Voorzieningen voor minima op een rij Bedankt Kapaanvragen Met de bus naar Vrijburgbad Folkloristische dag op Abdijplein 30 km campagne afgesloten :V tv Bedrijfsinterne milieuzorg bij gemeente Middelburg Tijdelijke verkeersmaatregelen rondom A-theater woensdag 9 juli 2003 de FAAM 3 Zorg nodig? Productenoverzicht Seniorenwoningen Infokanaal 10 De gemeente Middelburg heeft een informatiegids minima beleid samengesteld om be woners zo goed mogelijk te in formeren over alle regelingen van de gemeente voor de mi nima. De informatiegids wordt binnenkort verspreid aan alle klanten van de Gemeente Middelburg met een minimum inkomen. Vorige week dinsdag werd het eerste exemplaar door wethou der Leo Luitwieler officieel over handigd aan Yvonne den Hollan der, voorzitster van de Cliënten raad voor de minima. Zij gaf daar bij aan te hopen dat de gemeente ook na januari haar sociale ge zicht blijft tonen. Vanaf januari 2004 treedt de nieuwe Wet Werk en Bijstand in werking. Deze lan delijke wet wordt door de Cliëntenraad al vaak de wet 'Wa ter en Brood' genoemd. Luitwieler zegde toe dat de ge meente alles blijft doen dat bin nen de mogelijkheden ligt om de minima bij te staan. Voorziening In de minimagids staat informa tie over hoe een voorziening kan worden aangevraagd en wanneer iemand ervoor in aan merking komt. De gemeente Middelburg kent al een aantal jaren een minimabeleid zoals bijvoorbeeld het Gemeentelijk Sociaal Fonds. Middelburg vindt het belangrijk om meer te doen voor de inwoners met een minimuminkomen. Daarom is het beleid in het jaar 2001 uitgebreid met een aantal voorzieningen. Met in gang van 2002 is de hoogte van de vergoedingen aange past. Ook de soorten kosten waarvoor een beroep op het Gemeentelijk Sociaal Fonds gedaan kan worden, zijn uit gebreid. Het minimabeleid is bedoeld voor inwoners met een minimuminkomen of een inko men net daarboven. De voor zieningen die de gemeente biedt, zijn namelijk ook voor mensen met een werkloos heidsuitkering (WW), arbeidsongeschiktheids uitkering (WACt), ouderdoms pensioen (AOWen dergelijke. BIM is voor velen een onbekende afkorting, maar het is wel een heel belangrijke. BIM staat voor Bedrijfsinterne Mileuzorg. Hoe gaat gemeente Middelburg met de interne milieuzorg om? BIM heeft bij het gebouw van de buitendienst aan de Waldammeweg zijn waarde al bewezen. Maurice de Kok, opzichter Bouwkundig Beheer, legt uit: 'Niemand kan om de milieu maatregelen heen. En als je het toch verkeerd doet, dan krijg je dat altijd te horen. Want de collega's contro leren elkaar: als iemand van de vuil- stort merkt dat in onze afval containers een oude autoband tus sen het restafval ligt, dan wordt dat teruggekoppeld. Terwijl vroeger, bij de Stadsschuur, echt alles in een bak verdween.' 'Nu is bescherming van het milieu ingepakt in onze bedrijfsvoering. Wij scheiden het afval dat ontstaat bij ons werk. Zoals verfresten, cartridges voor printers, poets doeken, verfverdunner, accu's en tl- buizen. Omdat we ook bijna 200 gebouwen en objecten in de stad beheren, ontvangen we veel afval dat buiten in de aparte containers verdwijnt. Als we bijvoorbeeld langs een gymzaal gaan om lichten te ver wisselen, hebben we zo een doos kapotte tl-buizen. En als we ergens een muurtje afbreken, of houten onderdelen verwisselen, wordt dat keurig in een aparte container ge gooid.' Grijswatercircuit De gemeentelijke werkplaats kent een grijswatercircuit; al het regen water dat op het dak valt gaat via een speciaal systeem naar de bassins onder de wasstraat. De Kok: 'We gebruiken het gefilterde regenwater voor het spoelen van de toiletten, de wasstraat, het vul len van de veegmachines en de afdeling Groenbeheer geeft er de nieuwe aanplant water mee. In het bassin is plek voor 150 kuub wa ter. We gebruiken er ongeveer tien per dag. Als het regelma tig regent hebben we dus nooit leidingwater nodig voor dit werk. Milieuvriendelijk, maar ook erg voordelig.' 