8 11 13 Vestiging Thomashuis Middelburg in kannen en kruiken Claus en Julia zijn favoriete babynamen Bedrijfsleven sponsort Zeeuwse veerdiensten i Gemeente besluiteloos over Nijntje Ajax A1 tegen walcherse selectie Adriaan in 't ziekenhuis üa OOK ARDUIN SLUIT ZICH AAN BIJ FRANCHISE-ORGANISATIE KINDERDAGVERBLIJF OP DE SCHOPSTOEL VOETBAL IN ZOMERSTOP ZOMERTOER AFGELAST Va< Nieuwe kleren voor redders Kaloot viert feest 7 dagen per week geopend reserveren: (0118) 418 019 of kijk op www.stefanos.nl Wekelijks huis aan huis op Walcheren ONDERDELENHUIS YTSMA WOENSDAG 30 JULI 2003 ADVERTENTIEVERKOOP: 0113 - 274000 REDACTIE: 0113 - 274021 BEZORGKLACHTEN: 0113 - 274093 www.de-faam.nl JAARGANG 103 - NUMMER 31 Schoonheidspecialiste in Veersche Poort. Museumtrein Coes-Borssele op stoom. Janny Fioole in ban van Sri Lanka. MIDDELBURG - De Stichting Thomashuizen Neder land vestigt zich binnenkort in Middelburg. Deze week voeren vertegenwoordigers gesprekken met de SPD (Sociaal Pedagogische Dienstverlening).Volgens een woordvoerder van de Thomashuizen in Gouda is wat de Zeeuwse hoofdstad betreft alles in kannen en kruiken. In september zal een ondernemersechtpaar worden benoemd om de verstandelijk gehinderden die gebruik gaan maken van dit ondernemerschap in de zorg te begeleiden. Na die benoeming wordt gezocht naar passende huisvesting. Duizenden felicitaties en gelukwensen in de vorm van bloemen, cadeaus, faxberichten, brieven, kaarten, te lefoontjes en nuttige adviezen. Dat alles ontvingen kroonprins Willem-Alexander en Prinses Mdxima na de bekendmaking dat de prinses in blijde verwachting is van hun eerste kind. MIDDELBURG - De drie regionale branche organisaties Recron (Vereniging van Recreatie-onder nemers), Koninklijke Horeca Nederland en het Mid den- en Klein Bedrijf (MKB) Zeeland zegden vorige week financiële steun toe aan de stichting Fiets een Rondje met een Pontje. MIDDELBURG - Geduld kan Kinderdagverblijf Nijntje niet worden ont zegd. Meer dan twee jaar duurde het eer bestuur en directie voor de tweede keer een brandbrief op de bus deden over de wan kele basis waarop het pand nu moet worden geëxploiteerd. ..het gebou i is gewoon veilig... DOMBURG - Alhoewel het voetballen vanwege de zomerstop eigenlijk stil ligt, kunnen liefhebbers toch genieten van een spectaculaire wedstrijd op eigen bo dem. Zondag 3 augustus speelt het jongerenteam Al van Ajax in Domburg tegen een speciale Walcherse se lectie (t/m 23 jaar). Verklein kans op inbraak. Bloemenlaan 28 Vlissingen TEL. 0118-412634 Geopend van 10.00-18.00 uur VLAARDINGEN - De zaterdag geplande voorstel ling van Bassie en Adriaan in De Halve Maen in Oostkapelle gaat niet door. Maandag werd bekend dat Aad van Toor, beter bekend als Adriaan, behan deld moet worden voor een ernstige ziekte en dat dat het eind van de Zomertoer betekent. m %:P|4gebakken^^®; Gerookte vissoorten dessert van /r ~)r> kipsalade m met gepast de chef ZJ garnituur ONDERDELEN VOOR PRAKTISCH ALLE MERKEN: wasmachines - koelkasten - drogers - magnetrons - vaatwassers - stofzuigers - klein huishoudelijk enz. ACCESSOIRES ZOALS: stofzuigerzakken - reinigingsmiddelen - batterijen enz. ACHTER DE HOUTTUINEN 46 MIDDELBUR^E^U842879^ ■HMBHBS Arduin heeft geen moeite met deze concurrentie. Di recteur P.P.M. van den Beemt juicht het zelfs toe. "Ook wij zijn Daar komen nu nog eens ruim dui zend tips bij. Het zijn suggesties van lezers van Wegener Huis aan huis kranten die een naam voor de toe komstige Oranje-telg hebben ver zonnen. De favoriete jongensnaam