INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN woensdag 16 juli 2003 de FAAM 14 gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN /VEERE INFORMATIE VAN DE OVERHEID VERKEERSMAATREGELEN ROND THEATER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in verband met de sloop van de kazerne en de bouw van het theater aan de Zuidsingel de volgende verkeersmaatregelen worden getroffen: 1. het gedeelte van de Zuidsingel tussen de Korte Noordstraat en de Koningstraat wordt afgesloten voor alle verkeer en de daar gelegen parkeervakken komen te vervallen; 2. de parkeervakken in de Korte Noordstraat komen te vervallen; 3. het gedeelte van de Koningstraat tussen huisnummer 4 en de Zuidsingel wordt afgesloten voor het autoverkeer; 4. de parkeervakken in de Koningstraat komen te vervallen; 5. op de zijtak van het Molenwater tussen het Molenwater en de Zuidsingel wordt het eenrichtings verkeer opgeheven waardoor deze straat voor alle verkeer in twee richtingen opengesteld wordt, en de daar gelegen parkeervakken komen te vervallen; 6. de parkeervakken op het Achter het Hofplein en de zijtak van deze straat komen te vervallen; 7. op de Bagijnhof wordt het eenrichtingsverkeer opgeven en wordt het gedeelte tussen de Pluimstraat en de Koningstraat aangeduid als doodlopende weg. Deze maatregelen zullen van kracht blijven tot en met voorjaar 2006, of zoveel korter als mogelijk dan wel zoveel langer als noodza kelijk is. Dit besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Kopieën hiervan zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Tegen dit besluit kunnen belang hebbenden binnen zes weken na de dag volgende op die van de bekendmaking van dit besluit bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 8109,4330 EC Middelburg.Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Dit recht bedraagt 116 euro voor natuurlijke personen en 232 euro voor andere dan natuurlijke personen. VERKEERSMAATREGEL DAM- PLEINIKORTE DELFT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de voorrangsregeling op het kruispunt Damplein/Korte Delft opgeheven wordt Dit besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stadhuis straat 2 te Middelburg. Kopieën hiervan zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar.Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag volgende op die van de bekendmaking van dit besluit bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 8109,4330 EC Middelburg.Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Dit recht bedraagt 116 euro voor natuurlijke personen en 232 euro voor andere dan natuurlijke personen. BOUWPLAN LÉTÉ Op grond van artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) dient het gemeentebestuur bij de voorbereiding van de vrijstellings- procedure ex artikel 19, lid I WRO inspraak te verlenen op het betref fende ontwerpplan conform de Inspraakverordening Middelburg. Het ontwerpplan betreffende een uitbreiding van het bestaande gebouw van LétÉ op de hoek Stromenwegl Grevelingenstraat ligt hiertoe met ingang van vrijdag 18 juli 2003 gedurende 2 weken (tot en met 31 juli 2003) voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst StadsontwikkelingVlissmgsestraat 21. Inspraak wordt verleend aan ingezete nen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtsperso nen. Medewerkers van de sectie Ruimtelijke Ordening van de dienst Stadsontwikkeling zijn bereid een toelichting te geven op het ontwerp plan. Gedurende genoemde termijn kunnen inspraakreacties schriftelijk naar voren worden gebracht op een daartoe bestemd inspraak formulier. Tevens kunnen gedurende deze termijn inspraakreacties mondeling naar voren worden gebracht Hiervoor dient een afspraak te worden gemaakt met de sectie Ruimtelijke Ordening telefoon 0118-675236. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 8 juli 2003 heeft verklaard dat een herziening van het bestemmingsplan 'Toorenvliedt" wordt voorbereid ten behoeve van de uitbreiding van kantoorruimte van Lété op een perceel aan de Grevelingenstraat De raad besloot tevens dat het voorbereidingsbeslurt in werking treedt met ingang van vrijdag 18 juli 2003. Het voorbereidingsbeslu 'it ligt met bijbehorende tekening waarop het gebied (perceel) is aangegeven waarvoor het betreffende besluit geldt met ingang van vrijdag 18 juli 2003 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling Vlissing- sestraat 21. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de datum van publicatie van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de gemeenteraad. Tegelijkertijd met of na indiening van het bezwaarschrift kan, indien de onverwijlde spoed dit vereist een voorlopige voorziening worden aangevraagd bij de Rechtbank Middelburg sector Bestuursrecht ter attentie van deVoorzieningenrechter, Postbus 8109,4330 EC Middelburg. UITWERKING BESTEM MINGSPLAN NIEUW MIDDEL BURG De burgmeester van Middelburg maakt bekend dat het ontwerp van de uitwerking van het bestemmings plan Nieuw Middelburg ex artikel 11 van de wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van een perceel aan de verlengde Prins Bemhardstraat vanaf vrijdag 18 juli 2003 gedurende vier weken (derhalve tot en met donderdag 14 augustus 2003) ter inzage ligt bij de dienst StadsontwikkelingVlissingsestraat 21. Het ontwerpu'itwerkingsplan betreft de uitwerking van de bestemming "Uit te werken gebied voor wonen" van het bestemmingsplan Nieuw Middelburg teneinde de bouw van 9 woningen, en in verband daarmee tuinen, erven en ontsluitingspaden, mogelijk te maken. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden met betrekking tot dit uitwerkingsplan schriftelijk zienswij zen indienen bij het college van burgmeester en wethouders, Postbus 61,4330 AB Middelburg. BOUWAANVRAGEN (BEKENDMAKING INGEVOLGE ARTIKEL 41 VAN DE WONING WET) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het uitbreiden van de woning op het perceel Molendijk 54 te Nieuw- en Sint Joosland; het plaatsen van een zonnescherm op het perceel Spanjaardstraat 15; het bouwen van een kleed accommodatie op het perceel Breeweg 968; het verbouwen van de woning op het perceel Schuitvlotstraat 5; het verbouwen van een portaalI bergruimte op het perceel Verwerijstraat 35137; het bouwen van een brandweer kazerne op een perceel aan de Stromenweg; het realiseren van een rotonde op een perceel aan de Schroeweg ter hoogte van Mannezeesche Watergang; het vervangen van kozijnen aan de voorgevel op het perceel Punt 3; het verbouwen van de winkelpui op een perceel aan de Sint Janstraat (ongenummerd); het plaatsen van een zeecontainer op het perceel Zusterplein 8; het aanbrengen van een rookgas afvoer op het perceel Gortstraat 50; het aanbrengen van uitval/zonne schermen op het perceel Krommeweele 6; het bouwen van een nissenhut op het perceel Nijverheidsweg 24; het verbouwen van een loods op het perceel Ohmweg 3A; het vervangen van drie topgevel kozijnen op het perceel Spanjaard straat 49; het bouwen van een garage op het perceel Statenlaan 220. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de behandelend ambtenaar van de sectie Bouwen en Wonen,telefoon 675200. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter.Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- enlof sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het plaatsen van een balkon en trap aan de achtergevel op het perceel Dam 59 (3-7); het uitbreiden van de werkplaats op het perceel Elektraweg 34 (3-7); het in gebruik nemen van het pand als winkelpand op het perceel Achter de Houttuinen 16 (4-7); het in gebruik nemen van het pand als tijdelijke huisvesting kantoorge bouw op het perceel Kruitmolenlaan I (4-7); het in gebruik nemen van het pand als opvangcentrum AZC op het perceel Stromenweg 20 (7-7); het wijzigen van een reeds eerder verleende vergunning voor het bouwen van vijf woningen op de percelen Zuster Van Donkstraat 3,5 en 6 teArnemuiden (7-7); het wijzigen van een reeds eerder verleende vergunning voor het bouwen van vijfentwintig woningen op de percelen Zuster Van Donkstraat I, 25 en 27 teArnemuiden (7-7); het aanbrengen van een dakterras op het perceel Dam 77 (7-7); het gedeeltelijk vernieuwen/ verbouwen van de varkensstal tot sanitaire voorzieningen op het perceel Veerseweg 2 te Arnemuiden (7-7); het verbouwen van een pakhuis tot appartement/berging op het perceel Suikerpoort 5 (8-7); het bouwen van enkele muren ten behoeve van een speelplaats op het perceel Blmdenhoek 5A (8-7); het gedeeltelijk vergroten van de keuken op het perceel Klein Vlaande ren 47 (8-7); het aanbouwen van de woning op het perceel Hannie Schaftstraat 30 (8-7); het