Huurders tevreden over Woongoed Middelburg Bij R&B Wonen kiest u zelf waar u wilt wonen jC iuiit WOONDIENSTEN Onlangs zijn de resultaten bekend geworden van een grootscheeps onderzoek naar de dienstver lening van Woongoed Middelburg. Daaruit bleek dat Woongoed een dikke voldoende krijgt van haar klanten. Ook blijkt dat Woongoed op het merendeel van de onderzochte onderwerpen hoger scoort dan het landelijk gemiddelde. Za ken als de bereikbaarheid en ontvangst, de ma nier waarop klanten informatie krijgen, hoe Woongoed de verzoeken van klanten voor een reparatie afhandelt en hoe alles geregeld is bij het betrekken en verlaten van een woning wer den onder de loep genomen. Topscore Kwaliteitslabel ris? Het onderzoek werd uitgevoerd door Stichting Kwaliteitszorg Woondiensten Huursector, kortweg KWH. Dit is een orga nisatie die de kwaliteit van dienstverlening bij woning corporaties onderzoekt. In april en mei van dit jaar heeft het KWH een dergelijk onderzoek uitgevoerd bij Woongoed. Di verse onderwerpen werden beoordeeld en kregen een cij fer. Er werd hoofdzakelijk on derzocht aan de hand van en quêtes die aan klanten van Woongoed gestuurd werden. Daarnaast werd het voorlichtingsmateriaal, zoals folders en dergelijke, bekeken en werden er bezoeken afge legd door zogenaamde 'mystery guests'. Dat laatste houdt in, dat medewerkers van KWH anoniem een bezoek brachten aan Woongoed. Hier bij deden ze zichzelf bijvoor beeld voor als iemand die graag een woning van woon goed wil en daar informatie over wil hebben. Hierbij lette de mystery guest op zaken als het gedrag van de Woongoed- medewerkers, de aanwezigheid van voorlichtingsmateriaal, de privacy van de klant. Ook werd er op vergelijkbare wijze onder zoek gedaan naar de telefoni sche bereikbaarheid van Woon goed. Opvallend is, dat Woongoed op maar liefst zes van de tien on derdelen hoger scoorde dan het landelijk gemiddelde. Daar naast kregen twee onderdelen een 8, wat de maximaal haal bare score is. Deze maximale score werd behaald op de on derdelen 'openingstijden, bereikbaarheid en ontvangst' en 'wooninformatie'. Bij dit laatste onderdeel keek KWH naar de manier waarop een cor poratie informatie geeft over diens woningen. Hierbij wordt gekeken naar de informatie die verstrekt wordt in brochures, op de website en in bijvoor beeld informatiemappen die op kantoor ter inzage liggen. Bij het onderdeel 'betrekken van een woning' werd gekeken naar het aanbieden van een woning aan een potentiële huurder. Is er iemand van Woongoed aanwezig tijdens de bezichtiging, hoe is het tekenen van de huurovereenkomst ge regeld, hoe worden zaken aan gaande huursubsidie geregeld en hoe wordt de woning opge leverd? Hiervoor werd de inzet van Woongoed beloond met een 7,3. Als een klant wil dat Woongoed iets komt repareren, dan heet dat een reparatieverzoek. Voor het onderdel 'afhandelen reparatieverzoeken' kreeg woongoed maar liefst een 7,2. Hierbij werd onder andere ge keken naar de mogelijkheden waarop een reparatieverzoek ingediend kan worden, hoe de reparaties werden uitgevoerd en naar de kwaliteit van de onderhoudsservice in het alge meen. Sinds januari van dit jaar heb ben huurders veel meer vrij heid om zaken aan te passen in hun woning. Hoe Woongoed deze nieuwe wettelijke moge lijkheden toepast en hoe de klanten daarover geïnformeerd werden werd gewaardeerd met een 7,3. De afhandeling van huur betalingen en incasso kreeg een waardering van 7,6. Bij het onderdeel 'verlaten van een woning' is gekeken naar de