is Claus. Voor een meisje is dat Julia. In januari zal blijken wie de exacte naam heeft voorspeld. De winnaar (zijn er meerdere, dan wordt geloot) wacht een leuke korte vakantie voor het hele gezin op één van de bunga lowparken van Landal Greenparks. Ook zijn er aardige troostprijzen te winnen. De top vijf van namen leert dat bij meisjes ook Alexandra populair is. Bij de jongens doet Willem het als vanouds goed. De top vijf van meis jesnamen ziet er als volgt uit: 1. Julia (Juliana, Juliette, Juliane) 2. Alexandra (Alexandria, Alexis, Alexima, Alexia) 3. Maxima (Maxi, Maximilian(e)(a), Maxiana) 4. Beatrix (Beate, Bea, Beatrice, Beat rijs) 5. Claudia (Claudette, Claudine, Clausina) Ook veel genoemd: Emma, Maria, Sophi(e)(a), Anna en Wilhelmina. De top 5 voor een prinsje: 1. Claus (Claudio, Claude, Claudius) 2. Willem (William, Wilhelm) 3. Max (Maxim, Maximo, Maximiliaan) 4. Alexander (Alex, Alessandro, Xander) 5. Bernhard (Bernardo, Bernard) Veel genoemd zijn ook: Julian, Frederik en Georg(e) of Jorge. Sommige lezers verzonnen wel heel opvallende namen. Wat te denken van bijvoorbeeld Dirk of Diego? Melody of Sunniva? Zelfs Ot en Sien zijn genoemd. Hoewel de kans zeer gering is dat Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima daarvoor kiezen. De top vijf van meisjes- en jongens namen kan nog veranderen. Wie wil kan op één van de genoemde na men stemmen (zowel meisje als jon gen). Dat kan schriftelijk door een kaartje te sturen aan Baby?, postbus 342,2501 CH Den Haag, ofte mailen aan Baby@WHK.Wegener.nl. Nog makkelijker is een SMSje naar num mer: 2255. U begint uw bericht met 'baby' gevolgd door een spatie en dan de naam (maximaal 150 tekens, normaal SMS tarief). Eind augustus wordt de definitieve top vijf in deze krant gepubliceerd. Wordt het Claus of Julia? KKKWI—H—i Dit seizoen varen de toeristische veerdiensten voor de zevende keer uit in het kader van het project Fiets 'n Rondje met een Pontje. De 'pon tjes' zijn inmiddels niet meer weg te denken uit toeristisch Zeeland. Ze vormen voor fietsers en voetgan gers aantrekkelijke verbindings- schakcls tussen de eilanden en ver sterken de identiteit van de provin cie nu de grote veerdiensten over de Westerschelde zijn verdwenen. bezig met het opzetten van een landelijke franchise organisatie in de zorg voor verstandelijk gehinderden." Hij noemt con currentie in de zorg een gezonde zaak. "Zowel de Thomashuizen als wij gaan ieder ons weegs." Verstandelijk gehinderden is een nieuwe benaming voor mensen met een verstandelijk handicap. Het klinkt - aldus de woordvoerder van de Thomas huizen - minder vernederend dan gehandicapt. En die verandering staat niet al- EK3MHHBHHSBKBHaBHi leen. Ook moet de maatschap pij leren leven met commercieel geleide woonvoorzieningen voor mensen die zich daar om wat voor reden dan ook beter thuis voelen dan bij de familie of die wat meer luxe wensen. Het echtpaar werkt onder de vlag van de franchise keten en moet een VOF (Vennootschap Onder Firma) oprichten. Maar zo'n opvanghuis is ook duurder. En de bewoners heten er klan ten in plaats van het tot nu toe gebruikelijk cliënten. De bewo ners kopen de begeleiding van het ondernemersechtpaar in met een - wat heet - Persoons gebonden Budget. "In een zie kenhuis kun je ook meer luxe kopen als je daar behoefte aan hebt," weet de Thomashuis- woordvoerder. De Thomashuizen en de nog vast te stellen franchiseorga- nisatie van Arduin werken klein schalig. In de Thomashuizen worden niet meer dan acht klan ten geplaatst. De eerste