Kastanjes Koorkerkhof stabiel Middelburg surft naar top dertig Kapaanvragen Met de bus naar Vrijburgbad Koninklijke Onderscheidingen aanvragen voor augustus Busstation is busbaan Nieuwe Nieuwsstroom Infokanaal 10 is uit Burgerjaarverslag is uit Zomereditie informatiepagina Huursubsidie-informatiepunt woensdag 16 juli 2003 de FAAM 3 Het nieuwe busstation in het Stationsgebied is sinds kort een offici Ie busbaan. Dit be tekent dat voertuigen anders dan lijndiensten er niet mogen stoppen of parkeren. De poli tie controleert hierop en deelt bij overtreding bekeuringen uit. Deze maatregel is noodzake lijk omdat er regelmatig ge vaarlijke situaties ontston den rond het nieuwe bussta tion. De aannemer is tot de bouw- vakantie nog druk bezig met werkzaamheden langs de Kanaalweg. De hellingbaan naar de par keergarage onder het Stads kantoor en het gebouw van het waterschap is gereed. Alleen lijnbussen mogen van het busstation gebruik maken. Foto: Afdeling Communicatie Onderzoek naar de kastanjes op het Koorkerkhof wijst uit dat de bomen geen onoverko melijke schade hebben gele den van de herinrichtings werkzaamheden. Onlangs is het plein opnieuw bestraat en rondom de bomen zijn ringvormige zitelementen aan gebracht. De bomen staan er nu ook florissant bij. Naar aanleiding van brieven van twee verontruste Middelburgers werd besloten tot een onder zoek. De onrust ontstond omdat de nieuwe verharding tientallen centimeters hoger is komen te liggen dan voorheen. Ook is in het grondprofiel rond de bomen een fundatie aangebracht die de bankjes de nodige stabiliteit geven. Tijdens deze werk zaamheden werden veel wor tels beschadigd, zo consta teerden de twee brieven schrijvers. Uit het onderzoek van advies bureau Van Jaarveld/Van Scherpenzeel is nu naar voren gekomen dat weliswaar met name bij n boom wortel- schade is ontstaan maar dat dat niet zal leiden tot instabili teit. Wel wordt geadviseerd deze boom een bescheiden snoeibeurt te geven en de bo dem rondom wat te verrijken om hem een duwtje in de rug te geven. Dat zal binnenkort dan ook gebeuren. Deze informatiepagina van de Gemeente bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat Middelburg wordt samengesteld door de 2. De Infowinkel is iédere werkdag geopend van afdeling Communicatie, Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16,00 uur. Per e-mail naar info@middelburg.nl of per Meer info: www.middelburg.nl telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, Maximaal Text, vanaf pagina 830 folders en inzage van stukken kunt u terecht J Informatienummer (0118) 67 55 55 Middelburg timmert aan de digi tale snelweg. Het afgelopen jaar is www.middelburg.nl in een nieuw jasje gestoken. Niet alleen een nieuw ontwerp, maar ook een nieuw hoofdmenu en een flinke uitbreiding van de digitale dien sten. Al deze verbeteringen heb ben geleid tot een razendsnelle stijging in de ranglijst van ge meentelijkewebsites. Middelburg steeg van plaats 183 naar plaats 29. Op de website van Middelburg is in formatie te vinden over allerlei onder werpen. Niet alleen praktische infor matie over bijvoorbeeld het aanvra gen van een paspoort of een aanvraagformulier voor de honden belasting, maar ook persberichten, verslagen van raadsvergaderingen en de evenementenkalender. Vanaf oktober zijn de besluitenlijsten van de wekelijkse collegevergaderingen beschikbaar via de website. De meest recente ontwikkeling is de toevoeging van de productencatalogus, die te vinden is onder Digitale diensten op de website. Hierin zijn alle Middelburgse producten en diensten opgenomen. Aan deze lijst van meer dan 250 producten zijn meer dan 50 digitale formulieren gekoppeld. U hoeft dus voor een flink aantal zaken niet meer naar het loket van de gemeente. Reactieformulieren Naast het digitale loket, zijn op de website steeds vaker reactie formulieren en forums te vinden. Enige tijd geleden is de digitale in spraak over de herinrichting van de hoven in de Magistraatwijk succes vol verlopen via internet. Uw mening over de Feesten van Beleving en het net uitgekomen burgerjaarverslag kunt u ook via internet aan ons kwijt. Al deze ontwikkelingen hebben ge leid tot een plaats in de nationale top 30. De exacte resultaten kunt u be kijken op www.advies.overheid.nl. Kies onder Overheid.nl monitor voor Ranglijsten en vervolgens Ranglijst gemeentelijke websites Suggesties? Gemeente Middelburg is blij met deze sprong op de nationale rang lijst, maar veel belangrijker is of u de weg kunt vinden op de Middelburgse digitale snelweg. Daarom nodigen wij u van harte uit om uw opmerkingen en suggesties over de website aan