rODIUM Nieuwe computerzaak kijkt vooruit Zwarte Schaap viert 25-jarig jubileum Aquarellen in Gemeentehuis i XPOSITIES Spraakverwarring REGIONALE VICOMPUTER BOUWT VERDER OP FUNDAMENTEN VOBIS www.de-faam.nl RECTIFICATIE Fietsvierdaagse Goes Mooiste voortuin Expositie in Baarland woensdag 16 juli 2003 pagina 23 «AGENDA VLISSINGEN - De vaste klanten van de Vobis in de Spui straat in Vlissingen zullen de eerste keer misschien raar opkijken, want hun computerzaak is niet meer. Of toch wel. De zaak is van binnen nauwelijks veranderd, maar de buitenkant heeft een ware metamorfose ondergaan. De naam Vobis is verwijderd. Sinds begin juli prijkt de naam ViCOMPUTER op het pand. Eigenaar Wil Verdaasdonk over het hoe en waarom van deze ingrij pende stap. ...meer dan een nieuw jasje is het eigenlijk niet... MIDDELBURG - Aan de Sint Janstraat hangt de vlag buiten. De bijzondere vlag bestaand uit lappen duidt gelijk de specialiteit van de winkel aan: patchwork. Ria van der Lijke begon in juni 1978 met de verkoop van wol op de braderie. Vijfentwintig jaar later viert ze haar 25-jarig jubileum en zegt ze: "Ik ga altijd met plezier naar mijn werk. Ik zeg nooit: jakkes, wéér naar die win kel." ...groeien is een toebehoren en Uit zijn laatste woor- Speerpunt Dynabyte geen eigen THUIS IN JE BUURT Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl DONDERDAG 17 JULI Vismarkt, Middelburg Antiek-, kunst- en ambach tenmarkt, 9 -16 uur. De Hooizolder, Westkapelie; Idols Jim, 20-23 uur. Hotel Arion, Vlissingen; Zomeravondbridge, .19.15 uur. VRIJDAG 18 JULI Sint Jacobskerk, Vlissingen; Orgelconcert, .12 uur. Beilamypark, Vllissingen; Kermis, 10-1 uur. ZATERDAG 19 JULI Café Havenzicht, Kamper land; Woody the Sideman, 17 uur. Café De Patrijs, Colijnsplaat: Jake Schmid Band, 21 uur. Wemeldinge; Kunst- en natuurroute, 10-17 uur. Beilamypark, Vlissingen; Kennis, 10-1 uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Openstelling, 13uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Koorconcert, 20 uur. ZONDAG 20 JULI Beilamypark, Vllissingen; Kermis, 13-24 uur. Sint Jacobskerk, Vlissingen; Koorconcert, 15 uur. MAANDAG 21 JULI Markt, Middelburg; Boeken- en verzameimarkt, 11-17 uur. Beilamypark, Vllissingen; Kermis, 10-24 uur. Hotel Arion, Vlissingen; Zomeravondbridge, 19.15 uur. DINSDAG 22 JULI Maria Magdalenakerk, Goes; Beiaardconcert, 12.30-14.30 uur. Lange Jan, Middelburg; Beiaardconcert Mark Bruinzeel, 18.45 uur. Maria Magdalenakerk, Goes; Concert Koorschool, 11 uur. Beilamypark, Vllissingen; Kermis, 10-24 uur. WOENSDAG 23 JULI Imkerij, Poppendamme; Trekpaardendemonstratie, 14-17 uur. Café Desafmado, Middelburg; Optreden Jazzebel, 21 uur. Beilamypark, Vllissingen; Kermis, 10-24 uur. GOES - De Zeeuwse Rijwiel en Toervierdaagse is dit jaar van dinsdag 22 lot en met vrij dag 25 juli. Er zijn routes uit gezet van vijfentwintig, veer tig en zestig kilometer. De start- en finishplaals is Sport- punt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes. Vol wassenen betalen voor de In schrijven negen euro, kinde ren tot en met twaalf jaar 4,50 euro en een gezin met kinde ren 19,50 euro. Ook dag inschrijving is mogelijk. Dat kost 3,50 euro per dag (vol wassenen) of 1,50 euro (een of meer kinderen). De start is tussen 09.00 en 13.00 uur, de eindcontrole tussen 1,3.00 en 17.00 uur. Voor meer informa tie: 0113-223016. BORSSELE - De