manier waarop klanten de huur kunnen opzeggen, naar de voorinspectie en eindinspectie die door Woongoed gehouden worden en naar de manier waarop huurders geïnformeerd worden over alles wat met het vertrek uit de woning te maken heeft. Dit onderdeel werd gewaar deerd met een 7,6. Twee onderdelen scoorden nog steeds voldoende, maar onder de 7: de telefonische bereik baarheid (6,8) en de geschillen- behandeling (6,8). Woongoed weet nu waar de pijnpunten zit ten en werkt er hard aan deze te verkleinen. Over een tijd wordt het onderzoek opnieuw uitgevoerd. Als Woongoed dan vooralle onderdelen minimaal een 7 haalt, wordt het KWH-la- bel toegekend. Voor woning corporaties is dit label het hoogst haalbare kwaliteitslabel op het gebied van dienstverle ning. R&B Wonen is verhuurder van circa 4.200 woningen. Dit woningbezit is verspreid over 22 dorpskernen van de gemeenten Borsele en Reimerswaal. Kruiningen Yerseke ADVERTENTIENUMMER 315009 Slagveldstraat 2 Eengezinswoning 2 slpkm Huurprijs 312,20 Beschikbaar 30 juli 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 18 jaar van t t/m 3 personen inkomen vanaf 770 Leuke nostalgische hoekwoning met gro te voor- en achtertuin. De keuken is re cent voorzien van nieuw tegelwerk. M ADVERTENTIENUMMER 315002 Azalealaan 34 Eengezinswoning 4 slpkm Huurprijs 519,00 Beschikbaar 30 juli 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 18 jaar vanaf 2 personen inkomen vanaf 1750 Crote eengezinswoning met 4 slaapka mers en een garage. De woning heeft een ruime tuin die volledig ingericht is met terras en pergola. Vaste trap naar zolder. Hans weert 5* ADVERTENTIENUMMER 315005 Nieukerckestraat 19 Bejaarden woning b.g Huurprijs 300,27 Beschikbaar -.23 juli 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 55 jaar vanaf 2 personen inkomen vanaf 800 Op de begane grond gelegen senioren- woning. De woning is voorzien van kunststofkozijnen en een HR combiketel. Het werkgebied ADVERTENTIENUMMER 315011 Maartenbroersweg 36 Senioren benedenwoning Huurprijs -.£475,50 Beschikbaar 23 juli 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 55 jaar van i t/m 2 personen inkomen vanaf 800 Seniorenwoning met i slaapkamer en in pandige berging. De woning heeft een vrij uitzicht. De huurprijs is incl. zorgser- vice van Maria Oord. De woning is nabij het centrum gelegen. De Stappen a bepaal voor welke woning u belang stelling heeft, rekening houdend met de voorwaarden. 0 Knip woonkeuzebon uit en vul de bon in. U kunt maximaal 3 woningen kiezen 0 Als u een klantnummer heeft hoeft u het rechtergedeelte van de woonkeuzebon niet in te vullen 0 Bij het invullen van het bruto gezinsinkomen gaat het om alle bruto inkomens van het huishouden uitgezonderd de inkomens van gezinsleden jonger dan 18 jaar. 0 Stuur de bon tijdig op naar R&B Wonen. Woonkeuzebonnen dienen uiterlijk dinsdag om 12 uur na het verschijnen van de advertentie in ons bezit te zijn. De voorwaarden Bij elke advertentie zijn de voorwaarden vermeld. Woonbonnen die niet aan de voorwaarden voldoen worden niet in behandeling genomen ADVERTENTIE NUMMER 315014 Eend vogelstraat 44 Garage Huurprijs Beschikbaar •- £46,13 n augustus 2003 Kruiningen ADVERTENTIENUMMER 315007 Slotstraat 66 Eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs 331,97 Beschikbaar 6 augustus 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 18 jaar van 1 t/m 3 personen inkomen vanaf 770 Fijne starters-hoekwoning met grote tuin. De woning is voorzien van een HR combiketel. Hansweert