ons door te geven. Geef uw mening via het fo rum dat u op www.middelburg.nl vindt. Suggesties kunt u ook telefo nisch doorgeven via telefoonnum mer 67 55 90. In de nieuwe Nieuwsstroom staat informatie over de plannen voor de herstructurering van de Stromenwijk. De toekomst van de wijk ligt voor een groot deel in handen van de wijk zelf. De oproep om mee te denken kwam naar voren in de bijeenkomst van 11 juni die druk werd bezocht. Hier van een verslagje in de nieuwsbrief. Bewoners worden in Nieuwsstroom via een antwoordkaart opgeroepen zich op te geven voor werkgroepjes die onderwerpen gaan bespreken als: verkeersveiligheid, speelruimte en brede school. Wethouder Albert de Vries licht in een interview op de achterzijde de plannen nog eens toe. Nieuwsstroom wordt huis aan huis verspreid in de Stromenwijk. Ge nteresseerden kunnen een exemplaar ophalen bij Communi catie aan de Stadhuisstraat 2 of bestellen via www.middelburg.nl of via telefoonnummer 67 54 50. Gemeente Middelburg heeft parti culiere aanvragen ontvangen voor de kap van een kastanje aan de Haymanstraat, 25 populieren, ze ven platanen, drie wilgen en een esdoorn aan de Schroeweg, der tien wilgen aan de Bosschaartweg en acht wilgen aan de Mannezeescheweg. In de algemene plaatselijke veror dening zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middel burg. Het is verboden zonder kap- vergunning houtopstanden te vel len. De vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vrucht bomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen. En ook niet voor een boom met een stam- diameter van maximaal 25 centime ter gemeten op 1 meter 30 boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. Voor meer informatie of voor het ge ven van een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, telefoon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl. Be langhebbenden kunnen tegen de rooiaanvraag binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Onlangs rolde het eerste Middelburgse burgerjaarverslag van de persen. In het verslag blikt burgemeester Schouwenaar te rug op de gemeentelijke dienst verlening in 2002. De Wet dualisering lokaal bestuur verplicht burgemeesters om ieder jaar een burgerjaarverslag te laten verschijnen. Middelburg heeft geko zen voor een brede inhoudelijke opzet. Niet alleen de portefeuille van burgemeester Koos Schouwenaar wordt behandeld, maar ook beleidsterreinen zoals Wijkbeheer en Stedelijk Sociaal Beleid komen aan bod. Terreinen die van invloed zijn op de relatie tussen burgeren gemeentebestuur. Het burgerjaarverslag is gratis af te halen bij de afdeling Communica tie aan de Stadhuisstraat 2. De zomervakantie is begonnen. Vanuit de gemeente is in die pe riode minder nieuws te melden. Daarom is de komende zes weken deze gemeentelijke informatie pagina voor de helft gevuld. Het gaat om de edities van 23 en 30 juli en 6, 13, 20 en 27 au gustus. Gemeente Middelburg stapt woensdag 3 september weer over op een hele pagina. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen vanaf 1 juli 2003 met vragen over hun huursubsidieaanvraag terecht bij het Huursubsidie-informatiepunt (HIP). Het HIP is gevestigd aan de Simpelhuisstraat 1 bij de balie van Sociale Zaken. Nadat u hiervoor toestemming heeft gegeven, kunnen de medewerkers delen van de huursubsidiedatabase van het Ministerie van VROM raad plegen. Wij kunnen dan antwoord geven op vragen als: is uw aanvraag ontvangen? Is op uw aanvraag be slist of heeft VROM meer informatie van u nodig? Om uw gegevens te kunnen inzien hebben wij tenminste uw sofinummer en/of uw huursub sidie-correspondentienummer no dig. De openingstijden van Sociale Za ken zijn van maandag tot vnjdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Wij raden u aan om tus sen 13.00 en 16.00 uur voor het HIP langs te komen. Het is dan vaak wat minder druk. Indien u huurder bent van Woningbouwvereniging Arnemui- den of Woongoed Middelburg, kunt u zich ook wenden tot deze verhuur ders. Zij hebben ook een HIP inge steld. Een van de kastanjebomen op het Koorkerkhof. Foto: afdeling Communicatie Voor het laatste nieuws en ach tergrondinformatie over het bouwproject Stationsgebied lees je Infokanaal. Nummer 10 ligt klaar bij de afdeling Communi catie aan de Stadhuisstraat 2. In deze uitgave artikelen over duurzaam bouwen, bbn adviseurs en de stand van za ken van de nieuwbouw van Rijkswaterstaat, Gemeente en waterschap. Het Vrijburgbad is sinds af gelopen vrijdag open voor publiek. Honderden zwem- liefhebbers hebben inmid dels een frisse duik geno men. Voor iedereen die de weg nog niet heeft gevon den: er rijdt