voortuin van Cock Hazelager aan de West singel is de mooiste voortuin van het dorp Borssele. Eens in de twee jaar bekijkt een jury de voortuinen van Borssele. Gelet wordt vooral op de uit straling. De gemeente Borsele en kwekerij Sluishoek organi seren de wedstrijd. Doel is om het stadsaanzicht te verbete ren. Wethouder F. Tollenaar overhandigde de wisselbeker. BAARLAND - Keramiek van de cursisten van G Achttien 88 is van zaterdag 19 juli tot en met zondag 3 augustus te zien aan de Oude Polderdijk 2 in Baar land. Ook het werk van foto graaf Willem Kiestra met het thema 'Wat is verleden tijd?' is dan te bewonderen. De expo sitie is alleen op zaterdag en zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Info: 0113-639209. door Jacco van Maldegem "De start van deze nieuwe keten markeert het einde van jaren lange ontevredenheid over de prestaties van Vobis Microcom puter," zo begint Verdaasdonk zijn verhaal. Hij is niet de enige die er zo over denkt. Dat blijkt wel uit het feit dat maar liefst 23 voormalige Vobis- franchisenemers zijn gestopt en verder zijn gegaan onder de nieuwe naam. Verdaasdonk: "Het grootste pro bleem was voor ons dat wij als onderne mers betaalden voor diensten die het hoofdkantoor niet leverde, zoals geza menlijke reclames. Dat slui merde al tien jaar." De druppel die de emmer deed overlopen kwam toen de franchisenemers een mondeling akkoord hadden bereikt met het hoofdkantoor om de naam Vobis over te nemen en zelfstandig door te gaan met de filialen. "Plotseling kwam er een derde partij die er met ons vandoor ging. En dat terwijl wij al rondwaren met het hoofdkan toor," zegt Verdaasdonk nog im mer verontwaardigd. "Dat is pure koehandel." Wil Verdaasdonk voor zijn vernieuwde computerzaak aan de Spuistraat in Vlissingen. FOTO JACCO VAN MALDEGEM "Het ligt niet in onze bedoeling om Vobis zwart te maken," zo gaat hij verder, "Het is jaren lang een goed lopend concern geweest, maar de afgelopen tien jaar rommelde het steeds." Verdaasdonk meent dat de vele directiewisselingen en de graaiende handjes van de topmensen Vobis op de rand van de afgrond hebben gebracht. "En ja, mismanagement maakt alle bedrijven kapot." Misschien heeft hij samen met zijn collega's wel te lang gewacht om zelfstan dig verder te gaan. "We hebben in ieder geval goed geleerd hoe het niet moet." van de druk bezette Nederlandse computermarkt pleit in zijn voordeel, zo meent hij. "Samen met Dixons en Dynabyte beho ren we tot de top drie in ons seg ment, terwijl Dixons zich niet puur richt op pc's en den blijkt al dat Verdaasdonk een rotsvast ver trouwen heeft in de toekomst van ViCOMPUTER. De verdeling technische dienst heeft. Wat dat betreft zijn we de meest complete keten van de drie grootste," vertelt Verdaasdonk trots. Maar het nieuwe concern wil meer. "Groeien is een speerpunt. Hoe veel en op welke termijn kan ik niet zeggen, maar groeien willen we." Hij is niet bang dat het ViCOMPUTER op den duur het zelfde vergaat als Vobis. "Onze organisatiestructuur is beter. Dat geeft mij de zekerheid dat we geen Vobis numero twee zullen worden." Vobis Microcomputer is door de afscheiding van 23 winkels weg gevaagd Een stuk of zes onder- nemers zaten door wurg contracten vast aan Vobis en moesten dus verplicht onder die Hoewel Van der Lijke begon met wol is dat assortiment nu verle den tijd. "Vrouwen doen nu alle maal aan