Provincie Zeeland Een tunnel en een fiets/voetveer Aanvraag kunst- en cultuursubsidies 2004 BETON •"HOUT RC BV Officiële Mededelingen Fotowedstrijd Beeldkwaliteit succesvol Cultuurhistorische reeks Delta inZicht van Mozaïek naar Aquarel Milieu Gedoogbeschikking Heijmans Wegenbouw maatschappij BV te Roosendaal Besluit accepteren melding Ovet B.V. Beschikking grond wateronttrekking aan leg fietstunnel Schroe- weg Ontwerp-vergunningen Autodemontagebedrijf H.C. Stouten B.V. Diversen Bekendmaking GS-besluit inzake mandaat Bel 040-2261605 Airconditioning UW VERHUIZING VERDIENT DE GROOTSTE ZORG GERARD BOUWENSE Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 29/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws 16 maart 2003... Vanaf die datum was het niet meer moge lijk om met de auto via de veer- verbindingen Kruiningen-Perk- polder en Vlissingen-Breskens te reizen. Inmiddels is bekend dat mensen met een auto de tunnel goed weten te vinden en er ook ruimschoots gebruik van maken. Voor wie geen auto heeft, maar toch snel naar één van beide overkanten wil reizen, heeft toch een vervoersmiddel tot zijn of haar beschikking. De snelste weg over het water gaat namelijk schuil onder de naam BBA Fast Ferries Zeeland: een fiets/voet- veerverbinding tussen Vlissingen en Breskens. Speciaal voor voet gangers, (brom)fietsers en overi ge gebruikers, zoals bijvoorbeeld rolstoelers. Toltunnel De Westerscheldetunnel is een toltunnel. Bij de tolpoorten wor den automatisch de lengte en hoogte van het voertuig geme ten. Dat bepaalt het tarief. Met een abonnement wordt 25% min der betaald voor een rit door de tunnel. Een zogenaamd t-tag abonnement. In de brochure 'Ik tunnel naar de overkant' staat hierover alles vermeld inclusief een bestelformulier. Ook als je geen auto hebt, kun je met het openbaar vervoer door de tunnel. De bussen van Con- nexxion verzorgen het vervoer met twee rechtstreekse lijnen: Goes-Terneuzen-Sas van Gent en Terneuzen-Middelburg. Er is plaats voor drie fietsen. Vervoer van brommers, brommo- bielen en groepen van meer dan drie fietsers, moet tijdig worden aangemeld bij Connexxion. Aan de hand van het passagiers aanbod wordt de dienstregeling door de tunnel met een spits- en een dalurenregeling gereden. Informatie over de omzetting van maand- en jaarabonnementen en de tarieven voor fiets, brommer en brommobiel kan worden ver kregen via de website van Connexxion. Fast Ferry De veerdienst Vlissingen- Breskens voor voetgangers en fietsers is de enige lijn die is overgebleven na het afscheid van de PSD. Overigens blijft tot medio 2004 nog veel bij het oude, omdat nog gebruik wordt gemaakt van de vertrouwde schepen. In de zomer en tijdens de spits in de winter wordt een halfuurdienst gevaren, in de dal uren 's winters gaan de schepen om het uur. De fast ferry sluit aan op de trein in Vlissingen en de busverbindingen in Vlissingen en Breskens. Medio 2004 worden de schepen vervangen en komen er twee SWATFI-schepen die de lijn gaan onderhouden. De Small Water- plane Area Twinhulls (SWATHs) worden op de werf van de Ko ninklijke Schelde Groep in Vlis singen gebouwd. De schepen worden eigendom van de provin cie. Over de aanschaf van maand-en jaarkaaren en 5-retourkaarten wordt informatie verschaft via de website van BBA Fast ferries. Informatie Het afvaartschema, de kaartsoor- ten en tarieven voor de fast ferry zijn in een handig klein formaat weergegeven. De brochure 'Ik tunnel naar de overkant en de folder 'Oversteek Westerschelde' bevat eveneens handige informa tie. Het is op te vragen bij het informatiecentrum van de provin cie Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie kan