een gratis bus van Middelburg naar Vrij burgbad. In de huidige dienstregeling van vervoerder Connexxion stopt alleen lijnbus 133 bij de halteplaats aan de Nieuwe Vlissingseweg. De gemeente heeft altijd beloofd dat er regel matig busvervoer tot aan de deur van het zwembad zou zijn. Connexxion kan pas per 4 januari aanstaande wijzigingen in de hui dige dienstverlening doorvoeren. Daarom heeft het Middelburgs college Taxibedrijf Renesse ge vraagd extra ritten naar het bad te verzorgen. Wanneer Zwemmers kunnen dus gratis met de bus van Middelburg naar het Vrijburgbad en weer terug. In de bus is plaatst voor 19 personen. Reserveren is niet mogelijk. De bus rijdt: maandag tot en met vrijdag: eerste rit om 7.00 uur; laatste terugrit om 17.30 uur; zaterdag en zondag: eerste rit om 9.00 uur; laatste terugrit om 16.30 uur. Haltes leder heel uur vertrekt de bus bij de halte Vrijlandstraat. De rit duurt ongeveer een halfuur. Na de Vrijlandstraat worden de vol gende haltes aangedaan: Rozenburglaan: 1 minuut over het uur; Meanderlaan 2 min. over het uur; Torenweg: 3 min. over het uur; Prinsenlaan: 4 min. over het uur; Reyershove: 5 min. over het uur; Spinhuis- weg: 6 min. over het uur; J.H. Huysenstraat: 7 min over het uur; Statenlaan: 8 min. over het uur; Nieuwe Haven 13 min over het uur; Langevieleweg: 16 min. over het uur; Ooster- scheldestraat: 17 min. over het uur; Grevelingenstraat: 18 min. over het uur; Haringvlietstraat: 19 min. over het uur; Vrijburg bad. Honderden zwemmers hebben al een baantje in het stadsgewestelijke zwembad getrokken. Foto: Frank Viergever Hoe zit het met het aanvragen van een Koninklijke Onder scheiding? ledereen weet wel dat de meeste lintjes rond Ko ninginnedag worden uitge reikt. In bijzondere gevallen vindt de uitreiking op een an dere datum plaats. In dit arti kel leggen we uit hoe het zit. Een Koninklijke Onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier ver dienstelijk gemaakt tegenover het Koninklijk Huis of de samen leving. Van bijzondere verdien sten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat bo ven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Dit is mis schien wat omslachtig omschre ven. Enkele voorbeelden zijn verhelderend. Iemand die bij voorbeeld 20 jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan en zich daarvoor met hart en ziel heeft ingezet. Iemand die zich geruime tijd belangeloos heeft ingezet voor de kerk. Een me dewerker van een Oranjevereniging die er na 25 jaar mee ophoudt. Ook iemand die in zijn werk bijzondere prestaties levert kan worden onder scheiden. Het gaat dus om persoon lijke inzet, visie en kwaliteiten waar de samenleving baat bij heeft. In de aanvraag vermeld je de naam- en adresgegevens van de persoon voor wie de aanvraag van toepas sing is. Een motivatie mag uiter aard niet ontbreken. Het adres van de aanvrager moet ook wor den vermeld. Op die manier blijft de aanvraag en eventuele toeken ning van de onderscheiding een verrassing. De lintjes worden al tijd door de burgemeester uitge reikt. Een aanvraag wordt niet per de finitie gehonoreerd. Bij de be oordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maat schappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uit drukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke Onderscheiding aan te vragen. Hoe aanvragen? Misschien vind je dat iemand in jouw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke On derscheiding. Je kan dan een voordracht indienen bij de bur gemeester van de gemeente waar je woont. Het aanvraag- traject neemt echter enige maanden in beslag. Dit komt doordat de voordrachten eerst door de Gemeente in behande ling worden genomen, daarna door de Provincie en tenslotte door het Kapittel voor de Civiele Orden in Den Haag. Voordrachten voor een Konink lijke Onderscheiding met de be doeling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Koninginnedag dienen jaarlijks v r 1 augustus bij de burge meester ingediend te zijn. Voor de overige voordrachten - dus voor uitreiking van het lintje niet op Koninginnedag - geldt een aanvraagtermijn van ongeveer vijfmaanden. Zo n aanvraag kan het hele jaar door worden inge diend bij de burgemeester. Informatie Wanneer je overweegt een aan vraag voor een Koninklijke On derscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer infor matie eerst contact op te nemen met de kabinetschef van de bur gemeester. Die is telefonisch bereikbaar op nummer 67 54 38. Kent u iemand die een koninklijke onderscheiding verdiend? Geef het voor 1 augustus door aan de gemeente. Foto Frank Viergever

de Faam | 2003 | | pagina 3