huizen liggen in Vaals, Posterholt, Standdaarbuiten en Lochem. Het komende jaar komen er nog eens vijftien Thomas huizen bij, waaronder Middelburg. Ook Middelharnis wordt ge noemd als mogelijke vesti gingsplaats. Arduindirecteur Van den Beemt belooft dat Arduin Zeeland blijft zoals het is. Niettemin maken sommige mensen zich zorgen over de nieuwe ontwikkeling. Van den Beemt: "Alle nieuwe ont wikkelingen zijn eng." door Ad Hanneman Het huidige onderkomen moet namelijk tegen de vlakte omdat Middelburg in de binnenstad een parkeergarage wil laten bou wen, onder meer als service naar de schouwburgbezoekers. De motor voor die wens draait even wel op een laag pitje, maar op de schopstoel zitten en geen alter natief hebben, is wel heel erg zuur, valt op te maken uit woor den van Nijntje-directeur Margreet Versluis. Toch lijkt het er op dat het balle tje nu is gaan rollen. Een bericht in de PZC van donderdag 24 juli naar aanleiding van de al in juni geschre ven tweede brief raakte kennelijk een gevoelige snaar bij CDA-ffactievoorzitter in de Middelburgse gemeenteraad P. Kodde. "Hij belde meteen toen dat bericht in de krant had gestaan. Toch wel vreemd. De eerste brief werd in februari 2001 geschreven. En daar hadden we nog steeds geen reactie op gekregen van de ge meente," meldt Versluis. En in die brief werd toch klare taal ge sproken. "We voelen de druk om te verhuizen steeds groter wor den," werd toen al geschreven. En Nijntje wilde gehoor geven Margreet versluis Is niet zeker van de toekomst van Kinderdagverblijf Nijntje. aan de roep van de overheid - toen - om het aantal kinderopvangplaatsen uit te breiden naar pakweg 65. Margreet Versluis neemt aan dat die brief niet bij de juiste men sen terecht is gekomen. En na vraag of de brief was aangekomen, heeft Nijntje nooit gedaan. "Er was wel overleg met een ambtenaar." Kodde komt dus praten. Hij zal dan te horen krijgen hoe Versluis en het bestuur al hebben geïn vesteerd in brandpreventie, maar dat tot de finishing touch niet kan worden overgegaan. Stomweg een geldkwestie. Inves teren in een afbraakpand is na tuurlijk water naar de zee dragen. Bovendien weet niemand hoe de nieuwe regels luiden. De café brand in Volendam in die onge lukkige nacht van oud op nieuw ruim anderhalf jaar geleden, heeft niet alleen voor meer con troles in cafés en aanverwanten gezorgd. Als gevolg van de lichte paniek over de kracht en de na leving van de regelgeving en de reorganisatie en aanscherpen er van, valt Nijntje nu onder de zelfde wet als verenigings gebouwen en hotels; er slapen immers baby's. "We zouden dolgraag naar de Zuidsingel verhuizen," is wat Vers luis als nummer één op het verlanglijstje heeft staan. Het be treft het gebouw van de minder jarige asielzoekers. Een logische wens, want in die straat zit nu de basisschool die jarenlang buur was aan de Bachtensteene van Nijntje. Het kinderdagverblijf zou daar tevens makkelijker voor buitenschoolse opvang kunnen zorgen, zoals het nu ook doet, maar dan dichter bij de basis- FOTO JAAP WOLTERBEEK school. Maar helaas. Die optie maakt weinig kans, meent Vers luis. "Hoewel? Zou de Roosevelt Academy komen? De gemeente wil dat gebouw vrij houden voor studenten van die academie. Maar laatst las ik in De Volkskrant dat er geen universiteiten en hogescho len meer mogen worden geopend tot 2007." Versluis stelt vast dat Nijntje de af gelopen tien jaar een goede naam heeft opgebouwd in Middelburg. In de laatste brief aan de gemeente schrijft ze: "We willen niet dat dit door de