Wandelen met Piet Hein door geschiedenis Delfshaven VERSCHOORE is in heel ZEELAND vanaf heden DIGITAAL!! Vakanties met het Reumafonds [FtCUmofondS woensdag 16 juli 2003 de FAAM 18 Kunstliefhebbers die deze zomer naar Rotterdam wil len komen, wordt het wel erg makkelijk gemaakt. Bin nen een straal van enkele honderden meters is name lijk zo veel te zien en te doen dat je er dagenlang zoet kunt zijn. De zogenaamde Kunst-As Rotterdam loopt van het Museumpark via de Witte de Witlistraat naar de Museumhaven. DELFSHAVEN - Museum De Dubbelde Palmboom be steedt vanaf deze week extra aandacht aan de geschie denis van Delfshaven en aan de beroemdste inwoner ooit: Piet Hein. Voordat hij nog maar kon denken aan het 'winnen' van de Zilvervloot, liep hij al door dit bij zondere stukje van Rotterdam. Voor het museum was dat de aanleiding een tentoonstelling te maken over zijn leven in Delfshaven en zijn carrière. De tentoon stelling is overigens ingericht op de begane grond van het museum en kan gratis bezocht worden. Sterk in beweging Zichtbaar betere foto's AMSTEL Film üf digitaal: wij printen het allemaal! Kunst-As springlevend en bomvol cultuur Vooral de Witte de Withstraat is na jaren van verpaupering weer springlevend. Hip Rotterdam pakt er een terrasje, eet wat in een van de vele bijzondere restau rants en kan lot in de kleine uur tjes blijven hangen in enkele po pulaire nachtcafés. Binnen de Kunst-As bevinden zich meer dan dertig musea, galerieën en studio's. Grofweg kun je zeggen dat de grote publiekstrekkers als Boijmans van Beuningen, de Kunsthalen het Nederlands Archi tectuur Instituut zich rond het Museumpark bevinden, dat er in de Witte de Wi thstraat meer klei nere en experimentele galerieën zitten en dat de musea bij de Museumhaven (de naam zegt het al) zich op maritiem Rotterdam richten. Het Architectuur Instituut staal deze zomer in het teken van de Eerste Internationale Architec tuur Biënnale Rotterdam. Verder zijn er vooral vaak festivals in het Museumpark. De Parade trok daar dit jaar al een record aantal bezoekers. Deze zomer zijn er ook nog festivals als Camping Rotterdam (een heuse stads- camping van 10 tot en met 14 juli) en Ben Jerry's Pleinbioscoop (van 12 tol en met 31 augustus vrij wel iedere dag een gratis film op groot scherm). In de Witte de Withstraat tenslotte is van alles te beleven tijdens het culturele nazomerfestijn September in Rot terdam. De Kunst-As is makkelijk bereik baar, tien minuten lopen vanaf Centraal Station. Voor meer infor matie: www.kunst as. n I Voordat Delfshaven in 1886 deel ging uitmaken van Rotterdam, behoorde het toe aan handels stad Delft. Schepen uit Delft moesten de havens van Rotter dam en Schiedam gebruiken om de Maas te bereiken. Delft wilde graag een eigen haven en kreeg in 1389 toestemming van Aelbrecht, graaf van Holland, om een eigen vaart te graven. Aan de monding van deze Delfshavense Schie ontstond Delfshaven. Het was 1577 toen aan de Kerkhofsteeg, tegenwoordig de Piet Heinstraat, Pieter Pieterszoon Hein geboren werd. De zoon van een zeevaarder trad in het voetspoor van zijn vader en verruilde op zijn zestiende het vaste land voor de zee. Hij begon zijn carrière als zwabber, werd daarna schipper op de koopvaar dij en bereikte zijn hoogtepunt met de verovering van de Zilver vloot. Voor de liefhebbers is het moge lijk een bezoek aan het museum aan de Voorhaven 12 te combi neren met een rondleiding langs historische punten in Delfs haven. Voor informatie en boekingen kan lussen 9.00 en 13.00 uur ge beld worden naar tel. (010) 217 67 38. Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert opdeVeluwe. ■4 zichtbaar brtere foto's Recent heeft het Fotobedrijf VERSCHOORE een grote stap in de digitale toekomst gezet. In alle vestigingen van het bijna 90 jarige fotobedrijf staat nu de nieuwste digitale fotoafdruk-apparatuur. "Een grote investering, maar we wil len voorop blijven lopen in de fotowereld" aldus Arjen Verschoore. We hebben u de allernieuwste apparatuur in huis en kunnen zo alle digitale fotowensen a la minuut vervullen. We gebruiken daarbij liet beste en meest stabiele foto papier en chemie ter wereld, nl. dat van Kodak. Iedere dag wordt onze chemie gecontrole erd door Kodak zelf, zodat de kwaliteit gegarandeerd is. Zekerheid en veiligheid voor onze klant dus. Uw mooiste foto's nog mooier bij Verschoore Sinds enkele dagen heeft Verschoore de nieuwste digitale apparatuur om uw foto's nog mooier af te drukken. Fotorolletjes of digitale bestanden kunnen vanaf nu bij Verschoore allemaal afgedrukt worden. Door deze nieuwe aanwinst is Verschoore een winkel met onbe grensde mogelijkheden op fotogc- bied. Doordat de nieuwe appara tuur volledig digitaal is, kunnen foto's gemaakt met een digitale camera net zo snel worden afgedrukt als van film. De klant beschikt dus heel snel over zijn foto's. Het is niet meer nodig zelf een hele dag achter de computer door te brengen. De kwaliteit is zeer hoog, vele malen hoger dan de betere fotoprinters die men thuis heeft staan. Een ander groot voordeel is dat de houdbaarheid veel langer is dan van een gewone foto printer. De prijs van de foto's is gelijk gebleven of goed koper geworden als we deze ver gelijken met de prijzen die gelden bij het ontwikkelen en afdrukken van een filmrolletje. Het maakt niet uit waar de klant mee binnen komt: of het nu een cd is met hier op zijn foto's of een van de verschillende foto geheugen kaartjes, de foto's kunnen na een uurtje worden opgehaald. In de winkel kan men kiezen uit twee mogelijk heden om de foto's af te laten drukken. De eerste moge lijkheid is dat de klant zijn foto kaartje achter laat en een uur later haalt hij zijn foto's en fotokaar tje op. De tweede mogelijkheid is het uitleesstation. Dit is een appa raat dat de foto's direct van het geheu gen kaartje doorstuurt naar de nieu we machine waar ze vervolgens afgedrukt zullen worden. Het voor deel is dat de klant nu zijn fotoka- rtje niet hoeft achter te laten. Deze kan dus niet kwijtraken en de klant kan rustig verder fotograferen. Ook van het internet maakt Verschoore graag gebruik om het de klant nog makkelijker te maken. Via www.fotosonline.nl kunnen de digitale foto's worden gestuurd naar Verschoore, wat er dus voor zorgt dat de klant nog maar een keer heen en weer hoeft om zijn foto's te ontvangen. De klant stuurt zijn foto's naar www.fotosonline.nl en ontvangt een mailtje retour als de foto's klaar zijn. Ondanks de enorme verschuiving van de traditionele camera naar de digitale camera worden ook de mogelijkheden voor het afdruk ken van de foto's van film verder uitgebreid. Tot voor kort kon een foto wel wat lichter of donkerder gemaakt worden en de kleur wat aangepast worden als dit nodig was om een foto mooier te maken. Soms waren er wel eens stofjes terug te zien op de foto's of zag je streepjes in de foto die worden veroorzaakt door beschadigde negatieven. Hier biedt de nieuwe machine een grote vooruitgang. De machine herkent stofjes en krasjes en zal Niet alleen films, camera's en papiersoorten worden steeds heter, ook de afwerking van foto's ondergaat ingrijpende verbeteringen. Uit grootschalig consumentenonderzoek blijkt dat mensen vooral betere prints willen bij onder- en overbelichting en bij flitsopnamen. Met deze nieuwe digitale foto apparatuur biedt foto Verschoore nu een volledig digitale foto-afwerkservice aan die zichtbaar betere fotoafdrukken oplevert. Input: via een filmscanner wordt elk filmbeeldje eerst in hoge resolutie gedigitaliseerd. Bewerken: de beelden worden met behulp van Kodak-software geanalyseerd en verbeterd. Output: de verbeterde beelden worden via een high-speed