ook de website van BBA Connex, de Westerscheldetunnel en Con nexxion worden geraadpleegd: www.bba.nl, www.westerschelde- tunnel.nl en www.connexxion.nl. De provincie Zeeland wil meer inwoners van Zeeland in aanraking brengen met cultuur. Dat wil ze onder andere doen door te stimuleren dat inwoners, zowel jong als oud, zelf met culturele plannen komen waarvoor subsidie kan worden aangevraagd. Jaarlijks kan subsidie worden aangevraagd bij de provincie voor eenmalige activiteiten op de gebieden: podiumkunsten en fes tivals; beeldende kunst en vorm geving; cultuureducatie; amateur kunst; orkest-begeleiding en lees bevordering. Verkorting Gedeputeerde Staten (GS) stellen zich ten doel de afhandeling van subsidieverzoeken te vereenvou digen. Eén van de redenen is de termijn verkorten, waarbinnen indieners van subsidieverzoeken bericht krijgen over hun aanvra gen, te verkorten. In tegenstelling tot voorgaande jaren wil de pro vincie, indien het aanvraagformu lier vóór 1 oktober volledig inge vuld en ondertekend wordt toege zonden, de aanvragers nog vóór 1 januari 2004 informeren. Met een aanvraagformulier, dat uiterlijk op 1 oktober 2003 vóór 12.00 uur in het bezit moet zijn van de provincie, wordt aan de slag gegaan door De Raad voor de Cultuur Zeeland. Aanvraagformulieren die na 1 ok tober binnenkomen, kunnen dit jaar niet meer in behandeling worden genomen. Er wordt gead viseerd om het aanvraagformulier volledig ingevuld en voorzien van alle relevante informatie tijdig in te dienen. Advisering De Raad voor de Cultuur Zeeland brengt uiterlijk vóór 1 december 2003 een advies uit over de inhoudelijke kwaliteit van het inge diende subsidieverzoek. De raad baseert dit advies op de Alge mene en specifieke uitgangspun ten, voorwaarden en richtlijnen die in de toelichting bij het aan vraagformulier staan vermeld. GS nemen, mede op basis van het raadsadvies, uiterlijk 9 de cember 2003 een besluit over de subsidieaanvragen. Het Aanvraagformulier incidentele kunst- en cultuursubsidies 2004 en de bijbehorende toelichting kunt u opvragen via cultuurno- ta@zeeland.nl of via mevrouw P.D. Dieleman, telefoon 0118- 631418. Hoe moet Zeeland er in de toekomst uitzien? En hoe niet? Anderhalve maand geleden werd de Zeeuwse inwoner gevraagd een mooie en lelijke foto te maken in zijn of haar regio. De inzendtermijn is inmiddels verlopen en het resultaat van de fotowed strijd is goed. Vooral inwoners op Walcheren hebben gereageerd. De ingestuurde foto's zijn met enthousiasme gemotiveerd, een voorwaar de die de provincie stelde aan de inwoners die mee wilden doen. Beleidsnota De fotowedstrijd levert de provincie veel informatie op en dat was de bedoeling. Zij wil namelijk beleid maken voor beeldkwaliteit, maar dat willen de leden van provinciale Staten en het college van Gedeputeerde Staten met alleen doen. Het gaat immers om de dagelijkse leef omgeving. De foto's en de motivaties vormen een belangrijke bron voor het opstellen van een beleidsnota waarin beeldkwaliteit wordt vastgelegd. Tentoonstellingen In september 2003 worden de ingestuurde foto's in zes regio's van Zeeland tentoongesteld: Schouwen-Duiveland, Tholen, Walcheren. De Bevelanden, West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. In oktober 2003 wordt bekend gemaakt, wie één van de 12 rondvluch ten boven Zeeland heeft gewonnen. In 1993 werd begonnen met de cultuurhistorische reeks van de provin cie Zeeland. Een reeks met uitgaven die bij elkaar een overzicht vor men van (een deel van) de geschiedenis van Zeeland Door middel van deze reeks probeert de provincie zowel de bewoner als de bezoeker van Zeeland op een aangename wijze in contact te