besluiteloosheid van de gemeente teniet wordt gedaan." Maar ze blijft met hangende vra gen over de toekomst van het kin derdagverblijf. Tot slot verzekert ze: "Het gebouw is gewoon veilig. We hebben allerlei maatregelen genomen die nodig waren en heb ben daarvoor de goedkeuring van de brandweer." ■HHBMHnHHHHHI Het thuisteam is samengesteld uit de beste voetballers van ver schillende clubs. Ze zijn gescout door onder meer voetballiefhebbers pur sang Ton Uitterhoeve en Huib Meer man. "Jaren geleden bestond het Zeeuwse elftal. Nadat dit team is opgeheven is het idee ontstaan voor de Walcherse se lectie," vertelt Uitterhoeve. Hij zegt met klem dat de voetbal lers van het jongerenelftal van Ajax niet de minste zijn: "Die zijn echt goed, allemaal begin nende profs." Het Ajax-team staat onder lei ding van de oud-Souburger Danny Blind. Het elftalt traint die week in Zeeland en logeert dan in Hotel Zuiderduin in Dis hoek. Dinsdag 5 augustus spelen de Ajacieden tegen de Walcherse selectie van boven de 23 jaar op het terrein van de Meeuwen in Zoutelande. (advertentie) De laatste tegenstander die de profvoetballers in wording ont moeten, is het eerste elftal van Kapelle. Deze wedstrijd vindt op donderdag 7 augustus plaats. Volgens Uitterhoeve maken de Bevelanders een geduchte kans tegen de Amsterdammers: "Kapelle is een goede tweede klasser." De kosten voor de wedstrijden zijn 2,50 euro voor kinderen tot twaalf jaar en voor volwassenen 3,50 euro. Ze beginnen steeds om 19.30 uur. (advertentie) DOMBURG - Leden van de Domburgse Reddingsbrigade kregen afgelopen donderdag een hele nieuwe set strandkleding van Sportshop Domburg en Café-restaurant Tramzicht. In totaal zijn er vijftig pakketten met daarin een short, t-shirt, sweater en trainingsbroek uitgedeeld. BORSSELE - Vereniging Redt de Kaloot geeft op zondag 3 augus tus een feest op het strand de Kaloot bij Borssele. De leden van de vereniging vieren hiermee de uitspraak van de Raad van State waarmee de aanleg van een containerterminal op de plek van het strand voorlopig van de baan is. Vanaf 14.00 uur is er een pick nick op het strand. De vereniging zorgt voor een barbecue en een kampvuur. De bezoekers dienen wel hun eigen eten, drinken en stoeltjes mee te nemen. Voor de kinderen is er een wedstrijd zand kastelen bouwen. Aad van Toor zal later deze week een spoedeisende ope ratie ondergaan. Liesbeth van den Bos van Bassie Producties: "Het bericht kwam voor alle betrokkenen onverwacht. We willen nog niet direct zeggen wat Aad nu eigenlijk mankeert, maar voorlopig zijn we allemaal heel erg bezorgd. Wel is dui delijk dat de hele Zomertoer moet worden afgelast". De Zomertoer was bedoeld als afscheidstoernee door Nederland. Eerder dit jaar had Aad van Toor al aan gegeven te willen stoppen met zijn werkzaamheden voor het populaire kinderduo. Clown Bassie (Bas van Toor) gaat door als solist. Wie al een kaartje had gekocht voor de voorstelling in Oostkapelle, kan dat tot zaterdag terug brengen naar het verkoopadres. In de Faam van vorige week stond ook nog een kleurplaat opgenomen, waarmee dertig vrijkaartjes weggegeven wer den. Er kwamen boven gemiddeld veel inzendingen binnen, maar helaas kunnen we niemand blij maken. Wel heeft Bassie Producties toe gezegd te zullen bekijken of er wat troostprijzen te regelen zijn. Daarover leest u volgende week meer. Helaas geen optreden van Bassie en Adriaan in Oostkapelle deze week. FOTO PR j De Domburgse Reddingsbrigade toont vol trots de nieuwe outfit. FOTO PR

de Faam | 2003 | | pagina 1