laserprinter op fotografisch papier geprint. deze dan ook direct wegwerken. Mocht een foto niet helemaal scherp zijn of hij is een beetje onder of overbelicht, dan kan ook dit verholpen worden. Kleuren foto's kunnen in een hand omdraai zwart-wit of sepia wor den afgedrukt. Op deze manier kunnen recent gemaakte foto's de indruk geven dat ze jaren geleden gemaakt zijn. Weer een andere mogelijkheid is te kiezen voor passe-partout print. De foto's worden dan afgedrukt met een wit kader, wat de foto een chique uitstraling geeft. Elke foto is ook nog eens te bewerken tot bijvoor beeld een uitnodiging, bedankka- rtje, een persoonlijke wenskaart, etc. Heeft u een foto die een ere plaats verdiend aan de muur dan kunt u kiezen voor een vergroting of een uitvergroting tot het formaat Het resultaat is een foto die beter dan ooit in beeld brengt hoe het onderwerp er oorspronkelijk, in jouw ogen, uitzag. A-4, deze kan dezelfde dag nog klaarliggen. Tegenwoordig hebben veel mensen een computer thuis, zodat ze zelf al een hele boel aan een foto kunnen veranderen. Om deze mensen tegemoet te komen kan er door de klant gekozen worden niet voor alleen ontwikkelen en afdrukken van een film, maar ook voor de mogelijkheid om de foto 's op cd te laten zetten. Het enige wat de klant dan nog moet doen als hij thuis komt, is de cd in zijn computer doen en daar zijn de foto's. Dat scheelt weer een scan ner aanschaffen en een heleboel tijd. Een ander voordeel voor de klant is dat de negatieven na verloop van tijd kwaliteit zullen inboeken, dit geld niet voor de cd. Mocht u uw negatieven niet meer kunnen vinden of nog oude foto 's van opa's oma vinden en hier een nabestelling van willen doen is dat geen probleem. Het is zelfs mogelijk om van een pasfoto een A-4 vergroting te maken. Mochten deze foto's erg bescha digt zijn bijvoorbeeld door kleine scheurtjes of een stempel als het om een pasfoto uit een paspoort gaat is ook dit geen probleem. Dit kan allemaal dusdanig bewerkt wor den dat de foto weer als nieuw lijkt. Veel mensen maken gebruik van de verschillende opstuur services die in Nederland Tijdelijk ontvangt u een Gratis Kodak Strandbal* bij een 4-pack Kodak 24/400 asa Film En bij het ontwikkelen afdrukken van uw filmrol of afdrukken van foto's van digitale camera in onze 1-uur Fotoservice (min, 20 bestanden aaneengesloten op een digitale media) •Actie is geldig in alle Verschoore filialen zolang de voorraad strekt, 0p=0pl worden aangeboden, lekkere lage prijs. Helaas gaat dit onder meer te koste van de kwaliteit van uw dierbare herinneringen. Foto's worden massaal op dezelfde manier afgedrukt, terwijl iedere foto eigenlijk apart behandeld moet worden. Ook bestaat er de mogelijkheid van zoek raken van de foto's die wor den opgestuurd. Voor de foto's die bij Verschoore worden afgedrukt is dit uit gesloten. Mocht de prijs het struikelblok zijn om de foto's ergens ander naar toe te brengen, vraagt u dan eens naar de verschillende mogelijkheden bij Verschoore. Het aanbod gaat namelijk verder dan alleen de 1 uur service. De nieuwe machine is dus niet alleen ideaal voor het digitale tijdperk, maar zorgt ook voor een gigantische uitbreiding van aller lei extra om nog meer uit uw gewone foto te halen. Kom snel kennis maken met de verbluffende kwaliteit en de onbegrensde mogelijkheden die Verschoore u kan bieden. FOTO Dimitri Hakke Terrasje pakken of hapje eten in de Witte de Withstraat. Museum De Dubbelde Palmboom FOTO Historisch Museum Rotterdam oiifér (if nvrrliclichlo 'ulo worden vprüqjtftj! VERSCHOORE GOES VLISSINGEN MIDDELBURG OQST-SOUBURG ZIERIKZEE TERNEUZEN HULST OOSTBURG Foto Verschoore is Tweevoudig winnaar van de Kodak Express Award voor de beste 1 uur fotowinkel van Nederland. De laatste keer was dat in 2003! Dus kwaliteit is verzekerd

de Faam | 2003 | | pagina 18