'Maar er zijn nog meer trucjes toegepast om energie te be sparen. In de voertuigenstalling regelen we de verlichting met timers, zodat wanneer er nie mand aanwezig is het licht van zelf uitgaat. In de kantoor ruimtes is verlichting voorzien van speciale lichtcellen. Dat systeem zorgt ervoor dat mijn tl-buis bij het raam maar wei nig licht geeft, en de buis in het donkere hoekje van mijn kamer juist meer licht afstaat. Op de gang hangen bewegings melders om de verlichting aan en uit te zetten. Komt er iemand de gang op, dan gaat het licht aan.' Ook bij de bouw van het nieuwe stadskantoor is veel aandacht voor het milieu. In Infokanaal 10 staat een artikel over de milieutechnische snuf jes die in het kantoor komen. Mede namens mijn vrouw en (klein) kinderen wil ik u hierbij hartelijk danken voor uw aanwe zigheid en betrokkenheid bij mijn afscheid als wethouder van Middelburg op donderdag 22 mei 2003. Alle bijdragen aan mijn afscheid waren hartverwarmend en heb ben onvergetelijke indrukken bij ons achtergelaten. Atten ties, brieven en bloemen heb ben er toe bijgedragen dat wij ons deze dag lang en met veel genoegen zullen blijven herin neren. Middelburg, juli 2003 Piet Bruinooge In verband met het bouwen van het A-theater op het terrein van de voor malige Berghuijskazerne worden rondom dit gebied een aantal verkeersmaatregelen genomen. De maatregelen gelden gedurende de bouwperiode en zullen dus onge veer 3 jaar van kracht zijn. Het gaat om de volgende maatrege len: de Zuidsingel tussen de Korte Noordstraat en de Koningstraat wordt afgesloten voor alle verkeer en de hier liggende parkeervakken komen te ver vallen; de parkeervakken in de Korte Noordstraat komen te vervallen; de Koningstraat vanaf huisnummer 4 tot de Zuidsingel wordt afgesloten voor het autoverkeer; de parkeervakken in de Koningstraat komen te vervallen; het eenrichtingsverkeer op het Molenwater tussen het geasfalteerde deel van het Molenwater en de Zuidsingel wordt op geheven en deze straat wordt voor alle verkeer in twee richtingen opengesteld; de parkeervakken op dit deel van het Molenwater komen te vervallen; de parkeervakken op het Achter het Hof plein en de zijtak van deze straat ko men te vervallen; het eenrichtings verkeer in de Bagijnhof wordt opgehe ven. Parkeren Ter compensatie van de vervallen par keerplaatsen worden tien parkeerplaat sen aangelegd ter hoogte van het Ach ter het Hofplein. Bovendien is geble ken dat overdag vaak nog ruimte is op het Bagijnhof en op het parkeerterrein aan het Molenwater (ter hoogte van de Algemene Basisschool). Vanaf 1 juli is het parkeerterrein van het Gasthuis tussen 18.00 en 01.00 uur geopend voor bezoekers van de schouwburg. Hierdoor komt er voor de bewoners in de directe omgeving meer parkeerruimte beschikbaar. Naast de voorgaande maatregelen komen er ook informatieborden met de tekst "doorgaand vracht- en busverkeer gestremd" op de hoek van de Wagen- aarstraat/St.Jorisstraat en op de hoek van de Koepoortstraat/Zuidsingel. Veilig De verkeersmaatregelen zijn noodza kelijk om het theater veilig te kunnen bouwen, maar ook om de wegen in de directe omgeving veilig te kunnen gebruiken. Voor het instellen van deze verkeersmaatregelen moet de Ge meente Middelburg een officieel verkeersbesluit nemen. Het is de be doeling dat het besluit op 16 juli a.s. wordt gepubliceerd in de Faam. Vanaf die datum kan iedereen ook via inter net op www.middelburg.nl, onder het kopje 'verkeer, vervoer en veiligheid/ verkeersbesluiten/actuele verkeersbesluiten' het verkeersbesluit bekijken. Na de publicatie van het verkeersbesluit in de Faam, kan ge durende de bijbehorende bezwaren- termijn van zes weken door belang hebbenden bezwaar ingediend wor den tegen dit besluit.De verkeersmaatregelen worden na de afronding van de bouw van het thea ter, of zo veel eerder als mogelijk, weer ingetrokken. Waarschijnlijk moeten als het theater klaar is nieuwe verkeersmaatregelen genomen wor den. Daarover wordt u te zijner tijd geïnformeerd. Afgelopen week vond de prijs uitreiking plaats als afsluiting van de campagne 'Verkeersveiligheid moet beter: 30 kilometer!'