patchwork. Het maken van kleden, spreien, doeken ge beurt allemaal met lapjes." En Achter het kleine geveltje gaat een wereld aan patchwork-specia- lisme schuil. FOTO ELLEN DE DREU wie op zoek is naar lapjes komt bij Van der Lijke aan het goede adres. Op elk schap is er wel een stukje stof te vinden. Alles wat Van der Lijke - door vaste klan ten mevrouw Schaap genaamd - verkoopt bestaat uit natuurlijke stoffen. De poppen hoofdzake lijk gemaakt met vilt, poppo tri cot, zijn ook populaire producten. "Ze zijn zo zacht, kin deren zijn er dol op." Inmiddels heeft Het Zwarte Schaap een flinke klantenkring op weten te bouwen. "Er zijn niet zo gek veel winkels die gespecia liseerd zijn in het patchwork. Ik merk dat goed tijdens de zomer dag. Toeristen zijn blij dat ze tegen zo'n winkel aanlopen." De tech niek van het lappenwerk legt Van der Lijke uit door een kleed van eigen makkelij aan te wijzen dat aan de muur hangt. "Dit kleed is gemaakt van wel tachtig stukjes stof aan elkaar te naaien." Niet alleen het werken met de tech niek is leuk, ook de sociale con tacten die patchworkers opdoen maken het tijdverdrijf aantrekke lijk. Van der Lijke: "Vrouwen doen een cursus en blijven con tact houden met de mede cursisten. Je ziet dan een soort clubjes ont staan." Over het jubileum is Van der Lijke vrij nuchter. "Het is wel een lange tijd, maar het is eigen lijk heel snel voorbij gegaan. Ik heb het altijd met plezier gedaan. Leuk in mijn winkel is dat ik meisjes heb op zien groeien tot vrouwen. Ze hebben dus nog steeds dezelfde hobby. Niet allemaal, want veel vrouwen werken tegenwoordig en dat scheelt vrije tijd. Maar mijn vaste klantenkring zie ik steeds terug komen. Mensen hebben niet gauw te veel lapjes in huis." KAPELLE - Aquarellen van Yvonne van Dam hangen tot en met vrijdag 1 augustus ten toongesteld in het gemeente huis van Kapelle. De werken in de hal van het gebouw zijn te bezichtigen tijdens de openingstijden: maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur. (advertentie) naam verder. Maar ook zij zijn ontevreden. Met enig voorbe houd is dus wel te stellen dat Vobis als computerketen verle den tijd is," aldus Verdaasdonk. Maar ondanks de grote verande ringen achter de schermen is er voor de klanten niet veel veran derd. Het assortiment is op en kele puntjes aangepast, het per soneel en dus de kennis is geble ven en de winkel blijft op de zelfde plaats. "Meer dan een nieuw jasje is het eigenlijk niet voor de consumenten," denkt de eigenaar van ViCOMPUTER Vlissingen. De komende maanden richten de 23 ondernemers zich op hun naamsbekendheid. Verdaas donk; "Vanaf augustus gaan we onze naam Nederland werkelijk inpompen. Het blauw en limoengroen van ons logo moet bij iedere Nederlander een bel letje laten rinkelen. Zodat ieder een bij het woord computer of pc aan ViCOMPUTER denkt," zo besluit Verdaasdonk zijn relaas lachend. filmtoestel bergweide zangstem pauze (Eng.) T bereikbaar zitvlak behoeftig heid T T 2 cijfer welrieken de hars 1 betelplant hoofdstad van Peru oud kaartspel mollen- gang 6 T dieren geluid krop- ooievaar sajetgaren l blij hees reukstof uit viooltjes panne T Frans eiland l T bijvoorbeeld (Fr. alk.) totalisator mevrouw (Eng. afk.) mannelijk dier 5 loopstok T 4 desalniet temin sprookjes figuur bevel Engels lidwoord 3 metaal gravure plezier muziek noot een der muzen gewicht knaagdier metaal 