uitbreiden van de woning op het perceel Van Cittersstraat 10 (8-7); het bouwen van een tuinkamer/ serre op het perceel Seisweg 56 (8-7); het vervangen van een raam door openstaande deuren aan de achterkant van de woning op het perceel Stadhouderslaan 13 (8-7); het bouwen van een schuur op het perceel Seisweg 94 (8-7); het in gebruik nemen van het pand als winkelpand op het perceel Gravenstraat I (8-7); het in gebruik nemen van het pand als bedrijfspand op het perceel Fagotweg 6 (8-7); het in gebruik nemen van het pand als clubhuis op het perceel Muidenweg 6 teArnemuiden (eerder is foutief gepubliceerd Muidenweg 4); het in gebruik nemen van het pand als café "De Nieuwe Hoop"en cafetaria '"t Hoekje"te Nieuw- en Sint Joosland (9-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg Postbus 61,4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONUMENTEN VERGUNNING Van 18 juli tot en met 31 juli 2003 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het verbouwen van een portaal/ bergruimte op het perceel Verwerijstraat 35/37; het aanbrengen van een tweezijdig reclamebord op het perceel Langeviele 25. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. Publiceren in: Faam VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Hofplein-Lange Delft'ten behoeve van het verbouwen van een winkel pand op het perceel Nieuwe Burg 31 te Middelburg. De bouwaanvraag ligt met ingang van vrijdag 18 juli 2003 gedurende 4 weken (tot en met 14 augustus 2003) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE (EXARTIKEL IS WRO; 'BINNENPLANSE'VRIJSTEL- LING) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van de realisatie van een bedrijfswoning op het perceel Van 't Hoffweg 7 te Sint Laurens. Het bouwplan voldoet met geheel aan het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Buitengebied Middelburg'. Voornoemd college is voornemens om met gebruikmaking van de in genoemd bestemmingsplan opgeno men mogelijkheid vrijstelling te verlenen van het vigerende bestemmingsplanvoorschrift waarmee het bouwplan in strijd is. In verband hiermee ligt het bouwplan vanaf vrijdag 18 juli 2003 gedurende 2 weken (tot en met 31 juli 2003) voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 61 4330 AB Middelburg. Kijk voor meer gemeentelijke informatie op pagina 3 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (BEKENDMAKING INGEVOLGE ART. 41 WONINGWET) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: Lichte bouwvergunning. - uitbreiden van een woningWester- zicht 339 A - verbouwen van een woning Gerbrandystraat 109 - bouwen van een balkon Boulevard Evertsen 32 A - vergroten van een dakkapel Anjelierenlaan 61 - plaatsen van 2 gevelramen Gravestraat 23 A bezwaarschriften worden ingediend Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW,- SLOOP EN GEBRUIKSVERGUNNINGEN in de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend - gebruiken van een kamerverhuurpand Scheldestraat 66 A 07-07-2003 - bouwen van een serre van Ginkelstraat 43 08-07-2003 - plaatsen van een dakkapel Roerstraat 31 08-07-2003 - plaatsen van een vluchttrap Boulevard Bankert 266 09-07-2003 Reguliere bouwvergunning: - verbouwen van een woning Ritthemsestraat 55 - uitbouwen van een woning Grote Markt 7 A De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter.Tegen aanvragen om een bouwvergunning en monumentenvergunning kunnen geen Tegen dit besluit kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLING (ARTIKEL 17 WRO) De Stichting Kinderopvang Walcheren heeft een verzoek ingediend voor de plaatsing van 3 units met een instandhoudingster mijn van drie jaar voor de opvang van kinderen op het v.m. speelterrein aan de Pieter Poststraat 49 (Het Fort). Artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening opent de mogelijkheid tot verlening van de gevraagde vergunning. Voordat wij een beslissing nemen liggen de bouw- en situatietekeningen en het vrijstellingsverzoek tot en met 23 juli 2003 ter inzage op ons kantoor aan de Coosje Buskenstraat 200.Tot en met deze datum kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen bij burgemees ter en wethouders indienen. WELSTANDCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandcommissie is op 17 juli en 14 augustus 2003. Uw plan moet tenminste een week voor de vergadering bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning ingevolge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke VerordeningVlissingen) is ontvangen van: - fam. Boxem voor het verwijderen van een den uit de achtertuin van Mendelssohnlaan 11 teVlissingen - college van burgemeester en wethou ders voor het verwijderen van 2 7 zomereiken, 6 essen, 10 esdoorns, I linde en I iep aan het opslagterrein aan de Vredehoflaan 50 te Vlissingen en voor het verwijderen van 2 meelbessen, 8 populieren, I meidoom en I esdoorn aan de Meindert Hobbemalaan. Wij zijn voornemens deze vergunningen te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de directie Gmndgebied afdeling Beheer telefoon 48 7373. BEKENDMAKING I9E WIJZIGING APV 1993 De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 26 juni 2003 besloten tot het wijzigen van de Algemene plaatselijke verordening voor Vlissingen 1993. De wijziging houdt in dat de volgende artikelen zijn toegevoegd: Artikel 2.12 Veiligheidsrisicogebieden De burgemeester kan overeenkomstig artikel 15 lb van de Gemeentewet bij verstoring van de openbare orde door de aanwezigheid van wapens, dan wel bij ernstige vrees voor het ontstaan daarvan, een gebied, met inbegrip van de daarin gelegen voor het publiek openstaande gebouwen en daarbij behorende erven, aanwijzen als veiligheidsrisicogebied. Artikel 5.3.3.10 Kite-surfen en kiten I. Het is het gehele jaar verboden te kite-surfen en te kiten bij of op de stranden behorende tot het grondgebied van gemeente Vlissingen. 2. Burgemeester en wethouders kunnen van het onder het eerste lid gestelde verbod ontheffing verlenen Op dit besluit is de tijdelijke referendum- wet van toepassing. Dit besluit treedt in werking zes weken na de dag van bekendmaking.Verordenmg ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op het gemeentehuis (Stadhuisplein 20, kamer 2.01). Een ieder kan op verzoek tegen betaling van de verschuldigde leges een afschrift verkrijgen van genoemd besluit *1. De vergunninghouder dient te beschikken over een begeleidingsvaartuig. Het vaartuig is herkenbaar door op een duidelijk zichtbare plaats een oranje vlag te voeren. 2. Als leden van een vereniging willen kite- surfen, dan dient dit, uiterlijk één uur voorafgaand aan het kite-surfen, te worden aangevraagd bij de heerA. Dijkstra, Coördinator Beheer Stranden De heerA. Dijkstra is bereikbaar tussen 10.00 en 18.00 uur onder telefoonnummer 0118- 412625 of06-51958070. Hij zal vervolgens zorgdragen voor het informeren van de Politie, de Politie te water en het Schelde Coördinatie Centrum. Na het kite- surfen dient de vergunninghouder het Schelde Coördinatie Centrum hierover in te lichten. 3.Voor kite-surfen voor educatieve doeleinden dient in overleg met de heerA. Dijkstra een gedeelte van het strand te worden afgebakend. 4. Het kite-surfen kan geen doorgang vinden als: Een ander evenement op die dag op het strand is gepland. De weersvoorspellingen dusdanig zijn dat een grote toeloop van badrecreanten is te verwachten. 5 Tijdens het kite-surfen dient permanent een veiligheidsfunctionaris aanwezig te zijn. Deze veiligheidsfunctionaris dient als zodanig herkenbaar te zijn (veiligheids- vest) en draagt onder andere zorg voor toezicht op de veiligheid van de kitesurfers, zwemmers en andere recreanten. 6. De veiligheidsfunctionaris dient in het bezit te zijn van een gsm om de hulpdiensten bij optredende calamiteiten te alarmeren. De volgende telefoonnum mers dienen voorhanden te zijn: Algemeen alarmnummer 1-1-2 Strandbewaking Vlissingen 0118-419808 Regionale Alarm Centrale .0118- 414444 Schelde Coördinatie Centrum: 0118- 424790 Kustwachtcentrum Den Helder: 0900- 01II KLPD Politie te Water0118-415210 Coördinator Beheer Stranden 06- 51958070 7. Het is een kitesurfer onder geen enkele omstandigheid toegestaan: De vlieger zodanig te bezigen dat hierdoor gevaar voor de zich op of aan het strand bevindende personen kan ontstaan. De vlieger dient hiertoe op een veilige en beheersbare wijze opgelaten te worden. Het met oranje boeien afgebakende zwemmersgedeelte te doorkruisen. Om in het langs het strand gelegen gedeelte van de zee zodanig te varen dat hierdoor gevaar voor baders of zwem mers kan ontstaan. Om in de betonde vaargeul te komen en de scheepvaart mag op geen enkele wijze worden gehinderd. BESTEMMINGSPLAN BINNEN STAD Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken burgemeester en wethouders van Vlissingen bekend, dat het besluit d.d. 25 april 2003, verzonden 1-4- 2003, van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan Binnenstad, onhermepelijk is en inwerking is getreden. Het bestemmingsplan Binnenstad ligt met ingang van 17 juli 2003 voor een ieder ter inzage bij het gemeentelijk informatiepunt aan de Coosje Busken straat 200. ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED, 6E WIJZIGING Wij maken op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 17 juli 2003 voor een ieder gedurende twee weken (tlm 30 juli 2003) in het gemeentelijk informatiepunt Coosje Buskenstraat 200 ter inzage ligt het ontwerp van de 6e wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied met bijbehorende toelichting. Deze wijziging voorziet in de verplaatsing van het agrarisch bedrijf aan de Deinsvlietweg 2A te naar de Bosschaartsweg, beiden te Ritthem. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen schriftelijk kenbaar maken bij ons college. Vlissingen, 16 juli 2003. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel'elders in dit blad. Postbus 1000 4357 ZV Domburg gemeente@Veere.nl GEMEENTE Tel. 0118-555 444 Fax 0118-555 433 www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeente huis,Traverse I te Domburg. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzieningenrechter van de Arrondisse mentsrechtbank in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Arrondissementsrechtbank Middelburg sector Bestuursrecht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURES Er is een aanvraag om bouwvergunning binnengekomen voor Koudekerke - het geheel vernieuwen van de v.m. bar- dancing"het Karrewiel"tot restaurant snackbar/kantine Zwaanweg 14 (art 15,Wet R.O.); Meliskerke - het vergroten van de woning Rapenburg- weg 6 (art 15 Wet R.O.); Westkapelle - het bouwen van een loods Utrechtse- straat 10 (art 15 Wet R.O.); De bouwplannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan.Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van het desbetreffende artikel van deWet op de Ruimtelijke Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 17 juli t/m 13 augustus 2003 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke zienswijzen tegen de bouwplannen bij het college in te dienen. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (BEKENDMAKING INGEVOLGE ARTIKEL 41 WONINGWET) Aanvragen om bouw-lsloopvergunning zijn ingekomen voor. Koudekerke - het plaatsen van een schuur Dishoekseweg 6; - het vergroten van een woning en vernieuwen van een berging Duinstraat 19; Oostkapelle - het plaatsen van een serre Duinweg 78; - het plaatsen van een kap op garage Torenstraat I8A; - het vergroten van een woning Domburgseweg 66; - het vergroten van een woning met een bijgebouw Beukenlaan 51 - het vergroten van een woning Rozenlaan 3; Vrouwenpolder - het gedeeltelijk vergroten van een vakantiehuis Vuurbakenstraat 4; Westkapelle - het geheel vernieuwen van een bedrijfsloods Utrechtsestraat 10; - het slopen van een betonnen bednjfsloods Utrechtsestraat 10; - het veranderen van gevelbekleding Molenwal 31; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvmag is beslist (in principe binnen 12 weken). RECTIFICATIE Van de publicatie van de Faam van woensdag 9 juli: Westkapelle - het gedeeltelijk slopen van een garage Jacob Bmsserstraat 2 (i.p.v. no. 2 7); VERLEENDE (BOUWISLOOPI AANLEG)VERGUNNINGENI MONUMENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn verleend: (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Oostkapelle - het oprichten van een loods Kalfhoekseweg 2,(4-7) - het slopen van een garage en berging Kalfhoekseweg 2;(4-7) - het uitbreiden van een woning Halve Maanstraat IOA;(4-7) - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het verbouwen tot schaftlokaal van het kippenhok op buitenplaats Zeeduin, Dunoweg 12 te Oostkapelle (9 juli 2003) Serooskerke - het plaatsen van een serre Bisschopstraat 27;(4-7) - het gedeeltelijk vergroten van een woning Bisschopstraat 57,(4-7) Veere - het gedeeltelijk slopen i.vm. de verbouwing van het voormalig tonnenmagazijn tot woning Kaai 43;(4-7) - het verbouwen van het voormalig tonnenmagazijn tot woning Kaai 43,(4-7) Westkapelle - het plaatsen van