. Verkeerswethouder Leo Luitwieler overhandigde de prijzen. De winnaars mochten zelf kiezen: een slipcursus of een etentje voor twee. De heer Wijker en mevrouw De Heer wonnen de kennistest. Zij kozen respectievelijk voor een slip cursus en een etentje. De heer Lee uwen hield zich netjes aan de maxi mumsnelheid tijdens een meting van de politie. Hij verdiende een etentje. Vervolg De campagne is voorbij. Wat blijft, is dat bestuurders zich aan de maxi mumsnelheid moeten houden. De politie voert hierop controles uit. Het bureau Traffic Test gaat Middel burgers bellen om te vragen hoe het staat met hun kennis van de 30 km zones. De resultaten van de snelheidscontrole en het belrondje worden verwerkt in een zogenaamde nametingrapportage. Dit najaar moet die rapportage klaar zijn. Duurzaam veilig Om een halt toe te roepen aan de toename van het aantal verkeersslachtoffers, heeft de Rijks overheid het programma Duurzaam Veilig Verkeer (DW) in het leven geroepen. Doel is het aantal verkeersslachtoffers tot 2010 scherp naar beneden te brengen. In het kader van DVV werden bromfietsen vanaf december 1999 verplicht binnen de be bouwde kom op de rijbaan te rij den in plaats van op het fietspad. Sinds mei 2001 is de regel 'voor rang fietsers van rechts' van kracht. Eind 2002 zijn in de bin nenstad, Nieuw-Middelburg, Arnemuiden, Stromenwijk, 'tZand en de Breewijk 30-km gebieden ingesteld. De overige wijken zijn tussen 2004 en 2008 aan de beurt. Voor meer informatie en een foto overzicht van de campagne klikt u op Projecten en plannen in het hoofdmenu van www.middelburg.nl en vervolgens op Duurzaam Veilig Verkeer. Gemeente Middelburg heeft parti culiere aanvragen ontvangen voor de kap van een es aan de Hoge Meestraat, een ceder aan 't Zand- dorp 13 en een lijsterbes en popu lier aan het Jan van Hoofkwartier 62. In de algemene plaatselijke verorde ning zijn bepalingen opgenomen voor het kappen van bomen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. Het is verboden zonder kap- vergunning houtopstanden te vellen. De vergunning is niet nodig voor po pulieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groen voorzieningen. En ook niet voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter gemeten op 1 meter 30 boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. i Voor meer informatie of voor het ge ven van een reactie kan je terecht bij Harm ten Klooster van de afde ling Groenbeheer, telefoon 67 53 12 of e-mail harklo@middelburg.nl Belanghebbenden kunnen tegen de rooiaanvraag binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen. Op de website zichtopzorg.nl is het aanbod aan thuiszorgorganisaties, verzorgingshuizen en verpleeghui zen in Zeeland bijeen gebracht. Door selectiecriteria in te vullen kan de bezoeker allerlei wensen en behoeften aangeven. De site geeft dan een over zicht van de zorgcentra die het best aan die criteria tegemoet komen. Onderwer pen die zorggebruikers belangrijk vin den, zijn in de criteria verwerkt. Zo zijn gegevens opgenomen over kosten en ligging maar bijvoorbeeld ook de bespreekbaarheid van euthanasie, het aanbod van activiteiten en de mogelijk heid om huisdieren te houden. Wilt u een kapvergunning aanvragen of een formulier voor honden belasting invullen? Dat kan via de Middelburgse website. Op www.middelburg.nl staan meer dan vijftig formulieren. Ook is een overzicht van alle gemeentelijke producten be schikbaar. Via dit overzicht komt u bijvoor beeld te weten wat u mee moet nemen als u een nieuw paspoort wilt aanvragen of hoe u een uittreksel uit de Gemeente lijke Basisadministratie ontvangt. Surf via digitale diensten naar 'producten-over zicht en digitale formulieren'. Het pand dat begin jaren tachtig werd gebouwd aan Papisland voor het Cen- trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening (CBB) wordt ge sloopt. Op deze locatie gaat Stichting Woonzorg seniorenwoningen bou wen. De gemeenteraad beslist over dit collegebesluit in de raadsvergadering van juli. Het pand aan Papisland dat destijds werd gebouwd voor het CBB werd in 1995 in gebruik genomen door