brengen met de Zeeuwse historie. Inmiddels beslaat de reeks elf titels, zoals Zeeland in de prehistorie, de Romeinen in Zeeland, Zeeuwen te water en Ver- sterckt Zeeland. De delen kosten tussen de €3,30 en €6,80. In 2000 is gestart met de natuurhistorische reeks. Inmiddels zijn hierin vijf titels uitgebracht. Een volledig overzicht van de titels in beide reeksen en de boeken zelf kunnen worden aangevraagd bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De boeken zijn ook verkrijgbaar bij de boekhan del. Over de toekomst van de Deltawateren gaat het in de folder die de projectorganisatie Delta inZicht heeft uitgebracht. In deze folder wordt de toekomst beschreven van de deltawateren in 2033. De voordelen en voorwaarden worden beschreven van de deltawateren die meer een overgangsgebied tussen de rivieren en zee moeten worden. Delta inZicht zelf en de omgeving van Delta in Zicht worden voorgesteld aan de lezer. De folder is op te vragen bij het informatiecentrum van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een gedoogbeschik king aan Heijmans Wegenbouw maatschappij BV te Roosendaal verleend, om tot 1 januari 2004, te gedogen dat, vooruitlopend op de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, begonnen mag worden met het oprichten en in werking hebben van een gronddepot ten behoeve van het project Mortiere te Middelburg. Het depot is gesitueerd aan de Eendrachtweg/Nieuwlandseweg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie P, nr. 00226. Reden voor het gedogen is gele gen in het feit dat er tot op heden geen beleid bij de gemeente Middelburg was voor de opslag van categorie 0 en categorie 1 grond. Als gevolg hiervan waren er ook geen goede oplossingen in de vorm van depots/terreinen aanwezig, alwaar tijdig de nodige vergun ningen, om grond al dan niet tij delijk op te slaan, c.q. te verwer ken, ter beschikking waren. Een daartoe benodigde vergunnin gaanvraag in het kader van de Wet milieubeheer is zo spoedig mogelijk, na het vaststellen van het grondbeleid, namens de gemeente Middelburg ingediend. Op korte termijn komen de eer ste grondstromen vrij. Het gedoogverzoek en de ged oogbeschikking kunnen worden ingezien tot en met 21 augustus 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Belanghebbenden kunnen tot en met 21 augustus 2003 tegen de gedoogbeschikking schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Ovet B.V.. De melding heeft betrekking op het overslaan van biomassa binnen de inrichting aan de Monacoweg te Vlissingen-Oost. De biomassa gaat dienen als secundaire brandstof voor EPZ/ Essent. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 19 augustus 2003 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur en in het gemeentehuis van Bor- sele, Stenevate 10 te Heinkens- zand, maandag tot en met vrij dag van 8.30-12.30 uur, op don derdagavond van 17.00-20.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 19 augustus 2003 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Consortium Mortiere een vergun-nmg Grondwaterwet met voorschrif ten ter bescherming van de bij het grond-waterbeheer betrokken belangen verleend voor het ont trekken van grondwater ten be hoeve van het aanleggen van een fietstunnel aan de Schroeweg ter plaatse van de kruising met de Mannezeesche Watergang te Middelburg. De vergunning is gewijzigd ten opzichte van de ontwerpvergun- nmg. De vergunning ligt van 17 juli tot en met 27 augustus 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerpvergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden-kingen te hebben inge bracht tegen de ontwerpvergun ning kunnen tot en met 27 augus tus 2003 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling be-stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra-venhage. De vergunning wordt op 28 augustus 2003 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer (tel. 0118- 631168). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van Autodemontagebedrijf H.C. Stouten B.V. voor het veran deren en het in werking hebben na die verandering van een auto demontagebedrijf aan de Oost- kapelseweg 12 te Seroos- kerke. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 17 juli 2003 tot en met 13 augustus 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30 -19.00 uur, en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilan den, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13- 16 uur en (na telefonische af spraak 0113-241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 14 augustus 2003 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp vergunning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens met be kend te maken. Tot en met 6 augustus 2003 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunnmg(en) (tel: 01180-631958). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij in hun vergadering van 1 juli 2003 heb ben vastgesteld het besluit tijde lijk mandaat gedurende de vakan tieperiode van GS voor het jaar 2003. Dit besluit treedt in wer king op 28 juli 2003 en vervalt op 18 augustus 2003. Het besluit ligt van 17 juli t/m ter 15 augustus 2003 inzage bij: - het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Tel. 0118-631400, geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur; - de Stafafdeling Kabinet Juri dische zaken en Bestuursonder- steuning van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg. WÊÊÊSÉ^BBSÊÊÊÊÊRÊUÊKBi w-mail: aenb@iae.nl voor folder 'A&B BETON- HOUTBOUW EINDHOVEN Kantoor: Postbus 9544 5602 LM EINDHOVEN Ook voor zelfbouw Tevens sleenmolief (grijs, rood,of geel). Belonplalen in houtmotief (robaldelen). NIEUW! Nu ook betonplaten in vlechtmolief. Vlotte levering door geheel Nederland. Drv. modellen Ie bezichtigen aan de fobriek Ie Heeze, Heipoldersstroal 6 (Fax 040-22638051 Website a-en-b.nl Acupunctuur Alle pijnthcrapicën, zoals migraine, rug- en nekkhichten etc., verlammingen, onbegrepen pijnkluchten, anhrosc, bedplassen HCG-dieet gewichtsverliestherapie De gezonde en verantwoorde manier om overgewicht kwijt te raken. Chelatietherapie De moderne Amerikaanse mfuustherapic voor hart-, bloedvatcn/.iekten. rcumatoïdc en verouderingsklachten. zowel therapeutisch als voorkomend Niet Toxische Kanker-therapie vlgs. Houtsmuller. Bio-Medisch Centrum P. J. C. Riethoven, arts. Lid NAAS/NGVA. Academy Chinese Geneeskunde, Beijing. China. Wijngaardstraat 37 - Goes - Tel. 0113-223999 ma, di, do, vrij Vèrzekerings- en ziekenfondsvergoeding Wij ontwerpen, leveren en monteren complete air conditioningsystemen voor woningen, kantoor- en utiliteitsgebouwen. Bel voor vrijblijvende offerte, bezoek onze show- >f maak een afspraak. 0165 - 556667 e-mail info@cvbs.nl De Meeten 32 4706 NG Roosendaal Voert uw verhuizing correct uit onder garantie tegen een betaalbare prijs Verhuur - verkoop verhuisdozen. Ladderlift. TEVENS MEUBELOPSLAG TEGEN SCHERPE PRIJZEN IN SCHONE DROGE BOXEN 0118-626919 Fax 0118-627880 ELEKTRAWEG 5 MIDDELBURG kijk op www.gerardbouwense.nl Alles op het gebied van Modelbouw Turf kade 31,3231 ARBrielle Telefoon en Fax (0181) 474910 Radiografisch bestuurbare auto's, vliegtuigen, helicopters, schepen en nog veel meer! Ook voor reparaties kunt u bij ons terecht Wij zijn elke dag telefonisch bereikbaar van 09 00 tot 21 00 uur. ofkijkoplnlernetvwMf.rcvvorld.nl -4p

de Faam | 2003 | | pagina 7