7 www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 Stuur uw oplossing voor donder dag 24 juli naar de redactie van de Faam, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam van woensdag 30 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam van woensdag 2 juli luidt: Maestro. (advertentie) E GRIJPSKERKE Boerderijgaierie de Osseberg, Singelweg 11: schilderijen van Abraham Yakin, ceremoniële objecten van Bram van Gelderen en ceremonieel tex tiel van Jet Naftaniel; t/ni 2 augustus - dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE Galerie Peter van Berkcl. Raadhuisstraat 29: schilderijen rond het thema 'Provence en Klaprozen'; t/m 27 juli - zaterdagen zondag 13.00-17.00 uur. HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus. Dorpsstraat 43: 'Brabant explodeert' (keramiek van Bets Bressers en Hanna Bolier en schilderijen van Mieke Hezemans en Gary Roothans); t/m 26 juli - woensdag en donderdag 13.00-18.00 uur, vrijdag 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, en zaterdag 10.00-12.00 en 13.00- 16.00 uur. KAPELLE Fruitteeltmuseum. Biezelingseweg 10: 'Fruitwereld' (de wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's); t/m 30 augustus - woensdag t m zaterdag 13.00-17.00 uur. Gemeentehuis/Kerkplein 1; aquarellen van Yvonne van Dam; t/m 1 au gustus - maandag en woensdag 9.00-16.00 uur, dinsdag en vrijdag 9.00- 13.00 uur en donderdag 9.00-18.00 uur. KATS Galerie Kats, Dorpsstraat 16: schilderijen, materiewerken en fotografie van Pieter Reef, Wendy Veldhuis, Marianne van Bakei en Lenny van Broek hoven; f/m24 juli - woensdag t/m vrijdag 14.00-18.00 uur en zaterdag en zondag .13.00-18.00 uur. Rozenkwekerij de Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3: zomer(verkoop)tentoonstel]ing met sculpturen van Joseph Cals, porse leinen unica van Leen Quist, glasobjecten van Bert Frijns en kleuren en vormen op textiel en papier van Helen Briels; tot half september - dins dag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur. MELISKERKE Zijdemuseum, Dorpsstraat 3: 'Books of Dreams' (met werk van Pat Hodson) en'Dutch Embroidery" (met werk van de textielgroep Steekplus); t/m 27 augustus. MIDDELBURG Presentatieruimte CAESUUR, Lange Noordstraat 67: 'SYMPOSION GASTMAAL' (werk van kunstenaar Erie J. Jacobs van 'het noodzakelijke zwijgen'); t/m 19 juli - doorlopend. Galerie T, Turlkaai 25-27: op de parterre schilderijen en gedichten van Magda Luttikhuizen, in de kelder mezzotint-grafiek van Joop Vegter van dé Haagse Etsclub en (via de beeldentuin) in de expositieruimte aan de Vismarkt werk van Jan Monlyn, Arthur Bernard, Joost Minnigh, Danny Baggen, Gerard Brouwer, Sias Fanoernbi, Paula Withagen, Hans Doliëslager, Dick van Biemen, Jan van Spronsen, Jikke van der Waal, Rieke van der Stoep, Wim van der Kraan, Ger Janssen, Anne Rensen en Ton Postma; t/m 26 juli - donderdag, vrijdag en zaterdag 11.00-16.00 uur en eerste zondag van de maand 13.00-17.00 uur. Galerie'tHaentje te Paait, Spanjaardstraat 19: grafiek van Wim Zurné; t/ m 16 augustus - donderdag, zaterdag en zondag 14.00-16.30 uur. Galerie Icon, Bree 1: 'Stad en land en strand in Zeeland' (schilderijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Kees Mol, Marie-France Barbier, Ligt- hart Schenk, Leenden van der Pool, Henk Glerum en George Tamson);l/ m31 augustus - dinsdag t/m zaterdag 12.00-16.00 uur. De