het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen. Het Centrum heeft nu de huur per 31 december opgezegd. Omdat het pand een specifieke inde ling heeft, is het niet te gebruiken voor andere doeleinden dan waarvoor het nu wordt gebruikt. Om die reden heeft het college besloten het pand te slo pen. Het kavel wordt toegewezen aan de Stichting Woonzorg. Voor het laatste nieuws en achter grondinformatie over het bouwproject Stationsgebied lees je Infokanaal. Nummer 10 ligt klaar bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2. In deze uitgave artikelen over duur zaam bouwen, bbn adviseurs en de stand van zaken van de nieuwbouw van Rijkswaterstaat, Gemeente en waterschap. Deze informatiepagina van de Gemeente bij de Infowinkel van de gemeente: Stadhuisstraat Middelburg wordt samengesteld door de 2. De Infowinkel is iedere werkdag geopend van afdeling Communicatie. Reacties zijn welkom! 08.00 tot 16.00 uur. Per e-mail naar info@middelburg.nl of per Meer info: www.middelburg.nl telefoon op (0118) 67 54 50. Voor informatie, Maximaal Text, vanaf pagina 830 folders en inzage van stukken kunt u terecht Informatienummer (0118) 67 55 55 Met de bus naar het zwembad. Je Taxibedrijf Renesse gaat voor de Gemeente Middelburg het busvervoer van en naar het nieuwe Vrijburgbad verzor gen. Het vervoer is gratis, maar alleen toegankelijk voor mensen die willen gaan zwem men. In de huidige dienstregeling van vervoerder Connexxion stopt al leen lijnbus 133 bij de halte plaats aan de Nieuwe Vlissingseweg. De gemeente heeft altijd beloofd dat er regel matig busvervoer tot aan de wordt voor de deur afgezet. deur van het zwembad zou zijn. Connexxion kan pas per 4 januari aanstaande wijzigingen in de hui dige dienstverlening doorvoeren. Daarom heeft het Middelburgs col lege Taxibedrijf Renesse gevraagd extra ritten naar het bad te verzor gen. Wanneer Zwemmers kunnen dus gratis met de bus van Middelbrug naar het Vrijburgbad en weer terug. In de bus is plaatst voor 19 personen. Reserveren is niet mogelijk. De bus rijdt: Maandag tot en met vrijdag: eer ste rit om 7.00 uur; laatste terug rit om 17.30 uur. Zaterdag en zondag: eerste rit om 9.00 uur; laatste terugrit om 16.30 uur. Haltes leder heel uur vertrekt de bus aan de halte Vrijlandstraat. De rit duurt ongeveer een half uur. Na de Vrijlandstraat worden de vol gende haltes aangedaan: Rozenburglaan: Iminuut over het uur; Meanderlaan: 2 minuten over het uur; Torenweg: 3 min. (foto: Frank Viergever) over het uur; Prinsenlaan: 4 min. over het uur; Reyershove: 5 min. over het uur; Spinhuisweg: 6 min over het uur; J.H. Huysenstraat: 7 min. over het uur; Statenlaan: 8 min. over het uur; Nieuwe Ha ven: 13 min over het uur; Langevieleweg: 16 min. over het uur; Oosterscheldestraat: 17 min. over het uur; Grevelingenstraat: 18 min. over het uur; Haringvliet- straat: 19 min. over het uur; Vrij burgbad. Vrijdag 11 juli is het Vrijburgbad voor het eerst open. Het Sjezenrijden is op donderdag 10 juli op en rond het Abdijplein te bewondren. Het ring- en sjezenrijden tij dens de eerste folkloristische dag op en rond de Abdij is een traditie. Dit jaar wordt het eve nement op donderdag 10 juli gehouden. De paarden met sjezen starten op het Abdijplein. Vervolgens rij den zij via Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder den Toren, Koorkerkhof en eindigen weer op het Abdijplein. Op het plein wordt dan op één ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting betekent dat de Ba lans, Bogardstraat, Bachten- steene, Walplein, Nieuwe Kerk gang, Koorkerkstraat, Reiger straat en Korte Giststraat voor doorgaand verkeer gestremd zijn. De Bleek wordt opengesteld voor éénrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren is op de Folkloristische Foto: Frank Viergever dag niet mogelijk op de genoemde sjezenroute, op het Koorkerkplein en het Walplein. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijderij op het Molen water, is op donderdag 14 augus tus. De folkloristische commissie organiseert het evenement.

de Faam | 2003 | | pagina 3