ADVERTENTIENUMMER 315004 Kerseplein 16 Eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs 416,81 Beschikbaar io oktober 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 18 jaar van 2 t/m 5 personen inkomen vanaf 1610 Tussenwoning voorzien van kunststofko zijnen gelegen aan een kindvriendelijk plein. De zolder is bereikbaar met een vaste trap en de badkamer is voorzien van een 2e toilet. Driewegen ADVERTENTIENUMMER 315010 Maartenbroersweg 42 Senioren benedenwoning ADVERTENTIENUMMER 315013 Van Tilburghstraat 42 Eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs Beschikbaar Voorwaarden 475,50 8 augustus 2003 leeftijd vanaf 55 jaar van i t/m 2 personen inkomen vanaf 800 seniorenwoning met inpandige berging. De huurprijs is incl. zorgserviceveriening van Maria Oord en servicekosten. Huurprijs Beschikbaar Voorwaarden Mooi gelegen slaapkamer en 326,89 20 augustus 2003 leeftijd vanaf 18 jaar vanaf persoon inkomen vanaf 7170 Uniek gelegen twee-onder-een-kap-wo- nlng met gesloten keuken, Voorzien van CV combiketel. Ruime achtertuin met berging aanwezig. Woonkeuzebon editienummer ik heb belangstelling voor-. Advertentienummer: Adres: Advertentienummer: Adres: Advertentienummer: Adres: Naam: Voorletters: M/V' Geb. datum: Ik heb wel/geen" klantnummer Klantnummer: Datum: Handtekening: 'Doorhalen nat niet van toepassing is. Onjuist of onvolledig ingevulde woonkeuzebonnen worden niet in behandeling genomen Woonkeuzebon opsturen naar onderstaand postadres Hansweert ADVERTENTIENUMMER 315012 Sint Felixstraat 14A Jongerenhuisv. 2 slpkm Huurprijs 288,65 Beschikbaar 15 oktober 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 18 jaar van i t/m 2 personen inkomen vanaf 500 Mooie bovenwoning die gelegen is in een nieuwbouwwijk van Rilland. De wo ning is gelegen op de ie verdieping met vaste trap naar 2e verdieping. 's Gravenpolder ADVERTENTIENUMMER 315001 Veerweg 3 5enioren benedenwoning Huurprijs 373,97 Beschikbaar 6 augustus 2003 Voorwaarden .- leeftijd vanaf 55 jaar van 1 t/m 2 personen inkomen vanaf 800 5eniorenwoning met 2 slaapkamers. De woning is gelegen aan de Westerscheide- dijk en voorzien van een combiketel ADVERTENTIENUMMER 315003 Magnoliastraat 49 Eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs 365,16 Beschikbaar 7 augustus 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 18 jaar vanaf 2 personen .- inkomen vanaf 1500 Hoekwoning met carpoort en rolluiken aan voorgevel. 2e vaste trap naar zolder. Hete luchtverwarming aanwezig. ADVERTENTIENUMMER 315006 Zwanestraat 79 Aanpasbare woning Huurprijs 365,16 Beschikbaar 5 november 2003 Voorwaarden leeftijd vanaf 55 jaar vanaf i persoon inkomen vanaf 800 Hoekwoning met badkamer en mogelijk heid van slaapkamer op begane grond. Gesloten keuken, 3 slaapkamers op ver dieping en berging in achtertuin. Voor zien van heteluchtverwarming. ALS U EEN KLANTNUMMER HEEFT, HOEFT U HIERONDER ALLEEN WIJZIGINGEN AAN TE GEVEN. Adres: Woonplaats: Telefoonnr.: Naam partner: Geb.datum: Ik ben een doorstromer starter" Ik wil de woning betrekken met Postcode Voorletters: personen M/V Mijn bruto gezinsinkomen is per maand/jaar": Ik woon vanaf in mijn huidige woning Ik ben wel /niet' economisch gebonden. De plaats v/h werk is: Aantal km's woon-werk: 'Doorhalen wa( niel van toepassing is. Bezoekadressen: Heinkenszand, Van der Biltplein 4, Kruiningen, Markt 2 Postadres: Postbus 30,4450 AA Heinkenszand, Telefoon 0113-39 64 00 Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur.

de Faam | 2003 | | pagina 21