Vleeshal, Markt 1 De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7: 'The Royal Art Lodge - Ask the Dust' (reizende expositie van het Canadese kunstenaarscollectief The Royal Art Lodge); t/m 31 augustus - dinsdag t/ m zondag 13.00-17.00 uur. Kunstuitleen Zeeland, Balans 17: duo-expositie van Gust Romijn en Michiel Paalvast: t/m 5 september. Zeeuws Museum: 'De Ramp van '53 door het oog van de media' (een kri tische kijkop de verslaggeving van de watersnoodramp in 1953 en de her denkingen in 2003)tm 29 september - dagelijks 11.00-17.00 uur (woens dag tot 21.00 uur). Sanquin Bloedbank, Noordbolvverk 33: schilderijen in gemengde tech nieken van An nelies Spaans-Moolenaar; t/m 29 september - maandag t m donderdag 14.00-20.00. Café de Bommel, Markt 85: 'Pure kracht in Zeeuwse dracht' (zwart-wit foto's van Peter Toornstra van sportende boertjes en boerinnetjes); t/m 31 december. Atelier de Opaal, Opaal 6: pentekeningen, aquarellen, acryl- en olieverf schilderijen, en sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel; het hele jaar door - op afspraak: tel. 0118 - 62 30 50. Waterwoning Veersche Poort, Torenvalkpad 2: 'Hoven en pleinen', ten toonstelling nav boekje ir. Ben Gillissen over functie en betekenis van plei nen in de stad; tlm eind augustus. OOST-SOUBURG Watertoren AK, Vlissingsestraat 239: 'Connect' (met 'kleur/beeld-licha- men van Regine Schumann, 'soundscape'-installaties van Mo Becha en 'taal/signaal'-structuren van David Neirings); t/m 24 augustus - donder dag t/m zondag 12.00-17,00 uur. VEERE Grote Kerk, Oudestraat 26: World Press Photo; tlm 3 augustus - werk van Dora Dolz; t/m 31 augustus - maandag l/m zaterdag 11.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. Museum de Schotse Huizen, Kaai 25/27: 'Noodboerderijen op Walcheren' (foto's en bouwtekeningen van na de inundatie van 1994 gebouwde nood- boerderijen) en 'Heel de wereld trekt naarVeere' (over de Veerse schilders kolonie van 1870 tot 1970; t/m 1 november- maandag t/m zaterdag 12.00- 17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN Willem 3, Oranjestraat 4: 'Bouwen voor de Nederlandse popcultuur' (ont werpen van architecten voor onder meer de popcentra 013 in Tilburg, MEZZ in Breda, het Paard in Den Haag, de Effenaar in Eindhoven en de Pópzaal in Alinere); t/m 22 augustus - 'Orde Chaos' (een retrospectief van Peter Terhorst 1952-1999); t/m31 augustus - donderdag t/m zondag 12.00-17.00 uur. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 11: 'Malleboten' (tekeningen van de grootmeester van zeemanshumor Jan Sanders 1919-2000); t/m 14 September-'Met de boot mee, vervoer over Zeeuwse wateren, 1800-2003' (over de historie van de beurtvaart in en vanuit Zeeland); t/m 1 februari 2004 - maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag 13.00- 17.00 uur. Tuin Thorbeckelaan 17: schilderijen van Piet van der Leijé en Ella de Nooijer; zaterdagen 26 juli en 2 augustus - 13.00-15.00 uur. GOES - Vorige week berichtten wij op deze pagina over de ope ning van Leila Nightfashion, de zaak van onderneemster Souad Rifi. In het stuk werd vermeld dat S. Rifi ook werkt bij het Middelburgs asielzoekers centrum AZC. Niets is minder waar. Mevrouw Rifi is werkzaam bij AZZ: de Agogische Zorg instellingen Zeeland. Overigens is de zaak van Souad Rifi te vin den in de Scheldestraat 16 in Vlissingen. i V

de Faam | 2003 | | pagina 23