een bergingJoossesweg 17l;(4-7) - het vernieuwen van een tuinhuisje Joossesweg 63,(4-7) Zoutelande - het vergroten van een zomerhuis De Zandput 35;(4-7) - het oprichten van een garage/berging Thijsweg 3;(4-7) Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen en verleende vnjstellingen.fzie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeente huis te Domburg. SE WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED (aanleg natuur in de Ooster-Nieuwland- polder aansluitend aan de bestaande natuurbestemming langs hetVeerse Meer, ten westen van de jachthaven Oostwatering te Veere) De Dienst Landelijk Gebied te Goes heeft gevraagd het bestemmingsplan Buitengebied te wijzigen voor het aanleggen van enkele percelen natuur aansluitend aan de bestaande natuurbestemming langs het Veerse Meer. Het natuurgebied voldoet niet aan het bestemmingsplan, omdat de desbetreffende gronden nog een agrarische bestemming hebben. In het bestemmingsplan is de bevoegdheid voor ons opgenomen om de geldende bestemming te wijzigen in de bestemming natuurgebied. Het verzoek voldoet aan de in het bestemmingsplan opgenomen criteria voor het toepassen van deze bevoegdheid. Wij zijn daarom van plan om daarvan gebmik te maken. Het plan heeft van 20 februari tlm 19 maart 2003 voor inspraak ter inzage gelegen. Het ontwerpwijzigingsbesluit ligt van 17 juli tlm 13 augustus 2003 voor iedereen ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende deze periode kunnen schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerpwijziging van het bestemmingsplan worden ingediend bij het college. WET MILIEUBEHEER Revisievergunning Rijnsburgseweg 2 te Oostkapelle Wij maken bekend dat van 18 juli 2003 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg de revisie vergunning die wij hebben verleend aan v.o.f. "t Huis ter Alee, voor de inrichting Rijnsburgseweg 2 te Oostkapelle (het houden, mesten en be- en verwerken van pluimvee, het houden van schapen, het telen van landbouwgewassen en het houden van een min'hcamping), Buiten de openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na telefonische afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118-555447). De vergunning is ten opzichte van het ontwerp. T/m 29 augustus 2003 kan beroep ingesteld worden bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State door. - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp vergunning. Indien u spoedeisende belangen heeft kunt u een voodopige voorziening vragen aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstenrijn van kracht, dus op 30 augustus 2003, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek om een voodopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om een voodopige voorziening aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019,2500 EA 's - Gravenhage). VOORNEMENTOT HET AFGEVEN VAN EEN KAPVERGUNNING Wj zijn van plan om een kapvergunning te verlenen aan hetWaterschap Zeeuwse Eilanden voor het rooien van de volgende bomen in het buitengebied van de gemeente Veere: -14 meidooms langs de Boshoekweg; - 18 meidooms langs de Breeweg - 8 meidooms langs de Kon. Emmaweg, - 2 meidooms langs de Kriekeweg. De bovengenoemde meidooms staan op minder dan 500 m I vanaf een fruitteekbedrijf of een boomkwekerij. Het verwijderen van de meidooms zal de infectiedruk van bacterie- vuur op deze bedrijven verminderen, Tegen dit voornemen kan tot (30 juni) een mondelinge of schriftelijke zienswijze worden ingebracht Na die datum nemen wij een definitieve beslissing op het verzoek. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. 0118-555447. AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Er is een aanvmag binnengekomen om vergunning op gmnd van de Monumentenwet 1988 voor het verbouwen van het pand Warwijcksestraat 4 te Veere. De aanvmag ligt van 17 tlm 30 juli 2003 voor iedereen tijdens de openingstijden ter inzage.Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen over het plan indienen bij het college. VASTSTELUNG REGEUNGEN- BUNDEL 'RONDOM DE GBA' Op I juli 2003 hebben wij de regelingen- bundel'Rondom de GBA'gewijzigd vastgesteld. In deze bundel zijn regelingen, procedures en instructies opgenomen m.b.t de bijhouding de kwaliteit en de verstrekking van gegevens uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA). De regelingenbundel ligt ter inzage bij de Centmie Publieksbalie,Traverse I te Domburg op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur en op donderdagavond tot 19.00 uur.Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van een (gedeelte van) de regelingenbundel verkregen worden. VERLENEN DRANK- EN HORECAVERGUNNING De burgemeester wil een dmnk- en horecavergunning verlenen aan Stayokay Domburg Duinvlietweg 8 in Oostkapelle.Aan deze conceptvergunning zijn voorwaarden verbonden om oneerlijke concurrentie te voorkomen De conceptvergunning ligt met ingang van 17 juli 2003 tot 14 augustus 2003 ter inzage, ledereen kan hiertegen een zienswijze indienen. NIET AFSLUITEN LANTSHEERSTRAAT OOSTKAPELLETIJDENS DE TOERISTENMARKT Op de donderdagen 24 en 31 juli en 7 augustus 2003 wordt de Lantsheerstraat in Oostkapelle (bij wijze van proef) tijdens de duur van de toeristenmarkt in beide richtingen voor alle verkeer opengesteld. VASTSTELLING WIJZIGING VAN DE VERORDENING LEERLINGENVERVOER GE MEENTE VEERE Wij maken bekend dat de raad van de gemeente Veere in de vergadering van 3 juli 2003 heeft besloten tot vaststelling van de eerste wijziging van de verorde ning Leerlingenvervoer gemeente Veere. Wij hebben in de vergadering van 17 juni 2003 besloten dat over dit besluit op grond van de Tijdelijke Referendum- wet een referendum gehouden kan worden. Kiesgerechtigden van de gemeente Veere kunnen binnen drie weken na de dag van deze bekendmaking een inleidend verzoek indienen tot het houden van een referendum. De formulieren tot het indienen van het inleidend verzoek zijn verkrijgbaar bij afdeling Publiekszaken van de gemeente Veere,Traverse I te Domburg. Een dergelijk verzoek dient in persoon te worden ingediend bij genoemde afdeling. Dit besluit treedt (indien er geen inleidende verzoeken tot een referendum worden ingediend of onherroepelijk is besloten tot het niet toelaten van een inleidend verzoek) in werking op 20 augustus 2003. De wijziging ligt voor iedereen ter inzage bij afdeling Publiekszaken,Traverse I te Domburg. Kopieën van deze stukken zijn aldaar voor iedereen tegen betaling verkrijgbaar.Ten aanzien van het besluit van burgemeester en wethouders van Veere dat de mogelijkheid bestaat tot het houden van een referendum kan een belanghebbende tegen betaling van griffierecht binnen zes dagen na de dag van bekendmaking beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspmak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 AE 's Gmvenhage. VASTSTELLING WIJZIGING VAN DE VERORDENING VOORZIENINGEN HUISVESTING ONDERWIJS VEERE Wij maken bekend dat de mad van de gemeenteVeere in de vergadering van 3 juli 2003 heeft besloten tot vaststelling van de vemrdening voorzieningen huisvesting onderwijs Veere. Wij hebben in de vergadering van I 7 juni 2003 besloten dat over dit besluit op grond van de Tijdelijke Referendum- wet een referendum gehouden kan worden. Kiesgerechtigden van de gemeente Veere kunnen binnen drie weken na de dag van deze bekendmaking een inleidend verzoek indienen tot het houden van een referendum. De formulieren tot het indienen van het inleidend verzoek zijn verkrijgbaar bij afdeling Publiekszaken van de gemeente Veere, Traverse I te Domburg. Een dergelijk verzoek dient in persoon te worden ingediend bij genoemde afdeling. Dit besluit treedt (indien er geen inleidende verzoeken tot een referendum worden ingediend of onherroepelijk is besloten tot het met toelaten van een inleidend verzoek) in werking op 20 augustus 2003. De wijziging ligt voor iedereen ter inzage bij afdeling Publieks zaken,Traverse I te Domburg. Kopieën van deze stukken zijn aldaar voor iedereen tegen betaling verkrijgbaar. Ten aanzien van het besluit van burgemeester en wethouders van Veere dat de mogelijkheid bestaat tot het houden van een referendum kan een belanghebbende tegen betaling van griffierecht binnen zes dagen na de dag van bekendmaking beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 AE 's Gravenhage. TARIEFTOERISTENBELASTING 2004 In haar vergadering van 3 juli 2003 heeft de raad van de gemeente Veere het tarief toeristenbelasting voor het belastingjaar 2004 vastgesteld. Het tarief wordt 0,85 euro per persoon per overnachting. Domburg, 16 juli 2003 Burgemeester en Wethouders van Veere

de Faam | 2003 | | pagina 14