt en de auto staat droog en veilig. Alle parkeergarages zijn voorzien van personeel of came ra's. En de garages zijn recent helemaal geverfd en opgeknapt. Redenen genoeg dus om gebruik te maken van deze voorzieningen. Het kunstwerk 'Rebecca' keert binnenkort terug in de Lange Delft. De strandstoel van de zon nebadende bronzen vrouw en de lege stoel naast haar zijn van een nieuwe verflaag voorzien. Het beeld werd begin dit jaar ver wijderd vanwege herinrichtings werkzaamheden in de winkelstraat. In de gemeentelijke werkplaats aan de Waldammeweg zijn de stoelen opnieuw geschilderd. De aanne mer plaatst het kunstwerk ter hoogte van lederwarenwinkel Bijou terug. Wanneer dat precies gaat gebeuren is vooralsnog on duidelijk. Het kunstwerk van Guido Metsers is geliefd bij toeristen. Zij nemen plaats in de stoel naast Rebecca voor een vakantiefoto. Veel bewoners uit de Stromen- wijk hebben gereageerd op de oproep om mee te denken en te praten over de toekomst van de wijk. De gemeente roept vooral jongeren op zich ook nog aan te melden. Uit een inventarisatie blijkt dat de meeste mensen die hebben ge reageerd boven de 45 jaar zijn. De gemeente wil de jongere be woners ook aan de tafel krijgen zodat de wensen van iedere leeftijdscategorie bij de vernieu wing van de wijk worden betrok ken. Alle bewoners uit de Stomenwijk hebben een paar weken geleden een nieuwsbrief ontvangen met daarin een oproep om mee te denken en te praten over de toe komst van hun wijk In de nieuwsbrief zit een antwoordkaart waarop mensen aandachtspunten kunnen aange ven en waarmee ze zich kunnen aanmelden voor werkgroepjes. De antwoordkaart staat ook op internet (onder projecten en plan nen, herstructurering Stromen- wijk). Gemeente Middelburg heeft particuliere aanvragen ontvan gen voor de kap van twee ber ken en een eik aan de Park de Griffioen 103. In de algemene plaatselijke ver ordening zijn bepalingen opgeno men voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zon der kapvergunning hout opstanden te vellen. De vergun ning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen Ook niet voor een boom met een stam- diameter van maximaal 25 centi meter gemeten op 1 meter 30 boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie Voor of een reactie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, via telefoonnnumer: 67 53 12 of e- mailadres harklo@middelburg.nl Belanghebbenden kunnen tegen de rooiaanvragen, binnen de ter mijn van 14 dagen na publicatie, een zienswijze indienen. Voor meer informatie of voor het indie nen van een rooiaanvraag kunt u ook terecht op onze website www.middelburg.nl. Surf via 'Mi lieu. groen en afval' naar 'Groen beheer'. 10 11 In december vorig jaar begon Van Zoest Party Service in Vlissingen aan de Albert Cuyplaan 37, nadat hij zijn zeemansuniform in de wilgen had gehangen. "Ik heb twee jaar gevaren. Toen was ik het zat", verklaart de ex- Limburger. "En dan moet je iets. Antoine en Anika van zoest. FOTO JAAP WOLTERBEEK Aan een bedrijf dat feesten kan organiseren en ondersteunen bleek behoefte. Ik vind het bo vendien leuk om zoiets te doen, dus richtten we Party Service op". Anika en Antoine kregen steeds meer werk. Niettemin bleven ze actief in het denken om origi naliteit in hun bedrijf te bren gen en te houden. "Het idee voor de Biertaxi komt van Anika. Het lijkt een gouden idee. De omzet stijgt elke maand. We krijgen bovendien veel vaste klanten. Vooral men sen die er niet van houden een krat bier vier hoog naar boven te sjouwen. We verkopen er trouwens nog wel wat meer bij. Snacks, snoep, frisdranken. Binnenkort begin nen we met pizza's, diep gevroren. Daar schijnt ook vraag naar te zijn". Van Zoest geeft wel toe dat de prijs een stuk hoger is dan in de supermarkt. "Een kratje bier kost bij bezorging in Middel burg twintig euro. Maar dan is het wel gekoeld." Wie dorstlessers thuis wil laten bezorgen kan bij Party Service terecht tussen twee uur 's mid dags en halfdrie 's nachts. "Tus sen negen en pakweg halfdrie is het het drukst." Party Service is bereikbaar via 06-22983390 HORIZONTAAL: 1. Mensenhater, slingerplant; 2. lofdicht, vreemde munt, pa pegaai; 3. soort schaatsen, aanvankelijk; 4. atmosfeer; 5. muze v.h. heldendicht, gleuf; 6. Aziatisch land; 7. hoofdstad van Letland, donkere kamer; 8. glansverf; 9. bridge- wedstrijd, oude munt; 10. vreemde munt, eenheid van lichtgevoeligheid, voor; 11. onbepaald vnw., deel v.h. lichaam. VERTICAAL: 1. Frisdrank, titel van Indische vorsten; 2. kunsttaal, steen soort, dierenverblijf; 3. dank je (Fr.), kiezels; 4. rivier in Rus land; 5. slaapziekte, figuur van Shakespeare; 6. gewicht van de verpakking; 7. grondsoort, vitaal; 8. zoon van Jakob; 9. grond, girafachtig dier; 10. kunst (Lat.), bunzing, oppervlaktemaat; 11. deel van Zuid-Afrika, voor-voegsel. OPLOSSING: Acht lege hokje plaatsen met daarin de cijfers 1 tot en met 8 Vervolgens in de puzzel zelf ook de cijfers 1 tot en met 8 plaatsen in de volgende hokjes. 1 in het zesde hokje van de vijfde rij. 2 in het eerste hokje van de tweede rij 3 in het zevende hokje van de vijfde rij 4 in het zesde hokje van de ze vende rij 5 in het zesde hokje van de elfde rij 6 in het vijfde hokje van de vierde rij 7 in het eerste hokje van de ze vende rij 8 in het zesde hokje van de vierde rij 10 11 ■7" Stuur uw oplossing voor donder dag 7 augustus naar de redactie van de Faam, Postbus 5,4460 AA in Goes. Uit de goede inzendin gen wordt een winnaar getrok ken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 13 augustus be kend gemaakt. Anita Baas uit Arnemuiden won door het inzenden van de goede oplossing van de puzzel uit de Faam van woensdag 16 juli twee vrijkaarten voor bioscoop Cine City in Vlissingen. Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 www.reddealbatros.nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! Is Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, folders en inzaóe van stukken kunt u terecht .■'vW:.--':'- Rebecca geniet momenteel op de gemeentelijke werkplaats van de zon. Foto: afdeling Communicatie Vogelbescherming

de Faam | 2003 | | pagina 3